Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt APS161 pracownia ARCHI-PROJEKT


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jesli moge cos doradzic zanim zrobicie luk w pokoju z balkonem dobrze jest sie zastanowic nad tym zeby luk zrobic mniej ze tak powiem lukowaty bo beda problemy z otwieraniem drzwi balkonowych poniewaz narastajacy luk drzwi bedzie haczyl przy otwieraniu o lukowe nadproze w najnizszych miejscach po obu stronach. Wtedy albo podcinac luk w koncach albo okno wsunac do pokoju - ale to odpada ze wzgledu na mostek termiczny. Mi sie udalo jest na wsam raz przy pelnym otwarciu nic nie haczy i jest naddatek na tynk. Wymiar miedzy najwyzsza czescia luku a krawedziami mierzac w pionie to 18 centymetrow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Muszę się pochwalić- w końcu mamy pozwolenie na budowę. Wkrótce ruszamy. Nasze główne zmiany to poszerzenie garażu do 6m,poszerzenie od strony salonu o 1m, likwidacja balkonu nad wykuszem, likwidacja spiżarki. W tym roku chcemy osiągnąć stan surowy otwarty. Dex-gratuluję zaawansowania prac i cieszę się,że jako nieliczny z całej grupy nie zapominasz o forum,dzielisz się cennymi (bezcennymi uwagami) i zamieszczasz zdjęcia. Może inni forumowicze też się pochwalą zaawansowaniem prac, Wasze uwagi są bezcenne dla tych, którzy dopiero zaczynają :) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobraa masz całkowitą rację. Umówiłam się na płatności po zakończeniu każdego etapu budowy i już przy podpisywaniu umowy zaznaczyłam, że nie ma mowy o żadnych zaliczkach. Z zaliczkami miałam do czynienia podczas remontu mojego mieszkania i nigdy więcej !!! Materiały kupujemy sami - wiemy przynajmniej co i za ile. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, chociaż niespodzianki też napewno nas czekają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wykonawcow najlepiec brac takich co wykonaja wszysko od wbicia lopaty w ziemie do polozenia ostatniej dachowki. Wtedy jedni na drugich nie beda zganiac ze jest cos spieprzone no i przedewszystkim czas i pieniadze - jesli jedna ekipa to bedzie robic dobrze bo jak cos spieprza nie bedzie na kogo zganiac ale i dluzej wtedy zabawia na budowie na poprawkach a to ich pieniadze. My na szczescie trafilismy na solidna ekipe a na etapie dachu dolaczyli do nich do pomocy ciesle - naprawde rzetelni. Zadnych wpadek wszystko zgdodnie ze sztuka budowlana nawet inspektor nadzoru byl zachwycony. Oczywiscie jak tu juz pisano kazdy etap bydowy byl placony - czyli 1 -fundamenty 2 -sciany parteru ze stropem 3 - pietro i ostatni etap wiezba dachowka i okna dachowe.

 

maazas nie rob nic na hura jak jest jakis problem poszperaj w necie lub pytaj sasiadow jesli masz budujacych sie lub pobudowanych luk kierbuda a najlepiej gdybys mial dobra doswiadczona ekipe naprawde wiele rzeczy za ciebie rozwiaza - tak bylo u mnie. Teraz mam taka wiedze ze sam moglbym zostac kierownikiem budowy ;) W projekcie nie ma wiencow nad scianka kolankowa tylko slupki na ktorych oparte sa murlaty. Dogaduj sie z ekipa zeby robili normalne sciany kolankowe z wiencem wtedy polozysz dachowke dobrej klasy ceramike (jest ciezka). Teraz nie pamietam wszystkiego ale jak jakies problemy to pytaj tu zanim wykonasz to na budowie - ja sam skorzystalem ze zdjec zamieszczonych tu na poczatku co do stropu i podciagu nad wykuszem. U nas zastosowalismy plyty zeranskie wiec ten podciag byl potrzebny a to kawal belki wisial by w salonie i juz mi sie to nie widzialo wiec budowlacy podsuneli pomysl o belce stalowej i akurat zobaczylem tu te zdjecia jak strop wisi w dwuteowniku HEB, inspektor nadzoru przeliczyl jaki ma byc i strop jest wsuniety w ta belke.

Zycze powodzenia w budowaniu.

Edytowane przez Dex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś buduje z pomorskiego

 

Czy ktoś mi powie ile kosztuje wybudowanie tego domu do stanu surowego i deweloperskiego

 

Kosztorys mile widziany :)

 

Waham się pomiędzy aps 161 a M-131 http://www.najciekawszeprojekty.pl/projekt/km-763/m-131

 

Gdyby padło na aps'a to chyba bym wybrał z garażem 2-stanowiskowym

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących !

Na wiosnę rozpoczęliśmy budowę naszego domku. W tej chwili jesteśmy juz po wykonaniu fundamentów i rozpoczynamy budowanie ścian. Każdy dzień przynosi coś nowego i nowe tematy do przemyśleń..:) w związku z tym mam pytanie do osób które już wybudowały swojego APS'a. Jakie zastosowaliście kominy: systemowe czy tradycyjne?, ile kanałów wentylacyjnych - tak jak w projekcie 4 przy piecu i 3 przy kominku? Dziękuje za wszystkie odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących !

Na wiosnę rozpoczęliśmy budowę naszego domku. W tej chwili jesteśmy juz po wykonaniu fundamentów i rozpoczynamy budowanie ścian. Każdy dzień przynosi coś nowego i nowe tematy do przemyśleń..:) w związku z tym mam pytanie do osób które już wybudowały swojego APS'a. Jakie zastosowaliście kominy: systemowe czy tradycyjne?, ile kanałów wentylacyjnych - tak jak w projekcie 4 przy piecu i 3 przy kominku? Dziękuje za wszystkie odpowiedzi

 

Ja budowalem z systemowych Rondo plus w systemie bodajze shidla. W salonie komin bez wentylacji ( w calym budynku zastosowana rekuperacja rowniez w lazienkach wiec z tych pomieszczec ciagi wentylacyjne grawitacyjne zostaly usuniete) a w kotlowni i garazu - jeden kominowy - kotlownia i dwa wentylacyjne - po jednym w kotlowni i garazu. W pomieszczeniech kotlowni i garazu obowiazkowo wentylacja grawitacyjna. Tu mozesz tak z grubsza zobaczyc: http://picasaweb.google.pl/Darek.dr.floyd/BudowaWiezbaIKominy03#

pzdr

Dex

Edytowane przez Dex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Mam pytanie jaki rekuperator zastosowałeś ? Czy masz GWC ? Jaki koszt był zrobienia projektu i jaki koszt robocizny?

 

Pozdrawiam

 

Jestem na etapie wyboru stacji i juz prawie sie zdecydowalem na Renovent HR Medium 300 koszt ok 5630pln z ladnym manipulatorem. jesli chodzi o projekt wykorzystalem czesc tak jak jest w projekcie i z wiedzy tych co juz maja i eksploatuja jak rowniez z neta bo informacji jest mnustwo. Robocizna to prawdziwe zlodziejstwo niewiem za co oni chca brac tyle kasy. U mnie budowlancy zostawili kanaly w pionach w scianach do przeprowadzenia rur, a za wlozenie rur w te kanaly nie bede placil 3 tys pln bo tyle chciala firma od reku za ulozenie i popodlaczanie do trojnikow i stacji. Naprawde niewarto wydawac tyle kasy za robote ktora jest naprawde przyjemna. Na etapie budowy radze zostawiac kanaly i sama przyjemnosc z tej roboty. Generalnie kosztorys calej instalacji i to na wymienniku krzyzowym jakiej popularnej firmy najtansi chcieli 13 tys pln. Mnie z renowent i rurami wynioslo to ok 7 tys na gotowo tylko robocizna moja. Jest roznica, prawda? GWC nie mam. Zbyt duze koszty i dlugi czas zwrotu. Wole zainwestowac w solary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dex,

 

też o tym samym myślałem nawet już kiedyś wypatrzyłem gościa na allegro który sprzedaje Renovent'a http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=2427930

 

Mam pytanko gdzie budujesz? Chętnie bym zobaczył Właśnie wiem że firmy nieźle zdzierają na montażu reku i może udało by mi się zrobić kanały samemu tylko potrzebowałbym projekt instalacji Czy pomożesz i udostępnisz?

 

Mam też pytanko w jakiej kwocie myślisz się zamknąć z budową? Cały czas nie mogę nigdzie znaleźć aktualnego kosztorysu dla APS 161 + 2g

 

pozdrawiam

wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dex,

 

też o tym samym myślałem nawet już kiedyś wypatrzyłem gościa na allegro który sprzedaje Renovent'a http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=2427930

 

Mam pytanko gdzie budujesz? Chętnie bym zobaczył Właśnie wiem że firmy nieźle zdzierają na montażu reku i może udało by mi się zrobić kanały samemu tylko potrzebowałbym projekt instalacji Czy pomożesz i udostępnisz?

 

Mam też pytanko w jakiej kwocie myślisz się zamknąć z budową? Cały czas nie mogę nigdzie znaleźć aktualnego kosztorysu dla APS 161 + 2g

 

pozdrawiam

wojtek

 

Dokladnie to jest ten reku http://allegro.pl/item1092062733_rekuperator_brink_renovent_hr_300_m3_h_z_montazem.html. Rowniez rury bralem z tej firmy najtaniej gdzie znalazlem. Buduje w wojewodztwie lubuskim miasto Kożuchów niedaleko Zielonej Gory (25km). Projektu jako takiego niemam ale generalnie napisze jakie mam nawiewy i wyciagi:

salon - 2 nawiewy, 1 wyciag z czopucha kominka

kuchnia - 1 wyciag ( wyciag okapu kuchennego jest rowniez lecz nie podlaczony do reku tylko przez kominek na zewnatrz - wlaczany tylko wtedy gdy jest potrzeba)

gabinet - 1 nawiew

przedsionek - 1 nawiew

sypialnie po jednym nawiewie

lazienki po jednym wyciagu

pomieszczenie nad garazem:

garderoba - 1 nawiew

pralnia - 1 wyciag

garaz/ kotlownia - went. grawitacujna.

Zasada jest taka aby przy uruchomieniu i regulacji uzyskac minimalne nadcisnienie w budynku wtedy z ewentualnych nieszczelnosci nie bedzie zasysac zimnego powietrza z zewnatrz jak rowniez kiedy bedziesz palil w kominku to przy otwarciu drzwiczek kominka dym nie poleci na salon. Rowniez przeplywy w pomieszczeniach nalezy tak ustawic aby np: z kuchni nie wydostawalo sie powietrze do salonu - odpowiednia sila wyciagu w kuchni. Na strychu rozprowadzone rury i polaczone odpowiednio z trojnikami i skrzynkami rozpreznymi. Wszystkie rury izolowane typu SONODUCT. Nawiewy i wyciagi usytuowane sa najblizej okien ale tak aby byly najdalej od drzwi z pomieszczen. Na parter rury ida w scianach pietra i sa wyprowadzone przez strop tak ze na parterze beda wychodzic w sufitach - na pietrze rowniez w sufitach. Rury w pionach srednicy 100mm (150mm z otulina) - to sa w sumie ktotkie odcinki. Na strychu wszystkie rury ulozone poziomo o srednicy 150mm (200mm z otulina) polaczone redukcjami 100/150 z pionami. Rury z czerpni i wyrzutni 200mm (250mm z otulina).

Trudno okreslic koszt wybudowania tego domku wszystko zelezy kto jak budujesz i z czego i jakie zmiany. U mnie to wyszlo tak: lawy ok 4 tys, sciana fundamentowa ok 2 tys posadzka ok 1tys, wszystkie sciany ok 18 tys - suporeks 24cm, stropy ok 7 tys - plyta zeranska, wiezba 10 tys, dachowka brass ceramiczna kompletna z oknami dachowymi welux 4 sztuki i z rynnami ok 35 tys, kominy ok 5 tys, okna 40,5 tys, styropian na elewacje sciany fundamentowe i pod posadzke ok 3 tys. i rozne dodatkowe koszty np cement kleje siatki folie wszelkie izolacje gwozdzie pianki silikony rury kanalizacyjne drenaz dziaki i inne drobne rzeczy to ok 15 tys. Robocizna za wykonanie od wkopania szpadla pod lawy do polozenia ostatniej dachowki i okien dachowych- stan surowy otwarty to 57 tys. Chcemy na gotowo zmiescic sie w kwocie ok 400tys i mam nadzieje ze sie uda bo duzo z wykonczenia zrobie sam bo wiem ze dobrze, a przy fachowcu i tak bede musial byc i patrzec mu na rece bo inaczej moze cos spieprzyc to zamiast patrzec moge zrobic to sam bo mam troche w tym doswiadczenia.

Edytowane przez Dex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

basiekg napisz z czego i jak zrobilas cokoliki na filarach pod balkonem. Mnie tez interesuja takie greckie wykonczenia

 

to byly kupione glowice razem z rurami szalunkowymi zakladalo sie je przed wylaniem kolumn- produkuje je ta sama firma co rury szalunkowe nie pamietam nazwy fimy ale na pewno byla z wieliczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...