Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt W-20.12 pracownia DOBRE PROJEKTY


Recommended Posts

Witam,

Cieszę sie niezmiernie i witam nowego kolegę. :D :D :D

Klub jak widać BARDZO kameralny i do tego jaki numer legitymacji członkowskiej!!!!!!!!!!!!!

Cóż, ile zawdzięczamy jakowowi to chyba wiem najlepiej i zawsze będę to pamiętał :wink:

Pewnie i Ciebie "przekabaci" na W-20.12, a mało brakowało byłbym domownikiem nieco bardziej rozbudowanego wątku. Ale nie żałuję :lol:

 

Co do galerii: kruca bomba casu mało!

 

Tynki mam! Właśnie wylewam [pojutrze (?)] postumencik pod zasobnik wody i kominek.

Szukam rozpaczliwie jak wybrnąć z ogrzewaniem i ciepłą wodą. Warto wyważać drzwi do lasu i nie zakładać gazu?

 

jakow - cieszy mnie Twoja opinia o Makrotermie, ale w tym wypadku chyba pójdę własną ścieżką :wink:

 

Cały problem w tym, żeby jak to mawiał Kwicoł: "Panocka tak ubić, coby całkiem ni umorł"

 

Gelas!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Żyjesz???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

 

Pozdrawiam

Marek

 

P.S. Może galerię zlecę dziedzicowi? Chociaż ostatnio walczy w Battlefielda, może nie mieć czasu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 304
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam Was serdecznie a szczególnie nowego kolegę piotr.nowy

U mnie cały czas walka z tynkami, Marek wyprzedzasz mnie coraz bardziej :)

Tynki mam robione tradycyjnie tzn. ręcznie i dlatego tak schodzi. Nie martwie się zbytnio tempem, ponieważ już wiele w tym roku chyba nie zrobię, no może hydraulikę.

Napiszcie proszę czy robiliście postument pod kominek przez ułożeniem styropianu?? Czy może w trakcie wylewki nie podkładaliście styropianu w tym miejscu i zrobiliście grubszą wylewkę??

Marek czy nie miałeś problemu ze znalezieniem puszek po tynkowaniu?? ja pomimo zrobienia zdjęć codziennie znajduje nowe :)

No i może jeszcze z błędów to chyba zapomniałem o zrobieniu w kotłowni więcej gniazd elektrycznych poza jednym :( Ale to chyba nie będzie problem, zrobie pod płytkami.

Napiszcze albo wklejcie zdjęcie z łazienki na dole bo trochę mam problem jak ją zorganizować

Pozdrawiam

Gelas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Puszki to szukałem na bieżąco odkrywając to co zatynkowali, ale i tak przydał się laptop i pendrive :wink:

Ale chyba wszystkie mam.

Ze zdjęciem będzie problem bo to trochę nie fotogeniczne miejsce, przydałby się obiektyw szerokokątny. W każdym razie ubikację ustawiam "plecami" do komina, potem umywalka i pralka ( jakby co to będzie można za przeproszeniem ... na dwa końce a potem wrzucić do pralki, więc ciąg technologiczny zostaje zachowany. Tylko trochę daleko do barku :wink:

 

Postument pod kominek i zasobnik wody właśnie wykonuję wylewając w tych miejscach warstwę betonu aż do poziomu przyszłej gotowej posadzki.

 

Acha, z salonu muszę (niestety teraz to w podłodze) położyć kabel do zasilania awaryjnego kominka przez zasilacz awaryjny umieszczony w pomieszczeniu gospodarczym.

Gniazda w p.g. mam tak:

2 szt. 220V

1 szt. 380V

Mało?

Robiłeś kabelki pod alarm, satkę i internet?

P.S.

Dach na budynku w zasadzie mam - tylko parę blach, ale chcę je zamówić razem z tymi na garaż. Garaż orynnowany i z lekka załacony.

 

Gelas - prześlij fotki :cry:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj piotr.nowy :-) Cieszę się, że jesteś z nami :-)

A z tym "zawdzięczaniem" to 12marek nie przesadzaj :oops:

Sami sobie zawdzięczacie to co macie. Ja tylko pokazałem Wam moją budowę.

 

Postumenty

Kominek postawiłem na betonie na połówkach cegieł tak aby znalazł się na poziomie przyszłej posadzki (tak naprawdę to kominek teraz stoi 1cm poniżej poziomu posadzki). Cegły umieściłem tylko pod nóżkami, całą przestrzeń pomiędzy nimi wypełniłem styropianem (tak jak resztę posadzki). Dzięki temu mam niewielkie mostki cieplne.

 

W pom.technicznym nie potrzebowałem postumentu bo mam baniak wiszący :-)

 

Urządzenie łazienki

http://jakow.ovh.org/Wykonczenia/Instalacje/Wodna,%20kanalizacyjna/slides/2007.01.14%20007.jpg

Kabina 90cm. Po prawej stronie widać róg komina wentylacyjnego (ściana z pom.gosp.). Pomiędzy kabiną a kominem zmieści się szafka-słupek z półkami. Drzwi do kabiny muszą być otwierane jak na zdjęciu aby wyjście z kabiny było wzdłuż ściany (szafka, której róg widać jest tymczasowa), gdyż na ścianie z pom.gosp. wisi sobie kibelek (foto poniżej). Większość kabin ma wyjście "po skosie" ale wtedy przeszkadzałby kibelek w swobodnym wychodzeniu.

http://jakow.ovh.org/Wykonczenia/Instalacje/Wodna,%20kanalizacyjna/slides/2006.07.30%20018.jpg

Na tej samej ścianie w stronę drzwi wisi sobie umywalka.

Na przeciwległej ścianie (na przeciwko umywalki - przy wyjściu z kabiny) znajduje się grzejnik drabinkowy. Grzejnik jest w takiej odległości od wyjścia z kabiny aby z brodzika można było swobodnie sięgnąć po ręcznik.

 

Pralkę mam w pom.technicznym (polecam - sprawdzone).

 

Kable i kabelki

Ja robiłem okablowanie wszędzie i gdzie tylko się dało. Cena 1mb skrętki jest (lub była - teraz to nie wiem) na tyle niska, że wolałem nałożyć kabli za dużo niż potem żałować, że gdzieś nie ma... W każdym pomieszczeniu mieszkalnym mam dwie skrętki i jeden koncentryk. Wszystkie skrętki i kable TV schodzą się w pionie technicznym na poddaszu.

http://jakow.ovh.org/Wykonczenia/Instalacje/Elektryczna/slides/2007.02.17%20002.jpg

Tutaj będzie doprowadzony sygnał TV, Sat, Internet i z tego miejsca będzie rozdzielany na cały dom. Z tego pionu ma też położone po kilka skrętek do garażu, kuchni, spiżarki, studni na zewnątrz, furtki, bramy wjazdowej oraz kilka skrętek "na zapas" do pom. gosp.

 

Hmmmm.... tak patrzę na te moje zdjęcia i myślę, że chyba czas zaktualizowac stronkę... tylko czasu jakoś brak :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 3 weeks później...

Ja nie dawałem. Nie zauważyłem aby cokolwiek zaparowywało.

 

Jeżeli będziesz miał wyprofilowane wnęki tych okien prawidłowo to nie będzie Ci się nic skraplać ani zaparowywać. Prawidłowo tzn. od dołu wnęka podchodzi pionowo do okna, na górze wnęka podchodzi w poziomie do okna (fot. poniżej). Dzięki takiemu wyprofilowaniu przepływ powietrza wdłuż szyby jest niezakłócony a wilgotne powietrze jest odprowadzane z wnęki. Można ten efekt (odprowadzania wilgoci) polepszyć poprzez zamontowanie grzejnika pod oknem. Ja nie montowałem i nie zauważyłem żadnego problemu z parowaniem.

 

http://jakow.ovh.org/Wykonczenia/Izolacja%20dachu,%20karton%20gips%20na%20poddaszu,%20tynki,%20malowania/slides/2006.11.25%20013.jpg

 

Panowie, którzy montowali mi płyty k-g zrobili wnękę, w której góra i dół były pod kątem prostem do płaszczyzny okna. Dobrze, że w porę zauważyłem i kazałem poprawiać. Przy "złym" wyprofilowaniu, w dolnej i górnej części okna nie będzie swobodnego przepływu powietrza i wtedy pocenie się szyby będzie bardzo prawdobodobne. Zwróć uwagę na ten fragment przy układaniu płyt k-g u Ciebie.

 

Przy mrozach macałem ręką szyby....były chłodne jednakże pod oknami nie czuć było powiewów chłodnego powietrza.

 

Co nowego? Powoli przylepiam płytki w salonie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jakow - jak zwykle jesteś niezawodny :wink:

Jak i wiele innych rzeczy płyty będę montował sam :( no, może z kolegą.

Nie stać mnie na płacenia za takie rzeczy.

Ulżyło mi trochę, bo miałem niezły zgryz. Aczkolwiek grzejnik załatwiłby sprawę na pewno.

Kominek mam już zamontowany - jednak Byrski :wink: Ogrzewanie do rozdzielaczy też. Od wtorku robię instalację do grzejników i podłogówkę. Też tymi ręcami :D

Potem już tylko zalać jakoś układ (nadal nie mam wody na działce) i próbować!

Może wreszcie zrobi sie cieplej w domu. Dobrze, że mrozy na razie się skończyły.

Płyty k-g jak już wszystko dojdzie do normy wilgotnościowej. Przedtem posadzki.

 

 

 

Powoli przylepiam płytki w salonie

Nie powiem, że się śpieszysz.

Pozdrawiam i dziękuję - już myslałem, że sms nie doszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Cześć!

Wychodzi na to, że jednak bardzo kameralny ten nasz klub. Pomyśleć tylko, że zapłaciłem za projekt o wiele mniej niż za indywidualny, a w zasadzie mogę stwierdzić, że jakbym spotkał gdzieś nasz W-20.12 to tak jakby trafić w totka :wink:

Coś dawno Was tu nie było

Nie ma casu, nie ma casu.... kruca bomba!

Styropian położony.

Dziś zmontowaliśmy podłogówkę i uruchomiliśmy ją "na sucho". Jest o.k. :D

Znów odwaliliśmy kawał roboty tymi ręcami :D

Jutro sprzątanie i przygotowanie do posadzek. We wtorek wchodzą... To będzie chyba jakby następny etap.

Potem to już boję się pomyśleć. Tylko się za kieszeń trzymać.

W tzw. międzyczasie walka o prąd i wodę, bo nadal nie ma :evil:

Prąd może w czerwcu a woda ? Może jakoś tak też.

A CO BĘDZIE JAK NIE BĘDZIE :o :o :o :o

chyba kogoś będę gryzł :evil:

 

A kol. GELAS jakoś nie pali się do tablicy! Taki sobie cichociemny. Któregoś dnia napisze: mieszkam od pół roku....

 

A swoją drogą to przydałby się ktoś nowy do towarzystwa. Nikomu nie podoba się nasz "W"?

Chyba słabo się promują w Jeleniej Górze :wink:

 

P.S. hydraulik wymyśla mi jakieś siłowniki, sterowniki do podłogówki. W ogóle nie kumam o co mu chodzi. Rzekomo w salonie ma być sterownik co to będzie sterował siłownikami na rozdzielaczu itd.

Tak sobie dzisiaj po uruchomieniu myślałem - na kiego grzyba mi to to?

Pompę podłogówki załącza sterownik kominka razem z pozostałymi dwoma pompami ( obiegu kominka i grzejników) po osiągnięciu 35*C na płaszczu. Zawór trójdrożny utrzymuje temperaturę wody w podłogówce. Coś mi jeszcze potrzeba?

Jutro będzie miał szansę mi to wytłumaczyć :-?

 

Pozdrawiam i jak zwykle wywołuję Gelasa do tablicy!

Napisz co u Ciebie?

Jakow - jak płytki? Położone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Znowu zapadła taka cisza ......

Nic sie nie dzieje?

oj, mało nas .... :cry:

jakow - chybaśmy sami zostali....

 

Co nowego:

Posadzki mam, nawet ładnie to wysycha :D

W kominku palę systematycznie i nadal podoba mi sie to palenie. Aczkolwiek trochę się jednak brudzi. Jednak ostatnie cyrki z opłatami za gaz zniechęcają mnie do niego skutecznie. Zaczynam żałować, że tyle kasy wtopiłem w ten komin gazowy Avant. Bardzo poważnie myslę o solarach.

Poddasze kończę wykładać płytami k-g. Jeszcze trochę i trzeba będzie szpachlować i szlifować. Brrr - tego ostatniego nie lubię!

Jeszcze trochę to i ja będę kładł płytki w salonie :D i nie tylko.

Szukam jakiegoś symulatora, programiku do kombinacji jak ułożyć płytki. Na stonach producentów płytek mozna ale bez dodatków i wzorków - a to wiele zmienia. Mam wrażenie, że płytki 30 x 30 będą za małe na salon a 50 x 50 za duże.

A tak w ogóle to dopiera tearz zaczyna się sztuka wyborów :-? Jak znależć "złoty środek" pomiędzy środkami a chęciami?

 

Pozdrawiam

 

P.S.

Gelasa nawet nie wspominam ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Wychodzi na to, że jednak bardzo kameralny ten nasz klub. Pomyśleć tylko, że zapłaciłem za projekt o wiele mniej niż za indywidualny, a w zasadzie mogę stwierdzić, że jakbym spotkał gdzieś nasz W-20.12 to tak jakby trafić w totka :

 

Witam Panowie :)

może dlatego, że każdy W-2..12 jest inny. Nasz stanowczo odbiega od projektu ;) A ta sypialnia nad garażem... ehhh

Jakow, Ty chyba z mojej okolicy - Nieporęt... Nie masz miłych i sprawnych kafelkarzy? Natrafiłam na totalną masakrę cenową...

 

U nas praca wrze, prunduje się, zaraz wchodzą tynkarze do środka, potem styropianik. W międzyczasie strasznie bardzo fajny pan hydraulik będzie nas ogrzewał. W wakacje się wprowadzamy...

 

Pozdrawiam

Małgosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem, jestem :)

Przepraszam ale ciągle coś wypada i troszkę się zapomniałem.

U mnie wiele tej zimy się nie działo, zrobione tynki, wylewki i teraz wymurowałem taras, a tak to raczej powoli porządkuje teren przed wiosną. A no i dzisiaj ułożyłem trochę płytek w kotłowni, zamierzam niedługo podłączyć piec. W kwietniu kładę dachówkę, a w maju ocieplam budynek, międzyczasie coś wewnątrz.

Marek mnie już dawno wyprzedził :(

Trochę w zimie mi zapał opadł a i kasa się kończy (tyle poszło, że szok)

pozdrawiam i obiecuje poprawę

Gelas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię Lhea!

Każde "W" inne - czyli jakie "W" budujesz?

Wygląda na to, że wprowadzamy sie razem?

Ja muszę do końca lipca zamieszkać.

 

Gelas - witamy po przerwie :wink:

Może nie idzie tak dobrze z tempem ale się staram aby Ci nieco odskoczyć. Z terenem nie dam rady, bo uzależnia mnie sąsiad :cry: I tu mam ból, bo kasa jeszcze jest, a jak będę najpierw urządzał to na płot może nie styknąć....

Trzymam za słowo, że się poprawisz!

Jaki piec bedziesz wstawiał i gdzie go zmieścisz?

 

Pytania ogólne:

1. Podobno aby odebrali budynek kominek z płaszczem nie może być jedynym źródłem ogrzewania - prawda to czy nie do końca? Bo jak prawda to trochę mi plany poprzestawia :evil:

2. Jakie są koszty ocieplenia budynku 15 cm warstwą styropianu na gotowo? (styro, listwy, klej, puc, itd,)

3. To samo odnośnie podbitki. Drewno czy panele plastikowe ?

 

Jakow - może coś poradzisz?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Piec - Stalmark 17 kW, zmieści się w kotłowni.

Schody mam wylane- fundament, bloczki a później jakieś płytki. Taras również fundament- bloczki, w środek piach, wylewka i tu dylemat- płytki czy drewno??!! Zobaczymy- ale skłaniam się ku drewna.

Zdjęcie tarasu wkleje jak wyleje posadzke

Pozdr

Gelas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię Lhea!

Każde "W" inne - czyli jakie "W" budujesz?

Wygląda na to, że wprowadzamy sie razem?

Ja muszę do końca lipca zamieszkać.

 

Budujemy W21-12a z "niewielkimi przeróbkami"... Wprowadzamy się z końcem sierpnia z powodu szkoły.

Nasze "niewielkie przeróbki" sprawiły, iż nie rozpoznalibyście domku, i to też miałam na mysli pisząc w olbrzymiej różnicy pomiędzy poszczególnymi W21.....

 

Pozdrawiam

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...