Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasza DIUNA III - dom GLOWACA - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 958
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

poczta PW mi szwankuje więc Ci tu odpowiem

:oops:

Podbitka jest na pewno sosnowa (planujemy taką samą) ale muszę się zapytać naszego wykonawcy czym ją malował?

Okna w tym domku, który Ci wysłałam są w kolorze złoty dąb i podbitka była pod nie malowana.

My chcemy uzyskać ten sam efekt - na pewno drewno było najpierw impregnowane a potem malowane - jak tylko dowiem się czy i w jakim dokładnie kolorze? - dam znać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efilo

tytank cynk nie zmienia swojej barwy, bardzo słabo patynuje i jest niezmienny.

Wiesz, masz nowoczesny dom, w którym tytancynk by pasował - pytanie czy kolorystycznie będiz esie zgrywał np z elewacją, podbiką, itd.

no i on kosztuje swoje......

 

gdybym miał kasę to bym kupił tytankcynk, a tak będzie obróbka stalowa

możemy mieć miedzianą, ale świadomie rezygnujemy.

 

aga1401

postaramy się napstrykać, jak nie dziś, to jutro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efilo

tytank cynk nie zmienia swojej barwy, bardzo słabo patynuje i jest niezmienny.

Wiesz, masz nowoczesny dom, w którym tytancynk by pasował - pytanie czy kolorystycznie będiz esie zgrywał np z elewacją, podbiką, itd.

 

no właśnie - pytanie :roll: boję się czy nie będzie za jasny. a co do podbitki to chcę popielatą - dlatego właśnie się wypytywałam o ten popiel na dachu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efilo

jak dla nas może być za jasny....

pojedź z dachówką i zobacz czy kolory będą Ci pasowały.

jeżlei chodzi o podbitkę pomalowaną na kolor, to pytanie jak będzie się starzała ta farba????

wydaję mi się ze pomalowane drewno w swoim kolorze lepiej wygląda z upływem czasu - w sensie ewentualne odpryski farby, itd lepiej wyglądają

ale jest to tylko moje prv zdanie z którym można się zgodzić lub nie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się w stu procentach. tyle że nie chce wprowadzać drewna w naturalnym kolorze. zawsze je można zabejcować na hebanowo i dopiero wtedy pomalować - przynajmniej nie będzie dawało po oczach jakby się 'zepsuło'

a co do jeżdżenia z dachówką - problem w tym że tytancynk w sklepie różni się od tego na dachu bo jednak ta blacha patynuje :roll:

 

no nic to, nie zawracam Ci głowy. Jeszcze raz dzięki za zdjęcia - fantastyczny ten daszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Zapoznalam sie z budową. Fajnie wam to idzie, z przygodami. Czy juz robicie elewację z klinkieru? Jaki kolor cegły układacie?My w przyszlosci planujemy zrobic fragmenty elewacji z cegly Wandersanden ale jak zakupilismy po 5 sztuk z 3 kolorów to sie okazało ze Barok i Alpenrose sa identyczne a Slavia ciemniejsza ale tez w tym odcieniu. Na skladzie (w innym miescie) mieli sie do tego ustosunkowac i nic ...miilczą. Gratuluje budowy i podziwiam waszą metodyczność przy przygotowywaniu kolejnych etapów. Mozna sie od was uczyć!!!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam w naszym dzienniku :)

Przepraszam za zwłokę w odpowiedzi - kłopoty techniczne :oops:

Powili zaczynamy robić elewację z cegły - zdjęcia zamieściłam w dzienniku.

Jesteśmy z niej bardzo zadowoleni - choć po zobaczeniu tego co nam przywieźli na paletach byłam załamana.

Najważniejsze to dobrzy murarze, którzy mają sporo wyobraźni i doświadczenie w układaniu cegły ręcznie formowanej - bardzo łatwo spaprać całą robotę :-?

 

U nas chłopcy właściwie uczą się tego ale wyszło im to naprawdę super - jak zrobimy wiechę ugotuję im coś naprawdę smacznego :p

 

Cały problem z tą cegłą polega na tym, że czlowiek nie ma gwarancji co mu przywiozą - dla mnie osobiście był to bardzo duży problem tym bardziej, że jest to droga impreza :roll:

Na szczęście udało się i naprawdę polecam - elewacja robi wrażenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cegłą obkładamy podmórówkę, kominy, jeden słupek. Do tego będą donice na tarasie, 4 słupki ogrodzeniowe + cała ściana wejściowa do domu (ta cofnięta) i elementy na bokach lukarn.

jak coś zostanie, no może na grila starczy, albo sami jeszcze nie wiemy:)

wymiary - sprawdzę to napiszę. Co do koloru - to trudno powiedzieć - to mix czarnego, ciemnej czerwieni i żółci - to trudne do opisania - bo każda jest w zasadzie inna. co ważniejsze - sądzę że każda partia po wypaleniu moze być / jest rochę inna. Skąd te wrażenie - dom w Józefowie nie ma żółci, na wystawkach w Zamaracie też jest coś innego...

kupowaliśmy w ciemno licząc na to że w rzeczywistości będzie super - no i mało przestrzeliliśmy:)

a i tu gdziejest są połowki - a przy wejściu i słupki ogordzeniowe będą z całej stawiane.

przy wejściu co 4/5 w pionie i poziomie będzie wysunięta z lica - więc bedzie to tam fajnie wyglądało:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info.

Cegła jest super, pieknie wybarwiona w malanżowej naturalnej kolorystyce. Plany jej rozmieszczenia bardzo ciekawe - takie cofnięcie/ wyciągnięcie na zewnątzr lica da świetny efekt. ja tez tak mam planach na mój domek , jeszcze chcę zrobić takie pojedyncze wystepy cegly tą węższą stroną ( zaprzyjaxniona p. architekt przestzregała, żeby zrobic to jednak w jakieś symetrii to wtedy dobrze wyglada).

 

Ciekawa jestem Waszej dachówki - czy ona ma kształt łupka? Będzie odjazdowa.!!! :D :D :D Kilka lat temu podziwiałam dachy z orginalnego łupka na Dolnym Slasku - bardzo ładne.

Pozdrawiam :D

Pokażcie efekty - nawet w trakcie prac!!! :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...