Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wypłata transzy kredytu


UJO

Recommended Posts

ma jedno krótkie pytanie

mamy kredyt w PKO BP na zakup i remont neruchomości. W warunkach wypłaty kolejnych transz jest napisane że potrzebne jest przedstawienie pozwoleń na remont (czytaj budowę) dziennika budowy itp.

Przydomowa oczszczalnia ścieków nie wymaga pozolenia na budowę trzeba tylko zgłosić się do gminy i powiedzieć ze taką oczyszczalnie właśnie się zakłada. Czy w związku z tym z takim zgłoszeniem do gminy i na przykład umową z firmą która tą oczyszczalnie wykona mogę zgłosic sie do banku i prosić o wypłacenie transzy na pokrycie kosztów związanych z zrobienie tej oczyszczalni? :wink:

To samo pytanie tyczy się przyłącza wodociągowego, które równiez podlega tylko zgłoszeniu.

mam nadzieję że zabardzo nie zakręciłam i wiadomo o co mi chodzi :oops:

Bardzo dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w świetle prawa budowlanego bank wymaga od Ciebie spełneinia warunków postępowania poprzedzającego rozpoczęcie robót budowlanych (roz.4). Art. 28 mówi, że roboty budowlane można rozpocząć jedynie na podstawie ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę z zastrzeżeniem art.29-31, które podają wyłączenia z pozwolenia, czyli inwestycje wymagające wyłącznie zgłoszenia. Zatem czy pozwolenie na budowę, czy zgłoszenie - sens uzyskanej decyzji z urzędu jest taki sam w świetle prawa budowlanego - zgoda na rozpoczęcie robót budowlanych. Jedyne co mozesz dodatkowo wyciagnąć z urzedu żeby przedłożyć w banku to oświadczenie o przyjeciu zgłoszenia, które na Twoje życzenie urząd musi wystawić (koszt bodajże 17 PLN).

To oczywiście moja interpretacja. Najprościej zatem zapytać w banku z podaniem konkretnego przykładu :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam

byłam juz w banku i kobieta która się nami zajmuje po raz kolejny wyprowadziła mnie z równowagi. Generalnie nie praktykuje się takich rozwiązań ale zawsze można próbować tak mi powiedziała oczywiście za każdy najmniejszy papierek opłata 150 zł, dałam sobie spokój niedługo będę miała pozwolenie więc jakoś to się ułoży. A zaraz po wypłacie kasy zmieniamy bank bo ja dłużej tej kobity nie zniosę

:x pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...