Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt W-20.12 pracownia DOBRE PROJEKTY


Recommended Posts

Witam!

Ja nieco z innej beczki, bo nie jestem zainteresowana "waszym" projektem, tylko innym z tego samego biura projektowego W - 44.12.a

Chciałabym się was zapytać czy jest dużo błędów w projektach tego biura i czy jesteście zadowoleni ze swoich projektów.

Przepraszam, że tak trochę nie na temat ale niestety mało osób buduje według ich projektów. Będę wdzięczna za wszelkie wasze uwagi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 304
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mac_D

Witaj Mac_D !

Pozazdrościć tempa... my też tak próbowaliśmy ale niestety nie dało się przeskoczyć widzimisię urzędników i... qpa - nie podłączyli nam prądu i musieliśmy odpuścić :-?

 

12marek

Fotki poszły na priv.

Pooglądałem jak to jest u mnie... pomierzyłem... policzyłem i wyszło mi tak:

od powierzchni posadzki parteru do powierzchni posadzki poddasza jest 305cm. Do pokonania tej wysokości u mnie przeznaczonych jest na to 18 stopni każdy o wysokości 17cm. Jeżeli zrobimy spocznik to musimy upchnąć schody w dwóch biegach. I bieg: 8 stopni "normalnych" + 9 stopnień to spocznik. II bieg 8 stopni "normalnych" + 9 stopnień to podłoga poddasza. Jeżeli teraz założymy, że szerokość spocznika "na zakręcie" (czyli odległość od ściany garażowej do balustrady) wynosi 100cm to cała długość jednego biegu ze spocznikiem (oczywiście patrząc w rzucie poziomym) wynosi:

 

100cm spocznik + (8 stopni x 27cm) = 100cm + 216cm = 316cm

 

U mnie ta odległość wynosi 274cm.

 

Nawet jak przyjmiemy, że u Ciebie szerokość stopnia będzie 24cm to i tak wychodzi 292cm.

 

Najlepiej narysuj sobie to na kartce, nanieś na rzut parteru w projekcie i zobacz jak się wtedy "wpasowują" drzwi od gabinetu :-) Trzeba je przesunąć w stronę salonu a wtedy za drzwiami w gabinecie robi się "nieustawna" ściana. U nas było założenie, że za tymi drzwiami będzie zabudowa w postaci regału i tam musiało być wolne miejsce.

Weź pod uwagę jeszcze jedną rzecz: takie rozwiązanie spowoduje, że na parterze będziesz miał bardzo wysunięte schody z klatki schodowej na hol (zastanówcie się czy nie będzie Wam to przeszkadzało wizualnie i funkcjonalnie) no i pod sufitem robi Ci się nawis ze schodów, które trzeba będzie włożyć na górę (taki skos pod sufitem jeszcze bardziej niefajnie będzie wyglądał). Poza tym chcesz mieś tam wejście do spiżarki - warto sobie podumać czy nie będzie tutaj jakichś zgrzytów.

U nas trzeba było "zagospodarować" tylko jeden schodek na dole (prawie nie widać, że wystaje z klatki schodowej) i jeden na górze - nawisu prawie nie było widać w stanie surowym, a po założeniu sufitu podwieszanego w holu całkowicie został zakryty.

 

Aha...jeszcze jedno... przy zbrojeniach schodów zwróć uwagę aby zbrojenia wchodziły w ścianę. U nas majster w tym celu wyciął w ścianach rowki, w które potem weszły końce prętów zbrojeniowych a potem zostały zalane betonem. Na ten szczegół kilkatrotnie zwracał nam uwagę nasz kierownik budowy.

 

12marek, Gelas

U nas strop był wylewany 31.maja a 3.czerwca murarze już pracowali na stropie. Wstawione były nawet na górę palety z bloczkami.

Cały strop będzie podstemplowany i to spowoduje, że nie ma prawa się ugiąć. Beton na stropie po 3 dniachbędzie na tyle twardy, że chodzenie po nim (a nawet postawienie palety bloczków) na pewno nie będzie szkodziło. Warunkiem jest prawidłowe podstemplowanie. U nas łaszczyzna sufitu była lekko "wybrzuszona" w górę (ok.2cm na środku salonu) aby później po wyjęciu stempli strop ugiął się na "poziom zerowy".

 

mowaleria

Ja byłem zadowolny z projektu, nie zauważyłem jakichś błędów. Wszystkie ważniejsze szczegóły konstrukcyjne były dokładnie rozrysowane. Pamiętam, że w jednym przypadku murarz miał problem bo nie było podanego jakiegoś wymiaru. Kierownik budowy uprościł zbrojenia i więźbę dachową (zużyliśmy dzięki temu zdecydowanie mniej materiału). W projekcie był kosztorys, projekty instalacji wod-kan, co, elektrycznej i gazowej, zestawienie mat.budowlanych i stolarki. W razie wątpliwości można bezproblemowo zadzwonić do nich i porozmawiać bezpośrednio z projektantem (sam korzystałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jakow

Stokrotne dzięki za pomiary i rady - teraz będę to konfrontował z rzeczywistością (ale dopiero chyba pojutrze, bo jutro nie mogę, a właśnie wróciłem z budowy). Na pewno nie wbijali prętów w ścianę (te ścianki u mnie mają 8cm bo walczyłem o miejsce w łazience). Szerokość schodów to 210 cm, podestu - 100 cm. Zrobili rowek w ścianie nośnej na podest i coś mówili o podmurowaniu podestu w spiżarni.

Na dole od ściany nośnej do krawędzi otworu drzwi sypialni mam na pewno powyżej suporexa a wydaje mi się, że jakieś 80 cm (to miejsce jest wymarzone na półki); dalej otwór przyszłych drzwi 90 cm i zaraz za nim zaczyna się stopień schodów. Muszę sprawdzić jak będzie to wyglądało. Inna kwestia to wejścia do pokojów na górze. Ale nad tym popracuję.

Dziś majster zarzekał się, że choćby miał pracować w niedzielę to w poniedziałek będziemy zalewać.

Pociesza mnie to, co podałeś o czekaniu po zalaniu - trzy dni - też trochę szkoda. Ale trudno.

 

mowaleria

Na razie mogę potwierdzić to co jakow.

Naprawdę są bardzo komunikatywni i chętni do współpracy i pomocy.

Co do szczegółów projektu to czasami chyba jest spory margines co pozwala nieco improwizować, ma to oczywiście zalety i wady. Ale to tylko moje początkowe doznania - jak zbuduję to będę wiedział na pewno.

Życzę powodzenia

 

Pozdrawiam i dziękuję Jakow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Marek12.

Ja kombinowałem schody z podestem przez miesiąc i w końcu zrobiłem zabiegowe. Z podestem wychodzą do kitu. Dodatkowo mi nie wychodziło przy szerokości 20 cm i podeście 90 cm. Może Twój majster pomylił szerokość z wysokością ??? Jeśli on rzeczywiście rlobi 1 dom to przypilnuj go aby zrobił żebra rozdzielcze w teriwie i dodatkowe zbrojenia pod słupki do dachu bo później słupek wpadnie Ci w pustak ( Jeśli oczywiście będziesz robił słupki jak w projekcie ).

 

Ppstrawiam

 

ptr2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam strop.

Sam nie wiem dlaczego się nie cieszę.

Te papraki s........ wszystko czego się nie upilnuje.

Normalnie tylko dać takiego kopa, żeby sam zaleciał do Irlandii albo na jakieś inne wyspy byle dalej ode mnie.

 

SZUKAM EKIPY I KIEROWNIKA

 

tych wsadzę razem do wora a wór o mur.....

nawet nie chce mi się pisać... słów brakuje.....

Do tego nie mogę obejrzeć zdjęć ze strony jakowa!!!!!!!!!!!!!!!

Guru - ratuj!

ŚCIANKI KOLANKOWE I WSZYSTKO CO POWYŻEJ STROPU!!!

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Marek12

Widze, że nie tylko ja pogoniłem ekipe. Teraz ściany na stropie wyglądają zupełnie inaczej, a dół jak lepianka :(

Doganiasz mnie, ja ok 23.08 robie więźbe (też się przeciąga)

Co do schodów zrobione mam ze spoczynkiem, wyszły ok tylko pierwszy schodek jest przy samym wejściu do gabinetu, nie wygląda to najlepiej ale zobaczymy jak zrobie wylewki

 

Pozdrawiam

Gelas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Wobec pilnych potrzeb niektórych tutaj obecnych ;-) udało mi się uruchomić moją stronkę (już na nowym serwerze).

 

Zrobiłem mały "lifting": jest trochę więcej zdjęć, pogrupowałem je tematycznie.

Nie ma jeszcze do nich opisów (nie dałem już rady) ale obiecuję, że będę je uzupełniał. Gdyby była jakaś pilna potrzeba opisania niektórych w pierwszej kolejności to dajcie znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Cóż mogę powiedzieć:

U MNIE TEŻ NIE DZIAŁA pi,pi,pi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :cry: :evil: :o :(

Normalnie wszystko już się na mnie uwzięło :evil:

Do tego to p.... logowanie! Nie dostaję powiadomień o nowej wypowiedzi! :evil:

Dzięki jakow za chęci.

 

Gelas - prześlij jakąś fotkę żebym wiedział ile mam do Ciebie :wink:

A tak przy okazji to jesteś pewien, że na piętrze schody wyjdą dobrze? Jeżeli mamy tak samo na dole to chyba na górze też lipa.

Już mi lepiej :D

Ja już pogodziłem się z pewnymi rzeczami :cry:

jakow to miał wykonawcę - zdążył przed dzwonkiem.

 

Może ktoś mi powie jak wstawić fotkę na forum? Ale tak normalnie "łopatologicznie" Muszę zamieścić zdjęcia na jakimś serwerze? Nie kumam tego w ogóle.

 

Czy ktoś zmieniał kierownika w trakcie budowy- jak to zrobić i ile to zajmuje czasu i pieniędzy? HELP!

Teraz dla odmiany przez niego stoimy z robotą. Jak tu ich nie wystrzelać! Ten ..... (bardzo niedobry człowiek) nie odbiera telefonów, dziś miał być a nie był, nie ma go w domu, a budowa przez niego stoi. :evil: Nawet dziennika nie mam, bo on go zabrał do uzupełnienia i oddaje drugi tydzień. To nie ma sensu.

Czy nie ma w tym 40 milionowym kraju 460 niekaranych, 1 wykonawcy i 1 kierownika budowy? Czy wszystkim juz się udzieliło?

To PARANOJA!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktoś zmieniał kierownika w trakcie budowy- jak to zrobić i ile to zajmuje czasu i pieniędzy? HELP!

Teraz dla odmiany przez niego stoimy z robotą. Jak tu ich nie wystrzelać! Ten ..... (bardzo niedobry człowiek) nie odbiera telefonów, dziś miał być a nie był, nie ma go w domu, a budowa przez niego stoi. :evil: Nawet dziennika nie mam, bo on go zabrał do uzupełnienia i oddaje drugi tydzień. To nie ma sensu.

Czy nie ma w tym 40 milionowym kraju 460 niekaranych, 1 wykonawcy i 1 kierownika budowy? Czy wszystkim juz się udzieliło?

To PARANOJA!

 

To bardzo prosto zmienić kierownika, musisz tylko koniecznie zabrać mu ten dziennik, nagrać sobie innego kierownika i zgłosić do starostwa o zmianie kierownika - z naniesieniem w dzienniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jakiś problem u mojego dostawcy, na którego serwerze mam stronkę. Rzeczywiście momentami można dostać się na stronkę a momentami nie.

 

Już zgłosiłem ten problem. Powiedziano mi, że się tym zajmą.

 

Próbujcie. Przed chwilą sprawdzałem... znowu działa z aliasu http://www.jakow.prv.pl :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...