Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

basil102,

 

Chodziło mi o rozwiązanie u Ciebie odprowadzenia wody z wystającej części dachu, która w przypadku klasycznych rynien zewnętrznych wygląda jak na zdjęciu poniżej.

 

 

Mam pytanie czy nie powinienieś zastosować płotków przeciw śniegowych, aby warstwa śniegu po roztopach nie uszkodziła konstrukcji wewnętrznych rynien lub ich nie zatkała. Płotki na podobnym dachu wyglądają tak:

 

 

Nie obawiasz się przemrażania w zimie pokoju z lukarną. Beton w lukarnie styka się bezpośrednia z cienką płytą OSB na której jest tylko blacha. Może lepiej było zostawić przestrzeń i wypełnić styropianem. Teraz chyba będziesz miał duży mostek cieplny.

 

maciekp,

Budowę przy sprzyjających wiatrach rozpocznę w przyszłym roku. Obecnie projekt jest u architekta przygotowującego adaptację. Wydłużamy o 2,4m zwiększając pustkę nad salonem.

 

Centauro,

 

To kontynuacja obróbek blacharskich - w wystającej części dachu, pod blachą jest zamontowana rynna ( a własciwie kształtka z blachy ), która odprowadza wode do kolejnej rynny ( kształtki ), która nadmiar wody odprowadza w dół wzdłuż krawędzi dachu ( ta rynna ma również za zadanie odprowadzanie wody, gdy deszcz będzie zacinał i dostawał się miedzy blachę i dachówki ). Wczoraj dach przeszedł test bojowy - małe oberwanie chmury nad Toruniem i musze przyznać, że ... To Działa !!! :)

 

Jesli chodzi o płotki, na razie dalismy sobie spokój, konstrukcja ukrytych rynien sprawia, że śnieg ześlizguje się z dachu i spada na dół nie obciążając rynny ( tak to działa w kilkunastu domach z dachem wykończonym w ten sam sposób ). Jeśli beda konieczne to zainstalujemy je później. Powiem szczerze, że cała ta płaszczyzna dachu tak mi się podoba, że wszystkie te duperele na dachu tylko go szpecą, najchętnie wywaliłbym nawet okna dachowe :D żeby wygladał ładniej.

 

Jesli chodzi o lukarnę to pamiętaj, że jej ściany nie sa wykonane z betonu. Beton to jedynie 2 słupy i belka, boki lukarny to OSB. Zrobiliśmy ją ( technologicznie ) tak jak w projekcie. Oczywiście masz rację, na styku nieocieplonej belki i OSB/blachy będzie mostek cieplny, ale jeśli zmieniłbym konstrukcje i słupy ocieplił ( w efekcie poszerzył ) to lukarna straci proporcje i zrobi sie bardziej sarkofagiem niż lukarną, co według mnie nastąpiło w jednym z domów ze zdjęcia ( chyba, że zdjęcie jest rozciągnięte ). Lukarna od wewnątrz jest ocieplana wełną mineralną i myslę, że jakoś to w zimie zadziała ( mam przynajmniej taką nadzieję ).

 

Dzięki za cenne uwagi

 

Pozdrawiam

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Basil Twoje fotki są the best :D

Również zadręczę Cię pytaniem :oops: Też chcę poszerzyć czyt. wyrównać boczną część budynku...

Powiedz czy trzeba to zrobić przed złożeniem projektu do urzędu i uzyskaniem pozwolenia na budowę, czy są to tak drobne zmiany, że wystarczy "odnotować" je w trakcie budowy?

Jak Ty zrobiłeś?

I jeszcze jedno... Jakie masz "wrażenia" co do przyszłych schodów w Twoim domku? Mnie troszkę boli, że będzie to trochę bardziej wygodna drabina :evil:

Pozdrawiam Toronto :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basil Twoje fotki są the best :D

Również zadręczę Cię pytaniem :oops: Też chcę poszerzyć czyt. wyrównać boczną część budynku...

Powiedz czy trzeba to zrobić przed złożeniem projektu do urzędu i uzyskaniem pozwolenia na budowę, czy są to tak drobne zmiany, że wystarczy "odnotować" je w trakcie budowy?

Jak Ty zrobiłeś?

I jeszcze jedno... Jakie masz "wrażenia" co do przyszłych schodów w Twoim domku? Mnie troszkę boli, że będzie to trochę bardziej wygodna drabina :evil:

Pozdrawiam Toronto :D

 

Kahah,

 

Zdecydowanie przed złożeniem projektu jeśli chcesz zaoszczędzić czas. Niech Twój konstruktor naniesie wszystkie zmainy i taką wersję projektu złóż w urzędzie. Można to zrobić w trakcie budowy, ale jest to istotna zmiana, wymagająca naniesienia jej w projekcie ( a zatem 4 nowe kopie ) i taka forma załatwienia sprawy zajmie kilka dni ( my niestety właśnie tak to zrobiliśmy ). Wpis do dziennika nie załatwia sprawy.

Jeśli chodzi o schody to jestem wręcz przeciwnego zdania. Wydaje mi się, że ten projekt daje nieograniczone wręcz możliwości zmian czy modyfikacji. Nie muszą przecież wyglądać jak na wizualizacjach. Rozumiem, że ta obawa o ich "drabiniastość" to delikatne poręcze ( czy jakkolwiek by się one nie nazywały ), bo reszta konstrukcji jest jak najbardziej normalna. Podobno jesli szkło na poręcz jest dobrze dobrane to nie ma obaw o jego pęknięcie, można się spokojnie o to oprzeć czy podeprzeć a więc spełnia taką rolę jak w klasycznych schodach.

 

Pozdrawiam

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w listopadzie ruszamy z budową domu "z klasą" (no chyba, że pogoda nie dopisze to na wiosnę - zobaczymy jak to będzie)

W projekcie są zmiany, ale nie zmieniliśmy nic w rozkładzie wnętrz czy wyglądzie domu - jedynie dostosowaliśmy go bardziej do naszych potrzeb.

 

Cieszę się, że jest nas coraz więcej "z wizją" i że będzie można liczyć na wzajemne wsparcie, bo niektóre elementy domów, detale, są podobne i będzie można dzielić się doświadczeniami w tej materii.

 

Pozdrawiam, kibicuję i mam nadzieję włączyć się do dyskusji jak najprędzej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno... Jakie masz "wrażenia" co do przyszłych schodów w Twoim domku? Mnie troszkę boli, że będzie to trochę bardziej wygodna drabina :evil:

Pozdrawiam Toronto :D

 

Kahah - schody można nieco poszerzyć , ja swoje poszerzyłam o jakieś 10 cm. Na razie mam schody "tymczasowe", ale daja ogólne pojęcie jak to będzie w przyszłości funkcjonować - i jak dla mnie bez skojarzeń z drabiną.

 

Basil102 - nie wiem, czy doszło na priv, ale pan Robert niestety ma do nas za daleko :( , ale znalazłam dobrą ekipę, ruszają w październiku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomości z pracowni "Domy z wizją"

 

W najbliższym czasie tzn. do połowy września, pojawią się nowe wersje projektów juz zamieszczonych tzn. Doskonały 2 EN w wersji energooszczędnej, Z Charakterem 4 z dodatkowym pokojem na parterze i Na Miarę 3 z dodatkowym pokojem na parterze i antresolą otwartą na dwupoziomowy salon.

 

Do połowy pażdziernika pojawi się nowy dom parterowy w dwóch

wersjach z garażem jedno i dwustanowiskowym, będą to domy utrzymane w

stylistyce zblizonej do domu Na Miarę ale parterowe, (w późniejszym okresie wersja z garażem dwustanowiskowym z mozliwością wykorzystania poddasza)

 

Wkrótce (za ok. 2-3tyg). premiera niewielkiego domu o pow. ok. 150m2 z jednostanowiskowym garażem, dwuspadowym dachem usytowanego kalenicą równolegle do drogi, dom będzie mozliwy do zbliźniaczenia.

 

Na przełomie listopada i grudnia pojawi się nowa propozycja domu na wąską

działkę.

 

Na początku 2010r. powinien sie ukazać dom w typie Z Klasą ale o nieco mniejszej powierzchni (ok.20-25m2 mniej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kahah,

 

Zdecydowanie przed złożeniem projektu jeśli chcesz zaoszczędzić czas. Niech Twój konstruktor naniesie wszystkie zmainy i taką wersję projektu złóż w urzędzie. Można to zrobić w trakcie budowy, ale jest to istotna zmiana, wymagająca naniesienia jej w projekcie ( a zatem 4 nowe kopie ) i taka forma załatwienia sprawy zajmie kilka dni ( my niestety właśnie tak to zrobiliśmy ). Wpis do dziennika nie załatwia sprawy.

Jeśli chodzi o schody to jestem wręcz przeciwnego zdania. Wydaje mi się, że ten projekt daje nieograniczone wręcz możliwości zmian czy modyfikacji. Nie muszą przecież wyglądać jak na wizualizacjach. Rozumiem, że ta obawa o ich "drabiniastość" to delikatne poręcze ( czy jakkolwiek by się one nie nazywały ), bo reszta konstrukcji jest jak najbardziej normalna. Podobno jesli szkło na poręcz jest dobrze dobrane to nie ma obaw o jego pęknięcie, można się spokojnie o to oprzeć czy podeprzeć a więc spełnia taką rolę jak w klasycznych schodach.

 

Pozdrawiam

 

Rafał

 

Dzięki za odpowiedź:)

Jeśli chodzi o schody, to miałam na myśli wyłącznie ich szerokość...

Basilku napisz jeszcze czy takie poprawki konstrukcyjne, o które pytałam to duży koszt?

Udzielasz się jeszcze gdzieś na forum (chętnie bym poczytała o Twoich zmaganiach z budową domu)?

DO następnego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno... Jakie masz "wrażenia" co do przyszłych schodów w Twoim domku? Mnie troszkę boli, że będzie to trochę bardziej wygodna drabina :evil:

Pozdrawiam Toronto :D

 

Kahah - schody można nieco poszerzyć , ja swoje poszerzyłam o jakieś 10 cm. Na razie mam schody "tymczasowe", ale daja ogólne pojęcie jak to będzie w przyszłości funkcjonować - i jak dla mnie bez skojarzeń z drabiną.

 

Basil102 - nie wiem, czy doszło na priv, ale pan Robert niestety ma do nas za daleko :( , ale znalazłam dobrą ekipę, ruszają w październiku!

 

JK... dzięki! Myślę, że też poszerzymy swoje schodki ile się da:)

Lukrecja pisała więcej na temat nowych projektów....

Wstrzymam się jeszcze chwilę z załatwianiem pozwolenia i zobaczę jakie będą te nowe projekty? Być może jeszcze rozważymy inny.... Ale jak znam życie i tak skończy się na Doskonałym, bo w końcu doskonały;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basil 102,

 

Cudnie wygląda Twój domek, gratuluję i mam ogromną prośbę,gdyż na wiosne ruszamy również z budową doskonałego 2, czy byłaby możliwość obejrzenia Twojej budowy na żywo? Chociażby z daleka, jeśli zgodzisz sie bardzo bardzo bede wdzieczna podaje swoj e-mail, na ktory prosze o odpowiedz: [email protected]

 

Mamy pewne koncepcje zmian, a najwieksza zmiana ma byc dobodowka ok 50 m2 mieszkania dla rodzicow i strasznie mi zalezy zeby zobaczyc czy jest to wykonalne na zywo. Moze ktos ma podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki za odpowiedź:)

Jeśli chodzi o schody, to miałam na myśli wyłącznie ich szerokość...

Basilku napisz jeszcze czy takie poprawki konstrukcyjne, o które pytałam to duży koszt?

Udzielasz się jeszcze gdzieś na forum (chętnie bym poczytała o Twoich zmaganiach z budową domu)?

DO następnego :wink:

 

Kahah, my konstruktorowi za wszelie przeróbki płacilismy 1600 zł netto ( poza opłatami za uzgodnienia instalacji, etc. ), ale w rezultacie nie było w tym powiększenia domu ( nasz błąd ). Przez naszą niewiedzę i gułowatość konstruktora adaptacja zawierała m.in. korektę materiału ścian ( wystarczy zmienić wpisem do dziennika ) a zabrakło własnie tej największej poprawki ( podobno obliczebnia i kreślenie miało trwać tydzień a nam zależało na czasie ). Jednak gdyby ta poprawka była uwzględniona to też zapłacilibyśmy tyle samo bo umówilismy się na taką kwotę za całą adaptację.

Niestety nie mam czasu na prowadzenie dziennika budowy, sama budowa zabiera resztę dnia po pracy a czasami i samą pracę :)

 

Pozdrawiam

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

jakie profile wybraliscie do okien?

 

P.S. U nas schody po poszerzeniu budynku o 0,5m wyszly 120cm, a skos na poddaszu w czesci nad garazem zaczyna sie od 180 cm, po podwyzszeniu budynku i kosztem stryszku, w ogóle pozmienialiśmy troche ten projekt, o czym pisalam wczesniej.

 

http://img231.imageshack.us/img231/3953/dsc09032skos.jpg

 

http://img178.imageshack.us/img178/8923/dsc09020schody.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...