Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt APS161 pracownia ARCHI-PROJEKT


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich budowniczych apsków 161.

Właśnie zaczynamy budowę swojego domku. Dokonaliśmy kilku zmian w projekcie. A mianowicie:

1. Podpiwniczenie pod częścią mieszkalną (dom musi być wyniesiony do góry i mamy spadek terenu, więc szkoda było nie robić)

2. Zrównanie ściany kotłowni z bryłą budynku.

3. Kotłownia przeniesiona do piwnicy, dzięki czemu powstanie garaż na dwa samochody.

4. Poszerzenie garażu o 50 cm.

5. Podniesienie ściany kolankowej o 25 cm.

6. Dołożone okna dachowe w pokojach nad kuchnią i salonem.

Dziś koparka wykopała nam piwnice i w ciągu tygodnia mamy mieć zalane ławy fundamentowe. Liczyłem, że na wylanie ławy potrzebne jest około 13 m3 betonu. Tymczasem u kilku osób na forum poszło go jakieś 17 - 19 m3. Zastanawia mnie taka rozbieżność. Z tego co wiem, to Dexowi wyszło 18,5 m3. Czy te większe ilości betonu wynikają może z mocniejszych ław, czy ja źle liczę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budowniczych apsków 161.

Właśnie zaczynamy budowę swojego domku. Dokonaliśmy kilku zmian w projekcie. A mianowicie:

1. Podpiwniczenie pod częścią mieszkalną (dom musi być wyniesiony do góry i mamy spadek terenu, więc szkoda było nie robić)

2. Zrównanie ściany kotłowni z bryłą budynku.

3. Kotłownia przeniesiona do piwnicy, dzięki czemu powstanie garaż na dwa samochody.

4. Poszerzenie garażu o 50 cm.

5. Podniesienie ściany kolankowej o 25 cm.

6. Dołożone okna dachowe w pokojach nad kuchnią i salonem.

Dziś koparka wykopała nam piwnice i w ciągu tygodnia mamy mieć zalane ławy fundamentowe. Liczyłem, że na wylanie ławy potrzebne jest około 13 m3 betonu. Tymczasem u kilku osób na forum poszło go jakieś 17 - 19 m3. Zastanawia mnie taka rozbieżność. Z tego co wiem, to Dexowi wyszło 18,5 m3. Czy te większe ilości betonu wynikają może z mocniejszych ław, czy ja źle liczę?

 

Musisz wziasc pod uwage poszerzona bryle swojego budynku wiec to dodatkowe ilosci betonu. Ja z projektu bez zmian wyliczylem ze przy idealnych wymiarach szalunku lub wykopie tak jak w projekcie betonu na lawy powinno byc ok 18 kubikow. U mnie weszlo 18,5 wiec wykop byl prawie idealny. Lawy rob zgodnie z projektem - ten dom ma naprawde solidne podstawy i wtedy bedzie bezpieczny. U mnie po sasiedzku budowlancy lub inwestor troche zaoszczedzil i po zimie jedna strona law pekla i zaczela odsuwac sie od bryly. Musieli robic opaske i mase betonu wylewali dookola. Same klopoty a ile roboty i dodatkowe koszty. Okna w pomieszczeniach nad salonem i kuchnia super sprawa, jest wrazenie wiekszych pomieszczen a i swiatla jest moc. Sciane kolankowa tez podnioslem o 25cm i teraz widze ze 35 to byloby dopiero idealnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długim czasie wracam na forum budujących APS. Jesteśmy na etapie ocieplania domu i przymiarek do wykańczania w środku. Często zaglądam na forum i śledzę dodane zdjęcia z wykończeniówki. Postaram się wrzucić parę fot z naszej budowy i proszę Was o więcej zdjęć! Edytowane przez myszka123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długim czasie wracam na forum budujących APS. Jesteśmy na etapie ocieplania domu i przymiarek do wykańczania w środku. Często zaglądam na forum i śledzę dodane zdjęcia z wykończeniówki. Postaram się wrzucić parę fot z naszej budowy i proszę Was o więcej zdjęć!

 

Jakiej grubosci styropianem ocieplasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocieplamy styropianem 12. Troche problemu sprawiło nam połączenie styropianu ze skrzynkami od rolet zew. Przed ociepleniem kuzyn, który pracyje w Niemczech powidział że z doświadczenia wie że ścianki skrzynki cały czas pracują i po dłuższym czasie pomiędzy skrzynką i styropianem może powstać luka. U nich rolety mają specjalną listwę przymocowaną do skrzynki więc przy ocieplaniu łatwiej i szybciej idzie praca. Niestety nasze tego nie miały. Czy ktoś moze powiedzieć mi jak wrzucić na forum zdjęcia, to bym cosik przesłała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiajac okna moglas zwrocic uwage na te listwy przy roletach i jesli ich nie bylo to uprzec sie sie zeby skrzynki byly z listwami. Te listwy bardzo ulatwiaja klejenie styropianu w tych miejscach jak rowniez te miejsca sa stabilne - nie pracuja i dzialaja jako listwa bazowa. Przy klejeniu trzeba zwrocic jeszcze uwage aby nie zacisnac za bardzo szczeliny z ktorej wychodzi roleta - nalezy na czas klejenia podlozyc odpowiednie kliny.

Dex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy serdecznie!

Od dawna śledzimy forum. Budujemy APS 161 w woj pomorskim, jesteśmy na etapie wybierania dachówki ceramicznej.

Basiekg jaką dachówkę położyłaś na domku. Jest bardzo zgrabna i kolor by nam odpowiadał!

Pozdrawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów!

Budujemy domek w woj. wielkopolskim i od dłuższego czasu obserwujemy forum. Mamy już stan surowy otwarty z dachem i w tym roku mamy zamiar jeszcze wstawić okna i bramę garażową i tak przezimować. Postaram się w najbliższym czasie wrzucić kilka zdjęć.

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...