Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

 

Nasz Doskonały jest ogrzewany pompą ciepła już 5 rok. Wszędzie ogrzewanie podłogowe, ani jednego grzejnika.

Gdybym budowała jeszcze raz zrobiłbym zupełnie tak samo - ogrzewanie bezobsługowe i naprawdę lepiej zaoszczędzić na innych elementach, a ogrzewanie zainstalować sobie najlepsze z możliwych.

 

Przy ogrzewaniu podłogowym należy jednak pamiętać, że lepszym przewodnikiem ciepła będą płytki, niż panele czy drewno.

W pokojach gdzie mamy panele jest chłodniej.

W dwóch pomieszczeniach już pozbyliśmy się paneli, które również są gorsze w utrzymaniu czystości.

"Wytwarzają koty" , które nie są milutkimi stworzonkami do przytulania i mrauczenia :) :) ;)

 

 

Cześć. My też idziemy w pompę ciepła +100% podłogówki :). Czy możesz powiedzieć jaką masz pompe ciepła (gruntową czy powietrzną) oraz jakiej mocy?

 

PS. Prosze powiedz jak rachunek ekonomiczny takiego rozwiązania? czy duże rachunki za energię :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nasz Doskonały jest ogrzewany pompą ciepła już 5 rok. Wszędzie ogrzewanie podłogowe, ani jednego grzejnika.

Gdybym budowała jeszcze raz zrobiłbym zupełnie tak samo - ogrzewanie bezobsługowe i naprawdę lepiej zaoszczędzić na innych elementach, a ogrzewanie zainstalować sobie najlepsze z możliwych.

 

Przy ogrzewaniu podłogowym należy jednak pamiętać, że lepszym przewodnikiem ciepła będą płytki, niż panele czy drewno.

W pokojach gdzie mamy panele jest chłodniej.

W dwóch pomieszczeniach już pozbyliśmy się paneli, które również są gorsze w utrzymaniu czystości.

"Wytwarzają koty" , które nie są milutkimi stworzonkami do przytulania i mrauczenia :) :) ;)

 

 

Też mam cały dom tylko z ogrzewaniem podłogowym, w salonie mam deskę trójwarstwową, w pokojach panele, w łazienkach kafelki. Temp jest wyrównana i zgodna z założoną, kwestia tylko odpoweidniej regulacji przepływów na rotametrach, co nie jest prostą sprawą. Nic zrywać nie trzeba, panele czy drewno też grzeje, natomiast, większa jest bezwładność.

Zawsze byłem przeciwnikiem paneli ale z racji kosztów w domu dałem dobre panele z dobrym podkładem i jest to super rozwiązanie. Łatwo się czyści, nie są zimne a przez 3 lata dzieciom nawet nie udało się porysować :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. My też idziemy w pompę ciepła +100% podłogówki :). Czy możesz powiedzieć jaką masz pompe ciepła (gruntową czy powietrzną) oraz jakiej mocy?

 

PS. Prosze powiedz jak rachunek ekonomiczny takiego rozwiązania? czy duże rachunki za energię :)?

 

Witam

 

Pompę ciepła mamy oczywiście gruntową, dwa odwierty ponad 100 m.

Do tej pory grzaliśmy non stop na taryfie stałej, Teraz zmieniliśmy na taryfę nocno/weekendową i grzejemy w zasadzie tylko nocą. W razie konieczności można zawsze dogrzać między 13-15, ale jak na razie nie było takiej potrzeby.

Pragnę dodać, że w domu mamy 22-23 stopnie i chodzimy w krótkich spodenkach. Oczywiście na takie warunki składa się również izolacja oraz parametry cieplne okien.

 

Ostatni rachunek za użytkowanie energii elektrycznej wyniósł 700 zł ( w tym indukcja i rekuperacja)

Także uważam, że przy takich gabarytach domu jest to znakomity wynik za ogrzewanie bezobsługowe.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witajcie,

kupiliśmy właśnie projekt Doskonały 3 i będziemy działać z adaptacją.

Powiedzcie proszę jakie fajne zmiany wprowadziliście w swoich domach? Jeszcze nie wiem jak to zrobię, ale chciałabym w pokoju nad garażem z garderobą, upchnąć jeszcze łazienkę, aby powstała master bedroom:yes: Pralnie muszę mieć, ale chce ją zamienić z łazienką, tak aby pralnia była mniejsza, a lazienka większa. Dodatkowo chciałabym powiększyć garaż o 0.5m - wysunąć go bardziej do przodu, zlikwidować tylne wejście i zamiast niego powiększyć kotłownie w Lkę oraz dodać jeden bloczek i podwyższyć ścianę kolankową.

Jakie wy macie pomysły? Chętnie się zainspiruje :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

kupiliśmy właśnie projekt Doskonały 3 i będziemy działać z adaptacją.

Powiedzcie proszę jakie fajne zmiany wprowadziliście w swoich domach? Jeszcze nie wiem jak to zrobię, ale chciałabym w pokoju nad garażem z garderobą, upchnąć jeszcze łazienkę, aby powstała master bedroom:yes: Pralnie muszę mieć, ale chce ją zamienić z łazienką, tak aby pralnia była mniejsza, a lazienka większa. Dodatkowo chciałabym powiększyć garaż o 0.5m - wysunąć go bardziej do przodu, zlikwidować tylne wejście i zamiast niego powiększyć kotłownie w Lkę oraz dodać jeden bloczek i podwyższyć ścianę kolankową.

Jakie wy macie pomysły? Chętnie się zainspiruje :lol:

 

 

Witm

 

Proponuję przejrzeć forum :) :)

Stron sporo , ale za to ile informacji można znaleźć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

zaglądam tu do Was na forum z sentymentem, bo my też mieliśmy budować Doskonały 2. Zakupiliśmy nawet projekt. Ale plany się zmieniły i staneło na tym, że budujemy parterówkę. Doskonałego wspominam wciąż z teśkonotą dlatego Was tu podglądam i podziwiam Wasze domy.

Nie wiem, czy to miejsce na taki post, jeżeli nie to przepraszam. Ale gdyby ktoś był zainteresowany to posiadamy projekt domu Doskonały 2 i chętnie odsprzedamy za pół ceny.

To życzę Wam powodzenia i podglądam dalej z ukrycia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 2 months później...
Okno zostało i ma nawet cieplej :) Okno jest powtórzone o nieco większych wymiarach w kotłowni (przesunięte względem projektu). U mnie niestety zamiast okna są luksfery, więc jakoś super nie oświetlają, ale zawsze coś, jak na północną ścianę.

Dom był wydłużony tylko w części garaż - kotłownia - pokój, czyli druga strona z korytarzem, salonem i kuchnią bez zmian.

Strych jest spory, ale w moim przypadku poprzecinany rurami od WM. Pamiętaj aby wstawić możliwie największy wyłaz, bo co z tego że strych duży jak nic nie da się tam wnieść. Oczywiście strych nie zastąpi pomieszczenia gospodarczego, łażenie tam co chwila w szczególności latem czy zimą do przyjemnych i wygodnych nie należy.

 

Odnośnie ścianek kolankowych to teraz budując bym podwyższyłbym je deko, ta wg projektu jest bardzo niska, po to w sumie jest przedścianka, ale nadal jest nisko.

Schowki w przedściance .. też chciałem, przez to, że mam powiększoną kotłownie wyszła "dłuzsza" pralnia i mam od niej lepszy dostęp do długiej wnęki pomiędzy ściankami. Tak na prawdę to żeby tam wejśc to trzeba się wczołgać. Chciałem robić schowek, ale byłby on bardzo niski i trzeba się kłaść na podłodze żeby się dostać. Wolałem tam wrzucić więcej styro.

Za to całkiem ładny schowek robi się na antresoli :)

 

W jaki sposób to sie stałoże okno zostało?

Można zdjęcia nie potrafie sobie tego wyobrazić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób to sie stałoże okno zostało?

Można zdjęcia nie potrafie sobie tego wyobrazić

 

Jeżeli ściana się wydłużyła to można było zostawić otwór okienny jak w projekcie, lub go wydłużyć tak aby pokryło się z oknem łazienkowym i tak zostało to zaprojektowane.

od zewn tak to wygląda (zdjęcie podczas robienia elewacji):

20140807_140245s.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 1 month później...
  • 6 months później...

Hey.

Sam własnie startuje z budowa doskonalego 3 we wroclawiu i zastanawiam siè nad tym echem. Są fajne plyty gipsowe z dziurkami, które wygłuszają pokoje odsłuchowe audio i być może je zastosuje w którychś strategicznych miejscach na suficie. Do tego jakieś niepłaskie wykończenie ścian za schodami powinno również pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years później...

Gdyby ktoś chciał zobaczyć jak wyszedł nasz Doskonały 3 to zamieszczam link do zdjęć. Są to głównie zdjęcia z wnętrza. Mieszkamy w tym domu już ponad 2 lata i zdjęcia zrobiłem zaraz po wprowadzeniu ale zamieszczam dopiero teraz. Zrobię może jeszcze jakieś zdjęcia budynku z zewnątrz za dnia i dołożę do albumu który tu udostępniam.

https://photos.app.goo.gl/LUovBRvzj7yeGHPt9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...