Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jeżeli 13 tys. to cena za zmiany w projekcie, to moim zdaniem bardziej opłaca sie zrobić projekt gotowy. Każda zmiana , zwłaszcza tak poważna może całkowicie wypaczyć wygląd domu i to juz nie będzie "dom z charakterem" tylko zupełnie coś innego. Ja bym się bała tak dużych zmian. Zastanów się nad Doskonałym 2, ma 2 stanowiska garażowe i jest w podobnym stylu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak kosmicznie no chyba że 400m2 ma dach. czy widzieliscie najnowszą propozycję Domów Wizji- taka jeszcze nie gotową-wersja robocza- zapowiada sie super- mały domek z nutą współczesności

http://images26.fotosik.pl/285/85656cb01c3a7ba6m.jpg

http://images38.fotosik.pl/20/588128694601f257m.jpg

[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów :D , przeszukałam posty i widze że wiekszość z was buduje Doskonały a my z męzem jednak zdecydowaliśmy się na domek z charakterem 2, zaczniemy na wiosne bo jeszcze musimy przebrnąc przez papiery.

Komen dzięki za fotki domek zapowiada się naprawde bardzo fajnie jeżeli masz jeszcze jakieś to poproszę. Troszke się obawiam tych wielkich okien.. :( ale cały układ w domku bardzo mi odpowiada i pasuje do naszej działki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acca5 a gdzie mozna zobaczyc cos wiecej o tym nowym projekcie z domyzwizja? Jakos na ich stronie nie moge tego znalezc.......

tez przylaczam sie do prosby o fotki-kochani pochwalcie sie swoimi domami z tej pracowni-prosze :D ja co prawda rozwazam dom w passiflorze z http://www.archon.pl ale jeszcze nie kupilam projektu wiec sprawa jest otwarta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam :lol: My również zamierzamy zakupić projekt domu doskonały. Mam pytanie czy ktoś w okolicach Krakowa buduje dom wg projektu pracowni domy z wizją ?? Jeśli to możliwe bardzo proszę o jakieś fotki na emai od osób które budują bądź już zbudowały dom. Proszę również o opinie na temat jego funkcjonalności. P.S Pozdrawiam wszystkich budujących i trzymam kciuki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też się przyłączam....poproszę ............bardzo ..... :) o real zdjęcia tych domków

nie wiem jak to będzie, bo mieliśmy już 1000 innych pomysłów po drodze, ale wszystko wskazuje na to, że chyba ..........zaczynamy!!!

pozwolenie jest, ekipa budowlana prawie, jakaś suma na rozpoczęcie też,

 

chyba trochę zaszaleliśmy: nasz domek to Z KLASĄ 1 :D

z klasą to on jest, a raczej będzie mam nadzieję, ale raczej nie domek tylko......

a może przytoczę rozmowę z majstrem: " Wie pan, trzeba by tu taki domeczek wybudować" , na co majster bierze plan i " łooo panie, jaki to domeczek!!?? toć to KAMIENICA!!" :D :D :roll:

 

a po dokładnych oględzinach planu w celu jego wyceny majster pyta nas:

" a co wy na wojnę się wybieracie?" my wielkie oczy :o " jak to?dlaczego? " pytamy, a pan majster: " no przecie wy bunkier budujecie!! toć tam tyle stali, jak u Niemca!! czy ja o czym nie wiem? wojna idzie czy co? No w każdym razie nie musicie się bać jakichś tam trzęsieńi ziemi, bo miasto runie a ten wasz bunkier dalej będzie stał" :D :lol:

 

majster ma niezłą gadkę, ale nam miny zrzedły-szukamy najtańszej stali

może wy pomożecie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a po dokładnych oględzinach planu w celu jego wyceny majster pyta nas:

" a co wy na wojnę się wybieracie?" my wielkie oczy :o " jak to?dlaczego? " pytamy, a pan majster: " no przecie wy bunkier budujecie!! toć tam tyle stali, jak u Niemca!! czy ja o czym nie wiem? wojna idzie czy co? No w każdym razie nie musicie się bać jakichś tam trzęsieńi ziemi, bo miasto runie a ten wasz bunkier dalej będzie stał" :D :lol:

 

majster ma niezłą gadkę, ale nam miny zrzedły-szukamy najtańszej stali

może wy pomożecie!!

 

Mamy ten sam problem z Doskonałym 2, nasz majster mniej więcej też się tak odniósł do problemu. W konstrukcji domu jest 7 ton stali, podobno wystarczy 2 tony, to różnica w kosztach około 20 tys. Ale atak nuklearny wytrzyma. Umówiliśmy się z naszym kierownikiem budowy ( zaprzyjaźniony inżynier), że dokona niezbędnych wyliczeń i ograniczy maksymalnie ilość stali w konstrukcji. Zmiany będą nanoszone w dzienniku budowy. Życzę powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas jest 10ton!!! masakra! nawet podjazd do garażu jest zaprojektowany pod wjazd czołgu albo jakiegoś innego pojazdu opancerzonego.

Mam nadzieję, że nam też kierownik pomoże

Mam ogromną prośbę, bo mimo, że nie budujemy tego samego domu, to wykonanie i materiały są zapewne podobne-byłabym ogromnie wdzięczna, gdybyś napisał z czego jeszcze można uszczknąć, tak by niemożliwie stało się realnym. Wszelkie podpowiedzi waszego kierownika również mile widziane.

A tak poza tym, jaki masz rodzaj pustaka w planie? bo my tego, który jest przewidziany nigdzie nie możemy znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wybudujcie dom w technologii podobnej do większej części "Wielkiego Muru Chińskiego" - czyli w większości z trzciny i gliny. Przecież stoi do dziś.

 

Ilość stali rzeczywiście jest przesadzona, ale nie da się jej ograniczyć o 70%

Można ująć kilka prętów z fundamentów, nie zrobić wieńca na ścianie fundamentowej. Zamiast belki dwuteowej i rur kwadratowych zrobić żelbetowe (ale i te trzeba zazbroić). Można też dach podeprzeć drewnianymi belkami o odpowiednich przekrojach - ale i za nie trzeba zapłacić. Ogromna oszczędność (głównie stali) da zmiana stropu na gęstożebrowy.

Za zmiany projektant też weźmie swoje.

Kierbudowi który powiedziałby mi że można dać 2 tony stali zamiast 7, :-? tego samego dnia podziękowałbym za współpracę.

Można próbować zaoszczędzić ale waszemu brak umiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wybudujcie dom w technologii podobnej do większej części "Wielkiego Muru Chińskiego" - czyli w większości z trzciny i gliny. Przecież stoi do dziś.

 

Ilość stali rzeczywiście jest przesadzona, ale nie da się jej ograniczyć o 70%

Można ująć kilka prętów z fundamentów, nie zrobić wieńca na ścianie fundamentowej. Zamiast belki dwuteowej i rur kwadratowych zrobić żelbetowe (ale i te trzeba zazbroić). Można też dach podeprzeć drewnianymi belkami o odpowiednich przekrojach - ale i za nie trzeba zapłacić. Ogromna oszczędność (głównie stali) da zmiana stropu na gęstożebrowy.

Za zmiany projektant też weźmie swoje.

Kierbudowi który powiedziałby mi że można dać 2 tony stali zamiast 7, :-? tego samego dnia podziękowałbym za współpracę.

Można próbować zaoszczędzić ale waszemu brak umiaru.

 

Niestety nie jestem inżynierem, więc mogę się tylko opierać na opinii fachowców. Nie wiem, czy wystarczą 2 czy 3 tony stali, ale 7 to zdecydowanie za dużo. oczywiście to nasze pieniądze, ale jeżeli można na czymś zaoszczędzić to czemu nie. Dom jest generalnie drogi w budowie, jak ktoś doradzi, gdzie można rozsądnie oszczędzić, to trzeba wykorzystać. Chcę zaznaczyć, że nie jest to opinia tylko naszego technika, który będzie nam budowł dom, ale jeszcze dwóch inżynierów budownictwa lądowego z doświadczeniem, czynnych zawodowo , prywatnie są to nasi znajomi. Oni mają swoje zdanie na temat obliczeń konstrukcyjnych, oczywiście nie jest żadnym błędem wpakowanie tam 7 ton stali, bo pewnie można nawet 15, tylko po co ? Ale wymaga to niestety pracochłonnych obliczeń, masz rację, że także to kosztuje ( ale jak pisałam obliczeń dokona znajomy - sam sie zaoferował, więc może skóry nie zedrze). Budowę dopiero zaczynamy na wiosnę, na razie nie mam tych obliczeń, sama jestem ciekawa ile tam tej stali wyjdzie. A co do ekipy, to sie boję , że oni ze mnie mogą zrezygnować, bo maja bardzo dobra opinię, polecani byli nam przez inne osoby, myślę, że można im zaufać. Na razie rozstrzygam problem - czym grzać ? ( chodzi o c.o. oczywiście :wink: !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...