Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt W-20.12 pracownia DOBRE PROJEKTY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 304
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Marek - bardzo podoba mi sie Twój domek.

Ciesze sie, że komus też sie podoba :D

Robiłem całość systemem Bolixa

Podparcia dachu już nie zmienie ale też chetnie popatrzę :wink:

Pozdrawiam

 

P.S. MAM WODĘ !!!!!!! Oczywiście też nie bez nerwów - ale mam! Jeszcze tylko kanaliza.....

 

NIGDY WIĘCEJ NIUZBROJONEJ DZIAŁKI!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki teresab... o to mi chodziło.

Właśnie zastanawiałem się o podparciu poziomym tego daszku. Tak właśnie podparłem kulawki (te krokwie poniżej okna łazienki na poddaszu). Tutaj spróbuję tak wycelować żeby podpora oparła się o wieniec stropu.

 

12marek

Nieuzbrojona działka ma też zaletę... jest tańsza niż uzbrojona :)

Będziesz miał szambo czy podłączasz się do kanalizacji miejskiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teresab

Widzę, że cieśla się postarał. Jestem pod wrażeniem :o

Wyheblowane, zamalowane, że aż miło :D

A jak pójdzie podbitka? U mnie i tak nie byłobu widać tych pięknie obrobionych krokwi :(

ładnie, ładnie.... Zapisuję się aby obejrzeć efekt końcowy!

Co jakiś czas sobie przypominam, że 21.12 był moim wcześniejszym typem i tak niewiele brakowało abym siedział teraz w innym wątku :wink:

Zawsze będę darzył go sympatią.

 

Jutro muszę zrobić fotki dla banku to może wrzucę jak wygląda mój "W" na niemal gotowo. Od strony wejścia podpory były poziomo i schowały się w podbitce niestety.

Dziś pożegnałem "elewaciarzy" i mam kolejny etap zaliczony. Tania ta przyszła taniość ogrzewania nie wychodzi :cry: Aż boję się podliczyć ile to razem wyszło....

 

jakow

Może to i taniej ta nieuzbrojona kosztowała, ale są rzeczy które są bezcenne. Moje zszargane nerwy też do nich należą.

Co do kanalizy to dziś robili próbny rozruch przepompowni ścieków. Na zasilaniu z agregatu :evil:

Przydybałem kierownika z wodociągów jak wracał z tego uruchomienia. Wymiana zdań była taka:

- działa?

- działa

- kiedy ruszy?

- jak podłączą prąd i zainstalują monitoring

- kiedy to zrobią?

- nie wiem, MY wystawiliśmy zlecenie

- czyli do kiedy mają to zrobić?

- nie wiem, jak zrobią to będzie

- czyli kiedy będzie?

- jak zrobią

Toż to k........ można z nimi dostać! :evil:

 

NIECH ŻYJĄ WODOCIĄGI I ENERGRETYKA!!!!!!

A żyją s..... naszym kosztem dosłownie czasem obrażając pracę. To ma być podobno wolny rynek :evil: W normalnych układach dawno by po nich ślad zaginął!

 

Zatem odpowiedź pewnie już znasz: Mam szambo ale bardzo tęsknię za kanalizacją, bo na pepsicolę nie wyrabiam :evil:

Mamy trójką dzieci :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam ponownie.Dzisiaj otrzymalem wycene robocizny za stan surowy bez dachu. Czy ktoś moze mi napisać co o tym myśli.Dodam żę ekipa jest sprawdzona 100% profesjonalizmu.

Domek bedzie budowany w okolicach Stalowej Woli.

 

1.Roboty ziemne reczne+wykopy+zasypka+ ubicie -2000zl

2.Lawy fundamentowe -4000zl

3.Sciany fundamentowe (bl.beton.) -4000zl

4.Izolacje pionowe/poziome+przeciwwilgociowe-2000zl

5.Kanalizacja pozioma -1500zl

6.Podbudowa pod posadzkina gruncie(podklad z suchego betonu -1500zl

 

7.Ściany parteru -7500zl

8.strop+schody+elementy żelbetowe -7000zl

9.ściany poddasza,szczytowe i kominy -6500zl

10.ściany dzialowe(murowane) -3500zl

11.wience trzpieniowe żelbetowe + inne elementy poddasza -2500zl

 

RAZEM =42.000 TYŚ.

 

 

Ceny dotyczą robocizny i są jeszcze do negocjacji.Cena zawiera takze kierownika budowy.

 

Mam nadzieje że pomożecie mi podjąć decyzje. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie piszesz czy to jest cena z Vat czy bez. Według mnie - jeżeli jest to cena brutto to śmiało możesz brać tą firmę. Tym bardziej że firma jest sprawdzona. Ale możesz się jeszcze potargować. Ja za mój podobny dom zapłaciłam 36 000 zł, ale ceny były z roku 2007/2008 - i to bez kierownika. Sam kierownik bierze ok. 2000 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.Dzisiaj otrzymalem wycene robocizny za stan surowy bez dachu. Czy ktoś moze mi napisać co o tym myśli.Dodam żę ekipa jest sprawdzona 100% profesjonalizmu.

Domek bedzie budowany w okolicach Stalowej Woli.

 

1.Roboty ziemne reczne+wykopy+zasypka+ ubicie -2000zl

2.Lawy fundamentowe -4000zl

3.Sciany fundamentowe (bl.beton.) -4000zl

4.Izolacje pionowe/poziome+przeciwwilgociowe-2000zl

5.Kanalizacja pozioma -1500zl

6.Podbudowa pod posadzkina gruncie(podklad z suchego betonu -1500zl

 

7.Ściany parteru -7500zl

8.strop+schody+elementy żelbetowe -7000zl

9.ściany poddasza,szczytowe i kominy -6500zl

10.ściany dzialowe(murowane) -3500zl

11.wience trzpieniowe żelbetowe + inne elementy poddasza -2500zl

 

RAZEM =42.000 TYŚ.

 

 

Ceny dotyczą robocizny i są jeszcze do negocjacji.Cena zawiera takze kierownika budowy.

 

Mam nadzieje że pomożecie mi podjąć decyzje. :D

 

 

Myślę, że cena jest akceptowalna ale można jeszcze coś urwać.

Pamiętaj jescze o tarasie i schodach zewnętrznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj jonick28 w naszym szacownym gronie budujących swoje "W" ;-)

Czekamy na pierwsze zdjęcia z budowy.

Jeżeli mogę, aby nie powtarzać zacytowałem kolegę jakowa

W pełni popieram jego wypowiedź :wink:

 

Co do wyceny:

Już trudno mi powiedzieć. Trochę czasy się zmieniły.

Ja miałem umowę na stan surowy z dachem za 38 tys. Oczywiście bez rachunku.

Jak wyszło możesz się dowiedzieć z historii moich postów. :evil:

Wykonawca też był niby sprawdzony. :cry:

 

Jeżeli jest to sprawdzony i rzetelny wykonawca moim zdaniem warto. Ale niech bedzie dokładnie sporządzona umowa ! Punkt po punkcie, zakres prac, harmonogram robót, obowiązki wykonawcy i inwestora. Kwoty za poszczególne etapy robót. Kary umowne i warunki odstąpienia od umowy... Gdyby nie to pewnie bym się dziś bujał z gościem. A tak nawet nie zamruczał.

Co do kierownika:

Tez trudno mi powiedzieć, bo moi nieszczęśni dwaj nie przeszkadzali mi absolutnie... W końcu machnąłem na nich ręką i ważne aby mi papiery wypisał. I tak 1500 zł zapłacę za na dobra sprawę nic.... Ale łatwo mu ich nie puszczę - pogadamy sobie najpierw...

 

Kierownik powinien być TWÓJ !!!!!!

Po tym co przeżyłem żadnemu fachowcowi juz nie wierzę. Tobie polecam zawczasu to przemyśleć. Kierownik ma pilnować Twojego interesu i być opłacany przez Ciebie!

Jako przykład podam budowę domu kolegi.

Pewnego dnia będąc za granicą dostał wiadomość, że ekipa schodzi z budowy. Po powrocie okazało się, że ekipa zeszła bo kierownik był niedobry i kazał im jakieś słupki i murki stawiać. Uparł się, że ma być tak jak w projekcie czyli słupek w ściance kolankowej co 120-140 cm a nie 4 na długości 16m jak chciała ekipa! Wcześniej też się czepiał chłopaków bo trzymał sie projektu. Ale wtedy to już przegiął i poszli...

A co by było gdyby kierownik był ICH...

"Będzie Pan zadowolony"?

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia. Jak zaczynałem nie wiedziałem czemu mi tak każdy życzy. Teraz wiem co przed Tobą a na szczęście już za mną... Nie zamieniłbym się :wink:

 

Kiedy ruszasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładny daszek :wink:

wyłazu do drugiego komina nie robisz? Pan kominiarz się nie czepi?

Połaciówki z tej strony też nie ma :cry:

Ale ogólnie fajnie to wygląda.

 

Tynki zrobiliśmy gipsowe ze względu na brak czasu na szpachlowanie cementowo-wapiennych. W moich stronach wraca się do nich, bo podobno klimat nie służy gipsowym. Ale wiele osób ma gipsowe i żyją.

Niby było gładko i równo ale co się jeszcze naszpachlowałem to moje. Przez ładnych parę dni wciąż znajdowałem coś co można było poprawić. Jarzeniówka oparta o ścianę potrafiła załamać. Z cementowymi tego by nie było.

Co do ceny to bodajże 17 zł/m2 z materiałem ale bez kwitu. Ale już sam nie mam pewności musiałbym pokopać w papierach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teresab napisal:

 

Nic nie piszesz czy to jest cena z Vat czy bez

 

Cena jest bez vatu.Zanierzam ruszyc wczesna wiosna i mam nadzieje ze SSO uda mi sie skaczyc w kwietniu lub maju.Mam nadzieje ze zima nie bedzie dluga.

Znalazlem tez ekipe ktora chce mi to wszystko czym wczesniej pisalem zrobic za 18000zl oczywiscie bez vatu.Budowali dom kolezance mojej zony i ona byla z nich bardzo zadowolona.Zreszta sam widzialem efekty ich przcy naprawde nie bylo sie do czego przyczepic.pPozostaje tylko kwestia znalezienia dobrego kierownika budowy.W biurze gdzie robili mi zagospodarowanie przestrzenne terenu powiedzieli mi 1500zl i so w kluczowych momentach na budowie ,czyli:fundamenty,schody strop,wience i trzpienie na scianach kolankowych.

Dzieki wielkie za zainteresowanie i przepraszam za literowki ale jestem teraz za granica i pisze to z kafejki,za chiny nie wiem jak zrobic polskie litery na tej klawiaturze. :) :) :) [/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyłazu do drugiego komina nie robisz? Pan kominiarz się nie czepi?

Połaciówki z tej strony też nie ma :cry:

Ale ogólnie fajnie to wygląda.

 

Dzięki Marek za odpowiedź. Tanio wykonałeś te tynki , u mnie ekipa zaśpiewała 18 zł/m2 za samą robociznę i to tynki cementowo-wapienne.

Ja wyłazu do komina nie robię, gdyż jest to tylko komin wentylacyjny, więc nie było sensu robić. Co do ogrzewania do przyłaczam sie do sieci c.o z Elektrowni. Połaciówki nie ma, bo jeszcze mają zrobić czapy na kominie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Tiiiaaaa....cisza....

Do mnie też wprowadził się jakiś leń jesienno-zimowy i ciągle szepcze mi do ucha "daj spokój z tym, weźmiesz się za to jutro albo lepiej w sobotę..." no i tak mam ciągle :-)

 

Tak więc 12marek nie jesteś osamotniony. Mnie też dopadł ten jegomość ;-)

 

Echhhh.... tęsknię już za słoneczkiem i skowronkami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie też wprowadził się jakiś leń jesienno-zimowy i ciągle szepcze mi do ucha "daj spokój z tym, weźmiesz się za to jutro albo lepiej w sobotę..." no i tak mam ciągle

 

A to nie żona kochana co dba o Twoje zdrowie?

Bo moja wciąż mi przypomina, że to ja jestem głównym płatnikiem kredytu a dzieci zastrzegły, że odrzucą spadek jak im chałupę z długami zostawię :wink:

Więc te 29 lat mam jeszcze pociągnąć :lol:

 

Tak poważnie to robię schody :D

Masz już zrobione? Nie widzę na stronce? Może małe uzupełnienie galerii?

Please!!!

 

P.S.

Po ile u Was drzewo? U mnie 140 pocięte i porąbane. Buk.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...