Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piec retortowy na eko-groszek STALOWY jaki ? Może ZEBIEC ?


Recommended Posts

Watam

Przeglądnołem na forum tematy o piecach, ale mało jest opinii praktycznych od ludzi którzy je mają conajmniej jeden sezon. Prosilbym o takie wlasnie opinie. Wstępnie wybralem piec ZĘBIEC 20kW, domek 140m MAX29+styropian12cm, więc dobrze ocieplony, chcialbym takze caly rok ogrzewaac nim wode. Z obliczeń wychodzi że potrzebuje piec 20-25kW. Zdecydowałem sie na stalowy przedewszystkim ze względu na cenę. Głównie chodzi mi o zużycie węgla w sezonie bo to najwazniejsze i mozliwosci sterownika(choc tu wszystkie piece maja podobnie). Jeśli ktoś ma inny piec niż ZĘBIEC to również prosze o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zdecydowałam się na Zębca i nie żałuję!!! Choć zima była marna i nie mogłam w pełni sprawdzić jego możliwości, to i tak przekonałam się o słuszności wyboru. Z tego co wiem to Zębce mają najnowocześniejsze sterowniki którymi można sterować wszystkimi parametrami. Poza tym fabryka Zębca dysponuje swoim laboratorium gdzie gruntownie badają swoje wyroby i są w stanie poradzić w przypadku wystąpienia problemów eksploatacyjnych. Co do zużycia węgla to teraz trudno mi powiedzieć ile poszło bo pierwszy sezon to tak naprowdę ciągłe badanie i testowanie możliwości. Obecnie mój piec pracuje w trybie letnim czyli grzeje tylko CWU i leciutko podłogówke. Dodam że zimą ogrzewał połowę mojego domu (ok. 100m2) i CWU i pracował na najniższym poziomie wydajności- 20%.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...