Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Dołączam do grona zafascynowanych ciekawą architekturą nowoczesnych domów jednorodzinnych. Doskonały, Z Charakterem to piękne projekty, podziwiam realizacje forumowiczów na zdjęciach umieszczanych na tym forum. Chciałbym nawiązać kontakt z osobami realizującymi projekt "Doskonały" w dowolnym wydaniu, w woj.małopolskim i zobaczyć więcej. Pozdrawiam. :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ponawiam pytanie odnośnie rekuperacji. Proszę o opinie.

Jaki rekuperator (o jakiej wydajności) montowaliscie w Doskonałym?

pozdrawiam

Witam

My użytkujemy dom Doskonały 3 od listopada i posiadamy rekuperację , jak na razie jest super świeze powietrze, odzysk ciepła zadowalajacy choc na razie nie ma wielkich mrozow, jeśli chodzi o lato to na razie nie moge się wypowiedziec:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

My użytkujemy dom Doskonały 3 od listopada i posiadamy rekuperację , jak na razie jest super świeze powietrze, odzysk ciepła zadowalajacy choc na razie nie ma wielkich mrozow, jeśli chodzi o lato to na razie nie moge się wypowiedziec:)

a i jesli chodzi o wydajnośc to jest to 500 m3, rekuperator firmy bartosz vena 4st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

mam do Państwa (budujących i użytkujących już Doskonałego) o podanie następujących kosztów budowy (robocizna+materiał):

- koszt elewacji zew.

- koszt tynków wew.

- ocieplenie poddasza

- wylewki (parter, piętro)

- instalacja elektryczna

- instalacja wod-kan

Będę wdzięczna za odpowiedź. Proszę pisać na priv.

pozdr.

Ewelina255

Edytowane przez Ewelina255
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam do Państwa (budujących i użytkujących już Doskonałego) o podanie następujących kosztów budowy (robocizna+materiał):

- koszt elewacji zew.

- koszt tynków wew.

- ocieplenie poddasza

- wylewki (parter, piętro)

- instalacja elektryczna

- instalacja wod-kan

Będę wdzięczna za odpowiedź. Proszę pisać na priv.

pozdr.

Ewelina255

 

Każdy z tych kosztów będzie zależał od wielu czynników i podejrzewam że nie ma dwóch doskonałych w których cena za dany etap byłaby taka sama. Najłatwiej jest zgłosić się do kilku firm i poprosić o wyceny, nawet na etapie projektu, Sama cena robocizny potrafi u różnych wykonawców różnić się o 30 50 % , podobnie w przypadku materiałów i technologi rozbieżności cenowe będą jeszcze większe, więc najłatwiej jest zastanowić się wcześniej czego konkretnie chcemy i porównać wyceny kilku firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patiii,

Serdecznie dziękuję za odpowiedź. Rozmawiałam ze znajomym, który również umieścił w Doskonałym, rekuperator firmy Bartosz o wydajności 500m3.

Napisz proszę (na priv) jaki buł koszt rekuperatora z montażem

pozdrawiam

Ewelina255

 

Ja mam thesslagreen 600V, z montażem sterownikiem dotykowym płaciłem 9kzł. Reku ma bardzo fajne sterowanie i jest dość nowoczesnym produktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam do Państwa (budujących i użytkujących już Doskonałego) o podanie następujących kosztów budowy (robocizna+materiał):

- koszt elewacji zew.

- koszt tynków wew.

- ocieplenie poddasza

- wylewki (parter, piętro)

- instalacja elektryczna

- instalacja wod-kan

Będę wdzięczna za odpowiedź. Proszę pisać na priv.

pozdr.

Ewelina255

 

Nie da się podać kosztu jednego, bo nie wiele to mówi. Elewacje trzeba liczyć ok 120zł /m2 przy styro 20cm, wylewki 30-40zł /m2, poddasze ok 80zł /m2. Jest wątek na forum z kosztami robocizny oraz robót można się doszukać tam cen, ale najlepiej zawsze odpytać kilka firm aby mieć porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam do Państwa (budujących i użytkujących już Doskonałego) o podanie następujących kosztów budowy (robocizna+materiał):

- koszt elewacji zew.

- koszt tynków wew.

- ocieplenie poddasza

- wylewki (parter, piętro)

- instalacja elektryczna

- instalacja wod-kan

Będę wdzięczna za odpowiedź. Proszę pisać na priv.

pozdr.

Ewelina255

 

Cześć Ewelina255,

 

jestem na podobnym etapie co Ty ,

 

dlaczego wszystkie odpowiedzi prosisz kierować na priv? ,wiele osób czyta ten wątek ,

 

po to żeby właśnie się czegoś o budowie tego domu dowiedzić z tego forum, a nie z wiadomości prywatnych.

 

Ile wycenili Ci SSO ,okna ?

 

Mam na razie trzy wyceny :1.sama robocizna 90tys.-SSO

2.robocizna +materiały stan surowy z więźbą bez dachu 200tys.

3.sama robocizna bez więżby bez dachu 56 tys.

Proszę o odpowiedź tylko nie na priv:)

 

Pozdrawiam zgretek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Ewelina255,

 

jestem na podobnym etapie co Ty ,

 

dlaczego wszystkie odpowiedzi prosisz kierować na priv? ,wiele osób czyta ten wątek ,

 

po to żeby właśnie się czegoś o budowie tego domu dowiedzić z tego forum, a nie z wiadomości prywatnych.

 

Ile wycenili Ci SSO ,okna ?

 

Mam na razie trzy wyceny :1.sama robocizna 90tys.-SSO

2.robocizna +materiały stan surowy z więźbą bez dachu 200tys.

3.sama robocizna bez więżby bez dachu 56 tys.

Proszę o odpowiedź tylko nie na priv:)

 

Pozdrawiam zgretek

 

Z tymi wycenami robocizny to rzeczywiście jest tylko orientacyjnie - różne regiony mają różne stawki :)

Jeśli mogę podpowiedzieć coś ze swoich doświadczeń to najlepszym sposobem jest wysyłanie specyfikacji do wyceny

My mieliśmy znajomego murarza, który zawsze i chętnie służył nam pomocą co do kosztów kolejnych etapów oraz jakością wykonania

 

Za okna płaciliśmy ok. 33 tys - trzyszybowe, dobre parametry i ciepły montaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć zgretek,

 

Proszę o odp. na priv., ponieważ nie wszyscy chcą obnosić się z kosztami budowy. Stąd też prosiłam o kierowanie wiadomości jedynie do mnie. Jedni odpisują na forum, inni na priv. to zależy od ich woli.

 

Natomiast jeśli chodzi o koszty budowy, to są bardzo zróżnicowane. Pomimo, iz miałam już wybraną sprawdzoną ekipę budowlaną rozeznałam sie w kosztach, jakie zaproponowały mi inne firmy.

Wycena kilkunastu firm za SSO z pokryciem dachu (z materiałem i bez) szacuje się od 35 tyś do 270 tyś :o:o

Jednak przystałam przy wybranej firmie, która wyceniała mi postawienie SSO + pokrycie dachu + orynnowanie + obróbkę kominów +montaż okien dachowych itp. za 64 tyś.

- jedna z firm wyceniała mi SSO z dachem na gotowo z ich materiałem za 270 tyś :o

- kolejna SSO z dachem wyceniała na 213 tyś ( w tym ok 76 tyś robocizna + 137 tyś jego materiał)

- inna wyceniła mi koszt wykonania SSO bez dachu na 50 tyś + koszt więźby dachowej to 6500

 

Tych wycen było kilkanaście. Tak jak beyatka napisała najlepszym rozwiązaniem jest porozsyłanie ofert do kilku firm i rozeznanie się w kosztach.

 

Mam wycenę okien od kilku firm: od 28 tyś do 50 tyś :bash:.

Wycena rolet równiez kształtuje się od 13 tyś do 21 tyś. Wybrałam rolety zewnętrzne Aluprof INTEGRO (tylko na parterze) - koszt 13 tyś (w tym opcja elektryczna, tj. napędy elektryczne Aluprof-S i sterowanie z pilota).

 

Wczoraj dostałam wycenę dachówek, orynnowania, dodatków do dachu oraz okien Velux.

Jeśli ktoś jest zainteresowany mogę przedstawić kosztorys.

 

Tak jak beyatka ujęła - najlepiej zorientować sie w kosztach. Stąd też moja wcześniejsza prośba o koszty tynków, wylewek itp.

serdecznie dziękuję wszystkim za odp.

pozdr.

Ewelina255

Edytowane przez Ewelina255
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Ja non stop zaglądam :) :) ale ogólna cisza - może to zimowy sen ;) :)

U nas za dużo się nie dzieje - sprzęty do kuchni czekają na montaż, powoli robimy jakieś elementy meblowe ( właśnie malujemy stół zrobiony ze starych desek na metalowym stelażu) oraz zakładamy oświetlenie

Jak nie zapomnę to zrobię parę zdjęć - ale najpierw muszę ogarnąć :) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasiek&kasia,

gratuluję ukończenia SSO :rolleyes:

kolejny etap przed Wami:0

Widzę, że budujecie Doskonałego 3. Również i ja już zaczynam zaczynam budowę D3 w wersji lustrzanej.

Napiszcie jakie ponieśliście koszty do tej pory (tzn. rozbijając koszty na materiał + robociznę, w tym pokrycie dachu).

Jakich zmian dokonaliście w projekcie?

pozdr.

Ewelina255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej beyatka,

bardzo się cieszę, że również i Ty jesteś stałą bywalczynią naszego forum:rolleyes:

Przeczytałam wcześniej, że będziesz ogrzewać PC.

Napisz proszę jaką PC zamontowaliście.

Czy zdecydowaliście się na reku? Jeśli tak napisz jaką wybraliście i o jakiej wydajności.

pozdrawiam ciepło

Ewelina255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej beyatka,

bardzo się cieszę, że również i Ty jesteś stałą bywalczynią naszego forum:rolleyes:

Przeczytałam wcześniej, że będziesz ogrzewać PC.

Napisz proszę jaką PC zamontowaliście.

Czy zdecydowaliście się na reku? Jeśli tak napisz jaką wybraliście i o jakiej wydajności.

pozdrawiam ciepło

Ewelina255

 

No jestem nawet bardziej niż stałą bywalczynią - non stop zaglądam z nadzieją na nowe wpisy i zdjęcia :) :)

Mamy zamontowaną PC Hevalex i rekuperację

Jak na razie nie mieszkamy, dlatego jest ustawiona temperatura minimalna +17 stopni

Taka żeby kwiatki przeżyły i meble się nie wypaczyły :) :)

Nasz portfel ma dno, dlatego wybraliśmy Hevalexa - jak na razie (druga zima) działa niezawodnie i nawet grzeje ;)

A co do rekuperacji to na razie nie jest jeszcze odpalona - nie musimy się spieszyć, dlatego chcemy wszystko wykończyć na tip-top i dopiero się przeprowadzić

Pozdrawiam wszystkich Doskonałych

Piszcie i dzielcie się swoim doświadczeniem/wątpliwościami

Pozdrawiam :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jestem nawet bardziej niż stałą bywalczynią - non stop zaglądam z nadzieją na nowe wpisy i zdjęcia :) :)

Mamy zamontowaną PC Hevalex i rekuperację

Jak na razie nie mieszkamy, dlatego jest ustawiona temperatura minimalna +17 stopni

Taka żeby kwiatki przeżyły i meble się nie wypaczyły :) :)

Nasz portfel ma dno, dlatego wybraliśmy Hevalexa - jak na razie (druga zima) działa niezawodnie i nawet grzeje ;)

A co do rekuperacji to na razie nie jest jeszcze odpalona - nie musimy się spieszyć, dlatego chcemy wszystko wykończyć na tip-top i dopiero się przeprowadzić

Pozdrawiam wszystkich Doskonałych

Piszcie i dzielcie się swoim doświadczeniem/wątpliwościami

Pozdrawiam :) :)

 

Witam wszystkich doskonałych, też ogrzewamy pompą ciepła, temperatura ok 20 stopni, nie mieszkamy jeszcze ale wykańczamy, więc prawie jakby mieszkamy, hehe, ciekaw jestem jakie macie koszty ogrzewania, ja bez cwu, grzeję od 02-10-2014r. do wczoraj zużyłem 1496kWh energii ale ciekaw jestem jak inni użytkownicy pomp ciepła w tym domu .

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewelina,

 

odpisałem Ci szczegółowo w prywatnej wiadomości a ogólnie koszt SSO z pokryciem dachu (Brass Tegalit Protegon oraz blacha na kominach, lukarnie i rynny tytan-cynk firmy Rheinzink) wyszedł 240 000 zł. Nie mam rozbicia robocizny i materiałów ponieważ firma budowlana obsługuje nas kompleksowo.

 

Co do zmian w projekcie to przede wszystkim zmieniliśmy układ funkcjonalny, na parterze to raczej kosmetyka ale na piętrze zmiany są spore. Zrobiliśmy masterbedroom z małej sypialni wychodzącej na tył domu, pralni i łazienki. Wszystko jest połączone. Zewnętrznych zmian praktycznie nie ma poza kształtem komina (kwadrat zamiast prostokąta), uległ on zmianie ze względu właśnie na masterbedroom.

 

Pozdrawiam,

Jasiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...