Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt W-20.12 pracownia DOBRE PROJEKTY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 304
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam ponownie,

Mam pytanie do bardziej zaawansowanych.

Ile materiałów Wam poszło?

- suporex 24

- suporex 12

- dachówka ( ja mam Robena miedzianą plus czyli ok. 10 szt/m2)

- styropian ( na poszczególne prace)

- wełna mineralna (ocieplenie poddasza)

- przewody elektryczne

- itp. itd

Wiem, że każdy robi wg. siebie ale chciałbym przyjąć jakiś rząd wielkości i niektóre rzeczy zakupić teraz aby na jesieni nie latać znowu za tym wszystkim.

 

Gelas, co u Ciebie?

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czyli powoli Cie doganiam :D

A co do dalszych pytań?

Mam takiego wykonawce, że jak sobie sam nie ustalę to nie będę wiedział. :evil:

Teraz poszedł mi sprzed nosa suporex 8 cm, bo ten łoś od tygodnia ustala jaka ilość jest potrzebna. Teraz kupię drożej i nie wiem kiedy będzie :evil:

Normalnie szału z nim dostanę! Jakbym mógł to już by go nie było!

Od 20 kwietnia doszli do stropu. Za ten czas gdybym sam robił też bym był na tym etapie.

Czyli ponawiam pytanie o ilości materiałow!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich W-sympatyków a szczególnie tych 20.12 :wink:

 

Po dłuższej przerwie wracam na grupę (12marek dzięki za wywołanie do tablicy). :wink:

Na razie tylko się zgłaszam cobyście wiedzieli, że jeszcze funkcjonuję.

Jeżeli macie jakieś pytania to będę na nie odpowiadał.

 

Moja stronka dawno nie była aktualizowa, ale postaram się jak najszybciej to nadrobić i pokazać kolejne fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A nie mówiłem - jakow?

Reakcja na Twój powrót po 2 godzinach 24 minutach jest chyba niezłym wynikiem na tym forum :D

"jakow Wysłany: Czw, 5 Lipiec 2007 08:19

Gelas Wysłany: Czw, 5 Lipiec 2007 10:43"

Czekamy na uaktualnienie strony i zdjęcia.

 

Gelas - czekam na to co obiecane :wink:

Jakow - dziękuję za "dostawę" - teraz mam co "trawić" i nad czym knuć :-?

 

P.S. Coś strasznie dużo teraz mam tego czekania - na strop też czekam!

Pewnie wkrótce jak się posypie to nie będzie czasu załadować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Brawo Gelas! :D

Ja dalej czekam :evil:

Chociaż inne sprawy tak mi teraz dają popalić, że może to nawet lepiej, że stropu jeszcze nie ma :wink:

 

A tak poważnie to możesz mi podać ile kupowałeś belek i pustaków Terriwy i o jakich wymiarach? Chciałbym sprawdzić, czy mi dobrze producent policzył ilości.

Sprawa trochę pilna, bo we wtorek mam dzwonić aby sie upewnić, czy w tym tygodniu przywiozą.

 

Jakow - jak aktualizacja strony? :) Nie licz na to że odpuszczę :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakow - jak aktualizacja strony? :) Nie licz na to że odpuszczę :wink:

Robi się...

Mam taki nawał roboty w firmie, że do domciu wracam późno a i tutaj czekają na mnie zajęcia praktyczno-techniczne... ale o stronce pamiętam, pamiętam :)

 

...a na odpuszczenie to nie liczę :wink:

 

Moje trzy grosze do budowy...

Jeżeli budujecie z garażem "przyklejonym" do domu to zwróćcie uwagę aby po zrobieniu więźby na garażu ale jeszcze przed ułożeniem dachu na tej więżbie ocieplić strop garażu (+ wierzchnia wylewka) i ścianę domu, która będzie wewnątrz stryszku nad garażem. Potem po położeniu pokrycia dachowego jest tam tak mało miejsca, że trudno będzie to zrobić porządnie i dokładnie.

W zasadzie uwaga ta tyczy się każdego projektu, w którym jest taki niski stryszek z bardzo płasko opadającym dachem. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

Jakow co się stało z Twoją starą stronką?

Jeśli to możliwe to chciałbym zaprotestować. Zniknęła stara a nowej niet :evil:

Strop mi przywieźli, prawie dwa tygodnie te moje majstry go układają, doszli do szalowania schodów. Coś mi nie bardzo to pasuje co oni wymyślili więc chciałem sobie wieczorkiem zerknąć do źródła - a tu lipa!

"Nie mozna wyświetlić strony"

No bez przesady - kto pokazuje i chowa....

Jakow - zrób coś!

Majstrowi wychodzą schody o stopniach 17x27 cm (czyli szersze niż w projekcie) i mieszczą mu się bez zabiegu, a projektantowi się nie chciały zmieścić - coś mi tu śmierdzi! Zbyt dobrze poznałem swojego wykonawcę aby uwierzyć w takie cuda. Miałem raczej wrażenie, że nie bardzo wie jak zrobić szalunki pod zabiegowe i dlatego kombinował jak koń pod górkę jak zrobić te schody ze spocznikiem.

Ogólnie od czasu gdy przestałem sie "wcinać" majstrowi w robotę i ma radzić sobie sam coś podejrzanie wolno mu idzie. W pewnym momencie stwierdziłem, że to on ma proponować rozwiązania a nie ja, bo to ON jest fachowcem i za tę wiedzę bierze pieniądze. Jakby co to będzie zganiał na mnie. Teraz jestem od akceptowania propozycji majstra - tylko, że liczba propozycji drastycznie spadła....Żona stwierdziła, że to chyba jego pierwsza indywidualna robota i zaczyna mnie to przerażać. Cała nadzieja w kierbudzie, że fuszerki nie przepuści. No i ja też dzięki lekturze forum i jakiejś tam wiedzy technicznej nie odpuszczę mu łatwo. Ale w tej chwili mogę stwierdzić, że żałuję że wziąłem tego majstra. Szkoda, że przed podpisaniem umowy żona nie miała przeczucia :cry: A ja wypytując gościa o pewne rzeczy dostałem od niej oremus, że się czepiam.....

Wracając do stropu - dzięki za odpowiedź, ale u mnie są inne wymiary bloczków Terrivy. Jednak producent obliczył właściwie bo akurat "styka"

Może jak przestanie lać to do końca tygodnia zalejemy ten strop i schody. Chyba zapeszyłem kupując pompę zanurzeniową do podlewania stropu po wylaniu.

Potem jeszcze tylko:

-ścianki

-więźba

-dach

i w zasadzie stan surowy będzie. :D

Tylko kiedy? W listopadzie jak tak dalej pójdzie :evil:

Kończę bo chyba pogoda mi się udzieliła. "Zalewa mnie" na to wszystko.

Pozdrawiam

Marek

Gelas - czy to znaczy, że po wylaniu stropu nic nie należy robić przez dwa tygodnie na stropie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakow co się stało z Twoją starą stronką?

Jeśli to możliwe to chciałbym zaprotestować. Zniknęła stara a nowej niet

Qr... :evil: Wyłączyli serwer z moją stronką.... :evil: No normalnie mnie coś zaraz... :evil: Miałem obiecane, że będzie chodził do końca wakacji...

Muszę pospieszyć się z nową stronką i wyżebraniem miejsca u mojego dostawcy internetu - mam tam obiecane miejsce tylko gościu ciągle nie ma czasu założyć dla mnie konta :-?

 

Nie no normalnie ręce mi opadły :( Sorry

 

Majstrowi wychodzą schody o stopniach 17x27 cm (czyli szersze niż w projekcie) i mieszczą mu się bez zabiegu, a projektantowi się nie chciały zmieścić - coś mi tu śmierdzi!

Zmierzę po południu u siebie i dam Ci znać jak jest u mnie. Jeśli potrzebujesz jakieś fotki to wyślę...

Hmm... a u mnie nijak nie chciały się zmieścić ze spocznikiem w tę klatkę schodową :)

 

Miałem raczej wrażenie, że nie bardzo wie jak zrobić szalunki pod zabiegowe

Rzeczywiście takie szalunki trochę są skomplikowane. U mnie jak majster (cieśla z zamiłowania) zrobił szalunek pod zabieg schodów no to normalnie pokazywać tylko w reklamie pił spalinowych. Szalunek wyglądał jakby poskładany z precyzyjnie dopasowanych zapałeczek, dokładność i majstersztyk coś w stylu tego orła z lodu (zresztą wszystko wycinał piłą łańcuchową).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Myślałem że Jeleniogórska Pracownia Projektowa jest tylko lokalną pracownią, a tu proszę, cały kraj! :))) Jestem posiadaczem projektu W27-12a z wykuszem i odbiciem lustrzanym. Posiadaczem projektu to za mało powiedziane - posiadam już dom! Budowałem go równo 10 miesięcy - od długiego weekendu na początku maja 2006 do początku marca 2007 - wprowadzka:)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mac_D:

Witamy w klubie "W-20.12". :D

Jest też klub "W-21.12" też fajni :wink:

Jak widać internet to potęga! Ja tak znalazłem swoje "W-20.12". Chociaż gdyby nie jakow prawdopodbnie byłbym budującym "W-21.12a" ( tu znów pokłon w stronę jakowa, bo na razie nie żałuję :wink: )

Gratuluję tempa. Chciałem postawić od wczesnej wiosny do zimy, ale na szczęście znalazł się kupiec na mieszkanie co dał kasę teraz a wynieść się mamy za rok (dokładnie do 31.07.2008), bo przy tej ekipie to już bym był pogrzebany.

 

Gelas:

Chciałbym odczekać, ale nie bardzo mnie na to teraz czasowo stać. Do tego ta pop..... pogoda dobija cały harmonogram prac.

SPRÓBUJĘ OSIĄGNĄĆ JAKIŚ KOMPROMIS

 

jakow:

Rozumiem, że żyłeś w nieświadomości? Już mi lepiej - nie tylko ja mam niespodziewanki :D

Co do szerokości podestu:

Wychodzi mi, że jak będę miał "na gotowo" 100 cm podestu pomiędzy balustradą a ścianą to da się żyć. Mam rację? Szerokość klatki schodowej 206 cm. Zazdroszczę majstra.

Jak mogę to poproszę zdjęcie schodów przed zalaniem betonem. :lol:

 

Dziękuję za szybką reakcję i pozdrawiam.

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...