Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak zabezbieczyć folię dachową przed UV


Bartt

Recommended Posts

Podbitkę robimy po tynkach zewnętrznych. Jak więc zabezpieczyć w międzyczasie folię wysokoparoprzepuszczalną przed działaniem promieni słonecznych od dołu - chodzi mi o fragmenty dachu wystające poza obręb murów.

 

Zazwyczaj producenci dają 1-3 m-c gwarancji odporności foli na działanie promieni UV. Jak więc chronić ją, jeżeli ma przelżeć na dachu nieosłonięta od dołu cały sezon.

 

1 - Jeśli jej nie osłonimy, to może ją trafić szlag, a w pasie nadrynnowym odpowiednia izolacja jest szczególnie istotna

2 - robienie podbitki przed tynkami jest trochę bez sensu

 

Macie jakiś patent :-? - tylko nie piszcie o zaletach pełnego deskowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 - robienie podbitki przed tynkami jest trochę bez sensu

 

A niby dlaczego ?

Ja robiłem cały dach na gotowo łącznie z tzw. podsibitkami z paneli plastykowych i jak ostatnio mi tynkowali sufity to koleś, jak mu zadałem podobne pytanie z oknami i dachem, czy nie pochlapie, przy obróbce mówi tak: "Panie i okna się nie pobrudzą i pańska ta cała podsibitka i rynny, bo po to się fachu uczyliśmy, by to tak zrobić jak się patrzy" - mniej wiecej tak to powiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juras, a co z ociepleniem - przy podbitce przycinali pod kątem, czy tylko dosuwali ile sie dało - wtedy masz spry pas nieocieplony ?

 

Bartt,

ale po co ocieplenie (zapewne chodzi Ci o wełnę) dosuwać do podbitek? To znaczy, że np. jezeli krokwie wystają Ci poza mur na długości 60cm to na tej całej długości chcesz wsadzić ocieplenie. Tylko po co? Ja zamierzam wypuścić za mur zakład ok. 20 cm, które po kątem 30st. (bo taki jest kąt dachu) będzie nachodził na styropian wystający w drugiej warstwie trójwarstwowego muru. No chyba, że ty będziesz dawał styropian na zewnątrz (powiedzmy 12cm) to dodaj parę centymetrów więcej wełny i już jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ścianie 2 warstwowej widzę to tak:

dachówka-łaty i kontrłaty-folia-wełna (na odcinku od kalenicy do ściany zewn.)-folia-deskowanie

ponieważ deskowanie dasz pewnie pod kątem takim jak dach (30*), to przy ociepleniu 12cm stworzy ci się przestrzeń powietrzna - trójkąt o bokach A= na ścianie 6cm, B=12cm ocieplenia i C=14,4 na deskowaniu. Te 6cm boku A to mostek cieplny dookoła domu nie osłonięty izolacją, można go jakoś likwidować dając zakład wełny na krokwiach poza obrębem dachu - tylko czy gra jest warta świeczki :wink:

 

W 3 warstwowej problem znika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też może być sprawka dekarzy.U mnie folię też byle jak położyli, nie jest prawidłowo naciągnięta.Zakładki gdzie niegdzie po pół metra i tłumaczenie, że więźba jest krzywa.Może i jest krzywa ale nie 5 cm a nie pół metra.Do tej pory cofa mi się obiad gdy o tej ekipie pomyślę. :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...