Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt APS161 pracownia ARCHI-PROJEKT


Recommended Posts

zaintrygowal mnie watek o ilosci porothermu 25. czy faktycznie w projekcie jest go za duzo?

pytanie kieruje do tych, ktorzy juz postawili domek z tych pustakow i nie zmnieniali znaczaco gabarytow domu.

ile faktycznie poszlo wam pustakow (tak mniej wiecej...)?

a jak sie maja proporcje co do pustakow na scianki dzialowe? tez jest ich za duzo?

 

My mamy dom poszerzony o 1m od strony garażu i wydłużoną kotłownię o 0,80m, wyszło nam ok. 2600 sztuk porothermu 25. Kupując porothermy zasugerowaliśmy się wypowiedzią tomkrzyska ze wystarczy 1900sztuk, nie wystarczyło... Jeśli chodzi o połówki nie mamy jeszcze ścian działowych na dole, ale zakupiona ilość taka jak w projekcie będzie za mała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

magdusiad ja też rozmawiam i urabiam :) w poniedziałek powinnam mieć dwie wyceny - już się boję.

Póki co podczas rozmów z budowlańcami powstał problem do rozwiązania i to dość kosztowny.

Chcemy zrobić częściowe podpiwniczenie - pod środkową częścią domu. Mamy niewielki spadek terenu i myslałam, że z tego powodu będzie łatwiej z tą piwnicą. Niestety spadek wychodzi mało korzystnie bo od strony wejścia do domu - co spowoduje, że budynek będzie podniesiony od frontu i wchodziłoby się do niego po kilku (napewno nie trzech schodach) - a tak nie chcę. Poza tym ziemia jest gliniasta i nie ma gdzie odprowadzić wody (chyba, że na drogę) - więc dość spore koszty izolacji, ponoć nawet ciężkiej. Nie wiem co robić, z jednej strony zależy mi na małej piwnicy, z drugiej obawiam się dużych kosztów no i jak to będzie wyglądało wizualnie. Proponowano nam wytrawersowanie terenu, ale jakoś nie potrafię sobie tego wyobrazić. No i tak zaczęły się dylematy. Pogadamy jeszcze z naszym kierownikiem - może coś jeszcze wymyśli.

Pozdrawiam

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AZX powidz ile kupiłeś tych suporeksów.

A jeśli chodzi o CO to troszkę dużo tak mi się tylko wydaje.

Zastanawiam się czy lepiej w pokoju rozłożyć podłogowe czy wstawić grzejnik (co wyjdzie taniej).

U nas też będą dwa stropy. Pierwszy nad parterem drugi nad poddaszem. Bez żadnych karton-gipsów. Jak możesz wstaw zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magdusiad ja też rozmawiam i urabiam :) w poniedziałek powinnam mieć dwie wyceny - już się boję.

Póki co podczas rozmów z budowlańcami powstał problem do rozwiązania i to dość kosztowny.

Chcemy zrobić częściowe podpiwniczenie - pod środkową częścią domu. Mamy niewielki spadek terenu i myslałam, że z tego powodu będzie łatwiej z tą piwnicą. Niestety spadek wychodzi mało korzystnie bo od strony wejścia do domu - co spowoduje, że budynek będzie podniesiony od frontu i wchodziłoby się do niego po kilku (napewno nie trzech schodach) - a tak nie chcę. Poza tym ziemia jest gliniasta i nie ma gdzie odprowadzić wody (chyba, że na drogę) - więc dość spore koszty izolacji, ponoć nawet ciężkiej. Nie wiem co robić, z jednej strony zależy mi na małej piwnicy, z drugiej obawiam się dużych kosztów no i jak to będzie wyglądało wizualnie. Proponowano nam wytrawersowanie terenu, ale jakoś nie potrafię sobie tego wyobrazić. No i tak zaczęły się dylematy. Pogadamy jeszcze z naszym kierownikiem - może coś jeszcze wymyśli.

Pozdrawiam

 

Beata, my tez mamy teren spadzisty, ale żeby uniknąć wchodzenia pod kilkunastu stopniach, "wcieliśmy" sie z domem w skarpę, dzięki temu wchodze do domu po 3 stopniach. Można było zrobic częściiowe podpiwniczenie, po dołożeniu choćby trzech warstw bloczków, ale te koszty? Teraz musimy wyrównać resztę terenu tzw ogrodową. Przynajmniej ogród nie będzie płaski. Sąsiedzi postawili dom na górce i wchodzą do niego po 17 stopniach. Zgroza. Nie dość, że muszą najpierw wspiąć się na górkę by podejśc do domu, to mają jeszcze do pokonania 17 stopni. Narazie są bardzo młodzi, ale czas leci..... A naturalnie udziwniony ogród jest ciekawszy nisz lotnisko.

Pozdrawiam

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybka, dzięki za odpowiedź. U nas nie ma co prawda skarpy, ale sąsiedzi wybudowali dom z garażem w piwnicy i też wchodzą do domu po kilkunastu schodach - u mnie odpada. Już nawet nie myślę o nas na starość, ale już teraz obecnie będzie mieszkała z nami mama - więc muszę pomyśleć o jej bezpieczeństwie. Czy masz jakieś zdjęcia, które obrazują jak wygląda dom "wciety w skarpę"? Brak mi niestety tej wyobraźni przestrzennej.

Boję się kosztów piwnicy niesamowicie, ale pewnie będę narzekała, że nie mam miejsca na przechowywanie moich wyrobów - czytaj słoików , na alternatywne źródło ogrzewania - myślę o dodatkowym piecu na opał, gdyby coś z gazem było nie tak. Obawiam się, że nie zmieszczę się z tym wszystkim w małym pomieszczeniu za garażem, a może się mylę?

Pozdrawiam

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas dzialka rowniez nie jest calkowicie prosta ale podejrzewam ze w porownaniu do waszych dzialek ten kat nachylenia jest znacznie mniejszy. chyba o sobie myslimy, bo ja wczoraj do pozna w nocy rozmawialam z mezem wlasnie na ten temat. u nas chyba tez nie bedzie 3 schodkow z przodu a 4lub 5, chyba ze za domem zrobimy taras bez schodow to wtedy z przodu pozostanie bez zmian. tak prawde mowiac to moj "problem" jest malutki w porownaniu z innymi i mysle ze nasz kierownik budowy uwolni umysl i zrobi tak, zeby bylo dobrze i po mojej mysli :lol:

 

i znow pytanie do wszystkich:

1) ile potrzebnych wam bylo stępli na szalowanie stromu? mam ok 100 stepli i nie wiem czy tyle mi wystarczy (w planach mamy strop akermana, ale zastanawiam sie nad lanym-a wtedy ile mniej wiecej stepli trzeba szykowac?)

2) jaka ilosc desek szykowac na szalowanie fundamentow i innych czesci budynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybka, dzięki za odpowiedź. U nas nie ma co prawda skarpy, ale sąsiedzi wybudowali dom z garażem w piwnicy i też wchodzą do domu po kilkunastu schodach - u mnie odpada. Już nawet nie myślę o nas na starość, ale już teraz obecnie będzie mieszkała z nami mama - więc muszę pomyśleć o jej bezpieczeństwie. Czy masz jakieś zdjęcia, które obrazują jak wygląda dom "wciety w skarpę"? Brak mi niestety tej wyobraźni przestrzennej.

Boję się kosztów piwnicy niesamowicie, ale pewnie będę narzekała, że nie mam miejsca na przechowywanie moich wyrobów - czytaj słoików , na alternatywne źródło ogrzewania - myślę o dodatkowym piecu na opał, gdyby coś z gazem było nie tak. Obawiam się, że nie zmieszczę się z tym wszystkim w małym pomieszczeniu za garażem, a może się mylę?

Pozdrawiam

Beata

Moze pomogę wyobraźni ;)

u mnie działka jest " z spadem" na długosci 11m - ok 80-100 cm ( taki mam spad miedzy przodem na tylem domu)

tu masz fotki ... http://picasaweb.google.com/andrzejazx

piwncia w moim przypadku to było jedyne wyjscie zeby bylo ok

jestem z tego wyboru teraz bardzo zadowolony ;) kotłownia pralnia spiżarnia miejsce na opał to wszystko bede miał w piwnicy ...

generalnie kosztu trosze jest ...dodatkowy strop + 2X tyle "bloczków betonowych , mocniejsze ławy no i koszt roboty

a radosc z dodatkowego miejsca ... bezcenna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia ile wystarczy stępli. Ale my kupiliśmy 103 szt. Rodzice dali około 60 i w razie czego niedaleko sąsiad porzyczył od nas więc jak braknie te 163 szt to porzyczymy.

pytanie pierwsze - robice piwnice ...jak tak to nie starczy

jest cos takiego jak okna ...kazde okno zeby go zaszalowac potrzebuje min 3 desek + 6 stepli

stropy robicie wylewane ? ...jak tak to porzeba jeszcze czegos takiego jak " łatay , podciągi" u nas tak to sie zwie ...a tego trzeba troszke

na mój dom przywiazłem z lasu ( naszczescie wlasnego) ok 6 przyczep 6Ton ( takich duzych ciagnikowych ) drzwa - kazde ok 10-12 m długosci

drzwa i desek idzie masa ...sam nie wierzylem ze tyle pójdzie

 

deski

jak kupilem 8m3 35mm grubosci

+ 3 m3 tzw paletówki ( głownie potrzeba do szalowania law + okien

bardzo dobra sprawa ( paletówka ma 10cm wyskosci ...zbija sie je (u mnie np ławy byly 80x40) ...wic 4 deski do kupy i mamy wysokosc ławy ok ...nie trzeba " przeciarac " desek na pile

jak umiejetenie sie stosuje ( mówie o deskach 35mm ) to pozniej te deski idą na łaty na dach ( jezeli bedziecie kryli blacha ....po dachówke trzeba 50x40) trzeba szalowac tylko jedna stroną !...druga wtedy jest czysta

ja tak robiłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AZX powidz ile kupiłeś tych suporeksów.

A jeśli chodzi o CO to troszkę dużo tak mi się tylko wydaje.

Zastanawiam się czy lepiej w pokoju rozłożyć podłogowe czy wstawić grzejnik (co wyjdzie taniej).

U nas też będą dwa stropy. Pierwszy nad parterem drugi nad poddaszem. Bez żadnych karton-gipsów. Jak możesz wstaw zdjęcia.

suporków - stosowałem dwa rodzaje

s=250mm + 120mm

250 - na wszystkie sciany nośne wew. + sciana miedzy garazem a domem

zrobilem tak specjalnie ...w syporku fajnie sie robi gniazdka pod prąd, wykuwa "szczeline " pod rurki CO itd ...jest łatwy w obróbce

tego poszło cos ok 250 szt ( nie wiem jakie macie wymiary domu!!! wiec ilosc moze ulec zmianie ! )

120- tego podszło mi ok 5 palet ...sciany działowe + ( specjalnie połozylem jedna werstwe pod stropem ....miejce na przewody + puszki elektryczne)

wiec mam lekko zawyżoną ilosc

 

"U nas też będą dwa stropy. Pierwszy nad parterem drugi nad poddaszem. Bez żadnych karton-gipsów." u mnie 3 :-? ...na poddaszu jest mały ...tzn duzy problem z zalaniem stropu ...jaki ...jak chcesz to opisze

 

"A jeśli chodzi o CO to troszkę dużo tak mi się tylko wydaje.

Zastanawiam się czy lepiej w pokoju rozłożyć podłogowe czy wstawić grzejnik (co wyjdzie taniej). "

 

ok 10500 kosztuje sam piec ( klimosz LING M 28 Kw) - taki bede instalował

u mnie 25000 - koszt co + kanalizacja + ciepła i zimna woda + robocina

podłogówka jest duzo droższa od tradycyjnego grzejnika - generalnie szeroki temat ....polecam http://forum.info-ogrzewanie.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybka, dzięki za odpowiedź. U nas nie ma co prawda skarpy, ale sąsiedzi wybudowali dom z garażem w piwnicy i też wchodzą do domu po kilkunastu schodach - u mnie odpada. Już nawet nie myślę o nas na starość, ale już teraz obecnie będzie mieszkała z nami mama - więc muszę pomyśleć o jej bezpieczeństwie. Czy masz jakieś zdjęcia, które obrazują jak wygląda dom "wciety w skarpę"? Brak mi niestety tej wyobraźni przestrzennej.

Boję się kosztów piwnicy niesamowicie, ale pewnie będę narzekała, że nie mam miejsca na przechowywanie moich wyrobów - czytaj słoików , na alternatywne źródło ogrzewania - myślę o dodatkowym piecu na opał, gdyby coś z gazem było nie tak. Obawiam się, że nie zmieszczę się z tym wszystkim w małym pomieszczeniu za garażem, a może się mylę?

Pozdrawiam

Beata

Moze pomogę wyobraźni ;)

u mnie działka jest " z spadem" na długosci 11m - ok 80-100 cm ( taki mam spad miedzy przodem na tylem domu)

tu masz fotki ... http://picasaweb.google.com/andrzejazx

piwncia w moim przypadku to było jedyne wyjscie zeby bylo ok

jestem z tego wyboru teraz bardzo zadowolony ;) kotłownia pralnia spiżarnia miejsce na opał to wszystko bede miał w piwnicy ...

generalnie kosztu trosze jest ...dodatkowy strop + 2X tyle "bloczków betonowych , mocniejsze ławy no i koszt roboty

a radosc z dodatkowego miejsca ... bezcenna :D

 

U nas spadek w kierunku odwrotnym niż u Ciebie, najchętniej wtopiłabym tą piwnicę jak najgłębiej w ziemię. Musimy się przespać dobrze z tym tematem i podjąć trafną decyzję. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybka czy już mieszkacie na dobre?

Możesz napisać jak Ci się piec sprawuje, czym palisz i ile tego spaliłaś np przez miesiąc przy porządnej zimie?

Czekam na dalsze Twoje fotki z niecierpliwością!

Dla porównania jeśli ktoś ma gaz i juz mieszka to też proszę o info ile spalił gazu przy siarczystych mrozach :)

Pozdrawiam

 

Dorota

 

czesc, otóz od dnia 21 pażdziernika 2009 rana do wieczora dnia jutrzejszego czyli do 22 stycznia spalimy 1900 kg ekogroszku - pieklorza. Wychodzi 20 kg dzienne średnio. Zapłaciliśmy 800 zł za tonę, czyli 16 zł dziennie. W domu jest po 24-25 stopnii, a ja co drugi dzień albo zminiejszam albo podkręcam ogrzewanie. Na dole mam tylko podłogówkę, na piętrze w łaziewnce, a w pokojach grzejniki. Mamy Linga Klimosza 25kw - super sprawa!

 

Co do piwnicy, to bezsprzecznie jest to fajna sprawa. Kwestia tylko kosztów. Kotłownia nasza mino, iż poszerzona o 1 metr, jest wypełniona dużym piecem z jednej strony i wanienką "brytwanką" z drugiej. Nie ma juz miejsca na przetwory. A w garażu tez szału nie ma, po wstawieniu dużego samochodu. Na naszej działce jest spadek ok 170cm na długości domu. Taras bedzie na jednym stopniu, a ogród w górze. Tak swoją drogą jak przeglądam wszelkie projekty ogrodów, takie wymyślne, wspaniałe, to wszystkie te ogrody sa poniżej terenu domu, bądź na równi z nim. Nie znalazałm żadnego porojektu ogrodu, który piąłby sie pod górę. Mam apel do szanownych panów i pań projektantów, by pokusili sie o pomysły na zagospodarowanie takiego własnie terenu :-))))

Skarpę oczywiście częściowo złagodziliśmy, a reszta prac już na wiosnę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybka, dzięki za odpowiedź. U nas nie ma co prawda skarpy, ale sąsiedzi wybudowali dom z garażem w piwnicy i też wchodzą do domu po kilkunastu schodach - u mnie odpada. Już nawet nie myślę o nas na starość, ale już teraz obecnie będzie mieszkała z nami mama - więc muszę pomyśleć o jej bezpieczeństwie. Czy masz jakieś zdjęcia, które obrazują jak wygląda dom "wciety w skarpę"? Brak mi niestety tej wyobraźni przestrzennej.

Boję się kosztów piwnicy niesamowicie, ale pewnie będę narzekała, że nie mam miejsca na przechowywanie moich wyrobów - czytaj słoików , na alternatywne źródło ogrzewania - myślę o dodatkowym piecu na opał, gdyby coś z gazem było nie tak. Obawiam się, że nie zmieszczę się z tym wszystkim w małym pomieszczeniu za garażem, a może się mylę?

Pozdrawiam

Beata

Moze pomogę wyobraźni ;)

u mnie działka jest " z spadem" na długosci 11m - ok 80-100 cm ( taki mam spad miedzy przodem na tylem domu)

tu masz fotki ... http://picasaweb.google.com/andrzejazx

piwncia w moim przypadku to było jedyne wyjscie zeby bylo ok

jestem z tego wyboru teraz bardzo zadowolony ;) kotłownia pralnia spiżarnia miejsce na opał to wszystko bede miał w piwnicy ...

generalnie kosztu trosze jest ...dodatkowy strop + 2X tyle "bloczków betonowych , mocniejsze ławy no i koszt roboty

a radosc z dodatkowego miejsca ... bezcenna :D

 

U nas spadek w kierunku odwrotnym niż u Ciebie, najchętniej wtopiłabym tą piwnicę jak najgłębiej w ziemię. Musimy się przespać dobrze z tym tematem i podjąć trafną decyzję. Pozdrawiam

 

ups to jest juz mały problem

zycze podjecia trafnej decyzji ...pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szybka dzięki wielkie za lekcję poglądową , już mi się rozjaśnia :) Jesli mogę Cię jeszcze prosić o zamieszczenie zdjęcia z frontem domu. Chciałabym bardzo zobaczyć jak z przodu wygląda dom "wcięty" w skarpę".

Co do ogrodu, to te na różnych poziomach prezentują się chyba najpiękniej, ale też wymagają wielkiego wysiłku. Napewno przyjdzie Ci coś fajnego do głowy - kwestia czasu. Pozdrawiam Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szybka dzięki wielkie za lekcję poglądową , już mi się rozjaśnia :) Jesli mogę Cię jeszcze prosić o zamieszczenie zdjęcia z frontem domu. Chciałabym bardzo zobaczyć jak z przodu wygląda dom "wcięty" w skarpę".

Co do ogrodu, to te na różnych poziomach prezentują się chyba najpiękniej, ale też wymagają wielkiego wysiłku. Napewno przyjdzie Ci coś fajnego do głowy - kwestia czasu. Pozdrawiam Beata

 

 

Beata, przód domu nie jest wciety w skarpę. Moja dzialka ma nachylenie od tarasu w dół. Zrobie aktualne zdjęcia i wkleje. Wejście do domu jest po trzech stopniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My czekalismy na przyłaczenie gazu z ulicy do płotu ,czyli jakies 6 mb. tylko :lol: 8 miesiecy :o monopolista zawsze ma racje i nic sie nie poradzi... :cry: .

Jesli chodzi o zużycie gazu , na razie mam ustawioną temp. 14-15 st. i od 10 grudnia do teraz wychłeptał piec 330 m3 - moim zdaniem duzo ,ale moze swieży budynek i jeszcze nie mieszkamy .., ponoc zmniejsza sie zuzycie gazu dopiero na kolejny sezon (budynek musi sie wygrzac i osuszyc do konca...)

Mamy piec kondensacyjny i czujnik temp pokojowy + pogodówke

Ogrzewanie podłogowe tylko w sieni , kuchni i obu łazienkach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Ja też będę budowała APS - a 161 L w okolicach Trzebnicy. Projekt zakupiony w grudniu, teraz papierki... I z wejścia zonk z wodociągiem... Ale to dłuższa historia.

Czytam Was zapamiętale od jakichś 2 miesięcy. Kopalnia wiedzy. Normalnie można sobie samemu domek postawić. Mówię tu szczególnie o zdjęciach Dexa (pozdrawiam), uporządkowanych krok po kroku. Niczym u Słodowego "Zrób to sam" hihi postaw Apsika :) Między innymi dzięki temu forum podjęłam decyzję ,co do wyboru domku, bo początkowo stawiałam na WEDĘ z Krajobrazów, ale APS najlepszy.

Planujemy budowę systemem gospodarczym rozłożoną na 5 lat, także pewnie wprowadzę się do domku z tymi co dołączą do tego forum za 3 lata.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...