Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt APS161 pracownia ARCHI-PROJEKT


Recommended Posts

Tak ja rownież prosze o zdjecia wnętrza domu sczezgólnie pietra. Jestem ciekaw jak wygladaja sypialnie i łazienka. Czy salon nie wydaje sie wam troche mały, zdjecia nie oddaja rzeczywistosci. Czy zmiesci sie tam 32 tv i bedzie mozna objąć ekran wzrokiem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

http://images29.fotosik.pl/253/fe70314ac29f9a9b.jpg' alt='fe70314ac29f9a9b.jpg'>

to jest salon wraz z kuchnią (kuchnia w głębi, za wykuszem będzie ściana).

 

http://images26.fotosik.pl/254/e3cefc23c8ec6595.jpg

kuchnia

http://images32.fotosik.pl/322/93991196e2e4dd97.jpg jeszcze raz kuchnia

 

http://images27.fotosik.pl/253/794108cba206f1e9.jpg

Sypialnia jest identycznych rozmiarów jak to pomieszczenie. Na górze jeszcze nie mamy ścian i po samej podłodze za zdjęciu trudno ocenić wielkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mi również podoba się APS 161. Jednak przed zamówieniem projektu chciałbym obejrzeć wybudowany domek.

Wyczytałem, że Ty Marcin budujesz taki dom w Wawrze. Czy byłaby możliwość obejrzenia go. Bardzo proszę o odpowiedź.

 

Pozdrawiam

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie pozdrawiam wszystkich zainteresowanych tym projektem.

Czy ktoś może mi powiedzieć jaką ilość bloczków betonowych i cegły na kominy musiał kupić do realizacji tego projektu tak +\-

Nas czeka jeszcze trochę formalności,ale już chcemy kupić pewne materiały.

Od siebie podpowiem ze kupiliśmy 1500 suporeksów całych (podwójny garaż)

Z góry serdecznie dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy zalane fundamenty i wymurowany stan 0.

Zużyliśmy 500 bloczków fundamentowych, betonowych 24. Na zalanie fundamentów weszło 17 m.sz. betonu.

Co do cegłówek na komin, to mamy 2500 szt. pełnej i budowlaniec mówił że wystarczy, bo górę komina wystającą wymurujemy z cegły klinkierowej.

Po za tym mamy 1500 suporeksu 24x24x59 i 500 12-stki na ścianki działowe.

Ok. 15.08.2008r zaczną nam murować parter.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chura!!!

Mamy pozwolenie na budowę :lol: w tym tygodniu sie uprawomocni i wg. planów ruszamy w polowie wrzesnia z budowa mam nadzieję ze przed mrozami uda sie podciagnac pod dach... :roll:

Dzisiaj mialem spotkanie z kierbudem i troche mnie zdziwił bo w projekcie jest wieniec na scianie fundamentowej i pytał czy chce tak robic bo on nie widzi powodów... :o czy ktos moze mi podpowiedziec co z tym fantem zrobic? I jeszcze jedno sciana fundamentowa jest w prjekcie szeroka na 38 cm co tez jest troche nad wyrost...kompletnie mnie zatkało bo sie na tym nie zanam... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalista w tych sprawach nie jestem ale z tego co sie orjentuje to fundament w tym przypadku moze byc wezszy w zaleznosci od tego jaki typ ściany zewnetrznej wybrales. Zreszta czytalem gdzies o tym, nie jestem pewien ale chyba gdzies tu http://www.budujemydom.pl/component/option,com_content/task,specialblogcategory/act,view/id,643/Itemid,34/. W projekcie jest 38cm poniewaz jest ściana jednowarswtwowa a Pan zpewne wybral dwuwarstwowa Porotherm25 + ocieplenie. Ale jak juz mowiłem specjalista nie jestem wiec zapraszam do lektury. Zycze powodzenia w budowie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beato i Zbyszku

Czy podnosiliście wysokość ściany kolankowej? My mamy zamiar trochę podnieść tak delikatnie aby nie zepsuć bryły domu, zmniejszyliśmy również drzwi na taras bo wydawały się wielkie (szersze od bramy garażowej) :-). I jeszcze jedno pytanie, jaką średnicę mają Waszy filary z przodu i od tarasu?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie scianka troche niska my bedziemy podnosic o 1 pustak , bylem na kilku budowach i jak jest ok 1 m wysokosci to jeszcze idzie cos ustawic na poddaszu :D

Filarki wg. projektu sa 34 cm srednicy i mnie sie wydaje ze takie jakies grube :roll: ale pewnie jak sie wyleje to przy bryle budynku juz sa proporcjonalne :wink: jeszcze sie zastanawiamy czy robic takie wielkie wyjscie na ogrod (270 cm szerokosci) troche wydaje sie duze ale w naszym przypadku ogrod jest od polnocy wiec moze to lepiej ? bedzie przez to wiecej swiatla... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ścianka kolankowa jest wyższa o 17 cm, a filary mają 35 cm czyli o 1 cm więcej niż w projekcie, bo innych nie było. Myślę, ze wcale nie jest tak że. Cieńsze wyglądały by jak nogi pająka.

Dachu przybywa!!!!! :D

http://images33.fotosik.pl/356/bec776516f915d5c.jpg[/img] Panowie, a może wy pokarzecie swoje domki????? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ścianka kolankowa jest wyższa o 17 cm, a filary mają 35 cm czyli o 1 cm więcej niż w projekcie, bo innych nie było. Myślę, ze wcale nie jest tak że. Cieńsze wyglądały by jak nogi pająka.

Dachu przybywa!!!!! :D

http://images33.fotosik.pl/356/bec776516f915d5c.jpg[/img] Panowie, a może wy pokarzecie swoje domki????? :roll:

 

Rosnie ten dach ,rosnie :D ...kiedy my bedziemy na tym etapie... :lol: :roll:

jesli mozna to poprosze pozniej o fotki z tylu dachu (wyjscie na taras) tak sobie pomyslalem ze jakby podniesc scianke kolankowa to moze by zrobic w jednej plaszczyznie z dachem zadaszenie tarasu...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy zbyt wysokiej ściance dom może stracić swój urok i może trochę dziwnie zacząć wyglądać. Ale kto wie, może jakby to wziął w ręce jakiś architekt. Tu dodał tam przyciął, jeszcze gdzie indziej przedłużył to kto wie. :o :D

 

Oczywiscie, tez jestem tego zdania :p my podniesiemy scianke tylko o 1 pustak czyli chyba ok. 25cm mysle ze wystarczy... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ze wreszcie sa zdjecia tego domku poniewaz i my zaczynamy na wiosne budowe. W naszym projekcie zmienilismy stropy z akermana na plyty kanalowe zeranskie i ciekawym rozwiazaniem okazalo sie obnizenie salonu wzgledem kuchni przedpokoju i gabinetu o ok 40 cm do poziomu posadzki w garazu. Tym samym salon jest wyzszy o ma ok 3 m wysokosci. To juz daje wrazenie przestronnosci. Zejscie z przedpokoju i kuchni do salonu zrealizowane bedzie na dwuch stopniach.

Pzdr. Dex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...