Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt APS161 pracownia ARCHI-PROJEKT


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

bo do wprowadzki jeszcze troche zostało pracy , moze na swieta (miała byc na te poprzednie :lol: )

Pozdrowionka!

powiedz co tak duzo czasu ci zajeło? Bo kurcze juz jakis czas temu wydalwalo sie ze domek prawie masz gotowy? a ja bym chciala sie wprowadzic we wrzesniu (poki co mam instalacje elektryczna) i tak mysle czy to mozliwe...

 

No cóz 2 najlepsze miesiace letnie straciłem czekając na ekipe od wykonczenia poddasza(podwieszanie sufitów i ocieplenie) nie bardzo mogłem w miedzyczasie cos robic wenatrz ,a pozniej kafelki ,a malowanie i panele pozostawiłem sobie czyli 1 osobowej ekipie :lol: (po moich przygodach z "fachowcami" juz miałem dosc kolejnycg przygod) i tak sobie dziubię po pracy i weekendy ale juz zostało naprawde niewiele. Bez poslizgów z oczekiwaniem na kolejne ekipy to mozna w 10 miesiecy sie wyrobic (nie liczac przerw spowodowanych pogodą) ale nam sie tez aż tak nie spieszyło :wink: :D

A okna juz masz?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co, domki wasze sa super! ale ja musze zejsc na ziemie, wiec pytam tych co maja juz dach skonczony:

1. ile kosztowalo was samo drzewo na dach?

2. ile kosztowala blachodachowka na dach i ile m2 jej kupowaliscie (w sumie)

2a. czy ktos kladl dachowke? jesli tak to jaka wyszla cena za dachowke i rowniez ile jej kupowaliscie

3. ile wyniosla was robocizna za dach a ile wyniosl sam dach?

 

bede wdzieczna za wszystkie odpowiedzi

 

Z tego co pamietam za drewno ok. 11tys. (z pełnym deskownaiem) papa gwozdzie ok. 1,5tys. ,boazeria 100 m2 (nabitka) ok. 3,5 tys.za ciesle ok. 11 tys. (łacznie z heblowaniem krokwi i malowaniem impregnatem)

dachówka Roben 220 m2 - ok. 13tys. robota dekarzy 8500 z osadzeniem okien dachowych.+ rynny ok. 1,8 tys.(stalowe)

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mialo byc tak pieknie... majster od ekipy na ktora bylismy zdecydowani przyslal nam wycene robocizny domu... 40 tys bez dachu-bo z ciesla sie nie widzial, ale dach pewnie bedzie kosztowal od 15-20 tys... no i mnie wbilo w ziemie! ci ludzie robili podobny budynek u naszej znajomej ale u niej wzieli znacznie mniej, i choc podal majster kilka powodow dla ktorych tak wycenil robocizne to i tak jest to dla nas za duzo. Tak wiec poszukiwania ekipy ciag dalszy. mamy kilka ciekawych ofert ekip co robia od fundamentow po kompletny dach i za troche mniejsza kase. Sa rowniez polecanymi fachowcami, ale casting na ekipa trwa. jak cos zdecydujemy to dam znac...

poza tym zaczelismy sie tez rozgladac za mozliwie najnizszymi cenami materialow budowlanych. wysylam do kilku miejsc wykaz materialow zeby nam wycenili calosc ewentualnego zamowienia i zobaczymy co przysla. elektryka tez juz mam na oku :lol: wiem, ze to moze plany na wyrost ale wychodzez zalozenia, ze kto szuka ten znajdzie... jest konkurencyjny cenowo ale nie pochodzi z malopolski, tez bedzie mi za jakis czas robil wycene-pozyjemy zobaczymy.

 

a co tam u was? pytam rowniez tych co na wiosne, tak jak i my zaczynaja przygode z APS-ikiem. a moze ma ktos jakies nowe foty wnetrz, one dodaja skrzydel, czlowiek od razu ma ochote isc kopac by jak najszybciej rozstawiac meble w salonie i sypialniach :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magdusiad my dzisiaj i jutro mamy spotkanie z dwoma potencjalnymi ekipami. Jak tylko będę znała wycenę robocizny napiszę.

U nas wszystkie papiery zgromadzone i myślę, że pozwolenie na budowę będzie końcem lutego. Pewnie nie zaczniemy wcześniej niż w kwietniu lub maju. No i zobaczymy czy ekipy dopasują się do naszych planów, bo sporo już ma pozajmowane terminy.

Powodzenia magdusiad, szukaj , urabiaj i negocjuj - będzie dobrze. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mialo byc tak pieknie... majster od ekipy na ktora bylismy zdecydowani przyslal nam wycene robocizny domu... 40 tys bez dachu-bo z ciesla sie nie widzial, ale dach pewnie bedzie kosztowal od 15-20 tys... no i mnie wbilo w ziemie! ci ludzie robili podobny budynek u naszej znajomej ale u niej wzieli znacznie mniej, i choc podal majster kilka powodow dla ktorych tak wycenil robocizne to i tak jest to dla nas za duzo. Tak wiec poszukiwania ekipy ciag dalszy. mamy kilka ciekawych ofert ekip co robia od fundamentow po kompletny dach i za troche mniejsza kase. Sa rowniez polecanymi fachowcami, ale casting na ekipa trwa. jak cos zdecydujemy to dam znac...

poza tym zaczelismy sie tez rozgladac za mozliwie najnizszymi cenami materialow budowlanych. wysylam do kilku miejsc wykaz materialow zeby nam wycenili calosc ewentualnego zamowienia i zobaczymy co przysla. elektryka tez juz mam na oku :lol: wiem, ze to moze plany na wyrost ale wychodzez zalozenia, ze kto szuka ten znajdzie... jest konkurencyjny cenowo ale nie pochodzi z malopolski, tez bedzie mi za jakis czas robil wycene-pozyjemy zobaczymy.

 

a co tam u was? pytam rowniez tych co na wiosne, tak jak i my zaczynaja przygode z APS-ikiem. a moze ma ktos jakies nowe foty wnetrz, one dodaja skrzydel, czlowiek od razu ma ochote isc kopac by jak najszybciej rozstawiac meble w salonie i sypialniach :lol:

 

Szukajcie ,szukajcie bo 40 tys. bez dachu to znacznie za duzo nawet z Vatem :wink: u nas w okol. Poznania tez sa wysokie stawki ale mozna znalesc ekipy tansze my mielismy ekipe za 37 tys. , niestety na koncówce musiałem ich wywalic i wziąśc inna , jak sie pozniej okazało duuużo lepszą i tansza...

spróbójcie popytac kierownika budowy, czy kogos moze polecic . :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

My równiez na wiosne zaczynamy budowa naszego Aps w swietokrzyskim. Papiery w starostwie złozyliśmy 12 stycznia. Do tej pory mamy dwie wyceny, w tym tyg, bedzie nastepna, nas interesuje budowa od a do z czyli z dachem. Robocizna przedstawiała sie nastepujaca 1 ekipa 42 tys. dach wykonany z blachodachowki bez podbitek, strop wylewany 2. ekipa 51 tys z dachówka i tez strop wylewany. czekamy co powie 3 ekipa... Zastanawiamy sie czy to Duzo czy malo?

Kupilismy tez w zeszlym szłum roku porotherm 25 po 5,6 z transportem. czy to dobra cena?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkrzysiek a nie wiesz czy ta druga ekipa ktora miales, w razie czego podjelaby sie emigracji na krakow? moze masz do nich jakis namiar? co ci robili i ile wzieli? jestes z nich calkowicie zadowolony? wiesz, nam jeden gosc mieszkajacy niedaleko naszej dzialki powiedzial 37-38 tys z kompletnym dachem, drugi 40 tys i rowniez calosc zrobi, inny 35 tys ale sam sie do nas zglosil i nie wiem jak robi domy... czekamy jeszcze na wyceny innych i prawde mowiac mamy taki juz metlik w glowie.

np ten pierwszy majster same fundamenty wycenil nam na 13 tys- bo bedziemy korzystac z bloczkow fundamentowych wiec taka cene dal, a gdyby fundamenty byly wylewane to 4,5tys, kolosalna roznica. ja sie nie znam wiec moze ktos z was pomoze. u nas w oryginalnym projekcie jest fundament z wiencem-czy ten wieniec jest taki potrzebny? a jesli zdecydowalibysmy sie na wylewany fundament to czy ten wieniec sie robi? kto ma wylewany fundament? ile zaplaciliscie? co sadzicie o takim fundamencie?

 

POMOZCIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakom witamy wsrod nas

milo ze dolaczyl do nas ktos ze swietokrzyskiego, tez pochodze z tego wojewodztawa, studiowalam w kielcach :D

moge ci powiedziec ze cena 40 tys z dachem to w waszych stronach jest raczej dobra stawka ale pod warunkiem ze zrobia ci kompletny dach z podbitkami. ja rowiez niedawno szukalam w Bielinach /pod kielcami ekipy i mowili mi od 40-45 tys z dachem, nie zdecydowalam sie na nikogo z tych stron poniewaz musialabym im zapewnic nocleg a moze nawet i obiadek-a nie mam takich mozliwosci. dlatego szukam kogos blizej krakowa. cena robocizny tez zalezy od ilosci osob, ktore beda stawiac domek no i od tego czy was stac na to by zaplaci wiecej ale np oczekiwac szybszego postawienia chatki...

co do pustakow to bede ci mogla powiedziec ile zaplace za pustaki jak dostane wyceny, byc moze uda mi sie wynegocjowac cene ponizej 5 zl, no ale zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkrzysiek a nie wiesz czy ta druga ekipa ktora miales, w razie czego podjelaby sie emigracji na krakow? moze masz do nich jakis namiar? co ci robili i ile wzieli? jestes z nich calkowicie zadowolony? wiesz, nam jeden gosc mieszkajacy niedaleko naszej dzialki powiedzial 37-38 tys z kompletnym dachem, drugi 40 tys i rowniez calosc zrobi, inny 35 tys ale sam sie do nas zglosil i nie wiem jak robi domy... czekamy jeszcze na wyceny innych i prawde mowiac mamy taki juz metlik w glowie.

np ten pierwszy majster same fundamenty wycenil nam na 13 tys- bo bedziemy korzystac z bloczkow fundamentowych wiec taka cene dal, a gdyby fundamenty byly wylewane to 4,5tys, kolosalna roznica. ja sie nie znam wiec moze ktos z was pomoze. u nas w oryginalnym projekcie jest fundament z wiencem-czy ten wieniec jest taki potrzebny? a jesli zdecydowalibysmy sie na wylewany fundament to czy ten wieniec sie robi? kto ma wylewany fundament? ile zaplaciliscie? co sadzicie o takim fundamencie?

Czesc,

Moja druga ekipa na pewno do Krakowa sie nie wybierze ,bo trudno ich wyszarpnac na Poznań (dojezdzali 70 km do mnie...) jesli moge Tobie cos zaproponowac do zapytaj sie majstowi z ekipy czy moze dac Ci kilka namiarów na poprzednich inwestorów u których budował ostatnio i to sprawe wyjasni... jak kiepski to sie nie bedzie chciał pochwalic... mozesz jeszcze poszperac w forum sa grupy budujace w poszczególnych regionach kraju ( u nas wielkopolskich jest kilka) i tam popytaj o ekipy czy ktos moze polecic..

np. tutaj:

http://forum.muratordom.pl/grupa-krakowska,t934-27540.htm?highlight=kraków

lub na jakis " białej liście z Krakowa" (takie wątki tez sa przy wiekszych aglomeracjach na forum). np:

http://forum.muratordom.pl/malopolska-biala-i-czarna-lista-wykonawcow,t65420.htm?highlight=kraków

 

Jesli chodzi o wieniec na scianie fundamentowej to nie trzeba go robic ale najlepiej niech o tym zadecyduje kierbud , od poszukiwan kierownika powinnas zaczac a pozniej reszta. :wink:

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ceny to macie kosmos ...

nie jestem czestym bywalcem tego forum ...ale jak juz jestem to troszku popisze ;)

Stawiam aps 161 ...ale troszke w inym stylu ...sami popatrzcie

http://picasaweb.google.com/andrzejazx

niestety nie zdązylem zrobic reszty zdjęc ( dachu itp)

dom stawiam na podlasiu ( byłe woj łomżyńskie)

ceny jakie tu panuja sa zupelnie inne

a wiec narazie opisze to co pamiętam

- ekipa która stawiala dom - 0000 zl ;) - ojciec ma firme budowlaną ;)

- fundamenty ( ławy mam 80x40 ...tak własnie 80x40 ) - poszlo ok 26m^3 betonu ..kosztowało mnie to ok 6000 zł

- bloczek fundmentowy - ok 3500 szt - ok 8000zł

- wszystkie stropy były lane ( monolit beton) - na kazdy strop szło:

- 2x25Ton sianego(płukanego wodą ) żwiru - 600 zł

- ok 1,8 T stali - koszt ok 3500 żł

- ok 5 ton cenentu jedynki - ok 2000 zł

- siła robocza + sprzet ( 3 betoniarki + 2 ładowacze "tur" itd ) - koszt "impreza do ostatniego żywego " ;)

stropy były gotowe na ok 14 przy kazdej zalewce ;)

dalej mamy mury

- stawiałm z keratherm-u - duzo lepszy jak porotherm - polecam ...praktycznie mialem zero strat ( sciągany z łotwy - weszło na 2 Tir-y) - ok 2500 szt - cena z przywozem ok 11000 zł

- cegły "jedynki" nie pamietam ...ale duzo poszło

- pustak biały - cos ok 400 szt

- stal - poszło duzo bo ojciec nie załował ok 6 Ton

- cement ok 10-12 ton

dach

- drzewo ( piersza klasa sosna) - ok 12M^3 - ok 6000 zł

- cisla - ok 4000 zł

- blacha ( ruukki) ok 320 m^2 - ok 15000 zl -cena była okazyjna

- okna dachowe ( 5 szt) - ok 4000 zł

- blacharz majster + ekipa pomocnicza - ok 4000 zł

wiec jak sami widzice mój koszt postawienia domu ( razem jest ponad 370 m^2, 980 m^3 kubatura, uzytkowego ok 200 m^2) jest duzo niższy

kwestia to dobrze szukac ;)

pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety "majster" na ten rok zajęty juz jest od wrzesnia 2009

sam bede go scigał ...bo schody mam jszcze nie zrobione ... :-?

jeslii chodzi o kwotę to mój dom wycenil mi na 24-28 tys

w zaleśnosci od terenu i materialu z jakiego bedzie stawiany

niewiem dlaczego płacicie takie ceny za materiały ...

ja swoją droga ogłosilem ala " przetargi" na materiał ...i do budowy przygotowywałem sie prawie rok ...tzn zbierałem materialy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ceny to macie kosmos ...

 

 

Sorry kolego, ale nie bardzo rozumiem Twoje zdziwienie , co tu porównywac koszty ,jak u Ciebie dom stawia rodzina, a nie ekipa i masz troche inne położenie gospodarcze w naszym pięknym kraju (u nas za 5 zeta na godz. nikt nie bedzie pracował bo umrze z głodu...) wiec dlatego zawsze trzeba przeliczac pod kątem możliwosci finansowych danego regionu .U mnie w okolicy kryzysu w budowlance nie widac i ekipy robią za tyle ile chcą... składy budowlane też problemów ze zbytem nie mają choc konkurencja jest duuuża ,ceny materiałów od 2008 r. też sie pozmieniały i góre i w dół . :roll:

U nas mozna było wybudowac dom surowy bez dachu za 15 tys. (robocizna oczywiscie) ale 4 lata temu.... :lol: :wink:

 

I jeszcze mam pytanko po co Tobie 320 m2 blachy :o ? Ja mam 220 m2 dachu w dachówce ceramicznej .... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hola hola ...

w podlaskim moze i robocizna jest tansza ...za to cała reszata jest o wiele drozsza niz w innych rejonach ..paliwo energia itp a co sie przekłda na całą reszte! 5 zl na godzine ??? srednia stawka robotnika to min 120 zł za 12h pracy + jedzenie ....bez jedzenia to ok 150 ...wiec jak bym nie liczył to 5 zł nie wychodzi . Rodzina stawia ....tylko ojciec ( jak ojciec ma własną firme budowlama to syn ma szukac innej ?- jak ojciec powiedział to byl jego wkład w moją inwestycję ...reszta roboty nalezy do ciebie ...ale jeszcze otynkuje też ;) Blacha ...popatrz na przekroje sa wymiary i policz ( krokiew 8,8 m na domie garaz cos ok 8.0m ale juz nie pamietam)

zamowilem 320 m^2 całkowitych ! ( kryjacych jest mniej ..z 1 m^2 masz tylko 0.9m^2 kryjacego- taki haczyk przy blasze 8) - fakt zosłało trosze bo nie dopilnowałem ciesli i troszku mi nabroił ...złe pozostawił "wypusty dachu" na około... i musiałem duzo arkuszy ( ok 12 szt) przycinac z szerokosci bo nic nie mozna było zrobic + 2 arkusze poleciały sobie ( dom mam pobudowany na lekkim wzniesieniu ... wiało tak ze szok :evil: - zostało na dużą bude dla psa ;)

Ale nie to jest naważnejsze ...w poprzednim moim poscie chodzilo mi oceny materialow budowlanych ...

i z tego co widze to takie ceny sie ma jak sie szuka na ostatnią chwile ..czyli mam pozwolenie kupuje materiał

jak tak nie robilem ... nie kupilem jeszcze działki ( nie mogłem sie zdecydowac którą kupic :-? ) nie mialem projektu ani pozwolenia ....a juz materialy mialem ...zapytacie skąd wiedzialem ile potrzeba czego

z zawodu jestem projektantem CAD/CAM narysowalem sobie domek w auto-cad-ie + pomoc ojca-( ile np potrzeba stali) i policzylm czego i ile trzeba ( wierzcie mi lub nie ale np pustaków ceramicznych zostało mi ok 20 szt ...serio ;) - były przewidziane na "stłuczkę" ...ale sie nie potłukly :D

pozdrawiam budujących

ps. teraz walcze z CO + energia :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena lux :D ...Max Kozłowice - w moich rejonach cena zaporowa ...duzo chcą za transport

działowe robiłem z "suporka" - 120 mm

narazie skupiam sie nad co ...i wychodzi mi ok 25000

załozenia jakie mam do co:

- piec z podajnikiem ( tłokowym)

- instalcja w miedzi

- ma pracowac grawitacyjnie + wymuszeniowo

- podłodówka cały parter ( bez sypialni) + łazienka na górze

cena obejuje robocizne ( u nas punkt chodzi po 100-120 zł)

własnie wróciłem z wyceną CO

ps. zasypało sniegiem moją działkę...sniegu po kolana :o ...nie mogłem otworzyc bramki ...skakalismy jak małpy przez płot :-?

 

Jesli chodzi o strop ( mogę podpowiedziec jak zrobic strop bez nadproza nad wykuszem 8) ( nie uzywałem zadnego HEB-a ani " dwutełownika" )

jesli chodzi o ilośc betonu - policz pole x grubosc ;) - jak masz projekt to tam jest powieszchnia zabudowy i to razy grubosc płyty ( u mnie 140 -150 MM) podstaw w "m" grubosć - zamien jednostki ( mm > m) i masz ile potrzeba m^3 betonu :lol:

stal - u mnie szło ok 1800 kg...ale to jest z przesadą ..siatka oko 100x100

+ wieńce 250x120 na wszystkich murach wew + zew + nad każdym pokojem ( nad salonem było zagęszcznie zbrojenia ) ...mozna było mniej i tez bedzie ok 8) - wszystko zalezy od powieszchni i od majstra ( u mnie wyjątkowo nie oszczedny na stal :-?)

Ja miałem az 3- stropy ....2 duze + mały nad garazem :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze kochani, im blizej wiosny i rozpoczecia u mnie budowy, tym wiecej czytam waszych wpisow, i utwierdzam sie w przekonaniu ze coraz mniej wiem...

 

zaintrygowal mnie watek o ilosci porothermu 25. czy faktycznie w projekcie jest go za duzo?

pytanie kieruje do tych, ktorzy juz postawili domek z tych pustakow i nie zmnieniali znaczaco gabarytow domu.

ile faktycznie poszlo wam pustakow (tak mniej wiecej...)?

a jak sie maja proporcje co do pustakow na scianki dzialowe? tez jest ich za duzo?

 

a co do ekipy budowlanej to tak jak mowila Beata (pare wpisow wczesniej) szukam i urabiam jak moge majstrow, no i moze moje starania przyniosa efekty. na przelomie tego i nastepnego tygodnia planujemy sie spotkac z gosciem od ekipy i zobaczymy co nam powie.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...