Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt APS161 pracownia ARCHI-PROJEKT


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U mnie salon jest wyzszy niz w standarcie, na gotowo 3,10 m wysokosci i poszlo mi 19 plyt, kolki tylko na sciane za kominkiem po dwa na jedna plyte w sumie chyba 12 mi poszlo, 5 woreczkow, kleju 1 silikon na 1200 stopni jesli chodzi o rure do komina odradzali brac ta gieta zwijana bo sie szybko przepala i zaproponowali solidna stalowa rure z regulowanymi kolankami. Plyta 3 cm w zupelnosci wystarczajaca konstrukcyjnie rowniez. Plyte do sciany kleisz na calosci (rozprowadzasz klej meandrowo z woreczka bo jest gotowy do klejenie)i kolkujesz a boczne i przednie na styk czolami lub bokami ze wstawkami w miejscach laczenia i skrecasz wkretami do drzewa 60 mm. Na moich zdjeciach to widac rowniez w wentorze dostaniesz broszurki jak to montowac ( banalnie proste). Plyte tniesz zwykla pila do drzewa z drobnymi zabkami a wszelkie nierownosci szlifujesz tarka do styropianu. Plyta jest krucha i trzeba uwazac ale bez przesady jak postepujesz z zeleceniami nic sie nie stanie. Lacznie za wszystko razem z wlkadem i z kratkami ozdobnymi po bokach zaplacilem 4900pln. Moja robocizna sama przyjemnosc skladania, nic mnie nie kosztowala ( tylko czteropak zubra ;) ) a obudowa wyjdzie w granicach 1700pln. Jesli bedziesz zaopatrywac sie w wentorze wystarczy milej pani podac wymiary zabudowy a ona wszystko wyliczy ile czego potrzeba.

pzdr

Edytowane przez Dex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Dorotko. :) Temat kominka przede mną , ale to już tuż, tuż..

A co do zieleni w ogrodzie to póki co u mnie misz masz i wielkie bałagan jeszcze. Póki co mam trochę iglaków, irgę (polecam - fajny krzew, ładnie kwitnie) i pigwę. Tak naprawdę to posadzone są gdziekolwiek bądź :). Więc jeszcze bez pomysłu.

Co do obsadzania sie tujami i żywopłotów- jest sporo roślin nadających się na żywopłoty, ale trzeba chyba zwrócic uwagę na jedną rzecz. Dobrze byłoby gdyby ten żywopłot był wiecznie zielony (tuje to gwarantują), sporo roślin liściastych pięknie się prezentuje, ale niestety jesienią robią się łyse. Tuje można zastąpić innymi iglakami (np. mniej popularnymi) i cieszyć się piekną zielenią. Sporo inspiracji jest w wątku ogrodowym i na stronie extradomu.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kobraa, Twój kominek jest w 100% w moim typie. Extra! Ja zrezygnowałam z kominka, ale patrząc na Twój zastanawiam się czy słusznie ;)

 

Ja jeszcze nie mieszkam i jeszcze nic nie wykończyłam, ale mam za domem ozdobną wierzbę - very nice :) i też nie zamierzam zasadzać samych nudnych tujek. Myślę, żeby ogród był w różnych odcieniach zieleni z dodatkiem czerwonych krzewów...

 

Pozdrawiam wszystkich mieszkających i tych, którzy do tego powoli dążą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze ,że to forum istnieje. Dzięki temu zawsze mozna o cos zapytać i poradzić się. Teraz znów mam kolejny problem, Powoli przymierzam sie do kupna paneli i znów mam dylemat co wybrać. Moi mili co plecacie? Co połozyliście u siebie i czy jestescie zadowoleni ?To pytanie do tych już mieszkajacych, a do tych co wkrótce będą mieszkać: czy już zastanawialiście się nad panelami i co kupicie. Pozdrawiam wszystkich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

oj, daaawno mnie juz tu nie bylo, no ale co mialam pisac skoro nie udalo sie wczesniej rozpoczac budowy. teraz jednak juz rozpoczynamy, plany sa by od 1 sierpnia juz dzialac, pod warunkiem ze przestanie padac. geodeci maja teraz jakos wpasc na dzialke i wyznaczyc punkty pod domek a potem łopaty w ruch i jedziemy z kopaniem. mielismy kopac koparka ale wyjechali nam z cena prawie 2 tys wiec zrezygnowalismy, a ile wam policzyli za kopanie?

 

mam tez pytanie do mieszkajacych juz, czy moglibyscie podzielic sie fotkami z waszych gniazdek i nas, budujacych, dodatkowo natchnac do wytrwalszej pracy? bylabym ogromnie wdzieczna.

bede odzywac sie na bierzaco jak cos juz wykonamy.

 

dex, mistrzuniu :D , musze ci podziekowac w imieniu mojego taty, bo zalaczasz mnostwo zdjec a tata dzieki temu lepiej przyglada sie projektowi, to duzo pomaga, wiec prosze ciagle podsylaj foty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kobraa... wooow!

... wszystko macie juz tak pieknie w domku ale ta duza lazienka... no miodzio, te plytki... moglabym tam jesc... co ja mowie, moglabym z tych plytek jesc :D bardzo mi sie podoba styl lazienki, zaraz mezusiowi pokaze.

 

my mamy nadzieje ze z tych funduszy jakie posiadamy uda nam sie za rok o tej porze wejsc jakos do domu, oczywiscie bedzie pewnie tylko sam dol zrobiony, i to zrobiony tylko tak by jakos mieszkac a potem powolutku bedziemy dokladac meble i sprzety... np wiem juz ze kuchni predko sie nie dorobie bo pochlonie mnostwo kasy ale wole tej kuchni nie miec 10 lat niz miec inna :D

 

poki co moge sie jedynie pochwalic tymi kilkoma fotkami:

https://picasaweb.google.com/magdalena.dzioba/NaszDom?authuser=0&authkey=Gv1sRgCLGri46n_8rQNA&feat=directlink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kobraa, wiem ze zycie bez mebli kuchennych jest niemozliwe, ale poniewaz nie mam poki co kasy na "moje" meble kuchenne to wrzuce do kuchni jakies starocie byle by tylko sluzyly (teraz wynajmujemy mieszkanie i juz 4 lata zyje w kuchni ze starymi meblami, wiec i w swoim domu moge troche poczekac, a chce miec cos dla mojego oka pieknego) a jak tylko jakos sie zaaklimatyzujemy w domku i pojde w koncu do pracy to pomyslimy albo nad odlozeniem kasy z wyplaty albo, by bylo szybciej, nad kredytem na meble nie tylko do kuchni... pozyjemy zobaczymy co bedzie, dzis trudno mi spekulowac.

 

szkoda ze basiekg sie nie odzywa, mialam cicha nadzieje ze pochwali sie swoim domkiem, basiu jesli tu jeszcze zagladasz to prosze wrzuc nam kilka fotek.

 

ciagle pada, nie wiem nawet czy geodeci juz byli na dzialce wytyczac budynek, jak tu fundamenty kopac jak ziemia taka mokra...

chyba zatancze jakies plemienne wygibasy by odegnac deszczowe chmury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dex kiedy kładziesz podłogi? Ile im dajesz czasu na wyschniecie posadzek? Czy będziesz rozgrzewac podłogówkę? A jak inni forumowicze robili? Pozdrawiam wszystkich

 

Podlogi to jeszcze czas az zrobia sie sufity (bo wlasnie klada regipsy). Co do wygrzewania w posadzkach anhydrytowych wygrzewanie mozna rozpoczac juz po kilku dniach od wylania, w betonowych po 30 dniach i to stopniowo co kilka dni pare stopni w gore.

 

Na razie walcze z USKOMeM o przylaczenie wody. Razem z sasiadami juz prawie poszlo na noze z prezesem i sie udalo. W srode podlaczaja wode wiec lada dzien uruchamiam kociol i robimy proby z grzaniem.

 

 

Kolejne fotki - sufity podwieszane

https://picasaweb.google.com/Darek.dr.floyd/BudowaSufityPodwieszane

Edytowane przez Dex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...