Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Między nami i brzozami [dziennik sarahy] - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 148
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj Dorotko (imienniczko moja :)) Zajrzałam właśnie do Twojego Dziennika. Wprawdzie nie po raz pierwszy, ale dopiero teraz odkryłam, jaka ta Wasza budowa ekspresowa... No albo moja taka ślamazarna... Piszesz, że "jak w kwietniu zdecydowaliście się budować..." a już wieniec zalewacie. My poważnie zaczynaliśmy myśleć o budowie w podobnym czasie, a ciągle jesteśmy w fazie przygotowań :( Patrząc na Wasze fotki zielenieję z zazdrości ;)

 

Studni przodków jeszcze nie odkryłam, ale mam działkę pełną krzaczorów i jest szansa, że coś w nich jeszcze odkryję ;) Hmm... Może już teraz powinnam pogrzebać pilniczkiem? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Cześć, cześć! - tak, papiery złożyliśmy już pierwszego grudnia, więc prawie miesiąc czekania za nami (aż niemożliwe, to tyle czasu już minęło?). Podobno teraz trzeba czekać te ustawowe 64 dni, no zobaczymy. W grudniu mieliśmy bardzo ważną prywatną sprawę do załatwienia, więc na chwilę sprawy "budowlane" poszły w kąt. Zaraz po nowym roku znowu ruszymy, tym razem chyba już w kurs po hurtowniach materiałów... No i musimy jak najszybciej znaleźć kierownika budowy!!! A co u Was? Przyznam, że dawno nie zaglądałam na forum...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 month później...
Inez - przepraszam za tak długą przerwę. Wracam na forum :) O powodach przerwy w nadawaniu napiszę na priva zaraz. Powoli będę uzupełniać luki w swoim dzienniku i czytać zaległości w Twoim i na forum. Obejrzałam sobie dziś Twoje fotki i wynika z nich, że jesteśmy dokładnie na tym samym etapie :) mamy właśnie postawione bloczki fundamentowe i zbrojenie na wieniec. Teraz szalują i w sobotę mają wylewać beton na wieńcu i słupach... O reszcie powoli poopowiadam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witaj!

 

Odnalazłem Cię bo tak samo jak ja "ściemniasz" na temat EM08. Wybrałaś super projekt! Ja jestem dopiero na samym początku całej drogi i dużo, dużo roboty przede mną, tak więc "ściemy" bardziej zaawansowanej koleżanki czytam jednym tchem.

Z wielkim zainteresowaniem przeczytałem Twój opis zmian wprowadzanych do projektu gotowego. Muszę przyznać, że niektóre z tych pomysłów sam wprowadzę do swojego. Mam nadzieję, że nie będziesz mieć nic przeciwko... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi miło, że Tobie również podoba się "nasz" projekt! Życzę powodzenia. Koniecznie pisz, jak sobie radzisz. A które zmiany też chcesz wprowadzić? A może masz jakieś fajne inne pomysły? Nam właśnie stawiają ściany. Muszę w końcu znaleźć czas na uzupełnienie dziennika... A kiedy chciałbyś zacząć budowę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi miło, że Tobie również podoba się "nasz" projekt! Życzę powodzenia. Koniecznie pisz, jak sobie radzisz. A które zmiany też chcesz wprowadzić? A może masz jakieś fajne inne pomysły?

Odpowiedź brzmi 3, 5, 6... :) Z dużym wskazaniem na 3.

Sam obecnie jestem na etapie przemyśleń na ten temat. Np. nie planuję żadnego mieszkana dla Mamy, jak ty, ale za to będę łączył te 3 pomieszczenia aby uzyskać jedno duże na kino domowe. Myślę, że niedługo skrobnę podsumowanie moich przemyśleń. Będziesz mogła poczytać.

 

A kiedy chciałbyś zacząć budowę?

Ha! Dobre pytanie... Tak na prawdę nie mam założonych żadnych konkretnych terminów. Dom będę budował za gotówkę, a więc nie będą mnie poganiać żadne transze i odsetki kredytowe. Wszystko generalnie zależy od urzędowej papierkologii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INEZ mówisz - masz :) Ciągle kurcze nie mam czasu uzupełniać dziennika :( Muszę coś z tym zrobić, bo aż szkoda... tyle się dzieje... Jesteśmy obecnie na etapie budowania ścian. Są wybudowane mniej więcej do wysokości okien, widać już zarysy pomieszczeń... Mamy też wylane na fundamentach tarasy (oj spore, nawet nie spodziewaliśmy się, że tak duże będą). Zdecydowałaś już, z jakiej firmy będziesz miała okna?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INEZ wiem, że obiecałam wcześniej, ale leżałam w łóżku z jakimś paskudnym wirusem, a że jestem w ciąży leków prawie nie brałam, to trochę to trwało. No w każdym razie obiecane fotki są w moim dzienniku. Na razie najnowsze, no prawie najnowsze, uzupełnię niebawem wcześniejszymi. Może jeszcze dzisiaj, bo mam dziś dla odmiany sporo energii!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Sarah zaglądam do Twojego dziennika a tam czas Ci zatrzymał sie w maju... Czemu nie piszesz? Lubię przeglądać cudze dziennik i:lol:, na pisanie swojego nie zdecydowałam się bo mało miałabym do napisania - wszystko robimy sami. :D Piszesz w dzienniku o wysokim poziomie wód - czy budujesz może w Osielsku? U nas też wysoko dlatego nie mamy GWC

Odezwij się, pokaż jak Wam idzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też żałuję, że dawno nie pisałam, ale... Byłam trochę w szpitalu, potem urodziłam... Teraz Duduś ma 2 miesiące, więc sam rozumiesz. Ale ciągle sobie obiecuję, że chociaż fotki wstawię do albumu i link tu podam. A może jednak znajdę czas na napisanie kilku słów... Korci mnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...