Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do dziennika Kaji i Artura


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 162
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Bardzo mi przykro - teraz podwojnie - bo z tego wszystkiego wpisalam sie w Twoim dzienniku, za co bardzo przepraszam !

 

Duzo pracuje a na dodatek pomyslalam o swoim Kocie - i ze zdenerwowania popelnilam ten wpis :evil: Przepraszam jeszcze raz.

 

Ale corka opowiedziala mi historie kotka , ktory sam przyszedl na Paluch - schronisko w Warszawie - byl tak glodny i wynedznialy, ze przyszedl do schroniska zeby cos zjesc i sie ogrzac choc troche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem, firma wybudowala calosc? Czy do Was nalezy teraz ocieplenie welna scian zewnetrznych dachu, oblozenie folia paroziloacyjna?

Hmm?

Ja w trakcie wykonywania prac we wentrzu jestem, robimy sami, poniewaz ceny "fachowcow" zwalaja z nog, rowniez nie nastraja zaufaniem samo wykonanie i profesjonalizm co poniektorych.

Tna na materiale i kaza sobie placic wielkie pieniadze.

Zenada w tym naszym Kraju.

My teraz na etapie plyt GK, kafelkowania lazienki, waitrolapu, kuchni, oblozenia folia paroizolacyjna polaci dachowej, scianek kolankowych itp, itd.

Planujemy wejsc na swoje w marcu....bo wynajecie mieszkania niestety powoduje potezna dziure w budzecie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo mnie raduje, że aż 2 osoby dołączyły do komentujących nasze postępy budowlane :) :)

oczywiście tym, którzy już budują nie pomogę z wyborem firmy stawiającej dom - ale jeśli ktoś jest dopiero na starcie i chce szkieletowca polecam "Mefra" Szamotuły - szczegóły w dzienniku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem, firma wybudowala calosc? Czy do Was nalezy teraz ocieplenie welna scian zewnetrznych dachu, oblozenie folia paroziloacyjna?

Hmm?

Ja w trakcie wykonywania prac we wentrzu jestem, robimy sami, poniewaz ceny "fachowcow" zwalaja z nog, rowniez nie nastraja zaufaniem samo wykonanie i profesjonalizm co poniektorych.

Tna na materiale i kaza sobie placic wielkie pieniadze.

Zenada w tym naszym Kraju.

My teraz na etapie plyt GK, kafelkowania lazienki, waitrolapu, kuchni, oblozenia folia paroizolacyjna polaci dachowej, scianek kolankowych itp, itd.

Planujemy wejsc na swoje w marcu....bo wynajecie mieszkania niestety powoduje potezna dziure w budzecie domowym.

 

Luknęłam na Twoje zdjęcia.

System ustawiania domu prawie identyczny. Tylko dlaczego masz puste ściany??

Nasze już miały "w sobie" wszystko co trzeba + okna :)

 

http://images24.fotosik.pl/241/dd6d572a9b2a2b61m.jpg

 

Popatrz na moje fotki - jak skończyli prace związane ze stawianiem domu - dom był w tzw. stanie surowym zamkniętym. Choć ta nazwa odnosi się do domów murowanych, a one nie są ocieplone, otynkowane. A NASZ BYŁ :)

Nie musiałam niczego ocieplać, nic nie robiłam z dachem.

W zasadzie to, jak wygląda z zewnątrz nasz dom to stan z lipca 2008 roku.

Dlatego polecam budowanie szkieleta naszym sposobem - od ostatecznych decyzji związanych z pokojami, ścianami, oknami.... 2 miesiące miała firma, aby postawić nasze cudo

I tyle.............. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego polecam budowanie szkieleta naszym sposobem - od ostatecznych decyzji związanych z pokojami, ścianami, oknami.... 2 miesiące miała firma, aby postawić nasze cudo I tyle.............. :lol:

Zycze Tobie aby ten dom byl rzetelnie wykonany....

Ja na kazdym etapie byle obecny wiec...postawienie szkieletu bylem, oceiplenie scian bylem, otynkowanie bylem....dach bylem, dachowka - bylem, wylewka i styropan na wylewke-bylem i sam latalem jeszcze po styropian. Przez moja obecnosc doskonale widzialem co i kto robi a najwazniejsze czy zgodnie z projektem.

Sam zrobilem sobie ocieplenie we wnetrzu scian zewnetrznych i dzxialowych oraz poddasza....wiem co, ile oraz czego mialem wlozone i jakiej grubosci.

Nie zycze teraz abyscie mieli jakies niespodzianki, ktore wyjda - znajac nasze realia tuz po uplynieciu gwarancji.....

Nie chce krakac ale pisze jak bywa.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Niedawno "wpadłem" na Twój dziennik i bardzo mi się spodobał. Spojrzenie kobiety na budowę domu jest zupełnie inne od technicznych wywodów nas facetów. Ja ciągle się waham co do tego jak budować czy w szkielecie czy tradycyjnie. Jadę we wtorek do Szamotuł. Byłem przedtem w firmie JARPOL i facet zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie, ale cena trochę nie na mój poziom (a jest on niewielki). :D Pozdrawiam serdecznie i życzę dalszych dobrych dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd ja to znam, my kupiliśmy po kartonie tych płytek (różne odcienie), w końcu wybraliśmy uniwersalne quercia ochra: są ciepłe (kolor), pasują do właściwie wszystkiego, odwiedzający (wszyscy jak jeden mąż) mylą się i dopiero gdy dotkną - wierzą, że to kaflle, a nie parkiet. Oczywiście są ułożone w jodełkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...