Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

20111015016.jpg20111015019.jpg20111015020.jpg20111005002.jpgWitam,

 

trochę się pochwalę, chociaż niektórzy już mieszkają w doskonałych :)

 

U nas jak na razie prawie koniec na ten rok, jeszcze tylko deski i papa i gwoździe i na zimę spokój.

 

Będziemy teraz robić lukarnę, i mam do was pytanie czy robiliście ją wg projektu jaki ściana żelbetowa czy może inaczej (gazobeton, drewno?)?

 

Poniżej kilka fotek

20111015023.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

My pisaliśmy takie pisemko i skutkuje to tym, że nie mozemy ubiegac sie o odszkodowanie od nich w razie gdy jedna z tych pieknych drzew runie nam na dom:/ Ale skoro chcleismy sie budowac, to wyjscia nie mielismy...

 

Pozdrawiam.

K.

Jestem dobrej myśli. W tym tyg pod koniec składam papiery uzupełnione i oby przyjęli:) Mam nadzieję, że to podanie zostanie rozpatrzone pozytywnie.

Odszkodowanie... hmmm myślę ze ubezpieczenie prywatne powinno w tym aspekcie załatwić sprawę ewentualnych niespodzianek. Rozumiem też urzędników - każdy obija sobie tyłek blacha jak może - może wyjątkiem były pozwolenia na budowę na terenach zalewowych. Tak czy inaczej dziękuję za odpowiedź - trzymam sam za siebie kciuki i mam nadzieję że na wiosnę będę miał jakieś zdjęcia żeby wstawiać na forum i do dziennika:)

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zakończony stan zero i wyciągnięte mury. Na tym etapie rozstaliśmy się z wykonawcą. Obecny proponuje zakończenie parteru w tym strop oraz poddasze bez dachu w cenie 150 tys. z materiałem. Czy realizacja tego zakresu w waszych realizacjach jest podobna? Mamy poważne wątpliwości co do ceny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Aga68, ja na etapie które możesz zobaczyć na zdjęciach, czyli prawie stan surowy, bez deskowania i papowania po podliczeniu kosztów mam obecnie około 90.000PLN. Do tego papowanie i deskowanie oraz jeszcze jakieś drobne faktury dadzą , tak myślę sumę 100.000PLN.

 

Porównując do tego co jest u ciebie to jest spora różnica.

 

Dodam, że drzewo na budowę miałem swoje. Drut zbrojeniowy odzyskiwałem sam z betonowych słupów energetycznych. Więc trochę zaoszczędziłem.

 

Liczę wszystko co tyczyło budowy, czyli dokumentacja, pozwolenia, zjazd na działkę, ogrodzenie, no i sama budowa.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, Gratuluje Tomchis prawie ukonczonego stanu surowego. Powiem ci ze cena rewelacja... U mnie za stan do twojego etapu budowy wyszlo 25 tys wiecej. U nas niestety przestoj... po tym jak zlodzieje ogolocili nam dzialke z resztek drutu styropianu, taczek itp itd zdecydowalismy sie nie zakladac okien i drzwi przed zima... no niestety spoleczenstwo polskie jeszcze chyba nie jest gotowe uszanowac wlasnosc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tylko zazdrościć tomchis-owi:), ale to chyba nasza cena bliskości Berlina :(.

Widzę, że decyzja o poszukiwaniu rozsądniejszego wykonawcy była trafna. Z twoich fotek tomchis wnioskuję, że też zrezygnowałeś ze ściany z betonu architektonicznego. Czy to wymagało jakichś przeliczeń ewentualnie wzmocnień ściany wykonanej ostatecznie z gazobetonu? Pozbyłeś się też jak widzę na fotkach stalowej belki w dachu która straszy wykonawców. Jaki zastosowałeś przekrój. Pozdrawiamy fanclub "Doskonałego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zgadza się co do ściany betonowej, tak jak pisze vayakon. Nie dokonywałem żadnych dodatkowych przeliczeń.

 

Co do belki to nie chciałem kombinować z tym łączeniem stali i drewna. Wybrałem opcję z samego drewna i wstawiłem płatwie w całości drewniane. Oczywiście łączyłem je w miejscach posadowienia na ścianie. Przekrój to 240x240 mm.

 

Aga68, u nas też są drodzy wykonawcy. U mnie robił to jeden murarz i pomocnik. Nie była to żadna wyspecjalizowana firma. Po prostu facet z doświadczeniem i umiejętnościami i ktoś kto chce pracować :-) jako pomocnik. Miałem różne wyceny, niektóre sięgały 45tyś złotych. Ale jak widać i za 25tyś też da się zbudować dom i zarobić. U mnie buduje się właśnie 7 tydzień, i zostało może jeszcze tylko jakieś 3 dni aby zakończyć.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga68

 

Z porównaniem kosztów nie jest tak łatwo nawet na etapie stanu surowego. Na mojego "Doskonałego" 2 EN nieco powiększonego od wbicia łopaty na dziewiczym gruncie do poziomu więźby dachowej wydałem na wykonawcę 42 tyś. Zajęło mu to 27 dni roboczych. Wliczone w to wykonanie podejścia pod wszystkie instalacje z reku włącznie(brak dodatkowego kucia w przyszłości), wbudowane puszki odgromowe w fundamencie, zazbrojone szczyty, stalowe podpory balkonów (jak w projekcie), wyprowadzone "na gotowo" kominy. Byli tańsi ale nie budowali tak solidnie. Jakość moim zdaniem też się trochę liczy. Np. nierówne ściany są ok - dom się nie zawali ale potem trzeba wydać więcej na tynki, instalator dłużej pracuje etc.

 

Powodzenia,

 

Humira

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz Humira, czy w swoim doskonałym stosowałeś bloczki isomur, czy może jakieś zamienniki?

pozdrawiam Radek

 

Witaj Radku,

 

Mój wykonawca stwierdził, że te bloczki są mocno przereklamowane. Zastosował bloczki tzw. "fundamentowe" z atestem wykonywane przez prywatny zakład (cena 2,3 zł netto za sztukę, zakupione rok temu). Jako dodatkową izlację zastoswał dodatkowo styropian 22 cm, folię kubełkową, papę do fundamentów oraz dysperbit.

 

Pozdrawiam,

Humira

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiam się i znikam a tu widzę zainteresowanie doskonałym wzrasta bardzo mnie to cieszy będzie weselej na forum a może kiedyś zlot doskonałych zorganizujemy;) my prawie mamy gotowy fundament tylko nie mam jak zdjęć wkleić. Dziś wylali chudy beton, było pięknie tylko w piątek pierwsza wpadka szalunki na wieniec gotowe przyjechał B20 i niespodzianka zabrakło 1m3 betonu wymierzyliśmy ktoś nas chciał oszukać bardzo nie ładnie niby nic takiego ale nasi budowlańcy przez ten incydent do domu o 21-ej wrócili. Wpadka nr 2 nasz zalany wieniec we wtorek-cały narożnik od strony garażu wraz z bloczkami fundamentowymi został zniszczony przez koparkowego który się zapadł przy zasypywaniu fundamentów żeby nie było zbyt prosto.

Może kogoś zainteresuję nasz projekt doskonały I bez obniżenia między kuchnią a salonem wydaliśmy na fundament na tą chwilę ok. 32tyś zł na materiał czyli beton B20- 45.5m3, B10-20m3, bloczki fundamentowe 1135szt (38x25x12cm),cementI 61szt/25kg, stal 1,5 tony, piasek 180 ton, folia fundamentowa 100m, płyta szalunkowa 25szt/22mm, dysperbit 4 wiadra po 20kg,inne dodatki kołki, nakrętki, rurki, podkładki cenplast i koparka. Nie podaje wydatków które już wcześniej poczyniliśmy ogrodzenie tymczasowe, papierologia, nadzór, robocizna, itp... lista długa :))) 02.11 ruszamy ze ścianami może będziecie się śmiać ale mamy nadzieję że pogoda dalej nam dopisze i w tym roku zamkniemy SSO z dachem jesteśmy optymisaycznie nastawieni:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

02.11 ruszamy ze ścianami może będziecie się śmiać ale mamy nadzieję że pogoda dalej nam dopisze i w tym roku zamkniemy SSO z dachem jesteśmy optymisaycznie nastawieni:D.

 

Na mnie też patrzeli ze zdziwieniem jak mówiłem że w tym roku przykryję,a w przyszłym tygodniu przychodzą cieśle w połowie listopada dachowcy i co UDA MI SIĘ ! Pozdrawiam i życzę Pięknej budowlanej POGODY .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za odpowiedź, my właśnie odebraliśmy projekt, trochę go czytałem i tak się zastanawiam czy inni "doskonali EN" literalnie stosowali się do projektu, fakt, że isomur jest dość drogi , biorąc pod uwagę, że projekt przewiduje go ok 60 mb , można trochę zaoszczędzić, raz jeszcze dzięki za odpowiedź i życzę powodzenia w dalszej realizacji, dołączaj zdjęcia, bo jestem ciekaw i może coś podpatrzę na przyszłość;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...