Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do dziennika Kaji i Artura


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 162
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pierwsza!!! :D

 

Zyczę powodzenia w budowie :) Jestem na podpbnym etapie co Ty - na razie papierologia, nannoszenie zmian w projekcie i poszukiwanie wykonawcy. Jednakze nie decydujemy się na developerów... drogo koszmarnie :-? Raczej myślimy o systemie gospodarczym - 1 ekipa do stanu surowego (ewentualnie do dachu wezme górali), druga do wykończeniowki. Takie są plany, a życie i tak pokaze, co z tego wyjdzie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajetono pewnie wszyscy napiszą Tobie że systemem gospodarczym jest taniej. Jest w tym dużo prawdy. Bo zobacz choćby na propozycje jakie dostałaś. Tam gdzie masz stan surowy otwarty (Pod warynkiem że jest z dachem) musisz doliczyć jeszcze ok 10 do 20 tys za okna zależnie od standardu i bajerów, do tego drugie 20 na wszelkie instalacje, i kolejne 20 na tynki i wylweki. Jak podliczysz jesteś prawie o 50 tys do przodu a przy takiej kasie napewno już się wprowadzisz tj. za 400 tys będziesz mieszkać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajetono pewnie wszyscy napiszą Tobie że systemem gospodarczym jest taniej. Jest w tym dużo prawdy. Bo zobacz choćby na propozycje jakie dostałaś. Tam gdzie masz stan surowy otwarty (Pod warynkiem że jest z dachem) musisz doliczyć jeszcze ok 10 do 20 tys za okna zależnie od standardu i bajerów, do tego drugie 20 na wszelkie instalacje, i kolejne 20 na tynki i wylweki. Jak podliczysz jesteś prawie o 50 tys do przodu a przy takiej kasie napewno już się wprowadzisz tj. za 400 tys będziesz mieszkać

 

sama nie wiem - kompletnie jestem zielona w temacie budowania domu. Za stan deweloperski chcą ode mnie 450 tyś - pewne materiały z oferty mi się nie podobają. Ale jak mam pomyśleć, że nie mam 5 firm do budowania domu (a to szkieletowy) to nie mam siły od razu.

Skąd pewność że za 400 będę mieszkać? I skąd wziąć wykonawców? ratunku :-? :( :o :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kajetana - ja z nimi walczylam od sierpnia 2006 - do stycznia 2007

W tym czasie cena wzrosla z 220 do 280 tys - maly prosty domek

Szybko wycofywalam wniosek o pozwolenie

Teraz juz robie fundamenty do murowanego

 

POwiedz mi w takim razie czy murowany wyjdzie taniej? Bo że firm wykonawczych jest duuuuużo więcej to wiadomo, my mamy jeszcze możliwość wymiany projektu ze szkieletowego na murowany i nie wiem co robić ... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wszystko zalezy:

jednoznacznie nei potrafie Ci odpowiedziec, poniewaz zmienilismy projekt - z parterowki 116 metrow ktora z legalettem i GWC, bez stropu miala kosztowac 280 tys - na 170 metrow z wysokim poddaszem a wiec i ze stropem... dom wiekszy, z Ytonga....inna konstrukcja

 

 

Napisze tak: tamten domek mial powstac w zalozeniu do kwietnia 2007 - mial byc w wiekszosci finansowany ze sprzedazy naszego mieszkania - wiec bardzo mi zalezalo na czasie - ograniczala mnie wiec powierzchnnia - bo od razu musialabym wydac cala kwote

 

Zdecydowalismy sie jednak murowac - rozkladamy inwestycje w czasie - wiec zdecydowalismy sie na wiekszy dom - bo mamy mozliwosc pozyskania pieniedzy nieco pozniej

 

Moja mysl na ten temat jest taka: technologia - moze i ok, choc juz nie stawialabym chyba drewnianego. Natomiast nie za te pieniadze. Jesli mialby byc to dom drewaniany-szkieletowy - jego zaleta powinna byc zdecydowanie nizsza cena w stosunku do murowanych ( na szkieletowy trudniej znajdziesz kupca - nawet jesli nie planujesz go sprzedac - nie wiesz co bedzie kiedys) i szybkie postawienie domku. U nas sama adaptacja projektu z owa firma trwala cale trzy miesiace. Reszty nie bede pisala na forum - bo nie chce nikogo zniechecac.

Zaden z dwoch warunkow nie zostal spelniony. I dlatego wspolpraca zostala zerwana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję podjęcia decyzji o budowie :)

 

Co do dylematów szkieletowy czy nie: wydaje mi się, że murowany na pewno wyjdzie taniej, chociażby z tego powodu, że zawsze masz możliwość manewru, zmiany jakiegoś materiału na tańszy, jak jedna ekipa Ci zrezygnuje to możesz na to miejsce znaleźć inną. Jak zdecydujesz się na szkielet to albo budujesz z jedną firmą i jesteś zdana na jej łaskę i niełaskę albo klops, bo potem nikt nie poprawi już po nich niczego :(. To znaczy pewnie ktoś poprawi, ale słono za to kasując :roll:

Technologia szkieletowa dopiero raczkuje w Polsce i jednak wciąż wychodzi to stosunkowo drogo i niepewnie. Firm jest mało i narzucają dość wysokie ceny - decydują się na szkielet głównie ludzie, którym zależy na ekspresowej przeprowadzce, natomiast cena nie gra za bardzo roli. Ot, przychodza do firmy, wplacają kasę a potem ciach ciach i po 4 miesiącach są u siebie. Jak masz ograniczony budżet to poważnie rozważ zamianę na wersję murowaną.

Popieram Wciorniastka, mi też się wydaje że przy 140 m2 to za 400 tys. powinnaś zamieszkać, może bez uporządkowanego ogródka i jakichś wodotrysków, ale mieszkać powinnaś.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli muszę zrobić to, o czym na razie tylko myślałam czyli posprawdzać firmy budujące tradycyjnie i wyciągnąć od nich oferty na nasz przestronny. Choć nawet nie wiem jaki będzie przybliżony koszt - w końcu materiały tradycyjne koszmarnie poszły w górę :(

Mam na to jekieś 2 tygodnie - dopóki geodeta nie zadzwoni, że mapki są gotowe, bo potem KONIEC ZABAWY - decyzję czas będzie podjąć :roll:

A powiedzcie mi Kochani, ile Was kosztowały/ kosztują domy murowane?

Tak bym chciała już wyjść na własny taras i chociaż w doniczkach kwiatki pogłaskać na dzień dobry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli muszę zrobić to, o czym na razie tylko myślałam czyli posprawdzać firmy budujące tradycyjnie i wyciągnąć od nich oferty na nasz przestronny. Choć nawet nie wiem jaki będzie przybliżony koszt - w końcu materiały tradycyjne koszmarnie poszły w górę :(

...

 

nie nie - wszystkie materialy poszly w gore: beton do fundamentow, drewno na wiezbe, okna, styropian... W drewnianym domu tez musisz miec tynki, dach (dachowka, gont, blacha...) okna..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda wszystkie materialy drozeja caly czas. Systemem gospodarczym budowac jest duzo taniej- ale zajmuje to caly walony czas jaki sie posiada :wink: Wiem, co mowie :wink: Jak sie tak budujesz z 1,5 roku zaczynasz wariowac i amrzyc o urlopie gdzies daleko od budowy. Chociaz wszyscy mowia, ze jak sie czlowiek wprowadzi wszystkie negatywne emocje odchodza w dal :lol:

kazdym razie jakbym miala kase budowalabym pod klucz- ale tez codziennie jezdzilabym na budowe i patrzyla na rece. Jak zostawisz samopas bedziesz pozniej plakac. Co do szkieletu sie nie wypowiem- nie znam sie na tej technologii. Z pth jestem zadowolona, ale jakby byla dostepnosc pewnie wybralabym silke.

 

Co do zdjec- ostatnio zakladalam tesciowej album na fotosiku. Ja wejdziesz w Moj album (czy jakos tak) po lewej masz opce Zaladuj zdjecia, Moje albumy. Najpier w Moj album zakladasz sobie Nowy album. Pojzniej ladujesz zdjecia i mozesz tam zaznaczyc, do jakiego albumu chcesz je wstawic. Tzreba poczytac- polkikac a znajdziesz. Pod kazym zdjeciem masz adres zdjecia, ktory wstaawiasz w srodek

http://adres zdjecia wtedy masz link

adres zdjecia wtedy masz obrazek

 

Ale zdjecia widze w albumie, wiec chyba sobie juz poradzilas :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dziś uważam, że jak szkielet to z firmą, ale tylko do surowego zamkniętego, a potem system gospodarczy... lub przynajmniej bardziej oszczędnościowy ...

decydować będziemy się na coś po 12 maja...

a na wsi wolnej od miasta przeglądać będę net w poszukiwaniu wszelkich info o budowaniu ... - już mi się nie chce :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...