Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

czy dam rade za 100 tyś wybudować dom


Recommended Posts

czesc wszystkim ja mam zamiar sam zbudować dom od fundamentów po instalacje mam mozliwość wzięia większości materiało bez watu materiały i tak bedeą z najtańszej półki zarówno wykończeniowe jaki i budowlane mysle o wykończeniu w środku i zrobieniu tylko dołu jak sądzicie zmieszcze sie w 100 tyś o to projekt http://www.mgprojekt.com.pl/domki/slonecznyp/index.php
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tak z grubsza licząc:

ok 200 mkw scian x 80 zł =16 000

cement 3t x 370 = 1100

żwir 3 tatry x 380 =1100

bloczki betonowe 1000szt x 2,5 = 2500

stal 600 kg x 2,7 = 1600

strop + beton = 9000

B 15 na ławy 15 m sześć.x 190 = 2850

nadproża i inne 1500

Sciany działowe 2000

Drewno 8 msześć x750 = 6000

łaty 2000

pokrycie 210 x 35 =7300

rynny, membrana i inne 2500

kominy 3 x 2000 = 6000

chudziak 13 m sześć. x 150 =1950

Razem 63 400 liczone raczej w dół, nie wszystkie duperele ujęte i bez robocizny.

A gdzie okna, drzwi, brama, instalacje, tynki, wylewki? Nie wspominając posadzek, glazury, białego montażu i armatury.

Przelicz to sobie dokładnie bo się nieźle wpakujesz. MUSISZ skombinować więcej kasy.

Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stiff...ale z Ciebie optymista...ja też nią byłam jeszcze kilka miesięcy temu....teraz jestem znerwicowaną pesymistką (przynajmniej jeśli chodzi o sprawy budowy :roll: ).

Edybre...ceny za materiały w Twojej wypowiedzi są zaniżone .... bardzo zaniżone-gdzieniegdzie nawet o 40%...kupowałam materiał w ciągu kilku ubiegłych tygodni więc wiem.....

 

Do autora..... mimo wszystko życzę powodzenia....

 

Pozdrawiam, Smoczyca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego trzeba podejść .... no właśnie ,ważny jest każdy element!!! konstrukcja, materiały, transport, a najważniejsze wielkość!!!!!!!jak oszczędzisz na ociepleniu, więcej zje co w instalacji i w utrzymaniu. tego nie planuje się w 5 minut.mam taki plan prawie opracowany. a i tak mam wątpliwości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stiff...ale z Ciebie optymista...ja też nią byłam jeszcze kilka miesięcy temu....teraz jestem znerwicowaną pesymistką (przynajmniej jeśli chodzi o sprawy budowy :roll: ).

Edybre...ceny za materiały w Twojej wypowiedzi są zaniżone .... bardzo zaniżone-gdzieniegdzie nawet o 40%...kupowałam materiał w ciągu kilku ubiegłych tygodni więc wiem.....

 

Do autora..... mimo wszystko życzę powodzenia....

 

Pozdrawiam, Smoczyca

]

 

Może masz rację - mnie stan surowy zamknięty będzie kosztował 85 tyś.ale to ceny z końca zeszłego roku,teraz pewnie jest gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anher choćbyśmy ci tu wszyscy tłumaczyli, że się nie da, to pewnie i tak będziesz sobie myślal: a mnie się uda.

Nie uda się. Ale zacznij. Jak zaczniesz to pewnie skończysz, wygrzebując pieniądze spod ziemi. Bez względu na to jak tanie materialy będziewz kupował i tanio robił, do swoich szacunków dolicz przynajmniej 40 proc. Może wtedy nie przeżyjesz szoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edybre...ceny za materiały w Twojej wypowiedzi są zaniżone .... bardzo zaniżone-gdzieniegdzie nawet o 40%...kupowałam materiał w ciągu kilku ubiegłych tygodni więc wiem.....

 

 

Takie jeszcze niedawno były w moim rejonie, mogło sie to zmienić, zwłaszcza, że nie śledzę tego bo stan surowy zamknięty już mam :D teraz zaczynam tynki. Dla mnie to i tak szokujące ceny, niekróre to nawet 100, 200 % wyższe niż ja płaciłam jesienią 2006.

 

Moim zdaniem 100 tyś to kropla w morzu potrzeb, no ale zawsze coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...