Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Sprawdziłem bloczki Isomur.

Nie są tak kosmicznie drogie jak sądziłem (wyczytałem).

Za 1mb pod ścianę 24cm trzeba zapłacić ok. 60zł netto z dostawą na budowę w każdy rejon Polski

ale...

nie trzeba wtedy dawać izolacji pionowej ściany fundamentowej która też tania nie jest.

sturodur 10 cm kosztowałby ok. 2500zł natomiast bloczki jakieś 4000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszytkich,

 

Razem z zona planujemy na wiosne budowe domu "Stylowy".

 

Niestety pracownia nie posiada jeszcze zadnych informacji od inwestorow, jako ze domu sa jeszcze w budowie ( wczesna faza ).

 

Kosztorysy ( wg pracowni ) , domow "Z charakterem" oraz "Doskonaly" sa bardzo porownywalne do naszego wyboru.

 

Czytajac wszytkie wpisy, sadze, iz niektorym udalo sie juz wybudowac lub sa prawie na ukonczeniu - dlatego chcialbym zasiegnac opinii.

 

Czy osobom, ktore szukaly tanszych rozwiazan przy budowie -udalo sie ograniczyc koszty i wybudowac dom z mniejszym budzetem niz zakladala projektownia?

 

Bede bardzo wdzieczny za odpowiedz.

 

Dziekuje wszytkim i pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przymierzamy sie do zakupu projektu Doskonaly EN. Chcielismy jeszcze raz podziekowac vujsonowi za mozliwosc obejrzenia realizacji projektu.

 

Chcialam poinformowac osoby ktore beda budowaly wersje EN ze w skroconym kosztorysie do tego projektu jest blad jesli chodzi o cene stolarki okiennej - wlasnie dzis dostalam maila w tej sprawie z pracowni. W kosztorysie przyjete sa okna jak to okreslil pan "do zwyklej wersji" mimo ze w opisie do projektu sa sugerowane okna aluminiowe rehau o wspolczynniku U = 71. Generalnie Pan napisal mi ze okna pcv o wspolczynniku okolo 1 moga kosztowac okolo 50 - 60 tys. To zreszta sie zgadza z informacjami ktrore otrzymalismy od vujsona ktory jest wlasnie na etapie zamawiania okien. Pozwolilam sobie wyslac priva z prosba o zestawienie materialow do osoby ktora zaczyna na wiosne - bede bardzo wdzieczna za odpowiedz

 

Serdecznie pozdrawiam wszystkich budujacych - bede za Was trzymac kciuki Wam kibicowac no i mam nadzieje uczyc sie na Waszych bledach bo my to sie raczej z papierologia w tym roku nie wyrobimy (w naszej gminie na WZ czeka sie okolo 8 miechow).

 

Piechcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie koszt okien w wersji "standardowej" również jest zaniżony. Zakładam, że budując ten dom nie kupuje się najtańszych materiałów, wiec i okna (zwłaszcza takie) kosztują swoje... te 50-60 tys jest z pewnością realne.

 

Jeśli chodzi o mnie to również jestem na etapie przygotowań do budowy i adaptacji projektu.

 

Pozdrawiam wszystkich budujących i trzymam kciuki! Jak już zacznę to również chętnie podzielę się swoimi doświadczeniami?..

 

PS. Piechcia - czyżby na Wawrze miały niedługo stanąć 2 Doskonałe? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę wklejcie zdjęcia dachów :D My zaczynamy budować "z charakterem 3" (wymieniliśmy projekt 2 na 3 tym sposobem mamy garaż 2 stanowiskowy) i zastanawiamy się nad wyborem dachówki...

 

Z postów jakie piszesz wynika ze bedziesz budować z charakterem 2 łącznie z podpiwwniczeniem.

Tak się jakoś składa że ja też bede podpiwniczał ten projekt w lustrzanym odbiciu głównie ze względu na pochyłość mojej działki.

Było by bardzo fajnie jakbyście się podzielili waszą wizją podpiwniczenia. Może jakieś wiaualizacje lub projekt.

Ja planują w piwnicy zrobić garaż 2 stanowiskowy oraz pomieszczenie na piec i inne rzeczy). Podpiwniczać będę wzdłuż dłuzszego odcinka od strony północnej - tam też będzie wjazd do garażu. Wejście główne zostaje bez zmian.

Bardzo bym również prosił o zdjęcia oraz jak najwięcej zgromadzonych materiałów na temat tego projektu.

Trzeba powiedzieć że komu bym nie pokazał z charakterem to jest zachwycony,

Naprawdę fajny projekt.

Czekam na info i bardzo proszę o zdjęcia.

Pozdrawiam

Moj mail to [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W kosztorysie przyjete sa okna jak to okreslil pan "do zwyklej wersji" mimo ze w opisie do projektu sa sugerowane okna aluminiowe rehau o wspolczynniku U = 71. Generalnie Pan napisal mi ze okna pcv o wspolczynniku okolo 1 moga kosztowac okolo 50 - 60 tys.

 

Piechcia

 

W kosztorysie "Doskonały II" pracownia wyceniła stolarkę z PCV - pokazana wartość obejmuje okna, drzwi i bramę garażową z montażem . Dlatego wyszło tak tanio.

Mam wyceny okien z aluminium:

PONZIO NT 60 RAL 7012, szyba k=1,0 - 35 tyś.

ALUTHERM PLUS RAL 7012, szyba K=1,1 - 48 tyś

 

Może ktoś wie...

 

Jak długo argon, krypton czy inny gaz szlachetny którymi wypełniane są przestrzenie między szybami jest tam obecny? Rok? (tyle dają gwarancji), kilka lat, czy może na zawsze - aż potłukę szyby.

Jak sprawdzić czy szyba rzeczywiście ma współczynnik za który trzeba tyle dopłacić.

Czy można osiągnąć dobry współczynnik bez gazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

jestesmy zachwyceni z mezem projektami tej firmy. Serce mnie ciagnie ku 'Z charakterem' z powodu przepieknego ukladu wnetrz (ta sypialnia!) i elewacji, jednak dom jest maly i ma tylko 3 sypialnie.

Czy ktos powiekszal "Z charakterem" o dodatkowy pokoj??

 

Tym meza jest nowy - "Na miare" - jednak troche mi szkoda ze nie ma pustki, przynajmniej takiej aby przedluzyc okno w salonie na kolejne pietro (to oczywiscie spowodowaloby zmiane w dachu w tym miejscu) - czy ktos buduje ten dom??

 

Naszym typem praktycznym jest "Doskonaly En" - ma prawie wszystko co czego potrzebujemy. Jednak chcielibysmy wprowadzic kilka zmian - np. powiekszyc o garaz dwustanowiskowy, wyodrebnic na parterze spizarnie Obawiam sie ze skoro to dom energooszczedny to nie mozna w nim wprowadzac zmian konstrukcyjnych.. czy ktos budujacy "Doskonaly En" zdecydowal sie na zmiany w projekcie?

 

Bylabym bardzo wdzieczna za zdjecia z budowy a takze skonczonych domow z tej firmy na [email protected] - na pewno pomogloby to nam podjac decyzje.

 

Pozdrawiam serdecznie i dziekuje z gory!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcielibyśmy zapytać czy ktoś może ukończył już budowę Doskonałego i wie jak się ma kosztorys przedstawiany przez pracownię do rzeczywistych kosztów budowy?

Jeśli ktoś dysponuje zdjęciami Doskonałego, będziemy bardzo wdzięczni o przesłanie ich na maila:

[email protected]

Prosimy o kontakt właściciela Doskonałego z Sieradza ( chcielibyśmy popytać o parę rzeczy, ewentualnie obejrzeć go na żywo jeśli będzie taka możliwość ).

 

Jeśli ktoś wie coś o czym my powinniśmy wiedzieć a propos tego projektu, prosimy o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Witam,

 

Maciejp przymierza sie do wprowadzenia zmian w Doskonalym EN. Planuje wlasnie garaz dwustanowiskowy. Skontaktuj sie z nim na priv, moze przesle Ci swoje zmiany do projektu. Ja to widzialam i uwazam ze bardzo ciekawie to sobie wszystko wymyslil.

 

Pozdrawiam,

 

Piechcia10

 

Także planuję garaż dwustanowiskowy w tym projekcie. Maciejp, czy taką zmianę robi Ci pracownia Domy z Wizją? Myślę także o przedłużeniu pomieszczenia gospodarczego jak w projekcie Doskonały 2. Jeżeli możesz prześlij koncepcję zmian na priva.

 

Dużą zmianą byłoby powiększenie całego domu poprzez wydłużenie o jakieś 2 m (większy salon, większy pokój gościnny, dodatkowa garderoba w sypialni na górze). Co myślicie?

 

Co myślicie o podpiwniczeniu projekty z pod pomieszczenim gospodarczym i pokojem gościnnym (wąskie, strome schody z pomieszczenia gospodarczego)?

 

Chyba znalazłem mały błąd w dokumentacji PDF Doskonałego EN.

1. Na parterze salon ma szerokość 485cm.

2. Pustka nad salonem ma 490cm.

3. Różnica 5cm nie powinna występować, gdyż strop atresoli nie zejdzie się z słupem konstrukcyjnym (będzie niefajny styk) oraz ten kawałek wypuszczenej ściany na parterze nie będzie zakryty.

4. Wniosek: pustka nad salonem także powinna mieć 485cm.

 

Pozdrawiam

 

Centauro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Także planuję garaż dwustanowiskowy w tym projekcie. Maciejp, czy taką zmianę robi Ci pracownia Domy z Wizją? Myślę także o przedłużeniu pomieszczenia gospodarczego jak w projekcie Doskonały 2. Jeżeli możesz prześlij koncepcję zmian na priva.

 

Centauro

 

Na razie jest jeszcze za wcześnie bo jestem dopiero na etapie moich przemyśleń, wiec muszę to jeszcze skonsultować z architektem i z pracownią. Chodzi mi o dobudowanie garażu z przodu z wjazdem z boku - takie rozwiązanie będzie idealnie pasowac na moją działkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :-) ja również przyłączam się do prośby o zdjęcia Domu z charakterem 2/3 na maila: [email protected] PROSZĘ!! :-)

Jesteśmy zachwycenie tym projektem i innymi z tej pracowni i teraz chciałabym wiedzieć nieco więcej od strony praktycznej, jak wygląda sprawa kosztów, czy te podane na stronie są w miarę realne i inne praktyczne informacje od osób bardziej doświadczonym z tym projektem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Witam,

 

Maciejp przymierza sie do wprowadzenia zmian w Doskonalym EN. Planuje wlasnie garaz dwustanowiskowy. Skontaktuj sie z nim na priv, moze przesle Ci swoje zmiany do projektu. Ja to widzialam i uwazam ze bardzo ciekawie to sobie wszystko wymyslil.

 

Pozdrawiam,

 

Piechcia10

 

Rozmawiałem kilka dni temu z pracownią. Za 2-3 miesiące będzie dostępna wersja Doskonałego En z 2-ma stanowiskami garażowymi.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...