Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasza DIUNA III - dom GLOWACA - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 958
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Julienx dziękujemy :D

Zuzza mam nadzieję, że akurat te zdobienia nie będą jakoś szczególnie drogie :roll: ?

Świerszczu każdemy marzy się dom w lesie, z dala od ludzisk i miejskiego hałasu.

Niestety życie nas nauczyło, że niezmiernie ważne jest to, aby w pobliżu był szpital, będąc rodzicami teraz zwracamy uwagę na to, aby blisko była szkoła, przedszkole, palc zabaw, basen itp itd.

Bardzo fajnie jak niedaleko jest sklep całodobowy :lol:

 

O domku w Bieszczadach na totalnym odludziu (chcoć w Bieszczadkach naszych UKOCHANYCH coraz trudniej o takie tereny) pomyślimy za jakiś czas.

Pewnie sklecimy sobie jakąś chałupkę, kupimy po lasce i będziemy z mężem czekać na ławce przed gankiem na przyjazd wnuków :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glowac jak ty kochasz Bieszczady to ja juz Cię uwielbiam ;)

a poważnie to masz racje, nie jest tak łatwo na odludziu, a co do domku to chodziło mi tylko żeby nie wyszła na osiedlu taka landryna wyróżniająca sie ze wszystkich. trzeba jednak patrzeć na otoczenie i troche się w nie wtopić. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glowac - dlaczego my tez nie wybraliśmy tego projektu? Przegladałem ich stronke wielokrotnie i go nie widziałem. Domek jak z bajki, jak marzenie. Nasze gratulacje.

 

P.S.

 

A-propos cieśli, to wszyscy ich szukają na południu, przez co i motywy sa w większości takie same. Moja skromna propozycja jest taka żeby poszukać dobrego majstra na rostoczu, macie wtedy dużą szanse na wyjątkowośc wykonania. Widziałem kiedys kilkanaście razy fachowców z tamtych stron jak na budowie na bierząco gont ciosali. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zajrzałam do twojego dziennika pierwszy raz i dołączam do zachwytów nad domkiem - bardzo malowniczy, a jeśli uda Ci się zrealizować plany co do drewnianych wykończeń to będzie bakowy wprost :D

Mam pytanie dot. zmiany przyłącza za 22 tys. - czy chodzi o wymianę powietrznego na ziemne? Dlaczego to tyle kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renka dziękuję bardzo - takie wpisy to miód na nasze skołatane serca :p

 

Za zmianę przyłącza Stoen krzyknął nam najpierw 15,000zł, potem 12,000zł (jaśniepaństwo zrobili nam obniżkę :evil: ).

Elektryk, który robił nam prowizorkę zrobi nam to za 6,000zł jak już dom będzie stał.

Jeśli gdzieś napisałam 22,000zł - to przepraszam - gapa ze mnie :oops:

Koszt jest tak duży, ponieważ Stoen dawno temu brał na siebie koszt zmiany przyłącza a w tej chwili ktoś tam "na górze" zabronił im i mają korzystać z tego rodzaju przyłącza, które jest dostępne - a niech ich pies dziabnie :wink:

 

jewrioszka my byliśmy już w 99% zdecydowani na inny projekt a tu nagle na forum Muratora ktoś podał link do Diuny i urzekła nas swoją prostotą - dziękujemy :D

 

Świerszcz nie tylko KOCHAMY Bieszczady - dokładnie 26.06 jedziemy na długi urlop pokazać naszej niuni Prababcię (albo prababci prawnusię :lol: ) .

Nasze cudowne okolice!!!

Wynajęliśmy sobie starą drewnianą chałupinkę i mamy gwarancję, że w odległości 20ha nie ma żywej duszy.

Tego nam trzeba i od dawna marzymy o tym wyjeździe.

Co prawda nie ma nic piękniejszego, niż zwiedzanie Bieszczad na grzbiecie konia ale na rajdy konne Marynia jest za malutka :roll:

 

Teraz chodzi mi po głowie wykończeniówka - ach te łazienki Villeroya&Bocha ochhhhh i achhhhhhhhhhhhhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hłe hłe, my tez pewnego dnia mieliśmy juz ostatecznie wybrac jeden z 3 projektów: Zorza ( domus), M03 i jeszcze jeden z Muratora. :wink: Tylko że jak wróciłem do domu to moja kochana żonka powiedziała że zanlazla cos co nam pasuje i wybraliśmy Orzecha z Krajobrazów.

Ale wtedy na pewno Diuny nie było. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Hej Glowac, po pierwsze dziękuję za wsparcie, kurcze, chciałam dobrze.... a wyszło jak zwykle.

 

W Bieszczadach jest cudownie!!! zazdroszę wyjazdu, zwłaszcza że sama właśnie wróciłam z moim skarbem znad morza :-) i teraz trochę poczekam na jakiś kolejny wyjazd. Życzę udanego wypoczynku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A... a propos projektów - my już kupiliśmy projekt, już zrobiliśmy makietę domu zarywając kilka nocy i pewnego dnia .... zamieniliśmy projekt na inny. Mam nadzieję że wytrwamy w postanowieniu budowy tego domu, zwłaszcza że do uzyskania pozwolenia pewnie jeszcze parę, jeśli nie paręnaście, tygodni minie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam!

Postanowilam sie dopisac bo od jakis 3 tyg. jestem fanka Diuny! Zakupilismy juz z mężem Diune tyle ze II ( z podwojnym garażem), ale przedtem faktycznie przekoplaiśmy tony :roll: projektów....a po uważnej lekturze forum nasze wyobrażenia co do przyszłego domu zmieniały się jak w kalejdoskopie....Nie było łatwo, ale mając w garści projekt w końcu odetchneliśmy....pewnie oczywiście na krótko, bo zaraz zaczną sie kolejne dylematy - tym razem już budowlane, że o pomysłach na wykończenie nie wspomnę.... :D :D :D

Śleczę z uwagą wszelkie wątki o Diunie, czekam na kolejne wpisy, może niedługo zdjęcia.

Pozdrawiam

Pat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Patty:)

Wspaniale, że mamy nowego właściciela Diunki.

Mam nadzieję, że niedługo uda Wam się postawić Wasz wymarzony domek.

U nas tak samo jak u Ciebie i RybciFigi było sporo przygód z wybraniem odpowiedniego projektu

:lol:

Właściwie dzięki temu Forum zrezygnowaliśmy ze Szmaragda - no serce nas bolało jak patrzylismy na te schody w salonie.

 

http://www.projekty.ign.com.pl/?p=detail&id=134

 

Nagle ktoś na wątku o Szmaragdzie wkleił linka do Diuny - i nagle zapadła decyzja - to jest TO :lol:

 

Wczesniej naszym faworytem był domek Brygida lub Prometeusz - ale koszty dachu i całego domku jednak były zbyt duże - ale nadal uważam, że jest po prostu PIEKNY !!!

 

http://www.dobredomy.pl/?id_project=102

http://www.dobredomy.pl/?id_project=69&infopage=4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z powodu kosztów zrezygnowaliśmy z "Reprezentacyjnego D88" z Muratora...

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=402&IdKolekcji=

do tej pory mnie ściska....chociaż koszty to nie był jedyny argument- również układ pomieszczeń był tam niezbyt nam pasujący, zaczeliśmy zmieniać, modzić i wyszło, że jednak za dużo tych zmian....a na forum doradzają, żeby jednak za bardzo w dom nie ingerować....

a jak wpadła mi Diuna w ręce to już sama nie wiem... pewnie też gdzieś z forum... i od razu wiedziałam, że to bedzie to! A moj mąż się zachwycił! :D :D :D :D :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patty:) wspaniały projekt - natomiast od razu widać, że drogi w budowie.

Jak tak się przyglądam to odnajduję w nim pewne podobieństwo z Diuną :D

Może to przez tę "symetryczność" oraz prostotę obu projektów.

Nam zawsze podobały się domy proste i takie "symetryczne" - hmmmmmmmm jak to inaczej ująć ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczekałaś się wreszcie, gratuluję!

Trzymam mocno kciuki aby budowa przebiegała sprawnie bez żadnych trudności.

I liczę na dokumentację fotograficzną, bo panowie w wątku diuny trochę nam skąpią zdjęć.

Bardzo przydatne jest też zestawienie kosztów. Dziękuję! Daje to pewne wyobrażenie na co się porywam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Renatko w naszym dzienniku http://www.ajlawgifs.yoyo.pl/gify31/029.gif

 

Jeśli chodzi o zdjęcia to ja ciągle powstrzymuję się, żeby ich tu zbyt dużo nie wstawiać - więc jeśli tylko zaczniemy budowę będę pstrykała fotki każdemu pustakowi

http://www.ajlawgifs.yoyo.pl/gify30/031.gif

 

Dziś moje kochanie ma się umówić z kierownikiem budowy.

Troszkę chyba nie pokolei zabraliśmy się do tej naszej budowy http://www.ajlawgifs.yoyo.pl/gify32/004.gif.

Najpierw powinien być kierownik a potem ekipa itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

dochodzi kolejny miłośnik Diuny - dziś kupujemy działke !!!

Potem projekt Diuny Mix.

 

Mam prośbę o informację jak jest rozwiązana wentylacja w kuchni ? Nie widzę na projekcie komina ?

Dopiero dzis odkryłem to forum - mam pytanie - czy gdzieś jest informacja o wymiarach pomieszczeń ? Tym najbardziej jest zainteresowana żona.

 

Pozdrawiam gorąco ,

 

Miłośnik Diuny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...