Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

czy dam rade za 100 tyś wybudować dom


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 82
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Weż karteczke i długopis, podzwoń po składach i zorientuj się w cenach materiałów dolicz koszty robocizny + 15% naddatki i będziesz wiedział, ale wydaje mi się że szanse na wybudowanie domu za 100 tysi w dzisziejszych czasach są mizerne. Życzę powodzenia i dużo cierpliwośći. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisał że koszt robocizny odpada.

 

ale koszt całej robocizny? Naprawdę ?

 

koszty murowania, ciesielki, dekarstwa, ocielpenia, hydraulika, instalatora CO/CW, położenia tynków zew / wew i eletryki również ???

 

Kurcze... chętnie taką złotą rączkę przyjmę do siebie na budowę

Ta robocizna jest w jego domu warta 100 tys - a gdzie materiał

 

PS

Panele, płytki i biały montaż każy moze sobie zrobić we własnym zakresie ale pozostałe rzeczy... sorki

 

PS2

Jeżeli ten przemiły Pan faktycznie zna się na tym wszystkim to naprawdę gratuluję! Uważam że przy dzisiejszych cenach, pracując na budowach szybko zarobiłby na swój wymarzony dom o znaczenie większej powierzchni.

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz po drugie mam własną firmę budowlna jednak działalnośc prowadze w niemczech dlatego nie znam się na cench polskich co do tej zxłotej rączki to dziękuje za to określenie ja potrafie wszystko zrobić od murów po instalacje a to co nie umiem to tylko hydraulika a od tego mam znajomego mi wydaje sie ze mi się uda tym bardziej ze moge kupować materiał bez vatu zaleta niemieckiej firmy pozdrawiam i czekam na opinie a może jakieś inne projekty tanie w realizacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zmienia postać rzeczy! W taki sposób faktycznie mozna pokusić się o realizację takiego projektu za takie pieniądze.

 

PS

I tak przekroczysz te kwotę bo jestem pewnien że nie utrzymasz się w ryzach podczas kupowania materiałów budowlanych i wyposazenia. Będziesz kupował droższe / lepsze / ładniejsze - tak to już jest kiedy jest sie inwestorem :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze te 100 tyś powinno starczyć i takie mam założenie do stanu deweloperskiego a reszte kasy na wykończenie w środku bede miał z bieżących dochodów i ze sprzedaży obecnego mieszkania zastanawiam się czy nie tańszy bedzie ten projekt i miałbym wykończony bstrych jak sądzicie czekam na opinie i sugestie projekt muszę wybrać do lipca http://www.z500.pl/index.php?projekt=12&ogolne=1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też radzę Ci zdecydować się na Słoneczny. Jeśli teraz masz takie dylematy który projekt wybrać to uwierz mi będziesz je miał jeszcze podczas budowy, typu - czy to jest to? a może inny byłby lepszy itd.

Ja też tak mam. Projekt wybraliśmy dawno, "przerobiliśmy" potem jeszcze kilkanaście innych i ciągle wracaliśmy do tego "naszego". Już kupiony, już adoptowany a ja ciągle się zastanawiam czy to ten.

Ostatnio nawet chciałam kupować nowy projekt, ale który? Nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie tak jest jak ty mówisz juz bylismy zdecydowaniy na słoneczny a tu zobaczylismy inny projekt a może ten dobra wybieramy ten drugi po dwóch dniach dyskusja ale słioneczny ładniejszy , dobra niech bedzie słoneczny ale na pewno napewno i tak jest w kółko powiedziałem że jak tylko beda warunki zabudowy to odrazu kupujemy bez gadania i bedzie po sprawie pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak projekt pasuje, to go kupuj. Twoja uwaga skieruje się na inne rzeczy, staraj się myśleć, że to dobry wybór i planować dalej, np kolory, dobór materiałów, szukanie inspiracji itd. Ja staram się to robić, to pomaga. Próbuję już nie zastanawiać się nad tym czy projekt jest odpowiedni. U nas to chodzi raczej o wygląd domu, który nie jest ciekawy, a nie o wnętrza, bo rozkład pomieszczeń jest idealny (jak dla nas). I ciągle sobie powtarzam, że to nie innym ma się podobać tylko nam dobrze w nim mieszkać.

Pozdrawiam i ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wychodze z założenie ze z każdego domu można zrobić cudo troche drzewek ładne ogrodzenie odpowiednik kolor fasady i nawet najbrzydsze domy stają się ładne uwierz mi ja natym się znam ale piej mieć dom ładny i praktyczny niż piekny i nie praktyczny a te osoby które są mądre i znają się na rzeczy napewno nie bedą krytykować tylko ci zazdrośnicy a im i tak nigdy nie dogodzisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Uda się jeśli:

a. nic nie wydasz na robociznę

b. zrobisz go z drewna, które pozyskasz z własnego lasu

c. ilość okien ograniczysz do minimum

d. zrezygnujesz z garażu

e. nie będziesz ocieplał

i.t.p.

Trochę jestem złośliwy ale 100k to jednak za mało. Sam zbudowałem dom 130mkw z garażem 20mkw za 180k mocno pilnując finansów. Nie jest jeszcze całkowicie wykończony i budowa była przed podwyżkami.

Ale pocieszę Cię. Planowałem wydać nie więcej jak 120k zł.

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...