Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt APS161 pracownia ARCHI-PROJEKT


Recommended Posts

Witam

mnie prąd kosztował ok 5000 ( mam 18 obwodów , instalacja 3fazowa) , w cenie instancja TVSAT, komputerowa, telefoniczna + instalacja do podłączenia agregatu prądotwórczego, w cenie tez przewód YKY 5x10 - dla znawców tematu :) ok 50 m

mury mam Keratherm 25 będę ocieplał na wiosnę styropianem 150 mm- EPS80 ...który już czeka w garażu :)

pozdrawiam

Edytowane przez azx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

... zastanawiamy się jeszcze jaką dać warstwę ocieplenia. Czy "15" czy "12" a może "10" wystarczy.

Jak to wygląda u Ciebie Dex?

Pozdrawiam

Bea

 

u mnie sciany suporeks 24cm i termoizolacja styropian eps80 elewacyjny 15 cm http://picasaweb.google.com/Darek.dr.floyd/BudowaTermoizolacjaISiatkowanie#

 

w bieszczady od siebie jechalbym chyba ze dwa dni ;)

Edytowane przez Dex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... w cenie tez przewód YKY 5x10 - dla znawców tematu :) ok 50 m

 

Dziwny ten nasz kraj w kazdym rejonie energetycznym rozne wymagania co do sposobu ochrony. U mnie przylacze kablowe yky 4x10mm TN-c, a podzial jest dopiero w skrzynce rozdzielczej w budynku

Edytowane przez Dex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje Dex ...Polska to dziwny kraj ... u mnie w moim rejonie energetycznym od skrzynki "domowej" do skrzynki pomiarowej na granicy działki powiem kolokwialnie obowiązkowo " zero + ochrona " ... ale po co ? ja mam " szpilę" miedzią prawie 2m w ławie ...i skrzynka pomiarowa na granicy działki ma swą

Widze ze jedziesz tynkami gipsowymi ? jak tam u Was cennik za m^2 ? jeśli to nie tajemnica

pozdrawiam

Edytowane przez azx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje Dex ...Polska to dziwny kraj ... u mnie w moim rejonie energetycznym od skrzynki "domowej" do skrzynki pomiarowej na granicy działki powiem kolokwialnie obowiązkowo " zero + ochrona " ... ale po co ? ja mam " szpilę" miedzią prawie 2m w ławie ...i skrzynka pomiarowa na granicy działki ma swą

Widze ze jedziesz tynkami gipsowymi ? jak tam u Was cennik za m^2 ? jeśli to nie tajemnica

pozdrawiam

 

azx, srednop za tynki maszynowe to cena 22pln za m kw. ja mam za 20 zeta bo szeryf firmy to moj koles ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny tynków wszędzie kszatłtują się podobnie. U nas też 22 zł za m.kw. Dex, z ciekawości ile wyszło Ci metrów do otynkowania?

Pozdrawiam

Bea

 

A wiec tak:

sciany wszystkie - 501m kw.

sufity beda tynkowane tylko w przedpokoju - klatce schodowej, gabinet, garaz i kotlownia i to jest lacznie 44 m. kw

w rozbiciu na pietra to:

sciany parteru - 321 m kw.

sciany pietra - 180 m kw

lacznie wzystkie powieszchnie to - 545 m kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących APS 161. Mam pytanie dotyczące ilości okien w pokojach ze skosami na górze. Czy wstawialiście dodatkowe okna dachowe?Czy bez okien dodatkowych nie jest za ciemno?

 

warto wstawic dodatkowe okna polaciowe w sypialniach - duzo wiecej swiatla. a i w gwiazdy mozna popatrzec lezac na lozku z dziewczyna albo chlopakiem, nooo wszystko jedno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak:

sciany wszystkie - 501m kw.

sufity beda tynkowane tylko w przedpokoju - klatce schodowej, gabinet, garaz i kotlownia i to jest lacznie 44 m. kw

w rozbiciu na pietra to:

sciany parteru - 321 m kw.

sciany pietra - 180 m kw

lacznie wzystkie powieszchnie to - 545 m kw.

 

chciałbym mieć tyle :) ...u mnie łącznie z piwnica jest ponad 800 m kw ;/

Edytowane przez azx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto wstawic dodatkowe okna polaciowe w sypialniach - duzo wiecej swiatla. a i w gwiazdy mozna popatrzec lezac na lozku z dziewczyna albo chlopakiem, nooo wszystko jedno ;)

 

ja mam łącznie 5 okien dachowych ... w sypialniach na gorze mam okno balkonowe 900X2100+ okno 1200X1200 + okno dachowe 800X1400 ...jest idealnie jasno :)

Edytowane przez azx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...