Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasza DIUNA III - dom GLOWACA - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 958
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

fasola25 kuchnia jest z SieMatic - o cenie nawet nie chcę myślec :roll:

Za to oglądaliśmy granity na blat kuchenny (w tej aranżacji jest chyba satynowy lub szczotkowany - młotkowany) i ceny są całkiem zachęcające biorąc pod uwagę, że u nas będzie prawie 7m blatu :D

 

Depi może chcesz namiar na naszego elektryka? - gość złota rączka i ma duże chody w Stoen'ie - sam wszystko załatwia - tylko cena :roll: od nas wziął za prowizorkę 3000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzioucho - nie bij się w pierś! Słyszałem, że kobiety to odczuwają boleśnie, a nie chciałbym czuć się sprawcą czegoś takiego :-)

 

Już sobie chyba poradziłem, ale już w nic nie wierze, dopóki sprawa nie będzie zakończona. Tak, że przy okazji możesz podrzucić. Ale no stres, chill out, yeah?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Glowac, śliczna działeczka - ciekawe ile ma m2? Ja też myślałam że w tym roku zrobimy stan 0, ale niestety do dziś nie mam pozwolenia na budowę, choć staram się o to od 2 kwietnia br. Obliczyłam że w najlepszym razie będziemy mieli prawomocne pozwolenie na koniec lutego... No cóż, tak bywa.

My już kupiliśmy cegły zewnętrzne i wewnętrzne oraz stropy. Mamy także stemple. Planujemy też kupić drewno bo podobno od nowego roku szykuje się jakaś większa podwyżka. Co do kuchni - to polecam Ikeę, bo naprawdę fajne kuchnie, a cenowo do wytrzymania.

Pozdrawiam!!!

Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RybciaFiga działeczka była bardzo ładna bo miała prawie 1800m ale musieliśmy oddać część na drogę :evil:

W tej chwili ma niecałe 1300m.

 

Meble w Ikei - jakoś mocno się do nich z mężem zraziliśmy - wszystko co kupiliśmy (a było tego sporo do mieszkania) było jakieś wybrakowane :roll: W tej chwili stawiamy na jakość - jeśli nam finanse pozwolą postaramy się aby kuchnia była naprawdę dopracowana.

Już wiem, że będzie koszmarnie droga (swoją drogą kuchnia to moje oczko w głowie :lol: ):

jedna ściana 2,5m pełnej zabudowy po sam sufit w niej piekarnik

następne 2,5m niska zabudowa + szklane witryny

4 m samej niskiej zabudowy (tu zlew, zmywarka i płyta z okapem)

Chciałabym wszędzie cargo i systemy Bluma albo Peki, do tego czarne granitowe blaty - policzymy, zobaczymy :roll:

W wolnej chwili wstawię wizualizację :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a swoja droga,nam tez gmina zabrala od drogi w glab naszej dzialki 4m.szok.niby dostaniemy odszkodowanie,ale ja nawet nie wiem gdzie dokladnie mam stawiac ogrodzenie,bo tak mi poplatali wszystko.

musze jechac z mapami do geodezji.chcialam miec domek 20 m od drogi.a zostalo chyba 15,albo nawet 10 bo juz nic nie kumam.jakos blisko po prostu i tyle.a potem ciekawe czy nam utwradza.azbrac to sa pierwsi a potem latami nic nie robia :evil:

a jak u was z tym zabraniem dzialki na droge????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No popatrz! Jestem w szoku! Uwierz mi siedzę przed ekranem i zbieram szczeke z klawiatury!!!!!!!!!!

 

Ale skucha z P. Markiem... nie mielismy z nim najmniejszych problemów i jak wiesz powszechnie bardzo go chwalimy...

 

Az sama nie wiem co o tym myslec, moze to rynek go tak rozbisurmanił, bo slyszałam tez ostatnio ze u mojej kolezanki tez nie robi (a bylam przekonana ze teraz od listopada jest u niej) a ona mi mowi, ze robia jego koledzy... :o :o

 

Wiem, ze decyzje juz podjeliscie ale 42 m salonu - to baaardzo duzo...

Uwierz mi ze kazdy metr pozniej boli w wykonczeniu...

 

Ja psioczylam ze mam maly (33 mkw) a teraz sie zastanawiam co ja tam nawsadzam zeby go zapełnic i ile to bedzie kosztowało :o :D

 

12 tys za lazienke to za co za full opcja czy sama glazura???

 

Uwierz mi ze jak bedziesz blizej realnego urzadzania i wybierania staffu do łazienki to powiesz ze to nie jest duzo ... ja nie moge do dzis sie otrzasnąc ze łazienka kosztuje mnie nascie jesli nie dziesci tys...

 

Na etapie budowy domu, a wczesniej projektu, człowiek sobie mysli, no ile kosztuje łazienka: 7, 8, no niech bedzie i 10 tys...

 

Ale Glowac ja 10 tys dałam za baterie do domu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i uwierz mi ze wybierałam te tansze jesli nie tanie....

 

Gadaj co i jak i gdzie wyceniasz... Mam projekty mebli lazienkowych, gdzie dac do wyceny? Bo Ty najlepiej wiesz, no i kiedy do mnie wpadniesz?

Kiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspołczuje, ze tak Wam wyszło z panem Markiem, ale znając Wasze zaangażowanie i operatywność jestem przekonana, ze szybko znajdziecie inna ekipe.

Jestem pełna podziwu, ze wszystko wiesz- gdzie i za ile. Uwaznie śledze Wasze poszukiwania, byc moze w przyszłości skorzystam z namiarów :)

Te 12 tys. w V&B to za co?

My cały czas nie mamy projektu, ale juz w piatek podpisujemy umowę z architektami, projekt będzie prawdopodobnie pod koniec lutego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj jestem w ciągłym szoku :o

Ekipa, która buduje u kolegi w Zielonce po wizji lokalnej krzyknęła nam ......................................70,000zł :o :o za murarkę + więźbę z pełnym deskowaniem :o.

 

Rany przecież za takie pieniądze to wezmę wychowawczy i sama ten dom postawię :wink:

 

Mąż obdzwonił chyba ze 4 ekipy, żadna nie ma już terminu na przyszły rok.

Wygląda na to, że będziemy jednak aneksować umowę z Panem Markiem na sierpień a jak znów coś wykombinuje osobiście go powięszę za ............ na naszej brzozie :wink:

 

Jesteśmy już dogadani z leśniczym i w styczniu tniemy sosnę na więźbę i resztę drewna budowlanego i dębinę na deskę podłogową na górę.

Mamy sprawdzony tartak+suszarnię - mamy dużo czasu więc podłoga powinna być dobrze wysuszona.

 

Zastanawiamy się nad zrobieniem podbitki, desek na ekrany na ogrodzenie itp.

 

Julia ja to jestem straszna sknera a z drugiej strony lubimy być dobrze przygotowani - dlatego wiele rzeczy kupujemy wcześniej.

Większość mebli już mamy - u teściów zajęliśmy dwa pokoje na zeskładowanie tego.

Kilka lat temu zaczęliśmy kupować antyki ze starych pałaców pod Wrocławiem, teraz są już po renowacji i czekają na dom.

 

 

Mam nadzieję, że uda nam się kupić baterie Orasa na wyprzedaży - w ten sposób kupiliśmy baterie do mieszkania za 150zł za szt - trudno się oprzeć takim wyprzedażom.

 

minkapinka facet z Jupitera wyliczył nam tę cenę za same kafelki+ dekory - cena z kosmosu :roll:

Przynajmniej wiemy co nam się podoba i już prędzej sprowadzimy te kafelki z Niemiec (tam kosztują 50% taniej).

Mąż dzwonił do Ryk, tam jest sklep firmowy V&B i zaproponowali nam cenę o 60 zł taniej na m2 niż w Warszawie - grunt to znaleźć czas i szukać, szukać.....

 

Trzymam kciuki za projekt - na pewno będzie piękny dom - jeśli w przyszłości wybudujemy drugi dom to będzie to na pewno projekt indywidualny.

Mój mąż uwielbia takie proste i nowoczesne domy :D

 

Kurcze wszystkie trzy mieszkamy tak blisko siebie a nawet nie miałyśmy okazji poznać się osobiście :(

Trzeba będzie nam tym popracować - w końcu będziemy sąsiadkami :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena 70 tys za murarkę + więźbę jest rzeczywiście szokująca :o

Jestem ciekawa ile by zaśpiewali za nasz dom. Coraz bardziej boje sie, ze nie znajdziemy ekipy na przyszły rok.

 

Pokaz te kafelki V&B jestem bardzo ciekawa :)

 

Napaliłam sie na kuchnie Siematic (zasługa Julienx), ale nie sadze, zeby było nas na nia stać. Przynajmniej wiem, co chcę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://kartki.onet.pl/_i/d/kaplica2_d.jpg

 

Niech te Święta tak wspaniałe będą całe jakby z bajek, niechaj gwiazdka z nieba leci, niech Mikołaj tuli dzieci, biały puch niech z góry spada, niechaj kotek w nocy gada, niech choinka pachnie wszędzie radość niechaj też tam będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam te ceny za ten stan surowy, to aż mi się nie chce w to wierzyć.. Jakaś masakra... trzymam kciuki, zeby udało się Wam z panem Markiem bądź innym majstrem dogadać i tą umowę utrzymać...

 

Kuchnia widzę super nowoczesna, a reszta traycyjna? Ciekawa jestem Waszych pomysłów :-) Antyków zazdroszczę :-)

 

A co do spotkania kobiet budujących w Wawrze - to ja się też piszę :-) I jako najbardziej doświadczona ;-) proponuję spotkanie u mnie. W końcu ja jedyna już mieszkam :-) Co Wy na to? Może weekend po Nowym Roku?

 

Pozdrawiam poświątecznie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...