Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzięki Sherif za odp!

A gdzie zmieściłeś te 16cm? obniżyłeś chudziaka o 16cm? przez co chudziak nie licuje się z górną linią fundamentów?

 

Pod chudziaka dalem poliuretan ktory mialem za free a jest dobrym izolatorem. Chudziak obnizylem o 5cm, zeby dac wiecej styro, kolejny cm doszedl z racji wylewki anhydrytowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zastanawiam się czy takie grube ocieplenie ma sens...przecież przez ocieplone fundamenty mróz nie przejdzie. Pod chudziakiem nie ma zmarznietej ziemi. My mamy 10 cm plus 5cm pod podlogowka. Dom oszczedny. Okna 3 szyby drewniane rekuperacja styropian ściany 16 cm grafitowy wełna na dachu 25 cm dodatkowo ocieplony sufit. Mróz nie wszedł na strych w te ostatnie 20 st mrozy. W domu piec gazowy wszędzie podlogowka . Max zużycie na dobę w te mrozy to 14 m3 gazu więc ok 28 zł. Temperatura w du 22 st i łazienki 24. Woda też na gaz. Codziennie wanna wody dla dziecka a i żona pod prysznicem stoi dluugo. No i mieszkamy pierwszy rok.

 

Oczywiscie, ze ma sens wielu na tym forum twierdzi, ze mniej niz 30cm to bezsens :). W plyte fundamentowa tez daje sie duzo. U mnie wyszlo tyle bo czesc mialem za free. Grunt jest duzo zimniejszy niz posadzka co przy ogrzewaniu podlogowym ma znaczenie. U mnie przy badaniu termowizyjnym podloga wyszla idealnie, bardzo cieplo.

Wiesz to ze na strychu nie spadla temp to raczej minus, bo to znaczy ze dom go grzal, chyba ze masz strych ocieplony. U mnie na razie zuzycie ok 200 m3/ m przy 222m2 i 5os w tym 2 dzieci, wiec jest ok. Styro mam 20cm grafitoweo i 32-37 welny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i racja z ta podłoga z tym że u mnie pogloga też wyszła ciepła... strych oczywiście ocieplony. Tak jak już wcześniej pisałem. Rozumiem że zużycie gazu podajesz usrednione a nie w przeliczeniu ile wyszloby gdyby mróz trzymał tak jak ostatnio i przez miesiąc? Bo jak podamy średnie z miesiąca to u mnie przez ostatnie 30 dni do dziś zużycie 266 m3. Specjalnie poszedłem zobaczyć na liczniku. Tak czy inaczej uważam że mimo dużych okien których wszyscy się boją dom oszczedny. Nie ma co sie ludzic że się wybuduje i później kosztów brak, Doskonały to nie jesk dom zeroenergetyczny. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod chudziaka dalem poliuretan ktory mialem za free a jest dobrym izolatorem. Chudziak obnizylem o 5cm, zeby dac wiecej styro, kolejny cm doszedl z racji wylewki anhydrytowej.

 

A w garażu ile dałeś od posadzki ocieplenia? Ogrzewasz w ogóle garaż? (grzejnik???)

Bo jeżeli garaż nieogrzewany to nie wiem czy można tam dać rekuperator :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w garażu ile dałeś od posadzki ocieplenia? Ogrzewasz w ogóle garaż? (grzejnik???)

Bo jeżeli garaż nieogrzewany to nie wiem czy można tam dać rekuperator :/

 

W garażu mam 5cm na podłodze, 5cm na ścianach od korytarza oraz kotłowni i 10cm na suficie. Na zewn garaż ma 20cm. Nie wiedziałem jak będzie temp w garażu więc dałem rurki do grzejników, ale grzejniki nie mam, więc garaz póki co nie jest ogrzewany. Przy ostatnich mrozach gdzie -10C było przeszło tydzień i temp spadała do -20C, garaż dobił do 2.5C:

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=343285&d=1452725398

 

Z tym, że w te zimne dni, mnie nie było i temp w domu była ustawiona na 15C, czujnik temp jest przy ścianie zewn. Reku miał cieplej bo jest wyżej i bliże domu. Myślę, że musiałoby być przez ok 3 tyg po ok -18C, żeby doszło do 0C. Dla reku taka temp nie groźna.

Pewnie jakbym dał więcej styro na ścianie od strony domu/ogrzewanej to byłoby chłodniej, ale specjalnie dałem mniej.

5w.jpg

Edytowane przez sherif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Sherif jak ostatecznie rozwiązałeś sprawę poprowadzenia kanałów z wentylacji mechanicznej? Jak i gdzie przeszedłeś z garażu do kuchni?

 

Druga sprawa jak rozwiązłeś sprawę wentylacji mechanicznej w kuchni? Masz tylko pochłaniacz powietrza czy tez okap kuchenny z wyciagiem? (podlaczony do wentylacji grawitacyjnej???)

 

Czy budowales wszsystkie kominy zgodnie z projektem czy tez zrezygnowales z nich? Ktore zostawiles?

 

Prosze podpowiedz jak te tematy rozwiazales :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sherif jak ostatecznie rozwiązałeś sprawę poprowadzenia kanałów z wentylacji mechanicznej? Jak i gdzie przeszedłeś z garażu do kuchni?

 

Druga sprawa jak rozwiązłeś sprawę wentylacji mechanicznej w kuchni? Masz tylko pochłaniacz powietrza czy tez okap kuchenny z wyciagiem? (podlaczony do wentylacji grawitacyjnej???)

 

Czy budowales wszsystkie kominy zgodnie z projektem czy tez zrezygnowales z nich? Ktore zostawiles?

 

Prosze podpowiedz jak te tematy rozwiazales :)

 

Z garażu to prosta sprawa, bo przebijasz się przez wiatrołap i jesteś w kuchni / spiżarni. Wystarczy zrobić niewielką zabudowę w wiatrołąpie. Tak jest chyba nawet w projekcie.

Okap ma przesunięty wraz z kuchenką na ścianę szczytową, dlatego, bo nie widać jej tak z salonu oraz dlatego, bo spotkałem się z opiniami, że okap zrobiony tylko przez strop + jakiś metr przez pokój nad kuchnia i dach to za mało i bywa ciąg wsteczny.

U mnie okap przechodzi przez strop, następnie jest przebicie na ścianę zewn i idą prostokątne rury do dachu. Te rury zgineły w ocieplenie (5cm głębokości vs 20cm styro), rura jest odpowiednio długa i nie ma problemu z cofaniem a w pokoju nad kuchnią są proste ściany.

 

Kominy mam systemowe, w kotłowni mam LZMO dwupłaszczowy + kratki wentylacyjne (kotłownia, garaż i rezerwa na kable), wszytsko to ładnie się licuje ze ścianą kosntrukcyjną 25cm oraz słupem który tam jest. Dzięki temu ściana nei ma uskoków.

W salonie tez mam systemowy, postawiony w rogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Kilka dni temu dostałem pierwszą fakturę za gaz. Nie jest źle, średnio z okresu listopad - styczeń, zużycie gazu z abonamentem wyszło 270zł /miesiąc. W tym jest ogrzewanie (222m2 PU), woda na 3os dorosłe+2 dzieci, gotowanie. Kilka razy był odpalany kominek w tym czasie, ale to chyba nie wiele zmienia.

Podobne kwoty płaciłem w bloku jako zaliczki na wodę i ogrzewanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...
Hej jasiek&kasia, widze ze u Was praca wre...☺ super!

Pisaliscie ze za wykonczenie 260tys. Czy mozesz powiedziec co w tej kwocie dokladnie macie zawarte?

 

hmm.. jeżeli dobrze pamiętam to pisałem, że 260 tys. za prace deweloperskie bo wykończenie nie ma górnej granicy :)

 

Stan deweloperski to wszystkie prace od stanu surowego zamkniętego takie jak: instalacje (elektryka, wod-kan, C.O, podłogówka), izolacja dachu, izolacja termiczna budynku, tynki, zabudowy G-K, gładzie itd., wszystko co trzeba pod prace wykończeniowe.. W tej cenie zmieściłem się*z instalacją kotłowni i piecem kondensacyjnym…

 

Teraz już walczymy z wykończeniówką i muszę przyznać, że koszty się rozkręcają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, chodzilo o prace deweloperskie. Poprostu niefortunnie w kosztorysie DzW jest to nazwane wykonczenie:D

A rekuperacje robiliście? i to kwota z bialym montazem? drzwiami wewnetrznymi? ...obawiam sie ze bez:(

 

Nie, nie to tylko stan deweloperski, tak jak byś kupowała mieszkanie w nowym bloku… przed malowaniem, podłogami, osprzętem elektrycznym, białym montażem (lazienkami) czy drzwiami wewnętrznymi… dopiero teraz ten etap prac mamy w trakcie.. cieszy oczy ale swoje kosztuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie to tylko stan deweloperski, tak jak byś kupowała mieszkanie w nowym bloku… przed malowaniem, podłogami, osprzętem elektrycznym, białym montażem (lazienkami) czy drzwiami wewnętrznymi… dopiero teraz ten etap prac mamy w trakcie.. cieszy oczy ale swoje kosztuje...

 

 

aha i to jest bez rekuperacji…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witajcie

 

Mam pytanie odnośnie salonu...posiadacie zwykłe płyty kart-gipsowe nad salonem czy może płyty akustyczne.

Słyszeliśmy, że robi się pogłos w domach tego typu i zastanawiamy się co lepiej zastosować.

Poradźcie, jakie są wasze doświadczenia?

 

Pozdrawiam

 

Echo to może tylko przy pustych ścianach, ale dzwięk się niesie.

Ja mam płyty akustyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...