Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja tez zamówiłam projekt " z charakterem 3 " , nie mam zielonego pojęcia jak wyjedzie mi ten dom na zywo . Bardzo chetnie zobaczyłabym jakieś zdjęcia tego domku. Rafalniemcz , prosze daj znac gdzie budujesz ten domek , a moze masz jakies zdjecia to prosz ewyslij mi na : [email protected]

Pozdrawiam i życzę szybkiego ukończenia budowy domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Serdecznie pozdrawiam wszystkich forumowiczów. Wraz z mężem rozpoczynamy budowę DOSKONAŁEGO EN za miesiąc. Zrobiliśmy kilka drobnych zmian wewnątrz domu. Bardzo prosimy osoby, które wybudowały już któregokolwiek z DOSKONAŁYCH o przesłanie zdjęc na maila:

 

[email protected]

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam serdecznie wszytskich,

jesteśmy nowi, niedawno skończylismy wykańczac blizniaka od developera i juz wiemy ze chcemy nowy domek. Wstępnie Doskonały 2 - nie ma nic podobnego i tak ciekawego - jedyny w swoim rodzaju . Przerażają nas koszty budowy - pewnie wielokrotnie powtarzane pytanie : czy za 550.000 sa się prawie pod klucz z "oszukiwaniem" na materiałach do wykończenia i zmianach konstrukcyjcnych zmiejszającyhc koszty - ale rozsądnych?

Jeśli to mozliwe prosimy o zdjęcia z realizacji (inne niz na www) - mamy dylematy co do pustki na salonem i obnizeniem podłogi salonu.

Zdjęcia prosimy na adres : [email protected]

 

Dziekujemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja również zamierzam budować z charakterem 3 - rafalniemcz proszę o przesłanie paru fotek z budowy na adres: [email protected]

ciekawi mnie również, czy koszty budowy podane przez biuro projektowe są rzeczywistymi kosztami które musze ponieść, czy są one zaniżone.

dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

budujemy doskonałego 1 EN i jeśli ktoś też go buduje niech uważa na błędy w zestawieniu materiałów, my jak na razie zauważyliśmy dwa, w tym jeden niestety za późno i jesteśmy włascicielami 10m3 styropianu do garażu :).

Błedy to za duza ilość styropianu Thermoorganica Parking i brak bloczków isomur. Styropianu wystarczy 1 m3, a isomuru potrzeba 87mb.

 

Jeśli chodzi o zdjecia to załaduje je ja znajde chwile. Na razie nie ma nic ciekawego same fundamenty.

Miłego budowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem na etapie poszukiwania odpowiedniego projektu domu i myslę że będzie to któryś z pracowni "domy z wizją". Z tego co się dowiedziałam to niedługo ma się pojawić nowy projekt na wąską działkę, a wiem to stąd, gdyż moja działka ma szer 15m więc się poprostu dowiedziałalm z tej pracowni.

Aha!

Gdyby ktoś był uprzejmy i mógł mi wysłać zdjecia z budowy domu, to byłabym bardzo wdzięczna. Mój e-mail to [email protected]

Jak na razie mogę wybrać z charakterem, gdyż można go zwęzić o 30cm z każdej strony. Najprawdopobniej będzie to z charakterem 3, ale z garażu planujemy zrobić pokój, i jeszcze umiescic tam wejscie do piwnicy. Takze musi tam powstać malutki korytarz. Ale decyzja jeszcze nei zapadła, bo czekamy na ten nowy projekt. :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszytkich forumowiczów. Jesteśmy zainteresowani budową domu "Z CHARAKTEREM 3" ale chcielibyśmy zobaczyć jak taki dom prezentuje się w rzeczywistości. Gorąca prośba do wszystkch posiadaczy takiego domu o przesłanie zdjęć z realizacji projektu: [email protected] lub linków do bogów z budowy domu

z góry wielkie DZIĘKI

nadmieniam że nie chcemy wnosic istotnych zmian w projekcie, jedynie chcemy zlikwidowac na klatce schodowej okienka od frontu i od ogrodu, zrezygnować z różnicy poziomów na parterze, zamknąć sypialnie główną lekką ścianką z podwójnymi drzwiami a na antresoli zamiast szklanej ściany zastosowac murek do wysokości ok 1,2 m

Proszę właścicieli "z charakterem 3" o opinie, jak taki dom rzeczywiście sie prezentuje, jak z jego funkcjonalnością, i najważniejsze jak kosztowna bedzie realizacja w stanie surowym zamkniętym - przy zachowaniu estetycznego wyglądu i wizji architekta w myśl zasady "jakość za rozsądną cenę".

Jak i na czym można oszczędzić przy budowie tego domu aby zachował charakter ale nie doprowadził właścicieli na skraj bankructwa :wink:

pozdrawiam kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten murek przy schodach będzie niekorzystnie wyglądał, gdyż nie da tego efektu, jaki daje oszklenie (duża widoczność z góry). Ja również mam w planach tego domu, i zamiast tego oszklenia (co myślę, że jest kosztowne) dam poprostu jakąś poręcz, nie wiem konkretnie jaką, ale żeby dawała dużą widoczność. To tylko taka moja mała sugestia. A cóż do tych okien od ogrodu i na klatce schodowej, to w życiu bym ich nie usunęła, one przecież dają taki urok. Ale to zalezy od posiadanych środków, bo napewno sporo one kosztują. Ale to tylko moja wizją.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten murek przy schodach będzie niekorzystnie wyglądał, gdyż nie da tego efektu, jaki daje oszklenie (duża widoczność z góry). Ja również mam w planach tego domu, i zamiast tego oszklenia (co myślę, że jest kosztowne) dam poprostu jakąś poręcz, nie wiem konkretnie jaką, ale żeby dawała dużą widoczność. To tylko taka moja mała sugestia. A cóż do tych okien od ogrodu i na klatce schodowej, to w życiu bym ich nie usunęła, one przecież dają taki urok. Ale to zalezy od posiadanych środków, bo napewno sporo one kosztują. Ale to tylko moja wizją.

pozdrawiam

 

chyba sie nie zrozumieliśmy - wszystkie oszklenia domu zostaja - tylko na wysunietej z bryły domu klatce schodowej są 2 okna wąskie jedno od frontu drugie od ogrodu - wg nas nie są one niezbędne - koszt takich 2 okienek to przysłowiowy "pikuś" przy pozostałych przeszkleniach. Analizowaliśmy ze znajomym projektantem wygląd domu i klatki schodowej i mysle że usunięcie 2 małych okienek po bokach przy pozostawieniu praktycznie całej szklanej jednej sciany nie powinno zaburzyć charakteru budynku.

Ten dom wybralismy własnie ze wzgledu na przeszklenia - cały jego urok w tych wielkich oknach i nie wyobrażam sobie żeby je likwidowac to juz lepiej wybrać inny projekt :)

A co do azurowej balustrady jest to dobry pomysł. My myślimy o murku gdyz chcemy na antresoli zrobić domowe "biuro" z długim blatem i półkami na papiery.

Pozdrawiam. kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech i to jest wlasnie ta wspaniala nierealnosc domu Z Charakterem... wszyscy sa uwiedzeni przeszkleniem w sypialni po czym wszyscy z niego rezygnuja...

 

Jest to przeciez najmocniejszym punktem tego projektu...czy jest na tym forum choc jedna osoba ktora zdecydowala sie na cala szklana sciane w sypialni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...