Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt APS161 pracownia ARCHI-PROJEKT


Recommended Posts

Witam,

 

Stan surowy zamknięty (ściana trójwarstwowa)- około 240 tyś,

instalacje - co, telefoniczno - techniczna, elektryczna, wodno-kanalizacyjna, gazowa, kominek, centralny odkurzacz - około 70 tyś,

tynki wewnętrzne, wylewki, ocieplenie poddasza, gładzie - (niektóre pomieszczenia) - około 50 tyś,

elewacja zewnętrzna, podbitką - około 35 tyś.

Wykończeniówka (bez mebli) - gniazdka, farby, płytki, łazienki, armatura .........itd. my wydaliśmy około 150 tyś, (można wydać i 300:))

Należy dodać jeszcze ogrodzenie, bramy itd.

Wszystko zależy od gustu i zasobności portfela. Teraz wiemy że i milion mało:))

Budujemy systemem gospodarczym.

Pozdrawiamy i życzymy wytrwałości, uważajcie na zachwalających się panów Stefanów, Piotrków, Robertów itd... płacić za zrobioną robotę nie wcześniej.

Edytowane przez ros11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

 

Stan surowy zamknięty (ściana trójwarstwowa)- około 240 tyś,

instalacje - co, telefoniczno - techniczna, elektryczna, wodno-kanalizacyjna, gazowa, kominek, centralny odkurzacz - około 70 tyś,

tynki wewnętrzne, wylewki, ocieplenie poddasza, gładzie - (niektóre pomieszczenia) - około 50 tyś,

elewacja zewnętrzna, podbitką - około 35 tyś.

Wykończeniówka (bez mebli) - gniazdka, farby, płytki, łazienki, armatura .........itd. my wydaliśmy około 150 tyś, (można wydać i 300:))

Należy dodać jeszcze ogrodzenie, bramy itd.

Wszystko zależy od gustu i zasobności portfela. Teraz wiemy że i milion mało:))

Budujemy systemem gospodarczym.

Pozdrawiamy i życzymy wytrwałości, uważajcie na zachwalających się panów Stefanów, Piotrków, Robertów itd... płacić za zrobioną robotę nie wcześniej.

 

 

hm czy to aby ten projekt czy o 200m wiekszy? ceny z kosmosu nawet w 2007r nie bylo tak drogo. Albo pomyliles sie o jedno zero albo niezle cie orzneli. Za ta sume to firma importowana z hongkongu i jeszcze by zostalo a ty piszesz o systemie gospodarczym?

U mnie wyszlo mniejwiecej tak:

stan surowy otwarty z robocizna 150 tys.

okna - 40 tys

inst. elektr. ok 1 tys - sam wszystko zrobilem

centralne ogrzewanie i woda ok 13 tys ( wszedzie podlogowka ze sterowaniem na kazdy pokoj regulatorem temperatury - sam wszystko zrobilem)

posadzki anhydryt - 7 tys.

welna mineralna issover 0,033 - 8 tys (sam polozylem)

regipsy ok 2,5 tys

szpachlowanie calego domu ok 10 tys

ocieplenie zewn z siatkowaniem z materialem 13 tys

drobne rzeczy ok 5 tys

Edytowane przez Dex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszyscy są po szkole budowlanej i za 5 zł wybudują sobie dom za pomocą Taty i wujka Zdzicha . O wyłożeniu w obrębie kilometra drogi dojazdowej asfaltem nie wspomnę. Założyłem się z Żoną, że pierwszą osobą, która się uaktywni po moim mailu będzie nasz słynny MC Gyver - dex, który z szyszki dębowej wyczaruje bezpieczniki do skrzynki elektrycznej (notabene z rozdzielnią kosztuje około tysiąca zł), nie wspominając już o kablach, puszkach itd., chyba że Pan sam wytopił te puszki z zakrętek po napojach, a druty - ze spalonych starych opon samochodowych. Opisałem realne (przybliżone) koszty, na które osoba budująca powinna się nastawić, i oszacować budżet. Gdyby ktoś zrobił kosztorys według Pańskich obliczeń, wybudowałby co najwyżej większy garaż.Poza tym nie wszyscy dysponują czasem (bądź rodziną) na naukę fachu elektryczno-hydrauliczno-budowlanego. Chyba że dom się buduje 10 lat. To, że ostatnio jest tak mało wpisów na tym forum, jest poniekąd zasługą słynnego Pana MC Dexa, bo jak się czyta wpisy (lek na kompleksy??) to się odechciewa zabierać głos w jakiejkolwiek sprawie. Co mam nadzieję się zmieni. Pozdrawiam Edytowane przez ros11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się odezwę :)

Myślę, że kwoty jakie wymieniamy zależą w dużej mierze od rejonów, w których budujemy i od wkładu pracy własnej. U Dexa pozycja stan surowy otwarty 15 tys. - rozumiem, że miało być 150 tys. (pomyłka?), nie rozumiem też, co to znaczy "szpachlowanie całego domu" - chodzi o tynki?

Dex udało Ci się to zrobić wyjątkowo tanio – my takiego szczęścia nie mieliśmy, trochę pracy własnej włożyliśmy i na pewno jeszcze włożymy, ale kosztuje nas to mniej czasu spędzonego z dzieciakami i wieczny brak czasu na wszystkie inne rzeczy. Bieganie na budowę po pracy po godzinie 17-tej i praca do 21.00 nie jest łatwym tematem i podziwiam jeśli udaje Ci się to wszystko pogodzić.

 

Mój aps jest trochę zmieniony, ze względu na spadek na działce , mamy piwnicę pod środkową częścią domu, jest też trochę poszerzony (bo tak chciałam) i wydłużony (nie chciałam, ale tak wyszło mojej pierwszej ekipie, z którą zresztą się pożegnaliśmy).

U mnie wygląda to tak:

Stan surowy zamknięty: 195 tys. (z dachem, oknami, drzwiami zew , ściankami działowymi)

Instalacje: 51.300,00 (woda, kanalizacja – inst.wew., gaz, elektryka, kominek z obudową, CO z piecem , w części podłogówka i grzejniki – w tym odbiór z Energetyki i Gazowni) – nie mam jeszcze szamba i doprowadzonej wody do budynku.

Tynki wew cementowo-wapienne: 13 tys (było tego sporo)

Wylewki z izolacją: 12 tys.

Ocieplenie poddasza + karton gipsy: 11.200,00 (wełna położona samodzielnie)

Gładzie (bez garażu, kotłowni i piwnicy): ok. 5800,00 (mam je naprawdę super tanio)

Ocieplenie zew. + tynk silikonowy: 24,5 tys.

Inne drobiazgi: uzbiera się spokojnie 5 tys. (w tym kafle do kotłowni, parapety zew i wew.,...)

Podane kwoty to kwoty z materiałem.

 

Biorąc się za budowę domu wiele kosztów było nie doszacowanych – warto jednak dodać do kosztorysu przynajmniej to 20%. Bardzo chcieliśmy wydać mniej, ale niestety się nie dało. Teraz włączam program mocno oszczędnościowy, chociaż chciałoby się poszaleć :(

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszyscy są po szkole budowlanej i za 5 zł wybudują sobie dom za pomocą Taty i wujka Zdzicha . O wyłożeniu w obrębie kilometra drogi dojazdowej asfaltem nie wspomnę. Założyłem się z Żoną, że pierwszą osobą, która się uaktywni po moim mailu będzie nasz słynny MC Gyver - dex, który z szyszki dębowej wyczaruje bezpieczniki do skrzynki elektrycznej (notabene z rozdzielnią kosztuje około tysiąca zł), nie wspominając już o kablach, puszkach itd., chyba że Pan sam wytopił te puszki z zakrętek po napojach, a druty - ze spalonych starych opon samochodowych. Opisałem realne (przybliżone) koszty, na które osoba budująca powinna się nastawić, i oszacować budżet. Gdyby ktoś zrobił kosztorys według Pańskich obliczeń, wybudowałby co najwyżej większy garaż.Poza tym nie wszyscy dysponują czasem (bądź rodziną) na naukę fachu elektryczno-hydrauliczno-budowlanego. Chyba że dom się buduje 10 lat. To, że ostatnio jest tak mało wpisów na tym forum, jest poniekąd zasługą słynnego Pana MC Dexa, bo jak się czyta wpisy (lek na kompleksy??) to się odechciewa zabierać głos w jakiejkolwiek sprawie. Co mam nadzieję się zmieni. Pozdrawiam

No coz. Skoro chce Pan wydac milion pln na budowe w sumie prostego i malego domu to Panska sprawa. Powazna firma budowlana ktorej zlecilby Pan budowe tego domu zrobila by to o polowe taniej.. Prosze zostawic oferte w jakiej kolwiek firmie budowlanej i sume jaka Pan daje to kolejka nie bedzie konczyc, a Pan tu pisze o systemie gospodarczym.. Co do mnie wszystko co moge robie sam nikt mi nie pomaga (na tescia niema co liczyc a rodzenstwa nie mam, pozatym nikomu nie musze byc wdzieczny - to tez komfort) ceny ktore podalem sa to ceny za materialy a nie robocizne ( poza wymurowaniem w stan surowy - tu koszt postawienia byly 55 tys). Jesli juz jestem elektrykiem w firmie przemyslowej i nie ukrywam czec materialow mam z firmy kupilem tylko przewody i rozdzielnie i nie za 1tys a 135 pln. Prosze sie zorientowac troche w cenach bo to co Pan podaje to jakis absurd. Z reszta okaze sie zaraz ze w cenie co Pan podal bedzie kort tenisowy i pole golfowe bo autostrada (czyt. droga asfaltowa dojazdowa juz jest a nie bylo o niej wczesniej mowy) tutaj link do tego z czego i jak buduje zadnych opon tu nie widac. http://picasaweb.google.com/Darek.dr.floyd Jesli dalej Pan bedzie sie upieral moge przedstawic faktury co i ile kosztowalo aby rozwiac Pana watpliwosci. Warto rozejrzec sie w internetowych hurtowniach ceny o 30% tansze niz w lokalnych. Wszystko tak kupuje. No niestety jak sie podejmuje decyzje o budowie domu to trzeba sie liczyc z tym ze na rodzinne i inne przyjemnosci brakuje czasu, z reszta u mnie rodzina wspolnie podjela decyzje o budowie i nikt do nikogo nie ma pretensji o brak czasu dla nich a wrecz przeciwnie moge liczyc na wsparcie ze sam robie wiele rzeczy. No ale jak sie chce bykiem lezec i nic nie robic tylko przeplacac i marudzic ze drogo to juz inna sprawa. Prosze rowniez nie oceniac mnie swoja miara - jesli nie ma pan pojecia jak" polaczyc dwie deski ze soba" to nie znaczy ze ktos inny rowniez tego nie potrafi. W moim przypadku sa jeszcze inne koszty niewymierne. Po to zeby nie przeplacac zarywam nie jedna noc aby szukac materialow w najtanszych hurtowniach, edukowac sie w temetach z ktorymi do tej pory nie mialem stycznosci sluchania porad fachowcow w branzy - to mnie nie kosztowalo zadnych pieniedzy a pozwolilo zaoszczedzic sporo pieniedzy na fachowcouw, ktorzy jak sadze w Panskim przypadku orzneli Pana na wiele pieniedzy widzac jak mierna wiedze posiada Pan w temacie budownictwa. Na ten stan co na zdjeciach to suma jaka wydalismy do 250 tys bez dzialki. Tak juz na koniec jakbym mial za milion budowac aps to kupilbym za te sume dom w zielonej gorze o 100 metrow wiekszy razem z dzialka i ladnym ogrodem - tu przykladowa oferta http://dom.gratka.pl/tresc/402-10050421-lubuskie-zielona-gora.html?utm_source=dom.money.pl wiec zgodze sie z Panem aby Pan glosu nie zabieral i nie opowiadal glupot

Edytowane przez Dex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

na wstepie chcialam sie po krotce wypowiedziec co do ostatnich wpisow i kosztorysie budowy aps-a... i stanowczo bede bronila dexa...

sami dopiero zaczynamy budowe i rowniez rozgladamy sie po internecie za pewnymi ale mozliwie najtanszymi materialami a wszystko dlatego ze nie mamy tego komfortu by nie liczyc kazdej zlotowki. na jakiekolwiek wejscie do domu (by dalo sie tam jakkolwiek mieszkac w jednym pokoju kuchni i lazience

)mamy znacznie mniejsze pieniadze niz 250 tys a kredyt w naszym przypadku nie wchodzi w gre-niestety! moj tata tez postawil dom z pomoca 1 murarza i 1 pomocnika i caly czas sam tez robil z moim bratem i wiem ze mozna postawic dom w znacznie nizszych kosztach. jesli chodzi o wykonczenie w srodku domu tez wiele mozna zrobic samemu pokrywajac jedynie koszty materialow.

ale nie powiem, gdybysmy mieli pieniadze na to to bysmy wynajeli firme zeby postawila dom pod klucz. ale to pozostanie jedynie w moich nierealnych marzeniach...

 

jesli chodzi o moich pseudofachowcow to sie rozstalismy nie otrzymawszy zwrotow kasy ani bez podpisania rozwiazania umowy bo nasz pseudofachowiec nie odbiera telefonow i nie ma z nim kontaktu. H... mu w dupe za przeproszeniem. Zygac mi sie chce jak o nim mysle a jednoczesnie szkoda mi ludzi ktorzy zakupili mieszkania w bloku ktory buduje.

 

mam nadzieje ze tegoroczna zima bedzie nadal taka jak obecnie, jest to takie moje egoistyczne zyczenie... a jak tylko sie da po nowym roku to wchodzimy na dzialke. oby przyszly rok byl dla nas szczesliwszy i dla WAS

 

nie wiem czy zajrze tu jeszcze przed Świetami dlatego wszystkim budujacym i tym co sie przymierzaja do budowy tego wspanialego domku zycze przede wszystkim wytrwalosci, w miare dobrych strumieni pieniazkow na budowe i widocznych w oczach rezultatow trudow budowy. Zycze WAM aby domek stal sie dla was ostoja spokoju i wszystkim czego szukacie dla swojej rodziny a Nowy Rok by przyniosl wiecej radosci niz zmartwien i by was kryzys omijal szerokim lukiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magdusiad - Dex obronił się sam i to całkiem dobrze :)

Uważam, że każdy poniósł koszty jakie poniósł - i tego już nic nie zmieni. Opluwanie i obrażanie jest niesmaczne i nie na miejscu, ale czy warto o tym rozmawiać i temu poświęcać czas? Dex włożył w budowę masę pracy własnej, sporo ważnych umiejętności i to widać w kosztach. Zadzroszczę Dexowi ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Napisłam jakie koszty my ponieślismy - znaleźliśmy się pomiędzy Dexem i Ros11. Magdusiad, my też chcieliśmy wybudować ten dom taniej (sporo taniej), ale niestety nie wyszło :( i wierz mi, że nie zaopatrywaliśmy się w najbliższej hurtowni po najmniejszej linii oporu. Na swojej drodze spotkaliśmy sporo przeciwności , które nas kosztowały niestety. Wiele nam się wydawało przed budową, ale życie zweryfikowało to trochę inaczej.

W każdym bądź razie, życzę wszystkim sukcesów budowlanych i żeby w naszych kieszeniach zostało więcej niż zakładaliśmy.

Pozdrowienia dla wszystkich budujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpisałem na pytanie o koszty Apsa z podwójnym garażem, przedstawiłem swój przybliżony kosztorys, Wyszło około 550 tyś. (buduje się w Warszawie, stan do zamieszkania z kuchnią i schodami, pozostało zakupić tylko meble). Pierwszy odpowiedział Dex, jak to mnie wszyscy zrobili i orżnęli na kasę,( może Pan sprawdzić w ofertach, po ile takie domki sprzedaje się w Warszawie). Sam wymienił, że stan surowy otwarty postawił za 15 tyś i elektrykę za 1 tyś złotych, przecież jest to nierealne, (po dwóch dniach zmienił kosztorys z 120 na 250 tyś). Więc nie pierwszy tu rzuciłem kamieniem, a o opluwaniu, to już gruba przesada. Gdybym nie korzystał z materiałów oferowanych przez internet, i nie zatrudniał fachowców z poza Warszawy (Lublin, Legnica itd.) wydałbym co najmniej, wymieniony przeze mnie (w żartach) milion, o własnej pracy nie wspomnę.

Pozdrawiam i proszę nie odpowiadać na tego maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpisałem na pytanie o koszty Apsa z podwójnym garażem, przedstawiłem swój przybliżony kosztorys, Wyszło około 550 tyś. (buduje się w Warszawie, stan do zamieszkania z kuchnią i schodami, pozostało zakupić tylko meble). Pierwszy odpowiedział Dex, jak to mnie wszyscy zrobili i orżnęli na kasę,( może Pan sprawdzić w ofertach, po ile takie domki sprzedaje się w Warszawie). Sam wymienił, że stan surowy otwarty postawił za 15 tyś i elektrykę za 1 tyś złotych, przecież jest to nierealne, (po dwóch dniach zmienił kosztorys z 120 na 250 tyś). Więc nie pierwszy tu rzuciłem kamieniem, a o opluwaniu, to już gruba przesada. Gdybym nie korzystał z materiałów oferowanych przez internet, i nie zatrudniał fachowców z poza Warszawy (Lublin, Legnica itd.) wydałbym co najmniej, wymieniony przeze mnie (w żartach) milion, o własnej pracy nie wspomnę.

Pozdrawiam i proszę nie odpowiadać na tego maila.

czlowieku ty masz jakies zaburzenia emocjonalne. widziales stan w jakim jest dom zbudowany. to zobacz i nie gadaj bzdur bo pomysle ze rozmowa toczy sie z jakims dzieciakiem. 250 tys to stan surowy zamkniety z oknami instalacja el, wodno kanalizacyjna i c.o i c.w.u. ociepleniem poddasza kominek i posadzki, a suma 155 tys byla za stan surowy otwarty. no coz nie bede ci tlumaczyl czym roznia sie te dwa stany bo nie ogarniesz. 15 tys ktore podalem kazdy inteligentny czlowiek zobaczy tu literowke zabraklo jednej piatki a ty zachowujesz sie jakbym krzywdzil twoja rodzine. poza tym jestes klamca i podajesz nieprawdziwie moje wyceny zafalszowujac prawdziwy obraz. nigdzie niepisalem o jakichs 120 tys tylko 250 tys to co do tej pory zostalo zrobione a sam stan surowy otwarty kosztowal z robocizna 155 tys. daj sobie na luz bo z twojego miliona zrobilo sie juz 550 tys. to roznica prawie 100%. przy budowie nawet 10% jest juz znaczna suma a ty szastasz takimi wielkosciami. wiecej ci nie odpowiem i znajdz sobie inne forum najlepiej na onecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Życzę wszystkim, byście podczas Świąt, gdziekolwiek je spędzicie, poczuli się jak w domu. Bądźcie z tymi, których kochacie i potrzebujecie. Także dużo zdrowia, radości i cudownej atmosfery przy świątecznym stole, a w roku 2012 samych zrealizowanych planów i sprzyjających okoliczności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam Was , mam do sprzedania kuchnie dla projektu aps 161

wymiary kuchni tak jak w projekcie , bez spizarki . Jesli ktos byłby zaintersowany to prosze o kontakt na maila [email protected].

fronty w kolorze kawa z mlekiem , blat jasny wypelnienie szafek ciemne . Chcemy sprzedac bo kupujemy inna na zupelnie inny styl i ta nam poprostu nie pasuje .

pozdrawiam Edyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak dex, strych jak z jednego z promów kosmicznych Apollo!!! kosmite tez juz zlapales jak widzialam na jednym zdjeciu, do sciany go przykules i sam szkielet metalowy z niego zostal :D

 

kurcze jak ja ci zazdroszcze juz takiego stanu domu! my z mezem mamy w tym roku w sierpniu 5 rocznice slubu, myslelismy ze na prezent na rocznice wprowadzimy sie do siebie a tu taka lipa! ale moze nastepna choinke ubiore juz na swoim kawalku podlogi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...