Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt W-20.12 pracownia DOBRE PROJEKTY


Recommended Posts

Witam,

Cóż tu gadać (pisać) Zima idzie i nie ma czasu na głupotki :D

Ostatnio tak zmarzłem przy obrabianiu kominów, że jakbym dorwał tego s....na co mnie tak wyrolował z budową to chyba bym mu krzywdę zrobił.

Tyle czasu przez dziada zmarnowane a teraz sam zasuwam jak głupi osioł. "Nie ma kim robić", kogoś kogo znam nie najmę do takiej pracy, a tym, których nie znam nie już wierzę :cry: Podobno robotnikom płacą po 20 zł/godzinę :o To potośmy komunę obalali i kończyli studia? Jak skończę swoje to chyba pójdę na budowę do kogoś! Same niecenzuralne słowa cisną się na usta!

Usiłuję wciąż zamknąć stan surowy i dach. Do tego zdrowotny wypadek braciszka pogrzebał szanse na "szybki" dach. Czyli budowa idzie wciąż pod górke. Jedna połowa dachu ( ta prostsza) w zasadzie zrobiona, została ta druga i garaż. Muszę jeszcze pomalować kominy..... Do tego praca jedna, druga i ostatnio strasznie zaniedbana rodzina... Czasami myślę - "a żona mówiła - na co nam to?" Chodze jak w kieracie. I znów ten .... mi się przypomniał.... Nie potrafię zrozumieć dlaczego go nie wylałem wcześniej?

Okna będą za dwa tygodnie a jak wygląda mój domek sam jakow widzisz. Idzie zima, kiedy będę tynkował - w styczniu?

Mam ofertę na instalację elektryczną na cały domek (bez przyłącza). Robocizna 3 tys. plus mój materiał. Facet gada rozsądnie, daje gwarancję itd. Czy to rozsądna cena?

Gelas zamilkł chyba na dobre, fotek nie podrzuci, czyżby miał podobnie jak ja?

Gelas - WYSTĄP!!!!!

Co u ciebie?????

Po za tym. Tak w ogóle to mam jeszcze pytanie do budujących. Sporo spraw mi ostatnio uciekło, podobno były jakieś wybory :wink: i kilka innych rzeczy.

Pytanie brzmi:

- jak to będzie po nowym roku ze zwrotem różnicy w podatku VAT? Będzie tak jak było czy nie? Może ktoś mi odpowie?

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 304
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam Was serdecznie :) Od razu przepraszam za zaległości.

Właśnie wróciłem z budowy i pije piwko :)

U mnie z nastrojem podobnie do 12Marek, z robotą troszeczkę lepiej, dzisiaj zakopałem oczyszczalnie.

Domek jest już zadaszony, są okna, brama, alarm i elektryka, ok 5.11 wchodzą tynkarze no i z dwa tygodnie im zejdzie. Później zobaczymy jak będzie, zależnie od pogody albo zrobie wylewki albo nie, tak czy inaczej w zimie chcę działać.

Za elektrykę z przyłączem zapłaciłem 2800, razem z przewodami sat.

Dodam tylko, że podzieliłem pokój na poddaszu (ten nad kotłownią) na dwie części i w jednej zrobiłem garderobę a w tym z oknem pralnio-suszarnie. Nauczę się wklejać zdjęcia to zobaczycie :)

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po nowym roku zwrot VAT jak przedtem. Ustawa mówi , że teraz bezterminowo.

Praktycznie Komisja Europejska będzie akceptowała obniżone stawki VAT do 2010. Wybudujcie się do koniecznie do tego czasu , bo w 2010 może być to samo co w 2007. To znaczy następny skok cen rzędu 50%-100% , bo przecież od Nowego Roku podwyżka VAT o 15 %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stancz

Ucieszyłeś mnie bardzo tą wiadomością, bo jeszcze bym wtopił na przesuniętych terminach :cry:

Gelas

Gratuluję, widzę, że czas kiedy się nie odzywałeś nie poszedł na marne. Jakbym jeszcze to zobaczył.....

Czyli za elektrykę chcą drogo :evil: U mnie za samo przyłącze wołają 1000 zł!

Gdzie ja się buduję - na Marsie czy co, bo ceny widzę u mnie kosmiczne!

Ile wyszło Ci za okna?

Mnie skasują za dwa tygodnie na 12 tys. (13 okien, drzwi wejściowe, brama garażowa uchylna, drzwi metalowe do pom. z tyłu garażu) wraz z montażem.

 

Zdjęcia możesz przesłać na priva lub maila. Wciąż się ich nie mogę doprosić :( A jestem żywo zainteresowany jak zrobiłeś tę garderobę?

Ścianki działowe na podaszu jeszcze nie muruję więc może coś zmienię? Na razie usiłuję dokończyć lukarnę i niech chłop kończy ten dach, bo już siły nie mam...

 

Pozdrawiam i czekam na zdjęcia :wink:

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Zdjęcia poszły na maila

Okna wyszły Cię taniutko (białe??)

Ja za okna w koloże złoty dąb dwustronne drzwi drewniane i brama w kolorze i z napędem coś przed 20tyś z montarzem (większość okien większe niż w projekcie, brama również szersza bo żona się nie mieściła:) )

tzn. lusterko mało co nie urwała

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gelas

 

- okna bielutkie, bez szprosów Plustek 5 komór (księgowość jest okrutna) wielkość u mnie odwrotna, bo w kuchni i pokoju na dole mam 150 zamiast 180 cm.

- z pomysłu garderoby nie skorzystam jednak, bo ten pokój będzie dla najmłodszej latorośli.

- elektryka nawet jak do uzupełnienia to i tak taniej... A co do wykonania to każdy ma swoje koncepcje. Pokaż mi "fachowca" który nie narzeka na poprzednika.....

- jaką masz szerokość bramy garażowej?

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakow

Jak zwykle serdecznie dziękuję. Cos nie działa na onecie i nie mogę wysłać maila. Jakby co to skorzystam z numeru, ale im dalej tym bardziej już wiem co i jak tylko chciałem się upewnić. Lukarne ociepliłem styropianem, Ty użyłeś płyty OSB skutek chyba będzie taki sam :D

Dziś zrobiliśmy ściankę od łazienki.

W poniedziałek może zaczniemy pozostałe ścianki działowe na poddaszu.

Jeszcze raz dziękuję.

P.S. Jak robiłes zdjęcia lukarny z zewnątrz? Z wysięgnika? Zaintrygowało mnie to.

 

Gelas

- dostanę fotkę całego domu? Tak, żebym i tę bramę zobaczył?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12marek

Płyty OSB użyłem do "utworzenia" frontowej ściany lukarny, na którą potem zamocowałem folię wiatroizolacyjną + styropian ekstrudowany + siatka, klej + tynk

 

Zdjęcia lukarny nie są robione z wysięgnika :D :D

Po prostu... odszedłem maksymalnie daleko od domu a w aparacie ustawiłem maksymalne zbliżenie. Dzięki temu wpływ perspektywy na widok tej lukarny jest znikomy.

 

Gelas

Czy ja dobrze widzę... Ty też budujesz w lustrzanym odbiciu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie Gelas zatkałeś!!!!!!!!!! :o

Ot tak po prostu wziął i zamieścił zdjęcie :D

Czuję sie zmotywowany do nauczenia się jak wstawić swoje. Chociaż tworzymy dosyć kameralny klub :wink: Do tego tylko ja jestem "nie lustrzany"

Ale nie dam Ci spokoju:

Po co są te kable wystające spod dachu garażu? Co bedzie tam podłączone?

 

jakow

Gratuluje aparatu i perspektywy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Cześć

Nie ma czasu załadować :D

U mnie tynki tez się robią :D :D :D :D :D

Jakaś dziwna odmiana, bo elektrycy uwinęli sie w dwa dni :o

Sprawdzona i jak na razie potwierdzająca czynem opinie o sobie ekipa tynkarska kładzie tynki agregatem. Wczoraj zrobili sufit w salonie i część ścianek na górze a dziś salon.

Tak przy okazji masz zapisane lub pamiętasz powierzchnię tynków w poszczególnych pomieszczeniach? Jak tak to oszczędzisz mi roboty. Na oko wyszło im, że w salonie i kuchni było ok. 120 m2 z sufitem.

W piątek mamy nie mieć prądu więc nie wiem kiedy skończą.

Pozostaje teraz tylko modlić się żeby nie było mrozu......

Po za tym też szukam hydraulika :(

Mam nową koncepcje ogrzewania domu kominkiem Byrskiego + zasobnik 300l + solary aby mieć ciepłą wode latem (zimą z kominka) i szukam wiadomości na temat solarów, dostawcy i wykonawcy. Mam kontakt z gościem, który używa ten kominek i twierdzi, że nie zamieniłby go na Makroterma.

Co Ty jakow na to?

Pisze, że palenie tym to bajka. Ma mozliwość podłączenia gazu ale jego zdaniem nie ma to sensu. Ten kominek + zasobnik + grzałki elektryczne w II taryfie załatwiają sprawę.

Spotkałem się dziś z jednym hydraulikiem, ale wyszło na to, że ON ocenił po mojej gadce, że coś się w zagadnieniu orientuję, więc może ja bym to zrobił pod jego dyktando i odpalił mu działkę za doradztwo, bo on nie ma czasu - osłabił mnie normalnie. Szukam kogoś kto zrobi w porozumieniu ze mną ale wg. swojej potwierdzonej wiedzy, a nie mojej teoretyki. Jakby co, to będzie na mnie?

Gaz chyba na razie sobie odpuszczę, ale chcę zrobić tak, aby można było podłączyc piec gazowy jak mnie będzie na niego stać lub cena drzewa przekroczy cenę gazu.

Co po za tym?

Niestety dach dalej się kończy. Czyli nie mogę ocieplać dopuki nie sprawdzę szczelności w 100%

Wody dalej nie mam i nie wiem, kiedy będzie. Grzebię się w błocie po kolana i nie mam czym pociąć drzewa do kozy, bo mi pilarka padła :cry:

Ale była na gwarancji :D

Tylko czy uznają :-?

 

Ogólnie mam co robić!!!!!!!!!!!!!!!

 

To by było chyba na tyle.

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nową koncepcje ogrzewania domu kominkiem Byrskiego + zasobnik 300l + solary aby mieć ciepłą wode latem (zimą z kominka) i szukam wiadomości na temat solarów, dostawcy i wykonawcy. Mam kontakt z gościem, który używa ten kominek i twierdzi, że nie zamieniłby go na Makroterma.

Co Ty jakow na to?

He, he... dokładnie to samo mogę powiedzieć o Makrotermie - nie zamieniłbym go na inny :)

To co mnie przekonało do Makroterma to to, że ma wymiennik wbudowany i nie musiałem robić dodatkowych instalacji związanych z wymiennikiem. Uważam, że im mniej klocków które mogą się zepsuć w konstrukcji tym lepiej. Więcej za i przeciw masz w wątku Klub użytkownikow kominków z płaszczem wodnym (widziałem, że pytałeś tam o Byrskiego).

 

Solary - też o nich myślałem, ale ostatecznie zrezygnowałem z braku jakiegoś sensownego miejsca do ich zainstalowania. Połać frontowa u mnie jest od wschodu, połać tylna od zachodu. Na południe mam balkon sypialni i taras. Podpowiadano mi, że można te solary zastosować jako barierki na balkonie ale chyba nie wyglądało by to fajnie :-?

 

Pisze, że palenie tym to bajka. Ma mozliwość podłączenia gazu ale jego zdaniem nie ma to sensu. Ten kominek + zasobnik + grzałki elektryczne w II taryfie załatwiają sprawę.

....no patrz... dokładnie jakby pisał o moim Makrotermie (kominek + zasobnik + grzałki elektryczne w II taryfie) :)

Mam również możliwość założenia inst.gazowej i instalacji pieca gazowego ale widzę, że prędko się na to nie zdecyduję. W tej chwili sam kominek zaspokaja całkowicie nasze zapotrzebowanie na energię cieplną :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam kameralne acz szacowne grono budujących W-20 .

Ponieważ jest spore prawdopodobieństwo , że przy sprzyjających okolicznościach przyrody i odrobinie profesjonalizmu urzędników wiosną zacznę się zmagać z budową - i będzie to w-20 - bardzo się cieszę , że znalazłem ten wątek. :D

Dzięki Jakow za naprowadzenie !!! :lol:

Zastanawiałem się nad innymi projektami z serii "W" ( w49 , w 07 i w 21 ) .W końcu wyszło , że 20-stka to jest to !

Muszę pokombinować , żeby też stawiać odbicie lustrzane to będzie łatwiej "czytać" Wasze zdjęcia. :wink:

W temacie zdjęć : mam nadzieję , że w dłuuugie zimowe wieczory pozakładacie i uzupełnicie galerie , żebym miał z czego czerpać !!! :p :oops:

 

Tu podpowiadacz :

http://forum.muratordom.pl/opis-jak-zrobic-w-podpisie-linki-do-dziennika-i-komentarzy,t67202.htm

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...