Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Między nami i brzozami [dziennik sarahy] - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 148
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ello!

 

trafiłam tu jakoś przypadkiem i .. gratuluję!!!! domu i jego małego mieszkańca :D :D :D wiem, że przy dwumiesięcznym maluchu czasu za wiele nie ma (dla pocieszenia dodam, że ja mam obecnie 3letniego synia i 8miesięczną córcie :wink: ), ale baaaardzo jestem ciekawa jak rozwiązałaś swoje dylematy (szprosy, kominek zewnętrzny itd.).. ja miałam (a własciwie nadal mam) podobne (buduję taki sam domek jak Inez).. dołaczam się zatem do próśb o zdjątka w dzienniku :D :D [/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj bardzo mi miło, że zajrzałaś. Też bym chciała kurcze fotki wrzucić, ale już zapomniałam jak się fotosik.pl obsługuje... Muszę sobie przypomnieć. Obiecuję, że się postaram w najbliższym czasie uaktualnić choć troszeczkę mój dziennik.

Ze szprosów zrezygnowaliśmy ostatecznie. Przyznaję, że witrynka bez szprosów straciła, nie ma już tego uroku i wdzięku. Ze względu jednak na resztę okien skapitulowałam. Kominek zewnętrzny ma być, komin jest podwójny, przygotowany do takiego kominka, póki co kiedy i jaki on będzie nie wiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
Witaj mysiupatysiu!!! Bardzo mi miło, że zajrzałaś, a jeszcze milej, że podoba Ci się (tak mi napisałaś na priva ;)) nasz domek. pamiętam, jak w zeszłym roku byłam na tym etapie, na którym Ty jesteś teraz! Miałam baaaaaaardzo dużo pytań. Chętnie więc odpowiem na Twoje, jeżeli tylko będę potrafiła. Tu lub na priva. Powiem Ci tylko, że pytań w miarę jak budowa się posuwa jest coraz to więcej i więcej :D A i w większości są coraz trudniejsze :) szczególnie, że człowiek wie coraz więcej i zaczyna powoli zdawać sobie sprawę z wagi i konsekwencji odpowiedzi! ;) Pytaj, postaram się pomóc :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Na każdą pogodę był moją inspiracją przy rysowaniu swojego projektu indywidualnego, dlatego z ogromną przyjemnością kibicuję wszystkim, którzy go budują. :D :D :D

Gratulki dla Dudusia i Mamusi! :D

Wytrwałości Wam i Waszej budowie... zamieszczajcie więcej zdjęć, proszę. 8) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przyznam, że jestem pod wrażeniem Twojego domku, szczególnie widoku wysokich drzew przez to przeszklenie... Cuuuudne. Kominek też fajowy... Niestety rzuty zbyt małe, żeby sobie pooglądać, jak się mają do naszego... A i miejsce, w którym budujecie niesamowite chyba... Będę na pewno z przyjemnością i dziką ciekawością zaglądać do Twojego dziennika czekając na nowe wpisy!.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 2 weeks później...

Hejka :-)

 

Jak tam budowa? Nam wczoraj wstawili okna i powoli przymierzamy się do zakupu wełny. W związku z tym mam pytanie - ile wam poszło m2 wełny do ocieplenia dachu?

Wiem, że powiększyliście dom i dach też się zwiększył. Jednak to dałoby mi jakąś orientację. Z góry wielkie dzięki :-)

 

POzdr

Tamtu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Hmmm... Pytanie raczej do mojego męża, ale rozejrzę się w fakturach. Ocieplenie dachu mamy skończone, większość stelaży też, teraz panowie montują regipsy. No i jesteśmy w samym środku szaleństwa wykończeniówki, co, gdzie, jakie i za ile i jeszcze kto i kiedy (i za ile) ma to robić... Tyle decyzji do podjęcia i kasy do wydania, że aż głowa boli!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 3 months później...
  • 1 month później...
lamia6806 kuchnię mam z Bergmana, ale fronty są BRW. Ten jaśniejszy to "akacja". Powiem Ci, że początkowo zdecydowanie bardziej podobały mi się te ciemniejsze (to "samoa teak"), ale teraz chyba wolę akację właśnie. Nadal podoba mi się połączenie obu kolorów, ale teraz nieco zmieniłabym proporcje i część frontów na słupkach zrobiłabym w akacji. Jest naprawdę fajna. Jasna i delikatna, niby udaje drewno, ale nie jakoś tak tandetnie, bo jest złamana szarością i po prostu tworzy jakość samą w sobie. Polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tamtu z innego wątku pytała o kolory sypialni. Może i tu kogoś zainteresuje moja odpowiedź! W tej chwili jest tak - ściany pionowe to "pastelowa orchidea" Duluxa (to samo jest w salonie), wstawki bordowe to "aksamitny burgund" Dekorala, na wszystkich skosach natomiast (czyli na większości powierzchni ) jest "natchnienie" Dekorala. Wydawało nam się, że tak będzie dobrze, ale okazało się, że natchnienie jest jednak zbyt blade i właściwie, szczególnie przy tym burgundzie wygląda jak białe, a nie o to chodziło. Postanowiliśmy więc wszystko pomalować ową pastelową orchideą. Będzie mam nadzieję lepiej, cieplej... Zobaczymy, jak pomalują.

 

otóż dziś malarze mnie zaskoczyli - i już pomalowali! I... i jestem zachwycona. Teraz cała (poza bordowymi wstawkami) jest pomalowana pastelową orchideą. Co ciekawe - baliśmy się, że może na skosach ten kolor będzie się wydawał za ciemny a tu... niespodzianka. Okazało się, że właśnie na skosach wydaje się JAŚNIEJSZY! Przyznam, że nas to zaskoczyło.

 

Swoją drogą co u Ciebie tamtu rozumiem, że jesteś na etapie kolorów? Bardzo przyjemny to moment, ale i bardzo stresujący i trudny. Dla mnie wybieranie kolorów było sporym wyzwaniem. I jak tam Twój kajecik? Chętnie bym do niego zajrzała... Może i mnie by zainspirował? Ciągle jeszcze wielu rzeczy nie mamy, głównie drobiazgów, ale jednak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczko80 na początek mała uwaga. Zasada jest taka, że w dziennikach budowy piszą tylko autorzy dzienników, a wszystko na temat tego, co piszą pisze się w zakładanych osobno "komentarzach". Tam też dziennikowicze odpowiadają na pytania itd. Nie przejmuj się tym, mnie też na początku ktoś kiedyś tego nauczył.

 

A teraz na temat paneli. Zgadłaś oczywiście, to właśnie merbau perspective - prawda, że są piękne? Mam je jeszcze na piętrze w holu i w tzw. gabinecie :) Baaaardzo mi się podobają. Nie zawiodłam się. To samo ma w swojej części moja mama, ale ona ma dąb i już nie wygląda tak naturalnie. Bardziej widać na nim, że to nie jest drewno. Co do łączenia. Faktycznie nie ma listew, ale tylko dlatego, że JESZCZE ich nie ma. Niestety będą, bo muszą być. Jeżeli nie masz podłogówki możesz pokusić się o wykończenie korkiem. My tak będziemy mieli w górnej łazience. Tyle, że tam będzie z płytkami łączone drewno merbau, nie panele. W salonie jest ogrzewanie podłogowe i ze względu na to, że pływająca podłoga, jaką są panele (drewno klei się do podłoża) mocno pracuje, muszą być listwy. Nie da rady inaczej :(

 

Ciekawe, że mamy podobne gusty :) Podzielisz się jakimiś fotkami z łazienki i podłogi? A może z innych części domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...