Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam szanownych forumowiczow,

Mieszkamy w Łodzi i przymierzamy sie zakupu i budowy jednego z tych domow - zwracamy sie z prosba do osob ktore juz buduja badz zbudowaly swoj wymarzony dom o przyslanie zdjec badz szkicow ze zmianami na adres [email protected]. Jesli ktos mieszka w poblizu Łodzi moze jest mozliwosc zobaczenia domu.

 

Z gory dziekujemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W projekcie "Z charakterem2" robociznę w zakresie wykonania fundamentów i ścian (bez dachu) wyceniono nam na 42000. Proszę o informacje czy są to uczciwe koszty. Pozdrawiamy.

 

Jest to uczciwa cena. Można się jeszcze targować bo ceny usług szczególnie stanów surowych poszły mocno w dół i jest walka na rynku bo nikt nie może zdobyć roboty.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Jakoś tak kosmicznie no chyba że 400m2 ma dach. czy widzieliscie najnowszą propozycję Domów Wizji- taka jeszcze nie gotową-wersja robocza- zapowiada sie super- mały domek z nutą współczesności

http://images26.fotosik.pl/285/85656cb01c3a7ba6m.jpg

http://images38.fotosik.pl/20/588128694601f257m.jpg

[/img]

 

u nas decyzja zapadła - kupujemy projekt Z widokiem 2 czyli ten ze zdjęcia powyżej :lol:

dostaliśmy maila z rzutami i kosztorysem oraz wizualizacjami, pracownia ma naprawdę ciekawe projekty, gdybyśmy mieli większą działeczkę na pewno wybralibyśmy też coś z ich projektów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów,

 

ponieważ w dalszym ciągu siedzimy i udoskonalamy Doskonały EN/ 1 moge się podzielić dachowkami plaskimi dostepnymi na naszym rynku:

 

Nibra G10 Nelskamp

Turmalin Ruppceramika

Beauvoise Imerys Huguenot

HP 10 Imerys Huguenot

Actua Wienerberger

Domino Creaton

 

i cementowa Tegalit, innymi cementowymi sie nie interesowaliśmy.

 

Dodatkowo chcialam zwrócic uwagę, że zgodnie z przepisami kuchnia gazowa nie może stać w oknie, musi znajdowac się 0,5 metra od okna. Dobrym rozwiązaniem w takim wypadku jest wstawienie kuchenki elektrycznej.

 

Wstepnie wyceniliśmy, że sam dach i wszystkie okna wraz z robocizną wyniosą nas ok 120.000 więc sporo. Bralismy pod uwagę dachówkę Domino Creatona czarną glzurowaną, okna PCV pieciokomorowe, dwuszybowe, z bezpieczna folią po obu stronach (nie antywłamaniowa!), w kolorze standardowym, okna dachowe uchylne Fakro, montaż okien na taśmy (droższy). Za robociznę dachu powiedziano nam 20.000. Dzis mamy dostac wycenę materiałów: pustaków, cementu i innych. Ogólnie i wstępnie 220.000 wychodzi nam stan surowy zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://picasaweb.google.pl/Plebuska/DomekDoZmian?authkey=Gv1sRgCObM5LKb6dD1pwE&feat=directlink

 

Pow. użyt. wyszło nam po zmianach, o których pisałam wczesniej:

 

Parter:

przedsionek - 4,50 m2

hall - 28 m2

kuchnia - 14,20 m2

salon - 46,30 m2

pokój - 16,10 m2

łazienka - 4,70 m2

wc - 2,40 m2

kotłownia - 10,30 m2

garaz - 26,70 m2

 

Poddasze:

Sypialnia1 - 18,50 m2

Sypialnia2 - 19,30 m2

lazienka - 5,10 m2

łazienka rodzicow - 7,90 m2

garderoba - 7,30 m2

sypialnia - 15,10 m2

hall - 26,80 m2

aneks - 7,70 m2

 

Pozdrawiam[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Centauro:)

 

ostatecznie 2m wydłuzamy i 60cm poszerzamy:)

Konstrukcja przemyślana. Słup można śmiało przesunąc w stronę środka domu, tzn będzie się kończył razem z antresolą. Wrzuce zdjęcia projektu - tego przesunięcia, jak bede miala na kompie.

 

W kuchni praktycznie nic, a tylko na salonie z jadalnią ma być 2m wtedy na gorze powiekszymy antresolę.

No i garaż o metr i pom gospodarcze na dole, a na górze robimy garderobę do pokoju rodziców - spodobal mi sie ten pomysł.

 

Poszerzamy część garażową o 30cm i o 30cm korytarz na dole i na górze, bo jak zrobiliśmy wc na dole dla gości i zlikwidowalismy te wnęke, to drzwi by sie otwieraly na schody, bo chcemy szersze min 100-120, a nie jak jest w projekcie 90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyśl te 2m bo z tego co widzę w projekcie to odległości między wszystkimi liniami konstrukcyjnymi (środek ścian nośnych) są wielokrotnością 30cm. Więc w Twoim przypadku zachowując wymogi konstrukcyjne wypada 1,8m lub 2,1m.

 

Zdjęcia projektu chętnie zobaczę:)

 

My nadal dopieszczamy.

 

Pozdrawiam

 

Centauro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy cokolwiek zobaczysz na tych rysunkach, ale projekt mam wydrukowany i nie mam go niestety w formie komputerowej:) Tutaj fragment z salonem i słupami parter i poddasze.

 

http://img110.imageshack.us/img110/3821/skanuj0001d.jpg

By plebus

 

http://img110.imageshack.us/img110/1967/skanuj0002p.jpg

By plebus

 

Strop na antresoli i korytarzu przy schodach i pustce będzie monolityczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez bede budowac "Doskonalego 2" . Bardzo ciekawi mnie jak wyglada ten dom "na zywo". Narazie zastanawiam sie co zmienic w projekcie ,tak zeby nie zatracic niepowtarzalnego wygladu. Moze moglibyscie mi cos doradzic ,np. co byscie zmienili w projekcie gdybyscie jeszcze raz zaczynali budowe. Moglby ktos mi powiedziec jakie wymiary sa na poddaszu,tzn. chodzi mi o sufit ,ile ma w najnizszym punkcie ,a ile w najwyzszym ? Mam klaustrfobie :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Widzę, że sporo merytorycznych porad i informacji zostało w tym wątku podane więc pozwolę się przyłaczyć.

Planuję również kupno projektu z pracowni DzW. Obecnei najbliższy ideałowi jest mi projekt Na miarę 2.

Założyłem co prawda wątek natem temat ale nie wiele na razie odpowiedzi w nim padło http://forum.muratordom.pl/na-miare-2-z-pracowni-domy-z-wizja,t158090.htm

Pozwalam więc sobie także i tutaj podzielić sie kilkoma pomysłami na modyfikację:

Z wstępnej analizy chciałbym wprowadzić na pewno takie zmiany:

a. Zamianie garażu na dodatkowe pomieszczenie/gabinet

b. Powiększenie okien połaciowych

c. Zmiana sypialni z łazienką na dole na pomieszczenie fitnes z sauną z wyjściem do ogrodu (tutaj jeszcze widze w perspektywie możliwość kiedyś w przyszłości dobudowanie "drugiego skrzydła z basenem"-to raczej na razie marzenie niż realność ale ten układ pozwoliłby na to bez ingerowania w konstrukcję domu

d. Zmianie wykończenia dachu na wiór osikowy

e. Zmianie wykończenia elewacji na deskę elewacyjną np. http://www.dlh-poland.com/sitecore/content/Poland/Oferta/Elewacje.aspx

f. Uzupełnienie projektu o projekty instalacji takich jak: wentylacja mechaniczna wraz z rekuperacją, kominek z płaszczem wodnym, kolektory słoneczne, projekt kanalizacji odzyskiwania deszczowej

g. myślałem jeszcze nad otwarciem powierzchni nad salonem kosztem częsci sypialni na górze - fajnie byłoby uzyskać efekt antresoli z przeszkloną balustradą jak w proejktach Doskonały i innych z pracowni Dzw - ale to chyba raczej neiwykonalne aby jednocześnie pozostawić funkcjonalne pomieszczenie na górze

i. myślałem też nad wstawieniem 2 kominka w sypialni na górze (powyżej dolnego czyli w tym samym ciągu kominowym)- to nie tylko po to by dogrzewać ale dlatego że zawsze marzyłą mi się sypialnia z kominkiem i zasypianie przy trzaskajacym ogniu :)

 

Z góry będę wdzieczy za wszelkie sugestie i uwagi w tym zwłaszcza czy

1. uważacie, że ma szansę sprawdzić się w tym domu system ogrzewania: wentylacja mechaniczna wraz z rekuperacją, kominek z płaszczem wodnym, kolektory słoneczne,

2. ktoś może plecić jakiegoś architekta z Łodzi który niedrogo wprowadziłby ww zmiany do tego projektu?

3. instalacje, o których pisze w pkt. 1 zaprojektuje mi "zwykły" architekt w ramach innych modyfikacji, czy raczej projekt musiałbym przekazać jakiejś firmie specjalizującej się w takich instalacjach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Wraz z żoną, po kilkutygodniowym, o ile nie kilkumiesięcznym szukaniu wymarzonego projektu zdecydowaliśmy się na budowę domu DOSKONAŁY. Szukamy kontaktu z osobami, które też wybrały ten dom a jego budowa jest już w dużym stopniu zaawansowana. Prosimy, jeżeli posiadacie o jakiekolwiek zdjęcia z realizacji oraz wszelkie cenne uwagi. Z góry dziękuję. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nikt nie chce sie podzielic fotkami z budowy? Ja marze o tym zeby zobaczyc jak Doskonaly wyglada na zywo .Niestety nie jest mi to dane poniewaz jestem za granica i stad bede budowac ten domek. Gdyby ktos mial to poprosze o przeslanie zdjecia i zestawienia materialow :[email protected]

 

Ktos w ogole buduje ,wykancza Doskonalego? My zaczynamy jak tylko uda nam sie przeksztalcic dzialke ,mam nadzieje ,ze nastapi to juz w tym roku:)

 

Nasze zmiany:

- powiekszenie lazienki na gorze

- likwidacja okna w jadalni od strony kuchni ,w tej scianie chcemy wstawic drzwi wbudowane w sciane ,ktore zamykalyby nam kuchnie (nie jestem zwolenniczka otwartej kuchni)

- likwidacja drzwi wyjsciowych z pom.gosp.

- powiekszenie balkonu z tylu domu ,chce zeby stal sie bardziej funkcjonalny(ciekawe jak to bedzie wygladac:)

 

I to tyle moich zmian. Zastanawiam sie jeszcze gdzie umiejscowic pralnie i co zrobic z tym pomieszczeniem 5 metrow na gorze ,to przeszklone na korytarzu :] . Nie wiem czy to pomieszczenie bedzie uzyteczne ,biurka tam raczej nie wstawia (tak jest na wizualizacji) . A co wy o tym sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Doskonala2,

 

Ale Ci zazdroszcze :)

 

Nam na razie nie moze sie udac zakup dzialki no coz...

 

Co do pomysłów: czy do kuchni i tak trzeba będzie wchodzić przez salon, czy tylko z korytarza?

A u góry... hmmm ja właśnie planowałam tam mini-biuro domowe. Myślę że (oczywiście jeśli będziemy ten dom budować) zostawimy tam barierkę, ale równie dobrze można zabudować całą szklaną ścianę, i zabudować też szkłem wejście i wstawić drzwi - będzie bardziej dzwiękoszczelnie a szkło nie zrobi z tego klitki (bo już murowana ściana tak).

 

Co do zdjęć - czemu nie napiszesz do Domów z Wizją, dzielą się jakimiś zdjęciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pralnie sugeruje zrobić w pomieszczeniu gospodarczym, bo na górze to chyba nie bardzo będzie miejsce na to w Doskonałym. Poza tym widok z pustki na ścianę? Chyba zrobi sie taki "komin" i nie bedzie wrazenia przestrzeni. Lepszy pomysl z przeszkleniem tej cześci, ale wtedy i tak pralnia odpada. Pomysł z kuchnia ciekawy, a z balkonem nie wiem. Mieszkałam w domku jednorodzinnym i praktycznie wcale nie używalismy balkonu, więc zastanów sie nad jego powiekszaniem - chyba, że chodzi o taras naziemny, to i owszem ten na planach jest dośc mały. Sami też powiększyliśmy.

 

Zdjęc z budowy nie mamy, bo dopiero zaczynamy, mamy wykopane fundamenty i zalane. Murarz wchodzi w polowie maja. Zresztą my troche projekt zmieniliśmy, nie jest identyczny z oryginałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...