Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Elewacja z klinkieru


Recommended Posts

Kładziemy ścianę trójwarstwową. W kolejności jak bozia przykazała silka-wełna-pustka-klinkier. Ekipa zaproponowała, by na dole elewacji umieścić „pół-rynienkę” (zawinięta na wełnę a od strony klinkieru niżej) z folii paroprzepuszczalnej. Woda skraplająca się na klinkierze (co podobno jest nieuniknione) będzie się wówczas zbierała i przechodziła przez klinkier i otwory wentylacyjne na zewnątrz nie mocząc wełny mineralnej. Czy ktoś słyszał o takim rozwiązaniu? Może coś bliżej – jakiś rysunek opinie itp.

 

Poszukuję również informacji od użytkowników dotyczących konieczności stosowania szczelin dylatacyjnych w ścianach i na narożnikach budynku obłożonego klinkierem. Czy są one konieczne? Czym je wypełniać? Czy sprawiają problemy w użytkowaniu? Czy są widoczne?

 

Kolejny problem to sposób zabezpieczenia otworów okiennych przed pęknięciami. Jakie stosować wzmocnienia i na co zwracać uwagę?

 

PROSZĘ O OPINIE ZARÓWNO FACHOWCÓW WYKONAWCÓW, JAK I UŻYTKOWNIKÓW - MAM JUŻ LEKKI MĘTLIK W GŁOWIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście w tym układziw warstw skraplanie się pary w przegrodzie jest praktycznie pewne stąd m.in. stosuje się puszki wentylacyjne takie jak ma np. http://www.habe.pl , na tej stronie jest też opis stosowania dylatacji.

 

Pod najniższą warstwą klinkieru stosuje się papę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...