Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

OGRZEWANIE PODłOGOWE-DUżO CHCE???


aneczeleczka

Recommended Posts

można to zrobić na dwa sposoby

1 droższy ( droższe materiały ale dobrej jakości, nie super ale dobrej )

-wąż co 15 cm czyli 6 mb na mkw. * 5,6 zł * 25 mkw = 840 zł

-ekran cieplny ok 5 zł mkw. * 25 kw. = 125 zł

-klipsy ok 300 szt tj 50 zł ok.

- przeciętna pompa to koszt ok 450 zł + osprzet czyli zawory filtr przed pompą,śrubunki regulator temperatury ( ogranicznik temperatury ) to koszt ok . ok 400zł

rozdzielacz przynajmniej na dwa obwody + adaptory węża ewentualnie jakieś zaworki i chociaż jeden odpowietrznik to koszt ok. 250-300 zł

-ewentualnie szafka do schowania tego to ok. 200 zł

-jeszcze włączenie się do instalacji

-robocizna ok 20 zł za mkw. to 500 zł

 

 

suma to ok. 2850 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę trzeba by się zastanowić skąd taka cena . wąż z marketu jest zaprasowywany tzn wkładka aluminium w wężu jest na zakład i zaprasowane powinien być spawany laserowo ( taki jest znacznie mocniejszy )

Jest jeszcze opcja że mozna założyć wąż z tzw barierą antydyfuzyjną ( mam nadzieję że tej nazwy nie pomyliłem , przynajmniej ja znam pod taka nazwą )jest taki matowo-przejzysty , jest mocny i się nadaje ale ciężko się układa ( gorzej dla instalatora )

tamte dwa poprzednie są bardzo podobne do siebie a różnicę widać tylko w przekroju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...