Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

.................

 

Tym meza jest nowy - "Na miare" - jednak troche mi szkoda ze nie ma pustki, przynajmniej takiej aby przedluzyc okno w salonie na kolejne pietro (to oczywiscie spowodowaloby zmiane w dachu w tym miejscu) - czy ktos buduje ten dom??

 

.......................

 

 

Witam,

 

jestem zainteresowany wstępnie projektem "Na Miarę 1". Czy ktoś to buduje, ma jakieś uwagi, przemyślenia.

 

proszę również o zdjęcia realizacji w realu projektów z domyzwizja.pl

adres: [email protected]

 

Pozdrawiam,

 

ttwardy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich sympatykow Domow z Wizja. Moj wybor to Z charakterem 3. Jedyny projekt, w ktorym znalazlam tylko jeden "minus". Pokoje na pietrze sa za male, no oczywiscie nie liczac pieknej sypialni, ale ja w nich spac nie bede wiec ... a niech tam, jest "prawie" idealny :) Czy ktos juz z Panstwa jest na etapie SSO lub Z z ktoryms z domow z Charakterem ?? Pojade w kazde miejsce, jesli dane mi bedzie obejrzec :) Czy zastanawial sie ktos tez nad tym, ze do przeszklenia w glownej sypialni nie bedzie zadnego dostepu - strona praktyczna sie klania i sprzatanie :) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

My dalej twardo myślimy o Doskonałym En w wersji dwugarazowej - czekamy na nowy projekt. (ew. wersja En postawowa jak warunki zabudowy beda niesprzyjajace).

 

Mam pytanie - jaka najlepiej dzialka do Doskonalego w.g. stron swiata?

 

Mam na oku dzialke z wjazdem od zachodu, czyli jakby stanal w wersji normalnej to bok salonowo-jadalny bylby na poludniu, ale wtedy sypialnie sa troche chyba ze zlej strony...

 

Kolejna dzialka ma z kolei wjazd od S-E, wiec myslalam o postawieniu go bokiem w wersji lustrzanej - czyli od ulicy bylby ten bok salonowy-jadalny (S-E), taras, pokoj goscinny itd na S-W. Dzieki temu pokoje gorne bylyby bardziej na wschodzie wiec chyba lepiej (tyle ze ta dzialka zadnych mediow i nawet warunkow zabudowy jakis czas nie da sie dostac).

 

Jaka jest w.g. was idealna dzialka do Doskonalego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zastanawial sie ktos tez nad tym' date=' ze do przeszklenia w glownej sypialni nie bedzie zadnego dostepu - strona praktyczna sie klania i sprzatanie :) Pozdrawiam[/quote']

Tak zastanawiałem się nad tym i wymyślięm że zamknę tą dolną przestrzeń stropem.

PLUSY:

- nie trzeba wywalać kasy na przeszklenie ściany

- uprości się konstrukcja ( strop gęstorzebrowy )

- dodatkowy pokój na górze z dośc mocnym skosem

- taniej w eksploatacji

Minusy:

- nie będzie to wszystko tak fajnie wyglądać jak w oryginale

 

Dodatkowo planują w piwnicy zrobić garaż 2 stanowiskowy oraz pomieszczenie na piec i inne rzeczy). Podpiwniczać będę wzdłuż dłuzszego odcinka od strony północnej - tam też będzie wjazd do garażu. Wejście główne zostaje bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My już czekamy na pozowolenie na budowe z charakterem 3. Oczywiście dom jest fanstastyczny. Też mieliśmy wiele dylematów nad tymi przeszkleniami (chodzi oto nieszczęsne sprzątanie :( ), więc u nas ich nie będzie a pusta przestrzeń pozostanie myslimy nad innym rozwiązaniem, coś podobego jak w Doskonałym. Wszystko się wyjaśni jak domek już stanie w stanie surowym.

A co do pokoi na górze to myślę że dzieciakom wystarczą takie powierzchnie i tak jak będzie ciepło to większość czasu beda spędzać na dworze, zato sypialnia dla rodziców jest fajna :wink:

 

Bloku jeżeli planujesz takie zmiany w projekcie to może zdecydujesz się na indywidulany, (koszt samego przeszklenia na antresoli to około 4 tys)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Forumowiczów!

 

Jestem nowa na forum i chciałam sie przywitać:) Planujemy z mężem budowę domu Doskonały 1, z kominkiem z projektu Doskonały EN. Dodatkowo chcemy go wydłużyć o 2 m i poszerzyć o 60 cm, bo ze względu na zmiany jakie chcemy w środku zrobić wyszedłby nam za wąski korytarz. Tymbardziej, że schody zaprojektowane sa na 90cm, a my chcemy 100-120 i będzie problem z otwieraniem drzwi na zewnątrz z pomieszczenia gospodarczego, pokoju i dodatkowego wc z umywalką, który otrzymamy likwidując wnękę przy korytarzu, obok schodów. A wydłużając zyskamy na parterze: metr na garażu, metr na pomieszczeniu gospodarczym, 2 metry na salonie i na poddaszu: 2 metry na łazience i 2 na antresoli. A łazienke przy pokoju na górze chcemy przerobić na garderobę.

 

Musimy go też podwyższyć, z 8,14 wyjdzie jakieś 8,80 max. I zachowamy ten sam spadek dachu 35 stopni. U nas naszczęście wysokośc może być do 9m.

 

Dla zainteresowanych mam własnoręcznie wykonane rzuty zmian w projekcie, takie do użytku wlasnego. Nie mam przekroju, bo az tak zdolna nie jestem:)Rozmawialiśmy z architektem i da się bezproblemowo nanieść te zmiany. Zresztą rozmawialiśmy tez z biurem Domy z Wizją i równiez powiedziano nam, że można.

 

Chcemy wycenic cały dom realnie zanim zdecydujemy sie na kupno tego projektu. Za naniesienie projektu ze zmianami i przygotowanie pełnej dokumentacji łącznie z pozwolniem na budowę mamy zapłacić 8.000pln.

 

Jedyny problem jaki sie pojawił to okna...

Może ktos z Was Forumowiczów posiada wymiary okien jakie są w tym domku? Najbardziej interesują nas okna od pomieszczenia gospodarczego, łazienki (czy to 60? Czy 45?) i kuchni (Czy to 90?) na paterze oraz lukarny na poddaszu, ale jeżeli ktos miałby wszytkie wymiary, to byłoby super. Może któreś z okien sa niestandardowe?

 

Byliśmy na tergach w weekend w Łodzi i niestety żeby cokolwiek wycenić, trzeba podac dokładne wymiary. Stąd moja prośba. Aby dostać wycenę na e-mail trzeba miec dokładne wymiary. My ich nie mamy, a nie chcemy na tym etapie wydawać 3.244,00 na projekt jesli stwierdzimy, że po naszej wycenie nie stac nas na niego.

 

Na dach wybraliśmy wstępnie dachówkę Domino Creaton'a glazurowaną, akurat nam podoba się ten połysk:)

 

Pustak Porotherm 30 lub Kozłowicki 29 + 15 styropian.

 

Konstrukcja schodów - podoba nam się http://www.knockdesign.pl/ tylko oczywiście nie montowane do ściany i z barierką ze szkła hartowanego.

 

Bardzo prosze o pomoc.

 

Serdecznie pozdrawiam,

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plebus,

 

Witam wszystkich Forumowiczów!

 

Jestem nowa na forum i chciałam sie przywitać:) Planujemy z mężem budowę domu Doskonały 1, z kominkiem z projektu Doskonały EN. Dodatkowo chcemy go wydłużyć o 2 m i poszerzyć o 60 cm, bo ze względu na zmiany jakie chcemy w środku zrobić wyszedłby nam za wąski korytarz. Tymbardziej, że schody zaprojektowane sa na 90cm, a my chcemy 100-120 i będzie problem z otwieraniem drzwi na zewnątrz z pomieszczenia gospodarczego, pokoju i dodatkowego wc z umywalką, który otrzymamy likwidując wnękę przy korytarzu, obok schodów. A wydłużając zyskamy na parterze: metr na garażu, metr na pomieszczeniu gospodarczym, 2 metry na salonie i na poddaszu: 2 metry na łazience i 2 na antresoli. A łazienke przy pokoju na górze chcemy przerobić na garderobę.

 

Musimy go też podwyższyć, z 8,14 wyjdzie jakieś 8,80 max. I zachowamy ten sam spadek dachu 35 stopni. U nas naszczęście wysokośc może być do 9m.

 

Dla zainteresowanych mam własnoręcznie wykonane rzuty zmian w projekcie, takie do użytku wlasnego. Nie mam przekroju, bo az tak zdolna nie jestem:)Rozmawialiśmy z architektem i da się bezproblemowo nanieść te zmiany. Zresztą rozmawialiśmy tez z biurem Domy z Wizją i równiez powiedziano nam, że można.

 

 

Także myślimy o wydłużeniu Doskonałego ale En o jakiej 2m żeby wygospodarować miejsce na spiżarkę na parterze i większy salon, garaż zmieniamy na gabinet, na piętrze 2 dodatkowe metry to będzie garderoba rodziców.

 

Szkice przesyłam na priva.

Prześlij swoje.

 

Co do wymiarów stolarki okiennej to niestety niewiele mogę powiedzieć poza wskazówką, że na siłę można orientacyjne wymiary wyliczyć z rzutów elewacji.

 

Pozdrawiam

 

Centauro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić projekt doskonały 2. Mam już wydane warunki budowy , w pełni uzbrojoną działeczkę więc teraz tylko dopracować projekt i do..roboty-;)

Chciałbym nawiązać kontakt z osobami którzy zbliżają się bądź są już na końcu inwestycji, w celu wymiany poglądów, opini technicznych jak i zarówno finansowych.

Mam kilka pytań i proszę o pomoc.

Czy salonik nie jest za mały? a może można go jakoś powiększyć? czy ktoś to robił? i z jakim skutkiem?

Czy da się gdzieś zlokalizować spiżarnię? kuchnia nie jest za duża...

Jak powiększyć na górze łazienkę i gdzie zlokalizować garderobę.

A później....

trudniejsze pytania...odnośnie materiałów i kosztów?

czy ktoś ma wykaz materiałów i realne ceny?

A może ktoś ukończył już budowę i ma końcową kalkulację na poczególne elementy(etapy) budowy.

Chętnie bym obejrzał taki domek...może gdzieś w pobliżu Wrocławia ktoś buduje doskonałego 2..?

Z góry dziękuje za wszystkie informacje i pozdrawiam .

AZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić projekt doskonały 2. Mam już wydane warunki budowy , w pełni uzbrojoną działeczkę więc teraz tylko dopracować projekt i do..roboty-;)

Chciałbym nawiązać kontakt z osobami którzy zbliżają się bądź są już na końcu inwestycji, w celu wymiany poglądów, opini technicznych jak i zarówno finansowych.

Mam kilka pytań i proszę o pomoc.

Czy salonik nie jest za mały? a może można go jakoś powiększyć? czy ktoś to robił? i z jakim skutkiem?

Czy da się gdzieś zlokalizować spiżarnię? kuchnia nie jest za duża...

Jak powiększyć na górze łazienkę i gdzie zlokalizować garderobę.

A później....

trudniejsze pytania...odnośnie materiałów i kosztów?

czy ktoś ma wykaz materiałów i realne ceny?

A może ktoś ukończył już budowę i ma końcową kalkulację na poczególne elementy(etapy) budowy.

Chętnie bym obejrzał taki domek...może gdzieś w pobliżu Wrocławia ktoś buduje doskonałego 2..?

Z góry dziękuje za wszystkie informacje i pozdrawiam .

AZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was forumowiecze.

Właśnie się zarejestrowałam, więc dwa słowa powitania.

Po trudach, ciężkich przeprawach, wręcz bojach z pracownią architektoniczną, która to miała nam zrobić indywidualny projekt-doszliśmy do wniosku, że znajdziemy coś gotowego. Kolejna noc na przeglądaniu projektów i nagle strona Domy z Wizją.

Zastanawiamy się bardzo intensywnie, gdyż czas nas goni bo pół roku straciliśmy na architekta, który odwalił fuszerę, nad projektami: Na Miarę 2 lub Doskonały 2.

Czy może ktoś z Państwa zna projekt Na Miarę 2? O Doskonałym jest tu sporo bardzo istotnych komentarzy. Może ktoś z Państwa znajomych budował ten dom, bardzo mi zależy może na zdjęciach a może nawet na wizycie podczas budowy.

Będę bardzo, bardzo wdzięczna.

Wiosna tuż tuż....więc my też chcielibyśmy ruszać....tego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez weekend trochę popracowałem nad dostosowaniem do moich wymagań Doskonałego EN.

 

Zmiany to m.in.:

- wydłużenie o 2,5m (aby powiększyć salon)

- zmiana garażu na gabinet

- wygospodarowanie miejsca na spiżarnię na parterze i garderobę połączoną z łazienką na piętrze

- powiększenie okien w jadalni

- zaprojektownie garażu wolnostojącego

 

Parter:

http://lh6.ggpht.com/_KzhHrXvb-Co/Sau-rpS8HAI/AAAAAAAAACU/bn4BkpPgSWg/s400/Przechwytywanie%20w%20trybie%20pe%C5%82noekranowym%202009-03-02%20120718.jpg

 

Piętro:

http://lh5.ggpht.com/_KzhHrXvb-Co/Sau-u4MWuXI/AAAAAAAAACc/PTz5rKaEEfQ/s400/Przechwytywanie%20w%20trybie%20pe%C5%82noekranowym%202009-03-02%20120846.jpg

 

Dom z garażem:

http://lh6.ggpht.com/_KzhHrXvb-Co/Sau-wRTBTAI/AAAAAAAAACk/4MbSCFs0HfI/s400/Przechwytywanie%20w%20trybie%20pe%C5%82noekranowym%202009-03-02%20120945.jpg

 

Wizualizacja frontowa:

http://lh5.ggpht.com/_KzhHrXvb-Co/Sau7maTcc6I/AAAAAAAAABU/IChz_vCoyzY/s400/1e.jpg

 

Wizualizacja ogrodowa:

http://lh3.ggpht.com/_KzhHrXvb-Co/Sau7tDcrR8I/AAAAAAAAABg/zWFAsYdCBLc/s400/2c.jpg

 

Dodatkowo zastanawiałem się nad zlikwidowaniem wystającego daszku z obu stron budynku.

 

Wizualizacja frontowa:

http://lh3.ggpht.com/_KzhHrXvb-Co/Sau70hLZqhI/AAAAAAAAABw/XivM_h27F_c/s400/1f.jpg

 

Wizualizacja ogrodowa:

http://lh4.ggpht.com/_KzhHrXvb-Co/Sau7xC58B7I/AAAAAAAAABo/-FVcbuaqX2o/s400/2d.jpg

 

Pozdrawiam

 

Centauro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Bloku jeżeli planujesz takie zmiany w projekcie to może zdecydujesz się na indywidulany, (koszt samego przeszklenia na antresoli to około 4 tys)

 

Ooo! to macie super cenę na to przeszklenie! Nam zaproponowano za szkło bezpieczne, hartowane, etc. 18mm białe, dzielone średnio 18000,-pln wraz z mocowaniami do stropu i ściany + 8000,-pln za żaluzje alu + 700,-pln za m2 grawerów na szybie.

Tak na marginesie można wiedziec kto wykona Wam tą ścianę za 4 tysia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaję cenę z kosztorysu Domów z wizją wykonanym na styczeń 2009 - kalkulacja indywidualna balustrady tarasowej z pochwytem stalowym - balustrada piętra szklana mocowana punktowo - ilość 5,500 - cena 647,36 wartość 3.560,48. netto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaję cenę z kosztorysu Domów z wizją wykonanym na styczeń 2009 - kalkulacja indywidualna balustrady tarasowej z pochwytem stalowym - balustrada piętra szklana mocowana punktowo - ilość 5,500 - cena 647,36 wartość 3.560,48. netto

 

Ale to chyba chodzi o sciane ze szkla od podłogi do sufitu w sypialni w Z Charakterem? a nie o balustradę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...