Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt APS161 pracownia ARCHI-PROJEKT


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ponawiam pytanie! Pytanie do osób, które mają lub planują piec na ekogroszek z podajnikiem,jak macie rozmieszczony piec i zasobnik cwu,czy piec mieści się w kotłowni na ścianie od małego pokoju? Muszę ostatecznie rozplanować drzwi do kotłowni i na zewnątrz i nie wiem jak będzie najrozsądniej.Jaką macie średnicę wkładów ceramicznych w kominach systemowych 18 czy 20 mm. Edytowane przez maazas
błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

a u mnie bez oszustow wyszlo duuuuzo wiecej niz planowalam

czlowiek nie mysli o tysiacu rzeczy ktore kosztuja np klamki, gniazdka, listwy przypodlogowe

no i apetyt rosnie w miare jedzenia najpierw wydaje sie ze panele sa ok potem ze parkiet to jednka inna klasa

ze drzwi moga byc ze sklepu za 300 zl ale jak sie zobaczy robione to tez slinka cieknie i tak koszty rosna ale pocieszenia powiem ze stan surowy zmiescil sie dokladnie w planie - 180 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed rozpoczęciem nie uwzględniłam potencjalnych oszustów - U MNIE wyszło duuuużo więcej. Cała sprawa będzie opisana szczegółowo przez redakcję "Muratora" niebawem ( po otrzymaniu wyroku sądu).

 

U mnie już też większe koszty, niż przewidywałam :(

Miałam same problemy od początku. Fatalna ekipa, z którą musiałam się rozstać, o mały cyk dom byłby bez kominów - też w zasadzie przydałoby się ich pozwać do sądu... brak słów. Poza tym częściowe podpiwniczenie też podrożyło koszty - ale mam co chciałam.

W chwili obecnej (już z nową ekipą ale znacznie droższą) już murują się ściany poddasza - jak tylko nauczę się wklejać zdjęcia to zamieszczę kilka :), w październiku wchodzi (przynajmniej teoretycznie) kolejna ekipa od dachu.

Mam do Was pytanko, czym obkładaliście kominy? Chodzi mi o kominy systemowe. Mam dylemat czy iść w cegłę pełną klinkierową masakrycznie drogą czy np. w struktonit. Jakie rozwiązania zastosowaliście lub planujecie zastosować u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name=kobra

i jeszcze do JUSWYS jeśli jeszcze nas czyta: co masz na elewacji??? chodzi o firmę i symbol tego koloru. z góry dziękuję i pozdrawiam![/quote]

 

Odpowiem za Juswys. Też mi się podobał kolor elwacji więc pytałam o niego. Odpowiedź: Elewawcja jest firmy Dryvit - tynk akrylowy Sandpebble - kolor 423 - strona 13 wątku , post 732 :)

 

Pozdrawiam

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co podłączyć do kominka wentylacyjnego dachowego od okapu w kuchni. Czy w kanał wentylacyjny wyprowadzony na strych trzeba włożyć rurę na całej długości czy tylko na strychu między wyjściem kanału a kominkiem wentylacyjnym. Jak rozwiązaliście to w swoich domkach. Czy nie ma problemu ze skraplaniem się wody.

 

Pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja juz wszystko skonczylam w srodku ale niestety pojawil sie problem:

ugiela sie belka drewniana ta miedzy kolumnami nad tarasem (drewno oczywiscie bylo takie jak w projekcie z renomowanego tartaku...)

czy wy tez miesliscie taki problem? jak go rozwiazaliscie

powiem szczerze ze po prostu mnie to dobilo po 1,5 roku zmagan myslalm ze mam budowe za soba a tu taki atak z niespodziewanej strony :(:((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dex jaką masz wysokośc bramy garażowej i czym potraktowałeś podbitkę-chodzi o kolor

Wysokosc bramy ok 2 metry. kolor podbitki to orzech wloski lakierobejca sadolin extra 1x podklad bezbarwny i 3x kolor.

 

basiekg, dobrze bylo najpierw wysuszyc dobrze drewno bo gdy schnie a do tego pod jakims obciazeniem bedzie krecic i wyginac. U mnie w jednym miejscu troche poniosko jedna krokiew i jak sie dobrze przyjrzec to nad garazem troszke rynne w dol pociaglo no ale na pierwszy rzut nie widac i choc krokwie solidnie zamocowane w konstrukcji to jednak troche naciagla przy schnieciu. Wiec taka beleczka w zasadzie oparta tylko o filary i obciazona krokwiami zrobila swoje.

Edytowane przez Dex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...