Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt APS161 pracownia ARCHI-PROJEKT


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Do Malgosiek:

Jakie masz okno tarasowe - drzwi są suwane czy rozwierane i 2 fixy po bokach?

 

Witam

a więc tak: nie mam dokładnych wymiarów co do cm ale z tego co pamiętam to dwa małe okna po bokach są na stałe i mają ok 30 cm, natomiast okno tarasowe główne składa się z dwóch skrzydeł i po otwarciu jest ok 160 cm (nie ma między nimi przegrody). Jedno skrzydło jest otwieralno-uchylne drugie tylko otwierane.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko lux :) ....ale okna - pakiet 2-komorowy na ramce alu !!! ... kto Wam tak doradził ?

http://sonarol.pl/cp1/ - polecam ...mało znana ale solidna :)

 

azx, jesli chodzi o moje okna to profil 6-cio komorowy termic 90 szer. 90 mm, a szyby to pakiet trzyszybowy z dwiema komorami wspolczynnik 0,6 wiec calkiem niezle. kominki zobacze w srode lub czwartek

pzdr

P.S.

co do okien sonarol to warto zaznajomic sie z opiniami uzytkownikow: http://www.forum.oknonet.pl/viewtopic.php?f=1&t=16642

Edytowane przez Dex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

azx, jesli chodzi o moje okna to profil 6-cio komorowy termic 90 szer. 90 mm, a szyby to pakiet trzyszybowy z dwiema komorami wspolczynnik 0,6 wiec calkiem niezle. kominki zobacze w srode lub czwartek

pzdr

P.S.

co do okien sonarol to warto zaznajomic sie z opiniami uzytkownikow: http://www.forum.oknonet.pl/viewtopic.php?f=1&t=16642

 

no ładnie pojechali ...do tej opinii jeszcze nie dojechałem ...ale jak to w życiu bywa ...jeden chwali - drugi gani

- a ciepła ramka koszt - ok 1% nie wpływa na parametry cieplne okna ...jej zadaniem jest zmniejszenie "wyraszania" sie pary wodnej na ramce dystansowej - alu jest dobrym przewodnikiem

Edytowane przez azx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie stosuje "stali szlachetnej" jako ramki dystansowej z bardzo prostego powodu ...stal szlachetna jest stalą przeważnie chromową ( pow 13% ) z tego powodu jest twarda i "kruchliwa" - trudno obrabialną ....a z tymi stratami pow 10% to jest ciekawe ... 10% na oknie to jest bardzo dużo

a prawdziwe ciepłe ramki to tak ja te ...z przewaga na termix : http://www.starglass.pl/np/index.php?option=com_content&view=article&id=56&Itemid=64

..."ale okna - pakiet 2-komorowy na ramce alu !!!... kto Wam tak doradził ?" - chodziło mi oto ze przeważnie jak się kupuje tak wypasione okna ( kolor obustronny + szyba 2komorowa, profil 90mm ) to doradzający ( sprzedający) powinien doradzić przynajmniej wspomnieć to takiej rzeczy - z resztą przynajmniej jak mam takie zdanie ze ładniej wygadają takie okna jak mają ramkę pod kolor okna ... niż takie " rażące sreberko " - ale to moje zdanie mój gust

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz z innej beczki ....jakie macie rozwiązane CO + CWU w Waszych Domkach ;)

jakie macie układy ( zamknięte otwarte) .... grawitacyjne ? ...czy rozdzielaczowe ?

jak pochowaliście rury ? w wylewkach, ścianach ? i jakiego typu rury ..miedz , pex/al/pex, stal ? jakie kotły ?

mam już niezły mętlik w głowie ...co głowa, firma to inaczej radzi ....;/

Edytowane przez azx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tą wadę (lub zaletę) że lubię wszystko nie tak jak ludzie :)

 

Dora skąd ja to znam, ja jakoś zawsze pod prąd :) i zupełnie nie mam pojęcia (nie pamiętam) w jakim kolorze mam ciepłą ramkę. Przekonam się 19 listopada podczas montażu okien.

Dex możesz zdradzić, ile wyniosła Cię cała elektryka? Jestem na etapie wycen, pierwsza jest na 8 tysięcy - zupełnie nie wiem czy to dużo czy to mało.

Pozdrawiam

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dex możesz zdradzić, ile wyniosła Cię cała elektryka? Jestem na etapie wycen, pierwsza jest na 8 tysięcy - zupełnie nie wiem czy to dużo czy to mało.

Pozdrawiam

Beata

 

Jako ze jestem elektrykiem z wszelkimi uprawnieniami instalacje wykonalem samodzielnie. Ale zanim sie za to wzialem wynajalem "elektryka od domkow" zeby wycenil tak dla ciekawosci. I tak: calosc z materialem robocizna i pomiarem do protokolu odbioru bez kabla ziemnego na przylaczu to cena ok 4,5 tys. Ci fachowcy robia tak ze jeden czy dwa obwody i leca domek do okola - szybko sprawnie tanio - ale czy funkcjonalnie"?" No wlasnie. Ja zrobilem prawdziwe centrum energrtyczne :) kilkanascie obwodow, rownomierne obciazenie faz, 3 roznicowki z podzialem na gniazda, oswietlenie w domku, oswietlenie zewnetrzne z gniazdami zewnetrznymi, automatyka zmierzchowa, obwod zasilania alarmu monitoringu internetu podtrzymywany w przypadku awari zasilania UPS-em - lacznie 35 elementow w skrzynce. Jako ze jestem elektrykiem material w wiekszej czesci mialem z firmy w ktorej pracuje za czysta darmoszke ;) a to co dokupilem na allegro i w churtowniach to koszt ok 1,5 tys. - wiec takie byly moje koszty montazu instalacji. 8 tys jak piszesz to jakis krwiopijca, w naszym rejonie eletrycy za domek z materialem 120m kw. biora w przedziale 3,5 - do 4,5 tys i w tym robia kabelki do alarmu i do tvsat i naziemnej.

P.S.

Sorki ale kominkow jeszcze nie widzialem bo juz leca tynki i chcialem popatrzec jak to sie robi - musze przyznac sprawnie i dokladnie. ekipa sie przyklada bo szef to moj koles i dostalby soilidny opierdziel jak cos byloby nie ta. Ale ostateczna ocena to bedzie przez glownego inwestora - zonke- :) ona widzi nawet to co niewidzialne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w cenie elektryki ogromna. Czekam jeszcze na dwie wyceny. Dex może przyjedziesz w Beskidy zrobić elektrykę :)?

 

Kobraa mierzyłam drzwi (a raczej otwór na drzwi) pomiędzy garażem a wiatrołapem - jest 215 cm, ale jeszcze dojdzie izolacja i wylewka. Dora czy eketryka już za Tobą czy jeszcze przed?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dora - jesteś szczęściara z tą elektryką :) Jak ocieplasz dom? Styropian czy wełna? Jaką masz grubość muru a jaką będziesz miała grubość ocieplenia? My budowaliśmy z porothermu 30-tki i zastanawiamy się jeszcze jaką dać warstwę ocieplenia. Czy "15" czy "12" a może "10" wystarczy.

Jak to wygląda u Ciebie Dex?

Pozdrawiam

Bea

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...