Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czesc. Budujemy pod Krakowem Doskonalego 3. Ktos w okolicy buduje? Chętnie wymienimy sie doswiadczeniami.

Ja tez chętnie bym sie skontaktowała z kimś kto wybudował doskonałego lub z charakterem w Małopolsce, Świętokrzyskim, Podkarpaciu. Chciałabym porozmawiać o tym jak się użytkuje dom z antresolą i jak to jest z tym jej ogrzewaniem. Marzy mi się taki salon ale wszyscy mnie straszą, że jest niefunkcjonalny i że zbankrutujemy na jego ogrzewaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś z Państwa wykonywał w Doskonałym schody dywanowe betonowe jak Pan powyżej? Jeśli tak to mam 2 pytania:

1.Czy był na to oddzielny projekt (wykonywała je firma zewnętrzna)

2.Czy wykonywała je firma budująca dom?

Proszę o ewentualne zdjęcia z realizacji, kontakt do firm, które wykonują takie schody w okolicach małopolski, ewentualnie ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem projekt dla samej schodów betonowych. Okazało się po raz drugi (pierwszy był pęknięty). Za drugim razem, pomógł schemat zbrojenia.[ATTACH=CONFIG]379345[/ATTACH]

 

A można prosić o więcej szczegółów, zdjęć z tego etapu. Jaka klasa betonu, ile stali zostało zużyte. Czy były zalewane równocześnie z płytą stropową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich z Białorusi! ;) Dwa lata budujemy Doskonaly (lustro ze zmianami). Mam pytanie na kanałach powietrznych kominka. Dlaczego muszę drugą ventkanal (czerwona strzałka) oraz w jakiej wysokości go wyświetlić?[ATTACH=CONFIG]379299[/ATTACH]

 

W pomieszczeniach gdzie jest piec na paliwo stałe, czyli np kominek powinna być wentylacja, dlatego projektant przy okazji komina wrysował tam pion wentylacyjny. Pion można zastąpić wentylacją mechaniczną, np z rekuperatorem. Jeżeli nie ma ani WM ani grawitacyjnej wentylacji to (w Polsce) może się ktoś przyczepić (np kominiarz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniamichał2012,

Gabaryty moich schodów różni się od pierwotnego projektu. (Wysokość - 3430 mm od górnej krawędzi 18. etapie do poziomu podłoża, głębokość - 5322 mm Wymiary betonowej etapie (czyli szerokość, głębokość i wysokość etapie * ~ = 940 x 282 x 181). * - Szerokość ~ 940 otrzymuje się przez szczeliny 30 i zachodzą na siebie przy górnej i 30 w dolnej części kolumny).

Beton - Marka 350, frakcja żwiru 5-20, mobilność między 2 i 3, w kolejności określonej w stronę schodów. liczba 1,7 metrów sześciennych

liczba zaworów nie pamiętam dokładnie - około 200 metrów D12 i D14.

20160922_081308.jpg20160922_081328.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pomieszczeniach gdzie jest piec na paliwo stałe, czyli np kominek powinna być wentylacja, dlatego projektant przy okazji komina wrysował tam pion wentylacyjny. Pion można zastąpić wentylacją mechaniczną, np z rekuperatorem. Jeżeli nie ma ani WM ani grawitacyjnej wentylacji to (w Polsce) może się ktoś przyczepić (np kominiarz).

Dziękuję. Teraz rozumiem. A jak wysokie jest wyprowadzany w rurze? Bliżej do sufitu lub w środku (na drugim poziomie piętro)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]379525[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]379526[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]379527[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]379528[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]379529[/ATTACH]

 

Dziękujemy bardzo za szczegółową odpowiedź. Czym planujesz wykończyć schody? My nie pomożemy, bo dopiero zaczynamy budowę.

 

 

 

IMG_20170120_161833.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Teraz rozumiem. A jak wysokie jest wyprowadzany w rurze? Bliżej do sufitu lub w środku (na drugim poziomie piętro)?

 

Kratka powinna być w pomieszczeniu, gdzie jest kominek, a że pomieszczenie jest wysokie to może być w sumie na dowolnej wysokości.Ja bym ja umieścił tak, żeby był do niej jakiś dostęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś z Was mógłby polecić firmę zajmującą się wentylacją mechaniczną z południa Polski? Byłabym bardzo wdzięczna za wszelkie sprawdzone namiary :)

 

Może nie z południa bo bardziej z centrum, z Radomia jest firma Gomar. Byłem bardzo zadowolony ze współpracy z p. Markiem. Mój dom był już którymś Doskonałym w którym robili wentylację. Działają w całej pl, na FM mają dużo poleceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniamichał2012,

Gabaryty moich schodów różni się od pierwotnego projektu. (Wysokość - 3430 mm od górnej krawędzi 18. etapie do poziomu podłoża, głębokość - 5322 mm Wymiary betonowej etapie (czyli szerokość, głębokość i wysokość etapie * ~ = 940 x 282 x 181). * - Szerokość ~ 940 otrzymuje się przez szczeliny 30 i zachodzą na siebie przy górnej i 30 w dolnej części kolumny).

Beton - Marka 350, frakcja żwiru 5-20, mobilność między 2 i 3, w kolejności określonej w stronę schodów. liczba 1,7 metrów sześciennych

liczba zaworów nie pamiętam dokładnie - około 200 metrów D12 i D14.

[ATTACH=CONFIG]379530[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]379531[/ATTACH]

 

W obowiazujacych warunkach technicznych maksymalna ilosc stopni w jedym biegu wynosi 17. Wydaje mi sie ze masz wiecej, Sprawdz zeby nie bylo problemu przy odbiorze pozniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...