Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A tak poza tym, jaki masz rodzaj pustaka w planie? bo my tego, który jest przewidziany nigdzie nie możemy znaleźć

 

Napisali : pustak ceramiczny 25 cm. Nasz pan majster proponował ytonga, ale wyszło makabrycznie drogo, szczęśliwie dla nas potem stwierdził, że z ytonga sie nie da! A on sie tym zmartwił, nie wiem czemu. Nie pomogę w innych sprawach, bo zaczynamy na wiosnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

w końcu znaleźliśmy również nasze-były jakoś dziwnie zapisane, dlatego mieliśmy problem ze znalezieniem-nasze to u-220.

jeśli mogę zapytaćna ile dogadaliście się z murarzami? (chodzi mi o stan surowy z dachem) i czy macie upatrzone jakieś źródło dobrych cenowo materiałów? Gdzie zamierzacie kupić stal? Mam wiele pytań, ale jesteśmy na podobnym etapie budowy (planów budowy :wink: ) i może macie już upatrzone pewne rzeczy

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w końcu znaleźliśmy również nasze-były jakoś dziwnie zapisane, dlatego mieliśmy problem ze znalezieniem-nasze to u-220.

jeśli mogę zapytaćna ile dogadaliście się z murarzami? (chodzi mi o stan surowy z dachem) i czy macie upatrzone jakieś źródło dobrych cenowo materiałów? Gdzie zamierzacie kupić stal? Mam wiele pytań, ale jesteśmy na podobnym etapie budowy (planów budowy :wink: ) i może macie już upatrzone pewne rzeczy

pozdrawiam

 

Budujemy różne domy, więc cena za robociznę murarzy będzie nieporównywalna. Natomiast otrzymałam wycenę za dach - facet policzył sobie więźbę na 130 zł/m2, dachówka , robocizna, okna , rynny itp. - ok. 210 zł/m2. Podziękowałam panu grzecznie, bo chyba trochę przesadził. W sumie dach dwuspadowy, z jedna lukarną ( co prawda z dość drogą dachówką i wykończeniem lukarny blachą aluminiową ) kosztowałby mnie 88 tys. Więc szukam dalej wykonawcy. Dzisiaj rozmawiałam z moim majstrem, podobno ceny w hurtowniach na materiały budowlane ( w tym stal ) znacząco spadły :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki JK,

wiem,że cena może być inna, ale chciałam mieć jako takie porównanie. Od nas murarze chcą 65tys z położeniem dachu, ale chyba bez wykopu fundamentów ( dokładne uzgodnienia będą na dniach i dlatego wolałabym mieć jako takie rozeznanie. Materiału nie liczę - chodzi mi tylko o robociznę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar budować już trzeci dom w swoim życiu i Doskonałego bym nie wybrała chodzi o dolną garderobę której wcale nie ma.Każdy ma swój gust domy z tego biura uważam za całkiem przyzwoite ale zawsze coś mi się nie podoba.Np schody w tych projektach wcale mi nie podeszły.Ale jak wspomniałam wcześniej całe szczęście że każdemu podoba się coś innego:)Powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam, żona od dłuższego czasu suszy mi głowę, że doskonały i żaden inny.

Ostatnio wypatrzyła nawet wersję en.

Bardzo proszę o kilka fotek od osób, które takowe posiadają z budowy doskonałego.

Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam.

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, wczoraj zobaczylam projekt DOSKONALEGO i od razu wiedzialam ze to jest to !!! Bardzo prosze, jesli ktos ma fotki z realizacji tego projektu . . . musze przekonac jeszcze meza :) :) :) . . .

 

[email protected]

 

A moze ktos widzial to cudo w okolicy trojmiasta, bardzo prosze o info.

 

POZDRAWIAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

wiosną zaczynamy z mężem budowę Doskonałego w wersji EN. Wczoraj dostaliśmy wycenę robocinzny za stan surowy otwarty - 45 000 zł. Co myślicie o tej cenie?

 

Za stan surowy otwarty bez więźby Doskonały 2 ( budowa na wiosnę 09 ) - 50 tys., ale facet załatwia materiały, maszyny itd, ekipa polecona, solidna. Za więźbę robocizna + materiały ok. 100 zł za m2, ale nadal szukam ekipy na dach. U Ciebie to cena z więźbą, czy bez ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

wiosną zaczynamy z mężem budowę Doskonałego w wersji EN. Wczoraj dostaliśmy wycenę robocinzny za stan surowy otwarty - 45 000 zł. Co myślicie o tej cenie?

 

Macie projekt energooszczędny (nie był dostępny gdy kupowałem swój), ciekaw jestem kilku rozwiązań i ich kosztów.

- bloczki ISOMUR

- łączniki systemowe HALFEN-DEHA

Będziecie je stosowali?

 

Powiedzcie proszę również gdzie został zlokalizowany rekuperator i którędy poprowadzone są przewody (jaką mają średnicę). Zasugerowali jakiś model wymiennika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JK102 - dziękuje za odpowiedz. 45 tys bez wiezby, ekipa także polecona i solidna, ale chyba musze zaczęć negocjowac cenę.

 

paseczek - zamierzamy budować zgodnie z projektem czyli Isomur i Halfen Deha będziemy stosować, cen jeszcze nie znam, jak poznam napiszę. A co do rekuperatora to umieszczony jest w kotłowni jak dobrze pamietam, przekrój rur i wymiennik sprawdze w domu wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...