Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jak się nazywa projekt, który Państwo realizujecie?

 

 

Witajcie Asiu i Maćku

 

Z mojej strony mogę powiedzieć tylko tyle że również z Mężem nie wyobrażaliśmy sobie innego domu niż "Doskonały" z domów z wizją. Jest o około 60 tys droższy w realizacji do stanu pod klucz od domu "z charakterem". Gdy zaczęliśmy się orientować co i jak z tym projektem i o kosztach budowy, niestety okazało się że koszt budowy w rzeczywistości niczym się nie różni od kosztorysu wykonanego przez biuro projektowe. Dla nas była to kolosalna suma. Dlatego zdecydowaliśmy się na domek dużo mniejszy lecz bardzo podobny. Dzięki temu na dzień dzisiejszy koszt naszego domu do stanu surowego otwartego kosztował nas 140 tys, a nie kwotę rzędu 250 tys o których była mowa w projekcie doskonałego. A ponadto nasze 130 m2 w zupełności nam wystarczy. Podejrzewam że za duży dom to tylko ciężar który trzeba nieść przez całe życie.. Każdy ze znajomych kto wybudował dom powyżej 150 m narzeka na koszt realizacji i na koszty utrzymania.... Wzięliśmy sobie to głęboko do serca! My budowaliśmy dla siebie a nie na pokaz czy dla znajomych by było gdzie imprezować. Choć i w tym 130 metrowym domku będzie nawet gdzie i imprezę zrobić. Ale decyzja należy do Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

W końcu zdecydowaliśmy się na dom z charakterem 3. Niedługo mamy nadzieję ruszyć z budową, bo na razie walczymy z biurokracją. Ekipa budowlana już wybrana i czeka aż uporamy się ze wszelkimi papierami. Czy jest na forum ktoś, kto może podzielić się z nami informacjami na temat realizacji tego projektu wraz z kosztami? Większość osób na forum buduje dom Doskonały, który jest większy i pewnie droższy w budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 3 weeks później...

Witam wszystkich sympatykow "Doskonalego",

 

Bardzo powaznie rozwazamy z zona budowe Doskonalego 3, poczynilismy juz w tym kierunku pierwsze kroki- zakupiona dzialka 2500 m2. Jak na razie projekt zajmuje pierwsze miejsce na naszej liscie. Zanim jednak zdecydujemy sie na zakup chcialbym dokladniej sie przyjrzec zestawieniu materialow. Czy moglby ktos podeslac na maila szczegolowe zestawienie materialow Doskonalego 3?? Wszystkie inne dokumenty (kosztorys, rzuty) oraz uwagi mile widziane :) [email protected]

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich sympatykow "Doskonalego",

 

Bardzo powaznie rozwazamy z zona budowe Doskonalego 3, poczynilismy juz w tym kierunku pierwsze kroki- zakupiona dzialka 2500 m2. Jak na razie projekt zajmuje pierwsze miejsce na naszej liscie. Zanim jednak zdecydujemy sie na zakup chcialbym dokladniej sie przyjrzec zestawieniu materialow. Czy moglby ktos podeslac na maila szczegolowe zestawienie materialow Doskonalego 3?? Wszystkie inne dokumenty (kosztorys, rzuty) oraz uwagi mile widziane :) [email protected]

 

pozdro

 

zestawienie materiałowe możesz zamówić dodatkowo od pracowni Domy z wizją, ja nie kupowałem bo wolałem bazować na wycenach wykonawców, z którymi rozliczam się za całość każdego etapu (robocizna + materiał), dzięki temu jak kupią czegoś za dużo to nie jest mój problem i nie muszę też pilnować każdego worka cementu czy liczyć cegieł :) Co do kosztów budowy to stan surowy otwarty wyszedł ok 240 000 pln, do tego okna drewniane ok. 60 000 pln, a teraz zaczęliśmy prace deweloperskie (instalacje, posadzki, tynki, elewacja itd.) i kosztorys jest na kwotę 260 000 pln... Według mnie kosztorys podany przez Domy z wizją jest mocno niedoszacowany jeżeli chcesz budować z materiałów rekomendowanych w projekcie (cegła, dachówka, okna etc.). U nas wyjdzie stan deweloperski 560 000 pln a wykończeniówka to już bardzo indywidualna kwestia i chyba górnej granicy nie ma... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zestawienie materiałowe możesz zamówić dodatkowo od pracowni Domy z wizją, ja nie kupowałem bo wolałem bazować na wycenach wykonawców, z którymi rozliczam się za całość każdego etapu (robocizna + materiał), dzięki temu jak kupią czegoś za dużo to nie jest mój problem i nie muszę też pilnować każdego worka cementu czy liczyć cegieł :) Co do kosztów budowy to stan surowy otwarty wyszedł ok 240 000 pln, do tego okna drewniane ok. 60 000 pln, a teraz zaczęliśmy prace deweloperskie (instalacje, posadzki, tynki, elewacja itd.) i kosztorys jest na kwotę 260 000 pln... Według mnie kosztorys podany przez Domy z wizją jest mocno niedoszacowany jeżeli chcesz budować z materiałów rekomendowanych w projekcie (cegła, dachówka, okna etc.). U nas wyjdzie stan deweloperski 560 000 pln a wykończeniówka to już bardzo indywidualna kwestia i chyba górnej granicy nie ma... ;-)

 

Czyli zasada 3 tys. za m2 sie potwierdza... Troche przeraza mnie koszt budowy, dostalem ostatnio od pracowni zaktualizowany kosztorys Doskonalego 3- wedlug Domow z wizja stan deweloperski 450 tys, jak widac nie do konca... Co do samej budowy to zdecydowanie chce sie trzymac dodumentacji projektowej i uzywac materialow rekomendowanych przez pracownie.

Czy Twoj kosztorys SSO uwzglednia zakup i odaptacje projektu, pozwolenie na budowe, geodete, wynagrodzenie dla kierownika budowy czy sa to koszty dodatkowe nie uwzglenione w kwocie 240 tys.??

Czy ktos z szanownych forumowiczow buduje lub juz wybudowal w okolicach 3miasta lub Szczecina??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zasada 3 tys. za m2 sie potwierdza... Troche przeraza mnie koszt budowy, dostalem ostatnio od pracowni zaktualizowany kosztorys Doskonalego 3- wedlug Domow z wizja stan deweloperski 450 tys, jak widac nie do konca... Co do samej budowy to zdecydowanie chce sie trzymac dodumentacji projektowej i uzywac materialow rekomendowanych przez pracownie.

Czy Twoj kosztorys SSO uwzglednia zakup i odaptacje projektu, pozwolenie na budowe, geodete, wynagrodzenie dla kierownika budowy czy sa to koszty dodatkowe nie uwzglenione w kwocie 240 tys.??

Czy ktos z szanownych forumowiczow buduje lub juz wybudowal w okolicach 3miasta lub Szczecina??

 

Pozdrawiam

 

Można tak powiedzieć, nawet taką kwotę za m2 przyjmują banki (2500-3000zł za metr)... Nie ma co się oszukiwać, za 450 000 pln pewnie da się wybudować stand deweloperski ale raczej systemem gospodarczym i nie z materiałów zgodnych z projektem... okna PCV mogą kosztować 20-30 tys. a drewniane 50 - 100 tys. w zależności od producenta... Dachówka, możesz zrobić dachówkę braasa np. celtycką ale ona kompletnie nie pasuje do tego budynku a Tegalit Protegon kosztuje dwa razy więcej ale efekt gwarantuje jest spektakularny :) Kosztorys pracowni jest mocno uśredniony, w projekcie np. oni proponują okna Internorm (drewniano-aluminiowe), które kosztują 120 000 pln a kosztorys zaklada na stolarkę 33 tys. pln... więc sam widzisz jakie są różnice.

 

Co do mojego kosztorysu na SSO to są to koszty budowy (materiał i robocizna, kierownika mam w cenie od firmy budowlanej) ale bez spraw administracyjno-urzędowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jeden etap jest mocno niedoszacowany... obróbki blacharskie, ja zdecydowałem się na Tytan-Cynk firmy Rheinzink zgodnie z projektem, ta blacha jest droższa od standardowej o około 8 000 zł ale gwarantuje, że warto... naturalny kolor popielaty tej blachy w połączeniu z dachówką Tegalit Protegon jest rewelacyjny... niestety tytan - cynk nie ma odpowiednika w RALu więc coś za coś... polecam zapisać w umowie z wykonawcą, że materiały mają być zgodne z projektem, wtedy ew. wyższe koszty wykonawca musi wziąć na siebie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Dom drogi w budowie. Ile się nie ma to się wyda. A wykończenie...bardzo drogie. Jeżeli chce się utrzymac odpowiedni poziom wykończenia koszty rosną i rosną. Na szczęście dom funkcjonalny i dający dużo frajdy już podczas użytkowania. Jak się zbite w sobie to mozezamieszczę jakieś zdjęcia:) pozdrawiam budujących
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 1 month później...
Fajnie to wygląda.

Możesz napsiać coś więcej. Jak to zostało zamocowane (kotwy ?), co pod spodem ?

Czy udało się kupić takie duże kawałki ? Jaka grubość no i jak cenowo ?

 

Ja robiłem sztuczny kamień na styro ale niestety nie wygląda z bliska najlepiej.

 

Pod kamieniem jest wełna mineralna 15 cm, kamień montowany na kotwach ze stali nierdzewnej, delikatnie odsunięty od wełny żeby kamień się nie "pocił". Slaby były cięte na zamówienie pod wymiar z dużej skały, potem szlifowane i impregnowane u kamieniarza. Pochodzenie kamienia to oczywiście okolice szydłowca, piaskowiec żółty bez widocznych żył. Grubość kamienia to 4 cm, parapety i gzyms nieco cieńszy.

 

W sumie cała zabawa kosztowała 13 000 zł ale efekt warty tej ceny :) Pochwalę się jak będzie wyglądało już na tle finalnej elewacji bo pewnie wtedy wyjdzie odpowiedni efekt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info. Trochę to jednak dużo kosztuje. Mnie kosztowało ok 4kzł o ile dobrze pamiętam, na w sumie możliwie najlepszej chemii.

Efekt średni niestety, tzn dla mnie może być i wielu osobą się podoba, ale wielu też mówi, że jakieś nieskończone wyglada.

 

[ATTACH=CONFIG]333464[/ATTACH]

 

Pewnie z daleka jest lepiej :) Czy to jest tzw. styrodur czy coś w tym stylu? Chyba w projekcie było to opisane jako alternatywa dla kamienia… ?

 

Przy okazji mam pytanie, widzę rynnę z lewej strony, zakładam, że to frontowa ściana budynku (chyba, że masz odbicie lustrzane doskonałego), jeżeli tak to skąd idzie ta rynna?

 

Okna to drewniane, meranti kolor stara sosna? A parapety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zwykły styro grafitowy 20cm, jak na pozostałej części domu. W Styropianie są obsadzone specjalny listwy STO, potem klej +siatka i struktura kamienia nakładana pacą też firmy STO.

 

dom to odbicie lustrzane, rura spustowa jest trochę źle zrobiona bo powinna iść w narożniku, natomiast samo odprowadzenie wody jest ok, tak jak w projekcie. Nie da się inaczej bo jest lukarna. Woda jest odprowadzana z tej części nad kuchnią.

Okna to profilu Schuco Si82 w kolorze daglezja - taki trochę jaśniejszy i delikatniejszy złoty dąb :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...
Tynkujemy... tynki gipsowe Knauff 75 Lekki, nakładane maszynowo, gotowe pod malowanie.

 

[ATTACH=CONFIG]334981[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]334982[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]334983[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]334984[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]334985[/ATTACH]

 

Witam,

 

Czy możecie zdradzić nam jaki jest koszt wykonania tynków tzn. ile ekipa liczy sobie za m2 oraz jaka jest powierzchnia ścian do tynkowania? My niebawem (jeśli pogoda będzie łaskawa) ruszamy z budową domu z charakterem 3. Domek jest na pewno mniejszy, ale chcemy zorientować się w kosztach tynków i wylewek, bo takich informacji trudno doszukać się w internecie :)

 

Pozdrawiam i dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy możecie zdradzić nam jaki jest koszt wykonania tynków tzn. ile ekipa liczy sobie za m2 oraz jaka jest powierzchnia ścian do tynkowania? My niebawem (jeśli pogoda będzie łaskawa) ruszamy z budową domu z charakterem 3. Domek jest na pewno mniejszy, ale chcemy zorientować się w kosztach tynków i wylewek, bo takich informacji trudno doszukać się w internecie :)

 

Pozdrawiam i dziękuję

 

 

Tynki wewnętrzne (robocizna i materiał) kosztowały 32 000 zł ale nie wiem ile jest metrów kwadratowych do tynkowania, mamy umowę na całość prac deweloperskich z rozbiciem na etapy ale bez wchodzenia w szczegóły. Generalnie ekipa, która u nas tynkowała trochę narzekała na skomplikowane układy ścian, słupów konstrukcyjnych czy podciągów i mimo, że metrów mieli stosunkowo niewiele to roboty dużo więcej niż w prostych projektach domów (w sumie siedzieli 4 tygodnie, 5 dni w tygodniu). Co do wylewek to kosztowały ok 25 000 zł (cementowe, z izolacją termiczną, zbrojenie rozproszone i folia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...