Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt APS161 pracownia ARCHI-PROJEKT


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

kobraa, te ostatnie grzejniki są boskie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (podobno osoby używające więcej niż trzech wykrzykników mają jakieś zaburzenia;)

kobraa, wiesz może czy te grzejniki są dostępne dla zwykłych zjadaczy chleba czy tylko zamówienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten rock and roll'owy grzejnik jest z pewnością w moim guście i z pewnością poza zasięgiem mojego portfela ;/ Muszę zejść na ziemię, więc pewnie skończy się w ciastoramie lub innym takim "szicie"....

 

a poza tematem: czy ktoś z Was słyszał o rzekomej podwyżce cen drzewa? Mój potencjalny pan od dachu nakłania mnie do kupna materiału, bo ponoć w nowym roku ceny mają drastycznie iść w górę... No i mam dylemata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.... czyli więcej jest takich głosów. Trzeba więc poważnie rozważyć zakup drzewa... To nie jest znajomy, choć polecony, ale będą fakturki i umowy, więc mam nadzieje, że obejdzie się bez sądów. Przy okazji, trzymam kciuki, aby w Twojej sprawie, sprawiedliwości stało się zadość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie pale w kozie i rozgrzewam sciany.Zrobilem maly eksperyment ile stopni bedzie w srodku bez grzania przy roznych temperaturach na zewnatrz. I tak - dla przypomnienia dom ocieplony okna potrojny pakiet szyb poddasze nie ocieplone drzwi wejsciowe jakies tam z desek zbite - przy temperaturze na zewnatzrz -8 stopni - w salonie zawsze buylo ok +3 stopnie na poddaszu +1, przy temp -16 stopni - w salonie 0,5 stopnia w plusie a na poddaszu woda juz zamarzala -4 stopnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dex,

jak gruby styropian zastosowałeś przy ociepleniu domu? Bo temperatury masz chyba całkiem niezłe...

My będziemy budować z Porotermu 30 i planowałam dać styropian 12. Niby kier bud mówi, że 10 wystarczy, ale ja dla pewności obstaję przy 12.

A i ile na podłogi? Ja myślę nad 15-20...

No i jak zamierzasz ocieplać poddasze?

 

Z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dex,

jak gruby styropian zastosowałeś przy ociepleniu domu? Bo temperatury masz chyba całkiem niezłe...

My będziemy budować z Porotermu 30 i planowałam dać styropian 12. Niby kier bud mówi, że 10 wystarczy, ale ja dla pewności obstaję przy 12.

A i ile na podłogi? Ja myślę nad 15-20...

No i jak zamierzasz ocieplać poddasze?

 

Z góry dzięki za odp.

 

Sciany solbet 24 cm + 15 cm styropian. na podlogi parter 2x5cm lacznie 10cm, pietro 1x3cm i 1x 2cm lacznie 5 cm. Poddasze welna mineralna rokwoolla moze rokton lub cos cieplejszego i miedzy krokwie 16cm i na krokwie 10cm. bardzo dobrze jest zastosowac folie pod regipsy z aluminiowym promiennikiem tyle ze wtedy technologia ulozenia jest inna poniewaz nalezy ja tak ulozyc aby miedzy ta folia a regipsem zostala przerwa powietrzna ok 3 - 5 cm. promiennik na foli odbija cieplo i podgrzanym powietrzem w szczelinie tworzy pogdrzana poduszke powietrzna, a wiec jest korzystniej. koszt styropianu niewiele drozszy ale warto dac grubszy. 10cm dawalismy na fundamenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 3 weeks później...

Witam

Beasza i Kobraa na jakim etapie budowy teraz jesteście?Jestem bardzo ciekawa czy tylko u mnie "pracują ludzie wolniejsi niż ślimaki".Wczoraj właśnie skończyliśmy dach.Jak dotąd to jedyna ekipa- od dachu-godna polecenia.Reszta to szkoda gadać.Dużo błędów popełniali.Na szczęście w porę wyłapanych.Jedynie schodów poprawić już się nie da {miało nie być stopnia do pomieszczenia nad garażem, w którym będę mieć sypialnie, a niestety jest}.pozdrawiam Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Beasza i Kobraa na jakim etapie budowy teraz jesteście?Jestem bardzo ciekawa czy tylko u mnie "pracują ludzie wolniejsi niż ślimaki".Wczoraj właśnie skończyliśmy dach.Jak dotąd to jedyna ekipa- od dachu-godna polecenia.Reszta to szkoda gadać.Dużo błędów popełniali.Na szczęście w porę wyłapanych.Jedynie schodów poprawić już się nie da {miało nie być stopnia do pomieszczenia nad garażem, w którym będę mieć sypialnie, a niestety jest}.pozdrawiam Monika

 

Monika, fajnie że znowu jesteś :) Prace dachowe udało się nam zakończyć w listopadzie. Wtedy też zamontowaliśmy okna. Teraz robimy elektrykę a zaraz po niej chcemy działać z wod-kan i co. Z ekipami miałam też różne przeboje, więc wiem o czym mówisz. Co prawda nie mam schodka do pomieszczenia nad garażem, ale mam inne "perełki" , wolę jednak do tego nie wracać.

Z tego co pamiętam budujesz blisko mnie - Czechowice? Jeśli chcesz zobczyć jak jest u mnie zapraszam.

Pozdrawiam

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie w Nowym Roku!

 

Na szczęście pogoda sprzyja (przynajmniej na razie) i nasi budowlańcy mogli dokończyć to co nie zdążyli w zeszłym roku. No i mamy "już" schody wejściowe i taras w ogrodzie. Ruszyło też się trochę w środku bo w końcu postawili nam ścianki działowe i w marcu ruszamy z elektryką. Czy u Was też tynki w środku kładą przed położeniem rur wodno-kanalizacyjnych i c.o.? Nasz szefo budowy powiedział, że po elektryce wchodzą z tynkami. Jestem ciekawa Waszych doświadczeń i opinii.

 

Pozdrawiam

Malgosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do instalacji c.o i wodnokanalizacyjnej wstrzymajcie sie do tynkow. najpierw tynki bo z pewnoscia zrujnuja wam te instalacje a przynajmniej uszkodza i na nowo testy szczelnosci trzeba wykonac. poza tym pod wylewki tzreba dokladnie wyczyscic posadzki z pozostalosci po tynkach zeby nie uszkodzic folii izolacji przeciwwilgociowej a platanina rur na posadzkach bardzo przeszkadza. u nas wyglada to tak - wkolejnosci. instalacje el, tynki, izolacja posadzek termoizolacja (pierwsza czesc) c.o. c.w.o. kanaliza, termoizolacja (druga czesc), podlogowka, wylewki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...