Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ech i to jest wlasnie ta wspaniala nierealnosc domu Z Charakterem... wszyscy sa uwiedzeni przeszkleniem w sypialni po czym wszyscy z niego rezygnuja...

 

Jest to przeciez najmocniejszym punktem tego projektu...czy jest na tym forum choc jedna osoba ktora zdecydowala sie na cala szklana sciane w sypialni?

 

oczywiście że tak :D - my nie mamy zamiaru rezygnowac z żadnych dużych okien od ogrodu i bocznej elewacji z klatka schodową. Widok z sypialni będziemy mieć na las i góry więc jak mozna nie miec tam okna ! Sory ale jak czytam że ktos wybiera projekt z "pustka nad salonem" ale później ja zamienia na strop i robi pokój, albo wybiera projekt z duzymi oknami - a później rezygnuje z połowy otworów to nie rozumiem po co kupuje wogóle taki dom u architekta.

Pozatym apeluję ludzie budujcie piękna nowoczesną architekturę ! - ile mozna patrzec na pseudo dworki z kolumienkami, kutymi balustradami i fikuśnymi lukarnami w całym dachu albo wyrastające jak grzyby po deszczu jak Polska długa i szeroka "góralskie" chaty z bali.

Owszem ładne to ale czy oryginalne. A co do kosztów budowy domu o nowoczesnej bryle to uwazam ze wcale nie musi on byc drozszy od tradycyjnego.

Pozdrawiam wszytkich odwaznych którzy chca wprowadzic nasza przaśną polską jednorodzinną architekturę w XXI wiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ech i to jest wlasnie ta wspaniala nierealnosc domu Z Charakterem... wszyscy sa uwiedzeni przeszkleniem w sypialni po czym wszyscy z niego rezygnuja...

 

Jest to przeciez najmocniejszym punktem tego projektu...czy jest na tym forum choc jedna osoba ktora zdecydowala sie na cala szklana sciane w sypialni?

 

oczywiście że tak :D - my nie mamy zamiaru rezygnowac z żadnych dużych okien od ogrodu i bocznej elewacji z klatka schodową. Widok z sypialni będziemy mieć na las i góry więc jak mozna nie miec tam okna ! Sory ale jak czytam że ktos wybiera projekt z "pustka nad salonem" ale później ja zamienia na strop i robi pokój, albo wybiera projekt z duzymi oknami - a później rezygnuje z połowy otworów to nie rozumiem po co kupuje wogóle taki dom u architekta.

Pozatym apeluję ludzie budujcie piękna nowoczesną architekturę ! - ile mozna patrzec na pseudo dworki z kolumienkami, kutymi balustradami i fikuśnymi lukarnami w całym dachu albo wyrastające jak grzyby po deszczu jak Polska długa i szeroka "góralskie" chaty z bali.

Owszem ładne to ale czy oryginalne. A co do kosztów budowy domu o nowoczesnej bryle to uwazam ze wcale nie musi on byc drozszy od tradycyjnego.

Pozdrawiam wszytkich odwaznych którzy chca wprowadzic nasza przaśną polską jednorodzinną architekturę w XXI wiek.

 

kasiabart - A propos przeszklenia w sypialni chodzi mi o te wewnetrzna szklana sciane (nie okno) na cala jej dlugosc, z widokiem na salon. Czy to szklo tez zostawiacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasiabart - A propos przeszklenia w sypialni chodzi mi o te wewnetrzna szklana sciane (nie okno) na cala jej dlugosc, z widokiem na salon. Czy to szklo tez zostawiacie?

 

ta ściana jest super - ale z tego co się zorientowalismy jest to dosc kosztowne rozwiązanie, pozatym chcemy jednak zamknąc sypialnie ale nie zwykłymi drzwiami lecz szklanymi podwójnymi np firmy GIPSY KINGS

tu można je zobaczyć:

http://magiawnetrza.pl/drzwi-szklane-gipsy-kings-c-468_470.html

 

a zamiast szklanej ściany albo balustrada ze szkłem, albo jakiś murek bo potrzebujemy miejsca na "domowe biuro"

 

Jeśli ktoś buduje/zbudował dom "z charakterem" bardzo prosze o przesłanie zdjęć [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena takiej szklanej ściany w projekcie "z charakterem" to niemały wydatek

znalazłam w internecie producentów

 

http://www.favore.pl/3201_wykonujemy-sciany-szklane-witryny-i-inne-radom-mazowieckie.html

 

http://www.maja.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=70&Itemid=67&lang=pl

 

http://www.modul.waw.pl/

 

moze ktos sie jednak zdecyduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Wczoraj znalazlam projekt Doskonaly EN i bardzo chialabym wybudowac taki dom.....przerazily mnie jednak koszta wiec planuje co moglabym zmienic ,aby obnizyc koszta budowy tego domu.

 

Co zmieniliscie w tym projekcie i czy wykorzystujecie materialy zalecane w projekcie,czy bierzecie pod uwage tansze .....oraz czy rezygnujecie z wersji energooszczednej?(czyli dodatkowych materialow dociepleniowych i innych rzeczy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest przecież projekt Doskonałego bez energooszczędnych "dodatków".

Jeśli chodzi o redukcję kosztów to proponuję zamienić łączniki Halfen Deha na Jordahl Pfeifer. wychodzi 1-2 tys. taniej.

Jeśli używa się bloczków Isomur, można zrezygować (wg producenta) z ocieplenia ścian fundamentowych. Oszczędność (w zależności od użytego materiału) nawet 5 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

Napiszcie proszę w jakich firmach i jakie zamawialiście schody do Doskonałego. Sprawdziłem ofertę kilkunastu wykonawców i albo świetne produkty i ZABÓJCZE ceny, albo tragedia wykonawcza. Na dodatek Ci słabi nawet nie potrafią sobie wyobtaxić w jaki sposób można by zrobić schody pokazane na wizualizacji ( np. nie potrafią zainstalować szklanej barierki w postaci 1 czy 2 tafli szkła a proponują pocięcie tego na kilka odcinków i wstawienie między podziały chromowanych rur - ZGROZA !!! ). Może ktoś z Was natknął się na profesjonalistę ?

 

Dzięki i pozdrawiam

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

Szukam ludzi budujących Stylowego z pracowni http://www.domyzwizja.pl

Jestem na etapie adaptacji Stylowego_1_lustro.

Na pewno bedzie kilka zmian.

1.Nie decyduje sie na wznoszenie komina na tylnej elewacji.

2.Przenosze kominek z DGP do wnetrza salonu na sciane salon-pom.gosp.

3.Rezygnuje z drzwi i okna na tylnej scianie garażu.

4.Chyba przygotuje fundament pod tarasem, aby na poźniejszym etapie oprzec na nim oranżerie.

5.Strop żelbetowy zaproponowany w projekcie zastapią płyty kanałowe.

Jeśli macie spostrzezenia dotyczace tego projektu, zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ,

 

Wileką prośbę mam , jeśli ktoś posiada jakiekolwiek zdjęcia z budowy doskonałego , lub z charakterem proszę przyślijcie mi na adres :

[email protected]

Moja decyzja co budowac , co wybrać dalej nie podjęta , ale może po oglądnięciu jakiś zdjęć wybiorę wreszcie ten jedyn projekt - mój dom

 

Dorota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych:

Otrzymałem informację (od biura projektowego), że w najbliższym czasie (nie wiem dokładnie kiedy :) ) pojawi się nowy projekt "Z charakterem 4" z dodatkowym pokojem na parterze i z garażem jednostanowiskowym z wjazdem z boku. Mogę wysłać projekt parteru na maila.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam wszystkich odważnych budujących "Domy z wizją"

 

Buduję z charakterem 1 z antresolą stalową (właśnie zaczynamy kłaść dachówkę) i tu napotkałem problem z....

Czy ktoś juz ma taką stalową antresolę w "Z charakterem 1"?

 

Przy okazji służę zdjęciami

 

POZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , nie buduje jeszcze , ale bede wkrótce budowac dom z charakterem 3 . Byłabym wdzieczna za nadesłane zdjęcia z budowy , jestem bardzo ciekawa jak ten domek wygląda naprawde , a nie tylko na wizualizacji...Mój adres : biuro@[email protected]

 

Życzę powodzenia i z góry dziekuje za zdjęcia .;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam wszystkich odważnych budujących "Domy z wizją"

 

Buduję z charakterem 1 z antresolą stalową (właśnie zaczynamy kłaść dachówkę) i tu napotkałem problem z....

Czy ktoś juz ma taką stalową antresolę w "Z charakterem 1"?

 

Przy okazji służę zdjęciami

 

POZDR

Witam.

Ja również poproszę o zdjęcia z budowy na aders [email protected]

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ...

ja buduje Z charakterem 3 ver Lustro.... jestem na etapie zakończenia murów parteru.....

 

Witam serdecznie,

zakupiłem projekt domu z charakterem 3 wer. lustro i jestem w chwili obecnej na etapie kompletowania dokumentów do uzyskania pozwolenia na budowę. Czy mógłbyś udostępnić na maila kilka zdjęć z realizacji. Z góry dziękuję. Jeżeli nie jest to tajemnicą to w jakim mieście budujesz swój dom?

Ja mój bedę budował w Mysłowicach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...