Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt APS161 pracownia ARCHI-PROJEKT


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

trochę daleko, z mapy googla wychodzi mi 505 km, nawet gdyby w Twojej głowie znalazła się miła uprzejmość do zaproszenia i odwiedzenia :D

 

Co do instalacji odgromowej zapatruję się, że trzeba ją wykonać, nie wiem zupełnie jaki koszt ale wolę wykonać to i np. kupić czujki bezwonnego i bezbarwnego zabójcy niż np. zrobić kominek czy wykończyć strych nad garażem. Wychodzę z założenia, że robię to dla siebie i rodziny czyli bezpieczeństwo a nie na pokaz.

Edytowane przez michalo-okowawy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszty piorunochrona u mnie wyniosly 2,2 tys. a czujka gazu ziemnego 100pln. inne czujki dobrej firmy sa w podobnych cenach. koszt tych instalacji to ulamek w porownaniu z caloscia a i na kominek wystarczy ;) dobrze podchodzisz do sprawy - przede wszystkim bezpieczenstwo. co do piorunochrona aby byl w ponad 95% skuteczy (zawsze moze sie cos zdarzyc to natura) wazna jest rowniez sprawa jak wykonana jest instalacja el. w domku, chodzi o szyny wyrownawcze przewody ochronne uziom fundamentowy. znajdz sobie w sieci elaboraty prof. sowy i musiala, oni sa ekspertami w tej dziedzine i tworza prawo w zakresie ochrony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months później...
Dzień dobry, widzę że temat z apsikiem 161 umarł śmiercią naturalną, a szkoda bo fajny domek z tego apsika jest. Czy ktoś z Was wykonywał rekuperację w APS161 2G, jaka może być rozsądna cena wykonania całej instalacji plus cena rekuperatora? W ilu pomieszczeniach ona powinna być? Czy strych i garaż też powinien mieć nawiew lub wywiew? W jednej ofercie rekuperator jest w kotłowni za garażem, 3 nawiewy w: pokoiku między salonem a kotłownią, dwa kolejne w salonie jeden przy drzwiach na taras, drugi przy kominku. Wyciągi też trzy: w kuchni nad stołem, w łazience i wiatrołapie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam. No fakt domy pobudowane to i temt umarl. Ja mam jednostanowiskowy garaz. Rekuperator Renovent blink 350 m szesc. nawiewy: salon - 2 szt., gabinet-1, sypialnie po 1 szt, garderoba 1szt wiatrolap 1szt. Wyciagi: kuchnia 1szt, czopuch kominka 1 szt, lazienki po 1 szt, pomieszczenie gospodarcze 1 szt. W garazu i kotlowni grawitacyjna gdyz na etapie budowy dopiero zaisniala mozliwosc podlaczenia gazu. Mnie instalacja reku wyniosla ok 7 tys. Rekuperator 5,6 tys i rury z ksztaltkami ok 1500pln, Cala instalacje polozylem sam zachowujac juz na etapie murowania kanaly w scianach na polozenie rur.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...

W projekcie APS161 2G (odbicie lewe - choć to nie ma znaczenia) jest błąd konstrukcyjny, drzwi między wiatrołapem a garażem będą miały około 1,8 m wysokości po położeniu podłogi, jak sobie z tym poradziliście?

Wiem, że można by było zrobić drzwi pod schodami a w wiatrołapie zamurować ścianę ale z tej wersji nie skorzystam, nie mogę też już przesunąć bramy w kierunku ściany zewnętrznej budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Rzeczywiscie te drzwi do garazu to byl dylemat. Moi budowlancy doradzili aby nie robic tradycyjnego nadproza tylko plyte zeranska oprzec tak aby byla oparta na scianie po jednej i drugiej stronie a czesc nad drzwiami wisiala w powietrzu. Nastepnie wylali wieniec odpowiednio zbrojac ktory to zatopil sie razem z plyta i powstala taka belka nad drzwiami i zrobilo sie z tego juz 2 metry wysokosci. Drzwi od strony garazu dotykaja sufitu z niewielka przestrzenia na wykonczenie oscierznica tez odpowiednia przycieta. U mnie jeszcze tyle dobrze ze wylewki betonowej nie kladlem tylko anhydrytowa wiec dodatkowe 5 cm zyskalem.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...

Witam

Buduje bardzo podobny dom do aps161, mam pytanie:

Jak rozwiazaloscie Państwo sprawę pomieszczenia/strychu nas garażem? W projekcie ze spocznika ze schodów jest zrobiony dodatkowy stopien/próg nas garaż. Przyznam że przegapiłem sprawę i w tym momencie mam strop nam garażem i spocznik schodów na jednakowym poziomie, w momencie kiedy w pomieszczeniu nad garażem dojdzie styropian i wylewka powstanie ok 15cm stopień- Nie umiem sobie tego wyobrazić, czy może ktoś z Państwa ma zdjęcie takiego rozwiązania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...