Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt APS161 pracownia ARCHI-PROJEKT


Recommended Posts

No Dex,

domek już masz fajniutki. I działka fajna, duża. A jakie drzwi wstawiłeś do salonu? To są przesuwane? Bo super wyglądają. Ale jeśli są przesuwane, to gdzie wstawiasz grzejniki?

 

Pozdrawiam

Drzwi tarasowe sa rozsuwane. Czesc rozsuwana cofa sie do salonu a nastepnie przesuwa za druga czescia stala. Ogrzewanie bedzie podlogowe w calym domu a dzialka 11 arow i teraz po splantowaniu rzeczywiscie zrobila sie jakas duza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zastanawiamy sie nad drzwiami DRE. Na oko sa solidne ladnie wykonczone i w miare niedrogie

 

Dex, my też zastanawialiśmy się nad DRE (model Premium), ale raczej postawimy na Polskone - drzwi Sempre. W DRE drzwi są z płyty MDF a w Polskone z HDF. Oba materiały są płytami pilsniowymi nowej genracji z tym, że HDF to materiał o większej gęstości i co za tym idzie większej twardości. Przekonano nas do Polskone.

Wiem jedno, napewno będziemy unikać wypełnienia typu plaster miodu - mam to teraz u siebie w bloku i napewno drugi raz tego nie kupię.

Życzę trafnego wyboru :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiamy sie nad drzwiami DRE. Na oko sa solidne ladnie wykonczone i w miare niedrogie

 

Dex, my też zastanawialiśmy się nad DRE (model Premium), ale raczej postawimy na Polskone - drzwi Sempre. W DRE drzwi są z płyty MDF a w Polskone z HDF. Oba materiały są płytami pilsniowymi nowej genracji z tym, że HDF to materiał o większej gęstości i co za tym idzie większej twardości. Przekonano nas do Polskone.

Wiem jedno, napewno będziemy unikać wypełnienia typu plaster miodu - mam to teraz u siebie w bloku i napewno drugi raz tego nie kupię.

Życzę trafnego wyboru :)

Pozdrawiam

Dzieki za spstrzezenia co do tych drzwi. na dobra sprawe nie wglebialem sie w konstrukcje poniewaz to jeszcze nie ten etap budowy, ale na pewno wezmiemy to pod uwage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te drzwi z mdf trzeba dać tysiaka, za 1200 stolarz robi w dębie wzór i kolor na życzenie - montuje gratis.

 

To chyba wszystko zależy jeszcze od okleiny - najdroższe okleiny naturlane (nawet nie marzę). Z DRE dostałam wycenę na skrzydło premium + ościeżnica z 12% rabatem na 656,48 netto - do tego Vat 8% lub 23% - w zależności czy z montażem czy bez. My decydujemy się na montaż drzwi wew. samodzielnie.

Na Polskone Sempre z ościeżnicą - również z 12% rabatem 655,60 netto. Super byłoby mieć drzwi dębowe od stolarza w domu, ale do tych 800,00 z groszami trzeba dodać jeszcze 400 zł x ilość drzwi to już robi się spora kwota :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po Świętach...

wie ktoś może czy Justyna powiększyła sypialnię? Mnie moja wydaje się bardzo mała... a u niej mieści się łóżko, szafa i jeszcze komoda! Jak jest u Was?

Poza tym kupiłam drzwi wejściowe: Gerda SX20, wzór Olympia. A wewnętrzne też chyba wezmę DRE.

 

Z góry dzięki za odp.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich .Ja wpadam tu tylko po poradę:) Teraz też powiedzcie jak rozwiązaliście problem tynków w garażu? Czy ocieplaliście sufit dodatkowo od wewnątrz styropianem? Sprawa pilna muszę do jutra zdecydować się i nie wiem jak będzie lepiej? Z chęcią bym położyła styropian, ale czy to nie spowoduje zawilgocenia scian? Co myślicie na ten temat i jak sami zrobiliście? Z gory dziękuję za wszystkie rady i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie ocieplalam sufitu bo po porstu juz nie mialam na to miejsc (podnioslam troche garaz w zwiazku z czym byloby bardzo nizutko gdybym jeszcze ocieplila sufit) ale ocieplilam sciane miedzy garazem a domem - zadnej wilgoci w garazu nie mam - w garazu sie czlowiek nie kapie nie gotuje i specjalnei duzo nie oddycha ;) wiec skad ma sie wziac wilgoc? (nie mowimy oczywiscie o wilgoci technologicznej - schnace tynki - wylewki)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba wszystko zależy jeszcze od okleiny - najdroższe okleiny naturlane (nawet nie marzę). Z DRE dostałam wycenę na skrzydło premium + ościeżnica z 12% rabatem na 656,48 netto - do tego Vat 8% lub 23% - w zależności czy z montażem czy bez. My decydujemy się na montaż drzwi wew. samodzielnie.

Na Polskone Sempre z ościeżnicą - również z 12% rabatem 655,60 netto. Super byłoby mieć drzwi dębowe od stolarza w domu, ale do tych 800,00 z groszami trzeba dodać jeszcze 400 zł x ilość drzwi to już robi się spora kwota :(

 

a nawet troszke wiecej

ja strasznie dlugo wybieralam drzwi i w okleinie naturalnej wychodzily kolo 1200 z oscieznica opaskową

ostatecznie za namowa rodziny wybralam robione debowe - sa przepiekne kazdy je podziwia kosztowaly 1800 z oscieznica - baaaardzo dlugo nie moglam odzalowac kasy na nie ale teraz msyle ze bylo warto (mimo iz teraz z braku kasy od pol roku spimy na materacu hihi)

w koncu drzwi to juz na wieki sa::))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi garazami nie przesadzajcie. Temperatura w garazu musi byc zachowana ok 15 stopni w zimie. Dlatego w projekcie jest duzy grzejnik i zamontowany na scianie od strony uzytkowej wiec tworzy bariere termiczna. 4 czy 5 stopni roznicy pomiedzy pomieszczeniami skutecznie zatrzyma sama sciana. Poza tym za sciana jest lazienka gdzie wisi grzejnik drabinkowy na tej samej scianie do tego podlogowka, klatka schodowa z barkiem na tejze scianie pod schodami ( a tam wskazany nawet chlod w celu podniesienia walorow niektorych napojow ;) ), gabinet to juz tylko kawalek od strony kotlowni a reszte zawnetrzna sciana. Generalnie jak utrzyma sie 15 stopni to niema potrzeby kombinowac. Co do sufitow ocieplanych styropianem moze byc problem przy zbyt slabej wentylacji garazu. Styropian nie jest hiligroskopijny i przy zbyt duzych roznicach temperatur zeby na suficie nie pojawily sie krople. Moze lepiej na posadzce nad garazem polozyc pianke PUR (dwukrotnie lepszy wspolczynnik jak styropian dobrej klasy) i to zalatwi sprawe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanie. Ile kładliście styro na balkonie, który stanowi wykusz nad sufitem.Chcę by było ciepło, ale nie komicznie ze względu na grubość stropu. Dzięki za info i porady.

 

U nas wyszlo to tak: patrzac od dolu 15 cm plyta wylana z betonu na to 10 cm styropian, szlichta, izolacje roznej masci i na to 5 cm pianki w plytach PUR i 5cm jastrychu. oczywiscie miedzy roznymi wartstwami odpowiednie izolacje przeciwwilgociowe, na sam wierzch folia w plynie opierzenia i plytki.

 

 

I obiecane fotki drzwi wejsciowych lacznie z calym obejsciem po zakonczeniu wstepnych prac ziemnych. Moje wrazenia co do drzwi, sa rzeczywiscie bardzo ladnie wykonane, witraz przepiekny, na pierwszy rzut oka wydaja sie delikatne bo sa grubosci 6,4 cm lecz przy dotknieciu i zamykaniu czuje sie ta "moc", sa solidnie wykonane wszystko ladnie dolega, pasuje, zamki pracuja doskonale, rowniez zawiasy. To ze nie sa takie grube daje zalete ze sa lekkie kompozyt ze stelazem stalowym daje asztywnosci i moc natomiast plyta PUR jako wypelnienie daje wspanialy wspolczynnik przenikania ciepla. Ogolnie jestesmy zadowoleni rowniez z 25 - letniej gwarancji.

 

https://picasaweb.google.com/Darek.dr.floyd/BudowaDrzwiWejscioweIObejscie#

Edytowane przez Dex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi naprawdę prezentują sie super-moje tez:) Jak by nie patrzeć robimy reklamę vikingowi:) ale o to tu chodzi by dobre polecać a złe odradzać.

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie izolacji w wykuszu. Czy stosowałeś obróbkę blacharstą?Jak izolowałeś balkonik nad wejściem? Czy tak samo? Pozdrawiam Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi naprawdę prezentują sie super-moje tez:) Jak by nie patrzeć robimy reklamę vikingowi:) ale o to tu chodzi by dobre polecać a złe odradzać.

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie izolacji w wykuszu. Czy stosowałeś obróbkę blacharstą?Jak izolowałeś balkonik nad wejściem? Czy tak samo? Pozdrawiam Marta

 

Blacharki nad wykuszem i balkonem jeszcze nie posiadam, ale bedzie zamocowana juz na jastrychu i zabezpieczona folia w plynie i na to glazura, Balkon nad wejsciem w calosci - od spodu, bokow i czola jest izolowany termicznie 10 cm styropianem, Na wierzchu rownierz bedzie izolacja 5 cm styropian lub plyta PUR.

Jesli chodzi o izolacje przeciwwilgociowe to tak mniejwiecej to powinno wygladac:

http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.wymarzonyogrod.pl/zdjecia/izolacja_tarasy_i_balkony.JPG&imgrefurl=http://www.wymarzonyogrod.pl/1299_2286.htm&h=536&w=576&sz=128&tbnid=YdUOExGwlJ7r6M:&tbnh=125&tbnw=134&prev=/search%3Fq%3Dizolacja%2Bbalkonu%26tbm%3Disch%26tbo%3Du&zoom=1&q=izolacja+balkonu&hl=pl&usg=__IRtviiQMFYfRj4z1jWoF4H9YxbI=&sa=X&ei=LPq_TYnTG4PVsgb8t_XCBQ&ved=0CFEQ9QEwBA

Edytowane przez Dex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...