Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego ślepo wierzycie w pompy ciepła ? Nie ma cudów !


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 355
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

czytam te wasze posty i się zastanawiam ... moze PC to faktycznie niedroga inwestycja.... ale czy ktoś mógłby mi pomóc w okrśleniu kosztów instalacji dla tego domu http://www.archipelag.pl/projekty-domow/klarysa

 

jak bym nie liczył całość instalacji pieca na pelets (nie mam gazu) to około 20 tys zł - razem z grzejnikami.

 

instalacja PC + GWC + reku to min 60 tys - moze byłoby taniej gdybym część prac wykonał sam ale nie o to chodzi w tych obliczeniach

 

różnica to 40 tys zł na wejściu

 

miesięczy średni koszt użytkowania instalacji pelets to 500 zł

miesięczy średni koszt użytkowania instalacji PC to 100 zł

 

a więc różnica w kosztach użytkowania to 400 zł /mc a to oznacza ze koszty jedej i drugiej isntalacji zrównają się po 100 miesiącach czyli po ponad 8 latach

 

a moze ktoś poprawi moje obliczenia ??

[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie znalazłeś konwektory po 90zł/sztukę? :)

na allegro są nawet po 25 zł sztuka chińskie 2000W 3 stopnie regulacji

Eee, teraz nie ma :) Ale całkiem to możliwe..

 

W temacie: masz jakieś doświadczenie w ogrzewaniu konwektorami tylko w taniej taryfie? Czy jest szansa, że w ciągu dnia budynek nie wychłodzi się do nieakceptowalnego poziomu? W związku z tym, nurtuje mnie jeden problem - na noc lepiej obniżać temperaturę w sypialniach - tylko jak to się ma do "ładowania" domu w taniej taryfie...

 

Chociaż Jezier na ten przykład grzeje o dowolnych porach, a rachunki ma jakie ma (niskie). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam was wszystkich..jesli macie problem z waszymi pompami ciepła czy piecami zastosujcie MODERATOR ZIMNOPLAZMOWY..energooszczedne urzadzenie polski wynalzek..a jesli jeszcze nie macie postawioneghobudynku polecam http://www.isomax.com.pl zajmusie tym tematem odpowiem na kzade pytanie tworca systemu został nominowany do nagrody Nobla.. dom w tym systemie na swiecie uchodzi za luksusowy w Polsce póki co cea jes taka jak w zwykłym domu..ale za to zapotrzebowanie na ciepło domu to 5kw/m2 rok rafał Lisowicz tel 516981034 GG 10441662
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To piszę Ja 8): DEBIL - kopletny DEBIL

Dlaczego tak siebie okreslam :oops: ? Bo:

1. Siedząc na kibelku w WC bez emocji ogladam sobie kafelki i nie zastanawiam sie nad tym, że NIGDY sie on nie zamortyzuje w stosunku do "kibelka" pomalowanego na olejno (konwektor z giełdy) i z tańsza i to dużo "ceramika" i armaturą - zachowujac przy rym te same właściwości uzytkowe. Debil, bo wydał cos około 4.000,- wiecej

2. Goląc sie w łazience "nie zacinam sie" licząc ewentualna amortyzację w stosunku do innych alternatywnych rozwiazań - w sumie na około 8.000,-

3. W chodze do kuchni i nic. Żyję :cry: . A powinienem "paść na zawał serca" - bo tu "poleciałem" strasznie.

 

Jednym słowem DEBIL, bo nie uwzglednił amortyzacji, a KOPLETNY, bo nijak nie przedklada sie to na inne walory finansowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz powaznie.

Dlaczego niby mam stosowac kaloryfert (konwektory) kiedy chce podlogówke - a tak liczy Mpoplaw.

Dlaczego niby, tylko ogrzewanie elektryczne w tym CWU "grzeje" w taryfie nocnej a PC nie ma takiej mozliwości - znów wyliczenia Mpoplaw.

Dlaczego COP mam liczyc dla "stojacej" PC - to juz Jezier (chyba miał słaby dzień :lol: )

I na koniec.

Jak by nie liczyć, to eksploatacyjnie PC jest minimum 3 razy tańsza od ogrzewania elektrycznościa. Innymi słowy jesli ktoś za CO i CWU przy ogrzewaniu elektrycznym płaci rocznie 5.000,-, to przy PC zapłacił by maksymalnie 1.700,- (liczac COP 3) czyli mniej o 3.300,-

Czy to dużo, czy mało? I czy sie to opłaca? TU NIE MA JEDNOZNACZNEJ ODPOWIEDZI.

Zależy co i jak sie sie liczy. Jesli liczyć, ze PC jest integralną częścią inwestycji pokrytej w takim samym stopniu z kredytów jak wspomniane wczesniej wyposazenie WC, łazienki, czy kuchni, to wliczając do raty kredytowej koszty ekspoatacyjne CO i CWU róznica jest znaczna (owe wczesniejsze 3.300,-)

 

Prawda jest taka, że kazdy z nas "operuje" w różnych kwotach przeznaczonych na swoje "gniazdko". Przy dobrym planowaniu inwestycji moze się okazac, ze w ramach posiadanych środków, PC nie "zrujnuje" posiadanego budzetu. I przyniesie satysfakcje z mniejszych rachunków za ogrzewanie CO i CWU.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego niby, tylko ogrzewanie elektryczne w tym CWU "grzeje" w taryfie nocnej a PC nie ma takiej mozliwości - znów wyliczenia Mpoplaw

Już ci kiedyś odpowiadałem na to zagadnienie, może po prostu warto się cofnąć do postów sprzed roku na dokładnie ten sam temat, albo przeczytać sobie w wątku o grzejących prądem jak to możliwe że u nich ogrzewanie włącza się tylko w tańszej taryfie, a potem spytać się użytkowników PC czemu ich sprężarka pracuje 24h/dobę, oraz skąd się bierze dodatkowe dogrzewanie grzałką w czasie mrozów mimo że ty twierdzisz że PC wystarczy jak pochodzi 5 min na dobę to przepompuje dość ciepła które starczy na cały rok.

 

Owszem przypominam sobie jak udowadniałeś, ze nijak nie można ogrzać domu 120m2 "piecem" 6kW :oops: Pozostałe "rewelacyjne" stwierdzenia też pamietam - rózne teorie, które obalili użytkownicy PC i nie tylko w tym zakresie.

Co do pozostalości, to majac wiedze, że potrafisz "wklejać" zarówno cytaty jak i linki, to badź uprzejmy wkleić wspomniane "moje wypowiedzi" w cytowanym zakresie - szczególnie interesujacy jest ostatnie stwierdzenie (niby moje)

Ps. dotyczy dopisku, którego nie było.

Cuda są :lol: Bo za 40.000,- moge kupić PC o mocy 18kW. Ale my przecież dyskutujemy o takich samych zainstalowanych mocach - czyż nie? I o takim samym zapotrzebowaniu na ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To piszę Ja 8): DEBIL - kopletny DEBIL

Dlaczego tak siebie okreslam :oops: ? Bo:

1. Siedząc na kibelku w WC bez emocji ogladam sobie kafelki i nie zastanawiam sie nad tym, że NIGDY sie on nie zamortyzuje w stosunku do "kibelka" pomalowanego na olejno (konwektor z giełdy) i z tańsza i to dużo "ceramika" i armaturą - zachowujac przy rym te same właściwości uzytkowe. Debil, bo wydał cos około 4.000,- wiecej

2. Goląc sie w łazience "nie zacinam sie" licząc ewentualna amortyzację w stosunku do innych alternatywnych rozwiazań - w sumie na około 8.000,-

3. W chodze do kuchni i nic. Żyję :cry: . A powinienem "paść na zawał serca" - bo tu "poleciałem" strasznie.

 

Jednym słowem DEBIL, bo nie uwzglednił amortyzacji, a KOPLETNY, bo nijak nie przedklada sie to na inne walory finansowe.

 

A jak to sie ma do pompy ciepla ? Dysksja toczy sie czy przy tym samym komforcie cieplnym jaki daje pompa ciepla i np. kociol gazowy zasadne jest kupic pompe ciepla i czekac wiele na zwrot inwestycji ?

Nie chodzi o plytki bo plytki jak dobrze pamietam nie ogrzewaja instalacji...

 

W taki sposob rozumowania to rownie dobrze mozemy sie nie budowac bo po co ? Marnowac sobie zdrowie, pieniadze i czas... skoro taniej jest mieszkac w bloku! Po co chodzic do kina jak mozna obejrtzec to za rok w telewizji, itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, tyle, że akurat w pierwszym Agduś pisze wyraźnie, " Udało nam się metodą prób i błędów tak ustawić regulację pompy, że grzała tylko w taryfie nocnej"

Pozostałe - akurat fajnie, że przypomniałeś jakich firm należy sie wystrzegać - o czym juz pisano na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam te wasze posty i się zastanawiam ... moze PC to faktycznie niedroga inwestycja.... ale czy ktoś mógłby mi pomóc w okrśleniu kosztów instalacji dla tego domu http://www.archipelag.pl/projekty-domow/klarysa

 

jak bym nie liczył całość instalacji pieca na pelets (nie mam gazu) to około 20 tys zł - razem z grzejnikami.

 

instalacja PC + GWC + reku to min 60 tys - moze byłoby taniej gdybym część prac wykonał sam ale nie o to chodzi w tych obliczeniach

 

różnica to 40 tys zł na wejściu

 

miesięczy średni koszt użytkowania instalacji pelets to 500 zł

miesięczy średni koszt użytkowania instalacji PC to 100 zł

 

a więc różnica w kosztach użytkowania to 400 zł /mc a to oznacza ze koszty jedej i drugiej isntalacji zrównają się po 100 miesiącach czyli po ponad 8 latach

 

a moze ktoś poprawi moje obliczenia ??

[/url]

 

No to lekka niekonsekwencja (w sumie to nie taka lekka

 

Czemu nie porównujesz cen konfiguracji

PC+reku+GWC vs Pellets+reku+GWC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To piszę Ja 8): DEBIL - kopletny DEBIL

Dlaczego tak siebie okreslam :oops: ? Bo:

1. Siedząc na kibelku w WC bez emocji ogladam sobie kafelki i nie zastanawiam sie nad tym, że NIGDY sie on nie zamortyzuje w stosunku do "kibelka" pomalowanego na olejno (konwektor z giełdy) i z tańsza i to dużo "ceramika" i armaturą - zachowujac przy rym te same właściwości uzytkowe. Debil, bo wydał cos około 4.000,- wiecej

2. Goląc sie w łazience "nie zacinam sie" licząc ewentualna amortyzację w stosunku do innych alternatywnych rozwiazań - w sumie na około 8.000,-

3. W chodze do kuchni i nic. Żyję :cry: . A powinienem "paść na zawał serca" - bo tu "poleciałem" strasznie.

 

Jednym słowem DEBIL, bo nie uwzglednił amortyzacji, a KOPLETNY, bo nijak nie przedklada sie to na inne walory finansowe.

 

A jak to sie ma do pompy ciepla ? Dysksja toczy sie czy przy tym samym komforcie cieplnym jaki daje pompa ciepla i np. kociol gazowy zasadne jest kupic pompe ciepla i czekac wiele na zwrot inwestycji ?

Nie chodzi o plytki bo plytki jak dobrze pamietam nie ogrzewaja instalacji...

 

I własnie o to chodzi. Płytki nie ogrzewają ale i nie generują kosztów. A ogrzewanie i owszem. I chodzi o to jaka jest mozliwość zminimalizowania tych kosztów. Ogrzewanie jest taka samą "inwestycją" jak kafelki.

 

W taki sposob rozumowania to rownie dobrze mozemy sie nie budowac bo po co ? Marnowac sobie zdrowie, pieniadze i czas... skoro taniej jest mieszkac w bloku! Po co chodzic do kina jak mozna obejrtzec to za rok w telewizji, itd...

 

I tu pełna zgoda. To jest kwestia wyboru, a nie amortyzacji np. telewizji do biletu z kina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam te wasze posty i się zastanawiam ... moze PC to faktycznie niedroga inwestycja.... ale czy ktoś mógłby mi pomóc w okrśleniu kosztów instalacji dla tego domu http://www.archipelag.pl/projekty-domow/klarysa

 

jak bym nie liczył całość instalacji pieca na pelets (nie mam gazu) to około 20 tys zł - razem z grzejnikami.

 

instalacja PC + GWC + reku to min 60 tys - moze byłoby taniej gdybym część prac wykonał sam ale nie o to chodzi w tych obliczeniach

 

różnica to 40 tys zł na wejściu

 

miesięczy średni koszt użytkowania instalacji pelets to 500 zł

miesięczy średni koszt użytkowania instalacji PC to 100 zł

 

a więc różnica w kosztach użytkowania to 400 zł /mc a to oznacza ze koszty jedej i drugiej isntalacji zrównają się po 100 miesiącach czyli po ponad 8 latach

 

a moze ktoś poprawi moje obliczenia ??

[/url]

 

No to lekka niekonsekwencja (w sumie to nie taka lekka

 

Czemu nie porównujesz cen konfiguracji

PC+reku+GWC vs Pellets+reku+GWC

 

No własnie... nie potrzebuję do pelets GWC+ reku a do pomopy tak.

Jeżeli dodam to instalacji pelets GWC+Reku to rachunki spadną o 200 zł do poziomu 300 zł /mc a wtedy to jeszcze gorzej dla PC (zakładam ze GWC+reku to koło 20 tys)

 

PS

Czy znasz się moze na PC i takich instalacjach. Ja sporo czytałem ale ciągle sie waham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam samą PC bez reku i GWC i żyję :) - jakoś tak za dużo nie zapłaciłem

 

 

1. Kiedy budowałeś swój dom?

2. Jaką ma powierzchnię całkowitą i kubaturę?

3. Kto robił ci projekt w wykonawstwo PC

4. Dlaczego nie masz GWC + reku - podobno bez tego pompa ciepła nie moze działać sprawnie

5. Wszędzie masz ogrzewanie podłogowe? Na piętrze / poddaszu również?

6. Ile faktycznie kosztował Cię cały system / wraz z podłogówką itd

 

Opinie na forum są tak rozbieżne że aż nie wiem co mam sądzić.

 

PS

Szacowałem że dla domu który buduję koszt całej instalacji (PC+GWC+reku) to min około 60-70 tys zł. Przy ogrzewaniu na pelets 20 tys. Jeżeli nawet dodam do pelets GWC+reku (co zamierzam zrobić) to koszty ogrzewania spadną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz pisałem w niejednym wątku ale powtórzę:

1. 2002-2004(5) - 3 pełne zimy przeżyłem w tym jedną mroźną i wszystko git.

2. Powierzchnia użytkowa (a zarazem grzana) 220m2 dom (10x15m 2 kondygnacje) - kubatura mniej więcej x3

3. Pompa Ekontech wykonastwo inna firma (nadzór producenta) - miałem tylko projekt podłogówki - wykopy ziemne koparka

4. A to sa chyba opinie marketingowe tych co sprzedają - ładują za małą pompę i się boją że klient będzie miał pretensję - to lepiej niech zapłaci więcej na wejsciu - albo chca więcej wydoic na wejściu. Mam 4ech sąsiadówz PC i żadne nie ma GWC ani reku

5. Jedyne 2 grzejniki w łazienkach na ręczniki

6. A to jest w jakimś wątku w każdym bądz razie bez podłogówki jakieś 25 tys (w roku 2003/2004)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, tyle, że akurat w pierwszym Agduś pisze wyraźnie, " Udało nam się metodą prób i błędów tak ustawić regulację pompy, że grzała tylko w taryfie nocnej"

No własnie :wink:

I jeszcze dodam, że rozmawialiśmy z użytkownikiem pc, który twierdził, że podczas tej ostrej zimy ani raz nie włączyła mu się grzałka, a dom miał jeszcze wtedy nieocieplony.

 

Najciekawsze jest to, że pc krytykują najgoręcej Ci, którzy jej nie mają.

Chwalą użytkownicy.

Jaki interes mają w tym jedni i drudzy?

Ja - żadnego. Nikogo nie namawiam, żeby robił coś wbrew swoim przekonaniom. Nie wyśmiewam tych, którzy wolą sypać węgiel do pieca, bo tak jest taniej. Wolą, to ich sprawa. My wolimy wyjechać na narty i wrócić do ciepłego domku, ale przecież nie każdy jeździ na nartach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...