Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Do SALV76

 

Czy to jest projekt energooszczędny?? Możesz powiedzieć mniej więcej ile wyniosły Cię okna i dach??

 

______________________________

Chciałabym mieć już dom w takim stanie... a ja dopiero muszę przekształcić działkę rolną na budowlaną... przeraża mnie to wszystko jak narazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Adamie! Spróbuj jeszcze raz wkleić zdjęcia, bo nie mogę otworzyć :cry:.

SALV76 - piękne okna! Czy możesz wkleić jakieś zdjęcia z wnętrz?

plebus - ja zdecydowałam się na profile Brugman ( czy jakoś tak ) - okna M&S, w kolorze RAL 7012

Czy wybieraliście już bramy garażowe i drzwi zewnętrzne ( mnie podobają się adeco, ale kosztują 11 tys. ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanko

czy robicie okna od srodka tez w kolorach szarosci, czy w wersji bialej??

Na wizualizacji sa szare i nie potrafie sobie wyobrazic czy bialy kolor bedzie dobrze wygladal w środku??

 

Ja zamówiłam obustronnie kolor szary, miałam obawy głównie o to wielkie , trapezowe okno, że biała rama może wyglądać nieciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po szybkim przeczytaniu kilku stron zorientowałam się, że rośnie liczba osób chętnych na budowę domu " Z Klasą 1" tejże pracowni.

Może warto założyć oddzielne forum za jakiś czas, albo te forum rozszerzyć o fanów tego projektu.

Ja właśnie otrzymałam z biura zestawienie materiałów i jestem zszokowana ilością betonu.

Po przejrzeniu kilku zdjęć z realizacji i po przeanalizowaniu konstrukcji wiedziałam,że będzie trochę żelbetu,ale że aż tyle...

 

Na przyszły tydzień postaram się policzyć ile wyniósł by stan surowy zamknięty po kosztach właściwych, bo już widzę, że ceny są pozawyżane tzw. cennikowo- katalogowe.

 

Projekt domu " Z klasą 1" jak dla mnie jest super.

 

Oczywiście, jak w każdym przypadku pojawiają się pytania:

 

* odnośnie dużych powierzchni okien i strat ciepła

* koszty stolarki otworowej??? może w przyszłym tyg. będę miała wycenę okien PCV 5 komorowych, zobaczymy

* wspominane mycie okien....ale podobno to nie problem, bo można zastosować tzw. szkło samoczyszczące się i problem z głowy....

 

Na etapie wstępnym to tyle, zobaczymy co się urodzi jak kupimy projekt a narazie musimy złożyć wniosek o zmianę warunków zabudowy.

Jak nam gmina pozwoli postawić dom " Z klasą" na wiosnę ruszamy z budową.

 

Zachęcam do dyskusji i uwag do tego projektu.

 

I co doczekaliśmy się jakiegoś osobnego forum na ten temat? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i doczekałem się na stronie pracowni pojawił się Doskonały 2 en. Mam pytanie do osób budujących Doskonałego en. Czy ktoś w Was montował już okna, które wg projektu są osadzone nie w murze tylko w warstwie izolacyjnej?

 

OskarS

 

U mnie za kilka, kilkanaście dni bedą w ten sposób instalowane, jak przebrnę przez tą zabawę dam znać. Firma która robi moje okna ( M&S Okna ) została podobno przeszkolona w tej technologii a w tym momecie jest w trakcie realizacji takiego montażu więc nie będzie eksperymentować na mnie :)

 

Pozdrawiam

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez zamówiłam projekt " z charakterem 3 " , mamy zamiar rozpoczasc budowe na wiosne . Bardzo chetnie zobaczyłabym jakieś zdjęcia tego domku lub nawiazala kontakt z osobami ktore sa w budowie tego domu zeby sie podzielic doswiadczeniami. My mamy zestawienia roznych firm co do okien i materialow. Prosze o maile: [email protected]

 

Pozdrawiam i dziekuje za oddzew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy u nas wyjdzie tak samo, bo powiekszalismy i troche pozmienialismy materiały, ale 75000 sam dach (robocizna 20000, dachowka i material 40000 i 15000 drewno), 46000 okna, murarz 15.000 (po znajomości), materiały bud. (porotherm 30, cement, piach, zbrojenia, itd.) ok 70.000 i oczyszczalnia zamiast szamba 4000. Z tego, co pamietam:) Wiec mało nie wychodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plebus - ja zdecydowałam się na profile Brugman ( czy jakoś tak ) - okna M&S, w kolorze RAL 7012

 

Czy wybieraliście już bramy garażowe i drzwi zewnętrzne (mnie podobają się adeco, ale kosztują 11 tys. ) ?

 

Widzialam te profile w Abatexie, bardzo dobre:)

A bramę chcemy Hormanna, ale mamy jeszcze inna firme na oku. Nie pamietam teraz nazwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

jestem tutaj nowa i jak wszyscy zainteresowana projektami "Domy z wizją". :D

Swój wymarzony domek będę budować w Szczecinie, bardzo chcielibyśmy z mężem zacząć już na wiosnę, dlatego ostro wzięłam się za szukanie projektu. Zastanawiam się nad projektem Doskonały En lub Stylowy. Nie mogę się zdecydować. Najchętniej zobaczyłabym taki dom na żywo, ale to pewnie jak wszyscy. :D

Jeśli mogłabym prosić o jakieś zdjęcia z budowy, chętnie obejrzę. :D

Mój e-mail [email protected]

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedż i ciagle drążąc temat ogrzewania mam pytanie czy ktoś może sie orientuje czy w projekcie jest obliczony koszt enegetyczny na 1m2 i jeszcze jedno czy kominek w "z charakterem" jest na gaz czy na drewno?

 

 

Zapotrzebowanie na m2 powierzchni ogrzewanej 73,9 w/m2

Zapotrzebowanie na m3 kubatury ogrzewanej 25,3 w/m3

Zapotrzebowanie ciepła projektowanego budynku 14 990 W

 

 

Kubatura ogrzewana 593m3

Pow Ogrzewana 203 m2

 

dotyczy projektu "Doskonały"

 

Czy ktoś ma wyliczone zapotrzebowanie na ciepło dla Doskonałego EN?

zastanawiam się po ilu latach inwestycja się zwróci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...