Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
Witam. z tego miejsca chciałbym podziękować koledze sherif za możliwość zobaczenia w naturze domu. Decyzja została podjęta na budowę d3 praktycznie bez żadnych istotnych zmian, obecnie pozwolenie jest i czekamy na wiosnę. wykonawca za sso z deskowaniem zażyczył sobie 50 tysi , blaszak ,stemple i szolunki peri po jego stronie . Teraz pytanie co sądzicie o zmianie dachówki na blachę modułową bud mat murano?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam. z tego miejsca chciałbym podziękować koledze sherif za możliwość zobaczenia w naturze domu. Decyzja została podjęta na budowę d3 praktycznie bez żadnych istotnych zmian, obecnie pozwolenie jest i czekamy na wiosnę. wykonawca za sso z deskowaniem zażyczył sobie 50 tysi , blaszak ,stemple i szolunki peri po jego stronie . Teraz pytanie co sądzicie o zmianie dachówki na blachę modułową bud mat murano?

 

Cieszę się, że mogłem pomóc.

Blacha w przypadku tego domu to imho średni pomysł. Dachówka nie jest już tak droga jak kiedyś a więźba i tak dostosowana do ciężkiego krycia. W doskonałym dachu jest sporo, są też spore skosy w pokojach, więć ta zmiana może się odbić negatywnie na akustyce. Mój sąsiad ma blachę, w czasie dużych ulew słyszę bicie .. od niego z dachu :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przyglądam się od jakiegoś czasu projektowi Doskonały 3 nie jestem jednak przekonany co do wielkości garażu, jadalni i kuchni. Czy ktoś buduje, a może już wybudował dom wg tego projektu w województwie śląskim? Proszę o kontakt mailowy: [email protected]

 

Było już o tym. Garaż niestety jest mizerny. Dwa auta wejdą, ale przy aucie większym niż kompakt będzie to dojeżdzanie na styk i problem z otworzeniem bagażnika. Można też zapomnieć o stawianiu czegoś po bokach. Ja wydłużyłem o 0.5m i jest deko lepiej, przynajmniej wszedł regał 40cm.

Kuchnia nie jest super duża, ale imho wystarczająca, w dodatku jest obok spiżarnia więc jest spora sumaryczna pojemność. Jadalnie jest wystarczająca na postawienie nawet szerszego stołu i krzeseł. Plus taki że jak postawi się stól zgodnie z projektem, tzn w poprzek w stosunku do kuchni to można stól sobie rozkładać w stronę schodów, bo jest mnóstwo miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam. Pytanie do mieszkających doskonałych, zdecydowałem się na ogrzewanie podłogowe i kocioł gazowy, czy jest sens pchać się w kominek z płaszczem wodnym, jako alternatywne zasilanie. Z tego co czytam nie jest to tanie ani proste w obsłudze.

 

Jako użytkownik jednego i drugiego, uczciwie powiem, że nie warto pchać się w PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po przerwie

 

informacyjnie o ogrzewaniu:

dom doskonały z jednym garażem - ogrzewany pelletem (raczej biorę ten droższy, jwydajniejszy) - podłogówki w całym domu

koszt po 4 zimach to średnio 4500 zł za rok (latem grzana tylko woda)

kominek tylko dekoracyjny - rozpalamy dla klimatu nie odgrzewania :)

Nie wiem jak u innych ale jak na taką halę to bardzo pozytywnie

 

Dodam jeszcze, że dom jest super - jednak to co najfajniejsze czyli otwarta przestrzeń jest też jego największym minusem - chodzi o hałasy - idzie echo- jak dzieci "bawią się" na górze telewizora nie słychać :) czy to pralka, zmywarka czy cokolwiek - trzeba być tego świadomym - dudni wszędzie :)

 

Dla mnie po tym czasie doskwiera brak zadaszenia przy tarasach - dlatego teraz będę dobudowywał altankę (jak to wpłynie na bryle domu to nie wiem) - mam od południa - parasol łamał się 3 razy - a na patelni zjeść obiadu się nie da

 

jak ktoś ma jakieś pytania to na PRIV bo zaglądam tu raz na rok :)

Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po przerwie

 

informacyjnie o ogrzewaniu:

dom doskonały z jednym garażem - ogrzewany pelletem (raczej biorę ten droższy, jwydajniejszy) - podłogówki w całym domu

koszt po 4 zimach to średnio 4500 zł za rok (latem grzana tylko woda)

kominek tylko dekoracyjny - rozpalamy dla klimatu nie odgrzewania :)

Nie wiem jak u innych ale jak na taką halę to bardzo pozytywnie

 

Dodam jeszcze, że dom jest super - jednak to co najfajniejsze czyli otwarta przestrzeń jest też jego największym minusem - chodzi o hałasy - idzie echo- jak dzieci "bawią się" na górze telewizora nie słychać :) czy to pralka, zmywarka czy cokolwiek - trzeba być tego świadomym - dudni wszędzie :)

 

Dla mnie po tym czasie doskwiera brak zadaszenia przy tarasach - dlatego teraz będę dobudowywał altankę (jak to wpłynie na bryle domu to nie wiem) - mam od południa - parasol łamał się 3 razy - a na patelni zjeść obiadu się nie da

 

jak ktoś ma jakieś pytania to na PRIV bo zaglądam tu raz na rok :)

Pozdrawiam i powodzenia!

 

Z zadaszeniem tarasu od strony jadalni jest też problem. Dach jest dość nisko w tym miejscu i nie ma gdzie przyczepić markizy.

U mnie za ogrzewanie wyszło trochę mniej, ostatnie 2,5m to 710zł, Cały rok 1806zł. Grzanie gazem (CO + CWU+gotowanie, 222m2 PU) +3mp drewna do kominka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Cześć. Poszukuję sprawdzonego rozmieszczenia punktów świetlnych i wyłączników w "Doskonałym 3". Macie jakieś bezcenne uwagi, że własnie tu i tam trzeba koniecznie doświetlić jakiś kąt, albo dodać gniazdko, którego brak doskwiera w codziennym użytkowaniu? Będę wdzięczny za każdą sugestię. Pozdrawiam! :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podliczyliśmy dzisiaj ile kosztował nas stan zero fundamentów wykonany metodą gospodarczą. Kwota, na którą składało się wykonanie fundamentów, beton B20 (46 m3), beton B15 chudziak (15 m3), bloczki fundamentowe, piasek do zasypania, koparka, wynagrodzenie majstra, kanalizacja, styrodur (jeszcze nie przyklejony) i inne to ok 26500 zł. W tym wyliczeniu nie jest wzięta pod uwagę stal, ponieważ kupiliśmy ją dużo wcześniej na cały dom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Poszukuję sprawdzonego rozmieszczenia punktów świetlnych i wyłączników w "Doskonałym 3". Macie jakieś bezcenne uwagi, że własnie tu i tam trzeba koniecznie doświetlić jakiś kąt, albo dodać gniazdko, którego brak doskwiera w codziennym użytkowaniu? Będę wdzięczny za każdą sugestię. Pozdrawiam! :)

 

Witam

Z doświadczenia powiem , iż nie warto ograniczać się do małej ilości gniazdek, bo wystarczy małe przemeblowanie , czy przesunięcie w danym pomieszczeniu i okazuje się, że nie ma do czego podłączyć choćby małej lampki biurkowej. W naszym Doskonałym zamontowaliśmy ok. 40 punktów gniazdkowych wewnętrznych (to wychodzi prawie na każdej ścianie) i wcale nie jest za dużo. Ostatnio ubierałam dom na święta i okazało się że przydałoby się gniazdko przy schodach żeby zawiesić światełka choinkowe.

Co do oświetlenia to trzeba dobrze zaplanować oświetlenie salonu, bo jest duży i przy małej ilości punktów może być ciemno.

Oczywiście każdy dodatkowy punkt to dodatkowe zainwestowane złotówki czy tam raczej tysiące ;)

Ale chyba lepiej mieć możliwość zamontowania lampy/gniazdka w przyszłości do istniejącego przyłącza niż ciągnąć przedłużacz długości 20 m np. pod dywanem :) ;) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Cześć!!!

Pozdrawiam wszystkich włascicieli i budujących Doskonałego! :-)

Czy ktoś Was byłby tak miły i umożliwił obejrzenie swojego domu, najlepiej w Krakowie, okolicach lub małopolsce?

 

Wersja dowolna, aczkolwiek przymierzamy się do wersji 1 w lustrzanym odbiciu.

 

Pozdrawiam,

Tomek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...