Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt APS161 pracownia ARCHI-PROJEKT


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dokonalismy malej zmiany w projekcie a mianowicie - salon zostal obnizony o 45 cm do poziomu posadzki w garazu z zachowaniem tych samych poziomow sufitow parteru. Dlatego salon stal sie wyzszy i na gotowo bedzie mial ok 3,20 m wysokosci - robi sie fajna przestrzen. Komunikacja z salonem to po 3 stopnie wys. ok 14 cm i szerokosci ok 37 cm po stronie klatki schodowej i kuchni. Docelowo oblozone beda granitem lacznie z posadzka w klatce schodowej, schodami na gore i przedpokojem na pietrze. Bedzie cos podobnie jak tu: http://www.asagan.pl/realizacje.php?kat=1&zdj=8 w pierwszej czesci schodow zdjecie 12

 

Malgosiek a jak robicie zasilanie wodne? Chodzi mi o przekroje i osprzet jaki montujecie na przylaczu wody oraz kolejnosc jego instalowania. Ja sam to robie bo fajna i ciekawa robota ale brak doswiadczenia i posilkuje sie internetem. Z tego co znalazlem to kolejnosc od strony ujecia wyglada tak: zawor glowny - wodomierz - antyskazeniowy - filtry - reduktor - zawor odcinajacy. Ja dodatkowo zrobilem jeszcze czesc zasilajaca zraszaczei wyjscie na zewnetrzny kran a wyglada to tak: za zaworem glownym jest trojnik z ktorego sa odplywy na dom (czyli osprzet ktory przedstawilem) i na czesc ogrodowa a ta sklada sie z wodomiedza i tu za nim odplyw na dwie petle wezy PE 32 mm poprzedzone zaworami i z przed zaworow na kolejny zawor odcinajacy na dodatowy kran na zewnatrz. Cala instalacja wykonana na 1 cal ( rury miedz fi 28 ) do momentu przed zasobnikiem - tu juz na 22 mm. Jutro zrobie zdjecia calego ujecia i zamiescze na picassa.

Edytowane przez Dex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej wszystkim,

trochę Was podgoniłam. Jestem na etapie elektryki. W przyszłym tygodniu ma zacząć się tynkowanie. I jak zwykle mam pytanie: montował ktoś może solary? Ja mam na razie wybrane Ulrichy, zestaw 24 rur, 220 l zbiornik wody, oczywiście z nierdzewki. Zastanawiam się czy to mi wystarczy czy może jednak zainwestować w 30 rur i 300 l zbiornik...

Ma ktoś doświadczenie w tym temacie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Malgosiek a jak robicie zasilanie wodne? ..."

 

 

Dex, niestety nie za bardzo mogę Ci pomóc bo nas nie ma na miejscu budowy i wszystko robi nam instalator.

Tak się niestety złożyło, że aby zarobić na ten domek musimy intensywnie pracować po za miejscem zamieszkania :( ale coś za coś. My tylko drobiazgi "dopieszczamy" jak jesteśmy na urlopach lub krótkich wypadach :( Jak cosik się dowiem to dam znać choć pewnie Ty już będziesz miał to zrobione.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Dobrze jednak by bylo aby ktos zaufany dopilnowal wam tych i innych instalacji zeby potem nie bylo problemow bo to z fachowcami roznie jest.

 

Do manga:

Wszystko zalezy od tego ile osob bedzie korzystac z wody. Ja solary dopiero w przyszlosci ale sasiad ma i na 4 osobowa rodzine ma 300 litrow. Pamietaj ze im mniejszy zbiornik tym szybciej sie zagrzeje i bedziesz musiala mieszac goraca wode z zimna lub wypuszczac na darmo ( mozna tez dogrzewac basen) Slonca nie wylaczysz i nie zakryjesz zaluzja. Dobrym rozwiazaniem sa zaluzje na solarze ale majatek kosztuja. Musisz przeliczyc zuzycie wody i tak dobrac aby w zbiorniku zawsze bylo z 65 stopni podczas normalnej exploatacji przy normalnym naslonecznieniu. Tak mi sie wydaje, moze ktos ma w tym doswiadczenie to moglby sie podzielic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dex, pytanie do drzwi wejściowych, który kolor orzecha macie?Na stronie Vikkinga widzę 4 różne,który jest najbardziej zbliżony do orzechowych okien?

 

Okna mamy oknoplast okna z krakowa kolor orzech, i do nich idealnie pasuje kolor orzech ( sam orzech) na drzwiach president. Zeby byc na 100% pewnym zadzwon do przedstawiciela w twoim rejonie i przyjedzie z paleta kolorow - jak do nas - i porownalismy do okien i bramy i ssuper pasowalo. Pamietaj tylko ze jesli masz okna drewniane np urzedowskiego to kolor orzech wyglada na nich calkiem inaczej niz na plastikach (wpada bardziej w bordo). I tu jest wlasnie ból bo nigdzie nie dopasujesz koloru jesli masz okna np drewniane a drzwi takie jak np vikking. Nawet oscierze w tych drzwiach aby mialo taki sam kolor jak skrzydlo musi byc z pcv. Jest tez mozliwosc wyboru drewnianego oscierza lecz orzech na drewnie wyglada calkiem inaczej niz na skrzydle i brzydko to wyglada.

 

Kolejne fotki:

przylacze wody https://picasaweb.google.com/Darek.dr.floyd/BudowaPrzylaczeWody

 

kolejne fotki schodow i podlogowki w salonie https://picasaweb.google.com/Darek.dr.floyd/BudowaSchodySchodySchody02

Edytowane przez Dex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku wysłałam Ci kosztorys aps-a z dwustanowiskowym garażem. Wiadomość masz na priv.

Podziel się z Moniką17 i ktoś jeszcze chciał bo nie mam ani chwilki dłużej.

Pozdrawiam!

 

Mam prośbę właśnie z mężem załatwiamy wszystkie formalności związane z rozpoczęciem budowy aps 161+2g jeżeli była by taka możliwość żeby przesłać ten kosztorys pod adres [email protected]. Bardzo by to nam ułatwiło załatwianie spraw w banku. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agilia wylana :) Calosc wylewania 153 m kw. trwala 2,5 godz. Posadzki anhydrytowe to rewelacja czysciutko szybko rowniutko i troche drozej ale naprawde warto jesli ktos ma grzanie podlogowe.

https://picasaweb.google.com/Darek.dr.floyd/BudowaAgiliaWylana

 

Dex

wygląda to pięknie i rzeczywiście równiutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dex, Kobra - ale z Was zdolniachy. Kobra extra ten kominek, prosta i bardzo elegancka forma - bardzo mi się podoba. Dex nie zapomnij się pochwalić efektem końcowym.

My tymczasem jesteśmy tuż po wylewkach - schną sobie teraz..., mamy już drzwi z kotłowni na zewnątrz (metalowe Mikea)- czekają na montaż, brama garażowa już zamówiona.

Drzwi wejściowe bedą takie: [img]http://www.drzwi-cal.pl/files/image/drzwi/zewnetrzne/CAL283.jpg [/img]

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dex zawsze podziwiałam Twoje zdolności do majsterkowania, ale teraz to mistrzostwo świata. Tylko za nic nie mogę dojść czym izolowałeś swój kominek. Co to za cudeńko te płyty? I jaka jest tego cena? Pytam, bo właśnie stoję przed problemem kominkowym:)

Co do kominkow i calej reszty zaopatrywalem sie w Zarach w firmie Wentor. Dobre ceny i mozna negocjowac - dostalem 12% rabatu. Do izolacji kominka stosowalem plyty grenaisol, piekna sprawa przy montazu tylko na klej zadnych stelazy itp. Plyty na 1200 stopni. Tutaj masz wszystko podane lacznie z cenami:

http://wentor.com.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dex jak zawsze mozna liczyć na Ciebie:) Z tymi płytami to super sprawa naprawdę i coś mi się wydaje, że zamiast płacić kupę kasy specowi od kominków to własnymi siłami go postawimy. Powiedz tylko bardzo proszę ile Ci poszło materiałów(płyty, klej , kołki), bo w poniedziałek robimy zakupy kominkowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...